Jump to content

Moto Zajednica

Zute banane nisu papuce

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Evo vidim da i klasici kao Nemo, Cale i slicni zabusavaju, pa reko da i ja otvorim temu, zagrijem publiku pa nastavim tamo kad padnu treci snjegovi... Ili kad Grasina cura postane punoljetna 

 

A di ces boljeg zagrijavanja nego na Celzijus

 

Screenshot-20210810-194520-hr-index-inde

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016
3 hours ago, nafetS said:

Ja gledam, ima u lidlu banana na akciji, al nijedna ne piše putopise :) Kakva je prognoza, kad će snegovi? :)

Mi smo banane u akciji, ne druzimo se s tima na akciji :-)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Evo i dokaza za tvrdnju iz naslova, vi nevjerne Tome. 

 

IMG-20210529-092340.jpg

 

Nebitni podatak: Nevjerni Toma je biblijska priča iz Novog zavjeta i naziv za skeptika koji odbija vjerovati bez izravnog osobnog iskustva, što je upućivanje na apostola Tomu, koji je odbio vjerovati da se uskrsli Isus ukazao desetorici ostalih apostola, dok se nije osobno mogao uvjeriti da je Isus uskrsnuo.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

20211005_055723.jpg

 

Story of my life... Dragi putnici, dobrodosli na jos jedan let s nama. Udobno se smjestite...bla...bla...bla  . Smjestim ti ga ja mami ovako na usko.Pardon my french.

 

Nazalost , ovu firmu jos nismo uspjeli uvalit nekome tko bi znao kako se radi, pa se i dalje patim, trenutno sisao s leta broj 14 u 2021. Sto je super, jer u "normalno" doba to bude 120+ letova godisnje. 

 

I tako dodje jos jedno ljeto, koronasko sunce li mu zarko, ali nema veze, cesta suha, gume proslogodisnje, jer ko je vidio mjenjat gume koje dobro drze, a udaljenost od Splita do Rijeke samo 4miljona 190iljada metara. 

 

Zasto, ali zasto, pita se ushicena citateljica, dok drhtecim rukama doliva caj od mente i lomi Oreo na pola.

 

Jer je tamo Putniku - odgovaram ja muskim baritonom, s prizvukom Akrapovica. 

 

Krempite, kremsnite, zutekocke s bijelim slagom i koricom, ma kako ih zvali, isto je . I super je.

 

Ko je bio zna, ko nije neka ide. Slike nema, pa ko jos slika hranu, nisam seljak ko neki. 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Salim se ja , znam ja biti veci seljak nego mnogi. 

 

Prije nastavka poseban pozdrav sljedecim clanovima ove fine i probrane ekipe: Doktor, Bocca B, NikVuksa, Bobbra, Nemo, Cale, E-mayl, i naravno, Due zvani Due. Da ste mi zdravi i veseli.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
Salim se ja , znam ja biti veci seljak nego mnogi. 
 
Prije nastavka poseban pozdrav sljedecim clanovima ove fine i probrane ekipe: Doktor, Bocca B, NikVuksa, Bobbra, Nemo, Cale, E-mayl, i naravno, Due zvani Due. Da ste mi zdravi i veseli.
I tebi pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Mjesto buduce radnje: Grobnik motodrom.

Vrijeme radnje : Lito vilovito 2021

 

Kako od Splita do Grobnika ima 419 iljada metara ( a ne miljona, sram vas bilo, niko nije vidio), odlucujem da putujem sam, i apsolutnu poslusnost dajem GPS-u, pa di god me ta blentaca odvela. Ne zuri mi se, i nakon sto me smetlari bude istresanjem kontejnera u 0545, dizem se na noge teske. Prtljaga je vec spakirana noc prije, i to u ovom stilu:

Lijevi dzep- novcanik

Desni dzep- kljuc od stana

Mali dzepic - zvaka Orbit mint iz 2019g.

Okolonozna motopederusa - mobitel

Oko snaznog vrata- kljuc od motora 

Straznji lijevi dzep - rezervne mudante (gace)

Straznji desni dzep - rezervne carape

 

Prognoza je rekla nesto, ali nisam shvatio jer nisam slusao. Lipotica se nesto meskolji, prhne mi zracni poljubac, i to je to, vec cekam veliki lift. 

Zasto veliki, pita se vec nervozni citatelj, pa valjda ima i mali kad ima i veliki? Ima, ali veliki staje i na neparnim katovima, pa manje moram hodat. Nije lako bit Dalmatinac, moras mislit na sve klopke.

A kad smo vec kod velicine, visine i obujma, evo nu:

 

Screenshot-20210528-173923-com-instagram

Promenio član Vroc-Kapo
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Jutarnje zimske temperature idu fino uz prvu kavu s toplim, negdje na cesti prema Kninu. Dok glasno srcem vrucu kavu, zamisljeno zagledan u daleke vrhove Velebita, kraj mene prolaze tek rijetki automobili. Sezone mozda bude , mozda ne, meni pase da nema nikog na cesti. Preko volje ispijam zadnji gutljaj, i uz podrigivanje u stilu Bukowskog, navlacim kacigu na glavurdu. GPS teta umilno kaze da sam na cilju u 1030h. Neces ne, podla spodobo, sad cemo vidit ko je glavni. I tako skrecem u neku vukohebinu, na sto ona pocinje preracunavanje, koje nije prestalo do Grobnika. Negdje 9 sati kasnije. Oko 15h se javljam lipotici, koja pita : pa di si vise, kaze lokator da si u Ogulinu. Mi, inace, kao bogati bajkeri, koristimo zadnje rijeci tehnologija, pa tako i besplatni Whatsup lokator :-) Pa sto vozis tako sporo; inace ti do Rijeke treba 3 sata? Dok se ja sablaznjavam nad samom idejom da bih vozio preko ogranicenja brzine ikad, objasnjavam da sam vidio nebrojene livade, polja, planine, konje, ovce, krave, a mozda i medota do dva. GPS teta me vodila di je htjela, a ja sam samo pratio. Rijetko tako vozim, ali dan je bio bas za to. 

Pa vidi lipote

IMG-20210529-122020.jpg

 

IMG-20210529-130002.jpg

 

IMG-20210529-130029.jpg

 

Sto bi ljudi rekli, zivi dok mozes

 

Screenshot_20210429_075206.jpg

 

Ili nekako ovako graficki prikazano

 

IMG_9086.jpg

 

BTW, ova cuna je jedan od eksponata koji se sluzbeno zove Kost, evo vise info: http://www.likovna-kolonija-mimice.org/wAssets/docs/Via-Artisica/Via-Artisica-KATALOG2.pdf

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

U Ogulin, kao sto sam rekao, stigoh oko 15h, sto znaci da je Ivanina kuca bajki otvorena. Prekrasna djevojka na recepciji kaze da je ulaznica 25kn. Skrtac u meni prkosno odgovara: a sto ako se zovem Malik Tintilinic? Ona jos prkosnije: dokazite. Ja ultra prkosno otvaram svoj FB profil ( trenutno zatvoren zbog brige za vlastito psihicko zdravlje), i gle, stvarno pise Bobi Malik Tintilinic. E kad je tako, veli ona, ulaznica je gratis. I ja ponosno ulazim medju grupu djece od 4-6 godina, koji uzivaju u bajkama i slikama, i svemu interaktivnom sto ima. Moja tjelesina jedva moze stati u neke interaktivne prostore, ali kako propustiti razgovor s duhom carobne sume striborove?

 

IMG-20210529-132708.jpg

 

I nisam se nista bas uplasio, niti malo. Casna pionirska. 

 

Evo matere i mene

 

IMG-20210529-133029.jpg

 

A evo i moje ekipe Domacih

 

IMG-20210529-133349.jpg

 

pa i ja sam, glavom i sesirom te stapom, eto nu:

 

IMG-20210529-133451.jpg

 

Kuca bajki je super kad imas 4-6g, meni je ipak bilo malo prekasno, i s tugom idem prema izlazu. Dok djevojka pise svoj broj telefona, i svoje mjere 98-64-100 na papiric , ja se upisujem u knjigu posjetilaca

 

IMG-20210529-133805.jpg

 

 

Promenio član Vroc-Kapo
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Nisam s Braca, ali ih sve bolje razumijem :-) A volim freebije, kao i svi . 

 

Trenutno se bavim organskim branjem jos organskijih maslina, sto znaci da me svaka koscica boli do daljnjeg, tako da mala pauza iliti ga intermezzo, sto bi rekli koreanci. Rekoh ja, doc ce i snjegovi brzo :-)

 

20211024-092358.jpg

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Moga si bar iz solidarnosti kupit ulaznicu, nije da nemaš, takvi mali muzeji žive od turista i ulaznica.
Ne želin ti popovat. Pozz


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Da ne bi bilo da sam bas takav, evo izvadak iz banke

 

elcl.png

 

A onda lagano sumskim putevima, dodjoh do pansiona Sara, gdje je soba cista, kupatilo ima pogled na brdo i susjedovu zenu, a gazda uvijek ima spremnu rakijicu za dobrodoslicu. Nadje se tu i nesto austrijanaca i talijana sto se trkaju, ali obicno budu tihi kad sam ja u blizini. Nemam pojma zasto. 

 

WWW.CHAMBRES-HOTES.FR

Guest House Sara, Bed & Breakfast Rijeka

 

A zasto sam tu', pita se umorni citatelj, dok gleda pahulje kroz zamagljeni prozor? Pa evo, vrijeme je za skolu. Kod Keca. Koji me zove odavno, a ja nikako da skupim (hrabrosti, vremena, para, volje - dodaj po izboru).  

 

WWW.99RACINGSCHOOL.COM

Moto škola sigurne i sportske vožnje svaki dan na Automotodromu Grobnik, program piste i poligona, naučite male tajne velikih majstora uz 'profu' Krešimira Erdeca Keca.

 

Parkiram srdacno, kao i uvijek, kraj klupskog kolege. Iako je moj motor plavlji i ljepsi. A bome i brzi. Sto se vidi po naljepnici lijevo. 

 

IMG-20210530-085209.jpg

 

Kec me gleda,dok  gledam i ja njega,  i odlucuje da idemo odmah na 2. stupanj, i tako ja provodim sljedecih 8 sati vozeci minijaturnu Apriliu u drugoj brzini, osmica na osmicu, sve se misleci koji meni ovo kiki treba, ja sam stari motorista i sve znam. 

 

Naravno da nije to bas bilo tako, negdje nakon treceg nabijanja testisa na rezervoar, i lomljenja cjevanica na mini mini motoru, ipak shvacam da sam ja krele u ovoj prici, i da mi je bolje da zacepim i da slusam ovog fantasticnog instruktora. 

 

IMG-20210530-104056.jpg

 

Tako ako ste mislili da me sramota voziti motor s pomocnim kotacicima, e nije. Ovo je bilo na pocetku, a onda su ti kotacici bili sve blize i sipke sve krace, a cijelo vrijeme vozis u biti gledajuci unazad, tako da me savjet o pijenju ibuprofena spasio od teske ukocenosti vrata, glave i plavih jaja. Dobro, ajde, oko jajca je pomogla i susjedova zena. Ona iz drugog paragrafa. 

 

wfo8kyyw53m71.jpg

 

 

Promenio član Vroc-Kapo
  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Dok ja vrtim osmice, iza mene vec poceli vrtit krugove na 6 hr endurance race neki opasniji i izobiljniji momci

 

Quote

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja