Jump to content

Moto Zajednica

X-max 125i ne baca varnicu-treperi kljuc

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Zdravo,

 

Prvo da pohvalim ovaj skuter jer nisam imao nikakav problemcic od kad sam ga kupio (2 godine), a vozio sam ga i preko grane, po 600+km u danu, i za 125-icu odlicno ide,jako malo trosi i generalno je za mene prava masina za po gradu (Beogradu).

 

E sad, jedno jutro pre mesec i po dana, odem ja do garaze, izguram ga napolje, dam kontakt, kad LED pored kljuca ne prestaje da blinka.

Zaverglam par puta- nece da upali...rekoh mozda se istripovao. Sednem na teneru, zavrsim sta sam imao, izguglam malo i rekoh da probam sa najprostijim -raskaci akumulator i ostavi da prenoci.

 

Sutradan-ista prica, ostavim ja njega jedno pet dana, dodjem do garaze i probam opet, kad ono ne treperi lampica-dam kontakt, on upali :D -ja presrecan. Posto nisam zaista planirao da idem skuterom u tom momentu,ostavim ja njega. Dodjem sutradan, opet nece da upali i lampica blinka...tu vec izgubim strpljenje i pocnem da skidam plastike. Proverio sam prednje osigurace i svaki dzek koji je u prednjem delu sam raskacio, isprskao kontakt sprejom, ocistio i udzekao opet.

Dam kontakt, ne sija lampica-upali na dodir. Poucen predjasnjim iskustvom, jedno deset puta sam davao kontakt i nije se upalila lampica, ostavio da prenoci, izjutra opet sve ok-pali radi.

Vratim ja sve one silne plastike (dok sam sklapao sam jos par puta probao kontakt i sve je bilo ok), prebrisem ga, izvoskiram, rekoh jos jednom da probam pre nego sto izjutra krenem na posao, kad ono opet sija kljuc, vergla ali ne pali...

U narednom periodu sam koristio teneru ili auto za transport, pa nisam imao vremena da ga dalje testiram ali svaka 2-3 dana bih dao kontakt i blinkao bi kljuc.

Cuo se majstorem, kaze najverovatnije je imobilajzer, znaci nov(citaj polovan) komp/kljuc/brave. Koliko sam gledao po italijanskim i britanskim forumima, vecina je imala slicnu dijagnozu.

Nadjem deo,skupim pare, odem do njih medjutim imaju samo prepravljenu bravu da zaobidje imobilizer i komp za njega. Daj sta das, samo da radi...malopre probam-ne radi.

Sad sam vec poceo da sirim vidike i da razmatram da nije mozda brava/kljuc u problemu, i primetih sablon u treperenju LED sijalice 5 dugih-6 kratkih.

Primetio sam da zuji i cakce ovaj deo *vidi sliku* mozda je i pre to radio, ali stvarno ne znam vise sta da gledam:zbunjen:

I tu sam sad zaboo, i blago postajem ocajan, jer bih da osposobim skuter za zimu(vozim i zimi ako nema snega i leda na putevima, a to 80% vremena)

 

 

 

U kratkim crtama:

 

Simptomi:

Treperi kljuc (5 dugih 6 kratkih)

Ne baca varnicu (probao sa dve svecice)

 

Sta sam pokusao do sada:

Podigao copavu:jee:

Zamenio svecicu

Ocistio sve kontakte i osigurace u prednjem delu skutera

Skinuo ga sa akumulatora na 24+ sata

Raskacio sve dzekove oko motora koji su pristupacni, naprskao kontakt sprejom

Zamenio komp i imobilizer sa prepravljenim- sa njim stalno sija kljuc,svejedno nema varnice

 

 

Dajte molim vas bilo koje ideje ili u krajnjem slucaju br. dobrog majstora koji bi ovo mogao da mi resi

 

 

 

 

 

 

1.jpg

Promenio član zoom-bull

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1910 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

@:

U kratkim crtama:

 

Simptomi:

Treperi kljuc (5 dugih 6 kratkih)

Ne baca varnicu (probao sa dve svecice)

Kod iz kljuca nije prepoznat,moze da vergla ,nemoze da upali,bar je tako kod auta.

Neko ovde je pominjao antenicu ,valjda na imobilizeru da treba proveriti.

Na autu sam imao slican problem ,menjao ecu i imobilizer,moralo je da se dekodira sve to .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Hvala na odgovoru ali vec sam "Zamenio komp i imobilizer sa prepravljenim- sa njim stalno sija kljuc,svejedno nema varnice "

 

Inace nisam uspeo da nadjem polovan kompletan set kljuceva, brava, kompa i imoblizera, zato sam i uzeo ovaj prepravljeni jer sa njim bih trebao da zadrzim stari kljuc.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Polovno pa jos prepravljeno (jos ako je radjeno sa kineskom elektonikom moz'ga jeb*t) .... meni tu mirise da je neispravno to sto si kupio i stavio.

 

Ne znam da li si kontaktirao Motokliniku za delove, tesko se bilo sta nalazi polovno.

Takodje gde mozes potraziti pomoc .... Zika 069/1145806 nazovi coveka, mozda ti moze resiti problem.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Hvala na odgovoru :)

 

99% je kinesko, jer japanci ne bi pravili bilo koji budz, kad imas deo da kupis kod njih (nov kosta kao 70% celog skutera)

Motoklinika nema set, pa em sto bih opet imao samo jedan kljuc, em sto bih stari kljuc morao da nosim za rezervoar posto nemaju tu bravu, zato sam se odlucio da probam ovu varijantu.

 

Mene najvise brine da nije nesto drugo pokvareno a ja se usredsredio na bravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Resio mi je majstor Zika problem, jedan deo instalacije je bio los.

Oba imobilizera rade, kao i oba kompa:jee: , taman imam rezervni deo ako nekad zaista crkne...

 

@Satelis

Hvala ti od srca, na pomoci i kontaktu sa Zikom :sampion:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja