Jump to content

Moto Zajednica

Koji model kacige nosimo?(foto)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4302 postova

Motobikeshop je uredan sajt, nisam sa njima nikad imao problema.

 

Mada vecinu stvari sam kupio na KP, pre neki dan porucio DHL-om iz Louisa... jednostavno kod nas mrsavo i preskupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Slazem se. A i popusti su u inostranstvu ozbiljni.

 

Kolika je vrednost robe koju si kupio preko Louis-a? Kolika je postarina? I naravno, kada stigne molim te za info o carini, tj. dodatnim troskovima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
5 minutes ago, Savamalac said:

Slazem se. A i popusti su u inostranstvu ozbiljni.

 

Kolika je vrednost robe koju si kupio preko Louis-a? Kolika je postarina? I naravno, kada stigne molim te za info o carini, tj. dodatnim troskovima. 

Poslacu ti na pp. Postarina za Srbiju je 20e. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, drmilan_ je napisao:

Gde si pazario ovo? Probao si do sad?

Barel bila neka akcija...na par vožnji bila. Ok je kaciga za do 100e, više za ovalni oblik glave...dobra aerodinamika na većim brzinama ne oseti se vetar, dobra postava, dobar lock vizira, srednja težina, lošije odrađena ručka za spuštanje sunčanog vizira dosta treba sile da se spusti i podigne a plastika je nekako slabašna...svaki put se štrecnem da se ne polomi, dosta magli bez pinlock-a i magle se sunčane naočare. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Nakon sto sam prodao prvu zeninu kacigu. Danas smo se ponovili sa Kappa KV31 modularnom. Deluje preudobno, oblozena plisom iznutra, mehanizam deluje jako sigurno, ispod brade se nalazi, skiveno dugme vrlo lepo radi. Prenecu dalje iskustvo nakon par nosenja.
d6a1cfe2fea4548d13b68a17a09b9983.jpg

e47e06066f80812e9ca3a5f9193a1d89.jpg

6a1a375417f2eea9402a03628761688d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 24.3.2021. at 11:20, Motorcyclist je napisao:

Poslacu ti na pp. Postarina za Srbiju je 20e. 

Možeš li i meni proslediti PP? Zanima me konkretno ova kaciga:

 

WWW.LOUIS.EU

Buy Shoei NXR Full-Face-Helmet Dystopia TC-5 at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

 

I bez popusta je jeftinija nego kod nas (NXR sa grafikom u Motolandu je 62.000 RSD), da ne pričam što NXR sa ovom grafikom nema nigde kod nas da se kupi.

 

Da li bi mi se kupovina preko Louisa isplatila? Ukoliko se sećam dobro, cena na sajtu + shipping + 33% za carinu i pdv + 3500RSD za usluge špedicije DHL-a, izađe dakle negde 69.000 RSD, nije baš malo ali kad nema boljeg načina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
On 15.3.2021. at 10:41, Predator016 je napisao:

LS2 Valliant 2. Vozim tek par stotina km, ali za sada zadovoljan. Mozda malo bučnija na vecim brzinama, ali udobna i praktična. Baš ono što mi treba, univerzalna kaciga za grad i za putovanja.

20210220_085522.jpg

Pozdrav, 

 

Koje su to vece brzine? Na kom motoru? Gledam je i planiram da odem da je pogledam - probam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Preko 90-100 kmh. Vozim Hondu Sw t400, koja ima korektnu zaštitu od vetra.

Moje mišljenje je da sve te modularne kacige imaju smisla jedino ako se vozi max na tim brzinama. Za nekog ko voli da zavrne gas, ne završavaju posao. Koliko god da je kvalitetno urađena i skupa, obavezno se čuje, i to mnogo više od integralnih u nižim klasama. Da ne pričamo o težini.

Kod mene jedino sa deflektorom na viziru motora bude tiha i nečujna, i tada je pravo uživanje.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
Pozdrav, 
 
Koje su to vece brzine? Na kom motoru? Gledam je i planiram da odem da je pogledam - probam. 
VALIANT 2, ja je isto imam već godinu dana, s obzirom da imam vizir na Stromu, nije mi bučna ali ionako mi je brzina vožnje prilagođena zbog slušanja muzike. Preglednost i sistem otvaranja/zatvaranja je fenomenalna, ko voli da uživa u vožnji a ne brzini, odličan izbor.
Čak je dobila i iridium silver vizir kao nagradu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

@moustaki Na koje tačno čepiće misliš, pošto se preporučuju razni? Mene jedino plaši da sa čepićima neću čuti ništa a ne samo vetar.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
@moustaki Na koje tačno čepiće misliš, pošto se preporučuju razni? Mene jedino plaši da sa čepićima neću čuti ništa a ne samo vetar.  
Čepići su sjajna stvar...čuješ sasvim dovoljno, osetiš kompetno rad motora, vibracije.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

evo tema gde smo malo pričali o čepićima:



preporuka za ove sa rupicom u sredini i izmenljivim filterima, em se bira nivo "buke", em uvo diše kroz tu rupicu, ne pravi se pritisak unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ja odvozio jesenas turu od oko 1000km sa cepicima za usi, oni sundjerasti od oko 100 dinara iz apoteke.
Pismena stvar, cuje se tacno ono sto treba da se cuje, a eliminise buku kacige.
E sad, ja sam covek koji ni slusalice ne trpi (bilo koje), unervozim se posle nekog vremena, ali mislim da su cepici super resenje. Unervozi me i zvizdanje kacige :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Pa generalno koje god... Imaš ih po apotekama te sunđeraste pa i one kao plastelin, a ja sam npr uzeo u Snajperu (BG) neke 3M, dođu lepo u kutijici, gumirani su, mogu da se peru (voda, alkohol šta god)

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 621 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Prosle godine uzeo Shark evo ES. Poslednja u nizu Evoline kaciga, sa, navodno, ispravljenim nedostacima prethodnika.

 

slika.png.8fdfe13c89154cfafb398d66c863f934.png

 

slika.png.50f28f4efd2559b07ceeb7d35ed12a71.png

 

Placena 350e u Barelu. Zanimljiva realizacija za flip-up kacigu. Otvara se, ali ne stoji pola kacige na vrhu vec taj "flip" deo se prebacuje pozadi pa izgleda kao spojler. Moze bez problema da se vozi i visim brzinama sa otvorenim delom.

 

Unutrasnjost ima fin osecaj, ali ne kao neki kvalitetniji (skuplji) brendovi. Tamni vizir mi je optimalno zatamnjen. Ventilacija bolja nego na prethodnoj kacigi (Shark S700). Tamni vizir na svezijem vremenu magli, a sa glavnim nisam imao taj problem. Tamni vizir je tanak i moram izrazito da pazim kada ga cistim jer se uvija i pomera u lezistu. Glavni vizir je izrazito deblji i odaje utisak kvaliteta. Vizir je tesko nastelovati da je samo odskrinut, ali se zato lako zatvara i lepo dihtuje.

 

Sam mehanizam preklapanja "flip" dela, tj. brade kacige nekada se pomera sa jednom rukom, a nekada i sa dve imam utisak da ce nesto da se slomi, tj. negde zapinje. Kada je drzim u rukama i sirim da bih je navukao na glavu cuje se krckanje i "zvakanje" plastike. Vrlo ruzan osecaj, kao decija igracka koja ce svakog trenutka da se slomi. Ali, posle jedne sezone i nekih 6-7000 km jos sve stoji na svom mestu. Kacigu bih okarakterisao kao bucnu, makar koliko i prethodnu kacigu koju sam nosio. U njenu odbranu bih rekao da sam u isto vreme i motor promenio, a na Versysu mi vizir direktno baca vazduh na vrh kacige i prilicno smeta.

 

Sve na kraju kad zbrojim ipak imam utisak da je za ovaj model cena visa nego sto stvarno vredi.

 

 

Promenio član grafigo
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit
13 hours ago, grafigo said:

Zanimljiva realizacija za flip-up kacigu. Otvara se, ali ne stoji pola kacige na vrhu vec taj "flip" deo se prebacuje pozadi pa izgleda kao spojler. 

Moram primetiti da je ovo vrlo zanimljivo resenje ali sa samo jednom manom a to je postavljanje kamerice na kacigu. Tacnije... apsolutno je nemoguce imati kamericu na kacigi sa ovim resenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 621 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Iskreno, nisam se mnogo zanimao za to, na kratko sam razmisljao o poziciji za kameru, ali mi nista pametno nije palo na pamet.

 

Cak i za komunikaciju mislim da je problem pozicije, a Shark ga je resio sa svojim sistemom Sharktooth koji se jednim delom montira na unutrasnjem delu kacige, pozadi. To je valjda baterija. Manji deo koji cine komande ide sa bocne strane. Cena mislim da mu je oko 13.000 din.

 

Опис фотографије није доступан.

 

71Ta5tD%2Bp7L._AC_SL1241_.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 621 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Ovde imate lep prikaz kacige i kako radi mehanizam otvaranja. Na 50 sekundi pocinje prikaz. 

 

Moram da kazem da iz mog okruzenja nemam nikoga ko nije rekao "vauuu" i prisao da bolje pogleda. Stvarno dobro izgleda kada se otvori i sam postupak otvaranja je bas zanimljivo resen. Ideja je u svakom slucaju dobra, samo je realizacija ostala na nivou Shark-a, a to je po mom misljenju samo prosecno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Nije taj mehanizam nista novo. Flip over ili flip back, kako ga ko zove. Ima vise proizvidjaca sa takvim sistemom. Shark sa Evoline linijom, LS2 sa Valliant, Scorpion Eco-tech...

Ja imam vec par godina Roof Desmo koja je nastala od Roof Boxer. Mislim da je Roof sa modelom Boxer prvi prizvodjac kaciga koji je patentirao ovako nesto, mada nisam siguran. Ja vise volim takav sistem od klasicnog flip up-a jer se flip up ponasa kao jedro, a ovo ipak ima nekakvu aerodinamiku.

Nego @Savamalac , kako ti se pokazao Citycruiser? Meni se vizuelno svidja, mozda mi je jos bolja Evojet koja je ista kaciga samo u flip up fazonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja