Jump to content

Moto Zajednica

Koji model kacige nosimo?(foto)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Scorpion exo-r420 seismic.

Posto je moja prva FF kaciga a i u kacige se generalno razumijem kao Mara u kriv ku..c kupio sam ovu jer ima DOT i SNELL naljepnicu a i pri tome uklapala mi se u budžet.

 

Udobna je za nositi ima lijepu grafiku pa i ventilacija je ok D ring kopcu i sve u svemu nije losa. 

Ali buka iznad 100KM na sat je bas znatna do 100km/h je sasvim sasvim ok.

 

Mada kao sto rekoh gore ovo je prva koja FF kaciga tako da moje misljenje i utisci i nisu nesto relevantni.

 

 

scorpion_exo_r420_seismic_helmet_blue__15520.1547072174.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Iskreno, do pre jedno 10 dana nisam ni znao za ovu firmu. Izgledaju kao konkretni proizvodi za korektnu cenu. 

Neka iskustva "sa foruma"?

 

 

 

logo.svg
WWW.RUROC.COM

Here at Ruroc, we're always looking to design the sickest motorcycle helmets on the market. Our decals are so unique, you won't see anything else like them.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Odlične grafike! 

Više su tipa street, taj Alien izgled same Kacige pristaje za R - ove više, carbon i ostali materijali opravdavaju iskazane cene. Čisto sumnjam da ih neko ovde kod nas ima. Nesumnjivo da su dobre, ima baš dobrih kombimacija boja. 

 

Ja sam ih nedavno iskopao na netu i gledao često i divio se dizajnu i komponentama koje Kacije poseduju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, Alekre said:

Moram i ja da "ažuriram" kacigu. Čekam da stigne F70.

Ja bio u motolandu 3 puta. Probao RPHA70, C70 i ovu. Probao sam jos i Shark D-Skwal i Scorpion EXO490. Daleko najudobnija za nosenje je ova HJC I90 koju sam kupio. A i najlakse se navlaci i skida jer je flip up. Hteo sam fullface, ali je ova pobedila :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
On 2.4.2020. at 0:52, AdrenalinSpeed je napisao:

IMG-20200124-113706.jpg

Uh, al bi ova cucnula meni uz Ninju...:ooo:

Kolko para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
9 minutes ago, Markone88 said:

Ja bio u motolandu 3 puta. Probao RPHA70, C70 i ovu. Probao sam jos i Shark D-Skwal i Scorpion EXO490. Daleko najudobnija za nosenje je ova HJC I90 koju sam kupio. A i najlakse se navlaci i skida jer je flip up. Hteo sam fullface, ali je ova pobedila :)

Mi smo se odlučili za RPHA 70. Doduše i očekivao sam jer je gospođa pre toga koristila RPHA ST. 

 

Ja koristim FG17 već 5 godina sigurno. Odlično se drži, ali vizir mi je katastrofa. Noću od drugih svetala i po kiši ne vidim ništa i nedostaju mi naočare za sunce. Nov vizir je 35 dolara. Radije bih kupio novu. Za sada mi je F70 favorit mada bih možda iz radoznalosti promenio HJC kao brend. Koristimo ih 10 godina već, pet kaciga do sada.

 

Možda nešto od Schubertha, GT Air... Želja mi je ARAI ali to je za sada van domašaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
11 minutes ago, Alekre said:

Mi smo se odlučili za RPHA 70. Doduše i očekivao sam jer je gospođa pre toga koristila RPHA ST. 

 

Ja koristim FG17 već 5 godina sigurno. Odlično se drži, ali vizir mi je katastrofa. Noću od drugih svetala i po kiši ne vidim ništa i nedostaju mi naočare za sunce. Nov vizir je 35 dolara. Radije bih kupio novu. Za sada mi je F70 favorit mada bih možda iz radoznalosti promenio HJC kao brend. Koristimo ih 10 godina već, pet kaciga do sada.

 

Možda nešto od Schubertha, GT Air... Želja mi je ARAI ali to je za sada van domašaja.

RPHA70 je best buy u pogledu cena kvalitet, bar iz mog ugla. Plus imaju super dezene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint
Danas kupio. Modularna, ali izgleda spotski
 
20200407_130058.thumb.jpg.7b6580e9170fd5479a98e030f7bd6bbc.jpg
Koja je cena ove kacige?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, gago12 said:

Koja je cena ove kacige?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 

29 000 din. Ako uhvatis "sajamski" popust, daju jos 20% manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black
Pre 5 sati, Markone88 je napisao:

RPHA70 je best buy u pogledu cena kvalitet, bar iz mog ugla. Plus imaju super dezene

 

Pre 5 sati, Alekre je napisao:

Mi smo se odlučili za RPHA 70. Doduše i očekivao sam jer je gospođa pre toga koristila RPHA ST. 

 

Ja koristim FG17 već 5 godina sigurno. Odlično se drži, ali vizir mi je katastrofa. Noću od drugih svetala i po kiši ne vidim ništa i nedostaju mi naočare za sunce. Nov vizir je 35 dolara. Radije bih kupio novu. Za sada mi je F70 favorit mada bih možda iz radoznalosti promenio HJC kao brend. Koristimo ih 10 godina već, pet kaciga do sada.

 

Možda nešto od Schubertha, GT Air... Želja mi je ARAI ali to je za sada van domašaja.

Već sam se bio raspisao u temi kako sam prošle godine kupovao kacigu. Najbolje mi sela "ona najskuplja" od Shoei i imao sam ozbiljnu nameru da pređem sa HJC na Shoei ali kad sam probao HJC RPHA70, bio je to best buy kao što kaže @Markone88.

 

Dobra lova, kvalitetan proizvod, tamni vizir, .... U pola cene one "Šojke" koju sam želeo. Hvala Bogu pa bile samo neke Marquezove grafike pa nisam imao mnogo izbora :D

 

Uglavnom, nema neke greške sa RPHA70.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
47 minutes ago, Ćale said:

 

Već sam se bio raspisao u temi kako sam prošle godine kupovao kacigu. Najbolje mi sela "ona najskuplja" od Shoei i imao sam ozbiljnu nameru da pređem sa HJC na Shoei ali kad sam probao HJC RPHA70, bio je to best buy kao što kaže @Markone88.

 

Dobra lova, kvalitetan proizvod, tamni vizir, .... U pola cene one "Šojke" koju sam želeo. Hvala Bogu pa bile samo neke Marquezove grafike pa nisam imao mnogo izbora :D

 

Uglavnom, nema neke greške sa RPHA70.

 

 

Gledao sam tvoje postove, i prelistao celu temu pa sam se zato i odlucio za HJC. Ovo mi je druga ozbiljna kaciga u zivotu, pre toga sam imao Scorpion ADX-1. Ja sam hteo full face, merkao RPHA70, ali mi je lepse legla na glavu (udobnija mi je unutra) I90, i lakse je stavljam/skidam. Inace, u motolandu ima popust 20% na skoro sav asortiman, da ispostuju sajam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500

Airoh Commander 

 

Nosim je vec mesec i nogu reci da je udobna, sto se tice buke do 110 120 je nesmetano preko vec je dosta bucna.

Nemam mnogo iskustva ovo mi je prva kaciga ali mogu reci da je udobnija i dosta tisa od Shark d-skwal, Shark kada sam probao dosta me stezala sa strane i naocare su joj mnogo krace nego na Airoh.

20200408_180454.jpg

20200408_180509.jpg

20200408_180515.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S
On 4/7/2020 at 1:34 PM, BokyBoy said:

Uh, al bi ova cucnula meni uz Ninju...:ooo:

Kolko para?

Cini mi se da je bila nesto oko 400-450 eura

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

c71bfb6024b163724ba426e634f54eee.jpg
Scorpion EXO 920, bela.
Zadovoljan skroz, udobna je, nije bučna i mehanizam lepo radi već evo dve godine. Deluje dosta kvalitetno, nema krckanja itd. Mala mana je gornji lufter koji kada se otvori čuje se zviždanje vetra, ali ništa strašno. Volim bele kacige

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja