Jump to content

Moto Zajednica

GLASANJE NA TEMU "BRZINA"

Koja je fotografija najbolja?  

51 članova je glasalo

  1. 1. Koja je fotografija najbolja?

    • No. 1
      7
    • No. 2
      34
    • No. 3
      5
    • No. 4
      5


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

No. 1

13.jpg

Fuji s6500fd

ISO 100, F4.5, 1/150sec.

 

No. 2

IMG_5632b.jpg

ISO speed:  80

Aperature:  F/2.8

Shutter Speed:  1/50 s

Exposure Compensation:  -0.33 EV

Focal Length:  35 mm

 

No. 3

bjb.jpg

Fuji S 6500fd

EXIF:manual, shutter 1/2.5s, aperture f 4, ISO 100

 

No. 4

brzina.jpg

tech.data:

Olympus C150

Exp.time 0.0333 s

Ap.val. f/2.8

ISO 100

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Samo 4 ucesnika !!!  >:(

 

 

Pa da li je moguce da niko nema sliku na ovu temu na jednom moto forumu !!!  Sramota!  >:(

 

 

Ovaj put je tema 100% bajkerska, ja sam ocekivao da ce biti bar 10 konkurenata! Uh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ha, ha...  eto i ja se iznenadih. :o  Po broju fotki za prethodnu temu sam se iskreno nadao da vise nece biti velikih oscilacija. U cemu je problem?

Dali je zadatak bio tezak? Mozda mislite da vas aparat ne moze da "oslika" brzinu? Ili licna nesigurnost? Sve to ustvari nije bitno !!

Bitno je pokusati !!!  ;)  Ocigledno je da ima mnogo zainteresovanih za ovo igranje i ja znam da ste svi 'tu'. Ostaje samo pitanje:

- sto se ne igrate?  Ali nema veze. Razumem. Jednostavno ste misili da ne mozete i to je to. Iskrno se nadam da cete svi ubuduce prevazici bilo kakve predrasude i poslati svoju fotku kakva god bila, samo neka "lici" na zadatu temu. Podsecam Vas da je cilj igre da sto bolje naucimo da fotkamo, a najboljim ucenicima Hellena poklanja cokoladu. Pa sta cete bolje!!  :)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

I ja sam ocekivala mnogo vise ucesnika....Nisam poslala svoju fotku jer mi je ideja bila da slikam puza se sve onim sluzavim tragom, al ga nisam nasla :D :DNe znam sta je bio problem sa ostalima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Jbg. Vreme zahladnelo  pocele i kise  manje je motora po putevima, a rok kratak, pa je teze i snimiti nesto taze . Verovatno je i to uzrok manjeg broja poslatih fotografija !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Pa mislim stvarno...Kada se zavrsi glasanje, onda ce da navale sa kacenjem slika u fazoni evo da Vam pokazem da i ja umem da slikam  ??? ???

Pa, bas bezveze  >:( >:(

 

P.S.

Ove fotke su super!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Evo da se i ja ubacim. Ova tema je jako dobra, medjutim razlog zasto ja ne ucestvujem u ovoj temi jeste sto dok vozim ne slikam  :) . Jednostavno nemam vremena a ni neke preterane zelje i hrabrosti da dok drzim guvernalu vadim aparat ili telefon pa slikam, a i brz sam u pm  ;D . Moto trke ne posecujem i sto je najzanimljivije i ja sam hteo da slikam puza, ali ih nema po ovom hladnom vremenu. Glasao sam i jedva cekam novu temu.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Evo da se i ja ubacim. Ova tema je jako dobra, medjutim razlog zasto ja ne ucestvujem u ovoj temi jeste sto dok vozim ne slikam  :) . Jednostavno nemam vremena a ni neke preterane zelje i hrabrosti da dok drzim guvernalu vadim aparat ili telefon pa slikam, a i brz sam u pm  ;D . Moto trke ne posecujem i sto je najzanimljivije i ja sam hteo da slikam puza, ali ih nema po ovom hladnom vremenu. Glasao sam i jedva cekam novu temu.  ;)

Uopste te stvari nisu bile poenta teme, mogao sli slikati neki auto u komsiluku dok se krece, mogao sli slikati pticu u letu, mogao si slikati ventilator koji se okrece, ma mogao si sta si htio... E to je fora, nije sve vezano za motore, teme su slobodne, a brzina moze biti svasta, ne samo motor u pokretu, kapiras? ;)

 

Zato sam ja ljut, prosto mi je nevjerovatno da niko nije mogao da stavi nesto poput ovoga sto sam nabrojao, uh! >:(  A jos kada sam vidio da je do sada glasalo 37 ljudi, a od tih 37 je samo cetvoro postavilo sliku! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

Uopste te stvari nisu bile poenta teme, mogao sli slikati neki auto u komsiluku dok se krece, mogao sli slikati pticu u letu, mogao si slikati ventilator koji se okrece, ma mogao si sta si htio... E to je fora, nije sve vezano za motore, teme su slobodne, a brzina moze biti svasta, ne samo motor u pokretu, kapiras? ;)

 

Zato sam ja ljut, prosto mi je nevjerovatno da niko nije mogao da stavi nesto poput ovoga sto sam nabrojao, uh! >:(  A jos kada sam vidio da je do sada glasalo 37 ljudi, a od tih 37 je samo cetvoro postavilo sliku! >:(

 

Da ne govorimo koliko je puta do sada tema pregledana... ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Uopste te stvari nisu bile poenta teme, mogao sli slikati neki auto u komsiluku dok se krece, mogao sli slikati pticu u letu, mogao si slikati ventilator koji se okrece, ma mogao si sta si htio... E to je fora, nije sve vezano za motore, teme su slobodne, a brzina moze biti svasta, ne samo motor u pokretu, kapiras? ;)

 

Zato sam ja ljut, prosto mi je nevjerovatno da niko nije mogao da stavi nesto poput ovoga sto sam nabrojao, uh! >:(  A jos kada sam vidio da je do sada glasalo 37 ljudi, a od tih 37 je samo cetvoro postavilo sliku! >:(

 

Da ne govorimo koliko je puta do sada tema pregledana... ???

 

 

U prevodu:  Napravila Hellena palacinke i pozvala nas u goste.  ;D  Nas cetvorica krkamo palacinke, a svi ostali dosli, doneli pice i gledaju, u fazonu, ma ne mogu sad sam rucao.  ;D  Pa naravno da cemo nas cetvorica da se naljutimo jer ne mozemo sami da pojedemo 300 palacinki !!

 

;D ;D ;D

:P :P :P

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

 

Uopste te stvari nisu bile poenta teme, mogao sli slikati neki auto u komsiluku dok se krece, mogao sli slikati pticu u letu, mogao si slikati ventilator koji se okrece, ma mogao si sta si htio... E to je fora, nije sve vezano za motore, teme su slobodne, a brzina moze biti svasta, ne samo motor u pokretu, kapiras? ;)

 

Zato sam ja ljut, prosto mi je nevjerovatno da niko nije mogao da stavi nesto poput ovoga sto sam nabrojao, uh! >:(  A jos kada sam vidio da je do sada glasalo 37 ljudi, a od tih 37 je samo cetvoro postavilo sliku! >:(

 

Da ne govorimo koliko je puta do sada tema pregledana... ???

 

 

U prevodu:  Napravila Hellena palacinke i pozvala nas u goste.  ;D  Nas cetvorica krkamo palacinke, a svi ostali dosli, doneli pice i gledaju, u fazonu, ma ne mogu sad sam rucao.  ;D  Pa naravno da cemo nas cetvorica da se naljutimo jer ne mozemo sami da pojedemo 300 palacinki !!

 

;D ;D ;D

:P :P :P

 

 

 

 

Bolje pravim prženice! :D :D :D :D Čeh je zadužen za palačinke ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ajde kad sam vec tu da prokomentarisem poslate radove, zasluzise ljudi. Evo nekih mojih vidjenja, sto ne znaci da je to tako treba, samo razmisljam na glas ;)

 

1. Fenomenalno uhvacen momenat, Boban u maximalnom i rizicnom nagibu, sjajno! Skolsko panovanje, glavni motiv dobro ispracen i ostar, pozadina zamucena i eto sjajnog efekta brzine, odlicno! Da nije slikano pri najjacem suncu u podne, ovdje se moglo jos malcice zavrnuti blenda i produziti expozicija pa bi efekat zamucenja pri brzini bio jos veci, ali s obzirom da znam u kakvim je uslovima slikano sve sto mogu reci je: TO JE TO! ;)

P.S. Malcice bi moglo da se poradi na kadru, ali bez obzira, odlican rad na zadatu temu, BRAVO!

 

2. Nije losa, brzina je tu, cak se i vidi koliko :D  Kako bi samo bilo dobro kada bi se imao nosac kamere na rezervoaru, to bi sigurno bilo zanimljivo...

 

3. Kadar je manje vise ok, ideja je jasna i dobra ali je u ovim svjetlosnim uslovima jako tesko napraviti uspjesan panning. Ako je fotograf bio blizu mogao je iskoristiri blic za osvjetljenje motoriste, a pozadina zbog malog dometa blica bi i dalje bila ovako dobro zamucena i time bi i dalje imali ovaj odlican osjecaj brzine. Druga opcija je da se ISO digao na vecu vrijednost (ovdje je to bilo 100 sto je svakako malo) i time bi se brzina zatvaraca povecala i imali bi vece sanse za neko zamrzavanje motorcikla, ali tada pozadina ne bi bila ovoliko dobro i dugacko razvucena ali i vise nego dovoljno da ostane taj efekat brzine ;)

 

4. Meni se ovaj uhvaceni trenutak nevjerovatno dopao! Kako dobro udarena poenta i na skroz neuobicajen nacin pogodjeno srce teme, svaka cast autoru na izbor fotografije za ovaj konkurs! Sjajno! MNOGO MI SE DOPADA IDEJA, MNOGO! Ali je ovdje crop jako loze odradjen i to je upropastilo ovu sliku i sprijecilo je da pobijedi :(  Zaista steta, fotografija je meni toliko dobra, dobro je uslikana, samo dosta drugaciji crop i zablistala bi. U svakom slucaju, bravo za autora, zaista! ;)

 

 

Opet kazem, ovako sam nekako ja to vidio sto ne znaci da tako treba ;)  Radovi su dobri, steta sto nije vise ljudi ucestvovalo, nadam se da sam nekome dao neku novu ideju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Evil, ja sam samo dao svoje misljenje u vezi ove teme, nismo svi talentovani za fotke i nemamo svi aparaturu a ni znanja za fotkanje. Volim da ucestvujem, ali jednostavno ova tema je za mene preteska. Skapirao sam je odmah to sto ti meni kazes, ali ispade da ne  moze covek ni da napise zbog cega ne ucestvuje u ovoj temi iako redovno posecuje ovaj podforum a da ne bude napadnut. Kapiras li ti mene  ;) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Evil, ja sam samo dao svoje misljenje u vezi ove teme, nismo svi talentovani za fotke i nemamo svi aparaturu a ni znanja za fotkanje. Volim da ucestvujem, ali jednostavno ova tema je za mene preteska. Skapirao sam je odmah to sto ti meni kazes, ali ispade da ne  moze covek ni da napise zbog cega ne ucestvuje u ovoj temi iako redovno posecuje ovaj podforum a da ne bude napadnut. Kapiras li ti mene  ;) ?

Izvini, ocigledno me nisi dobro shvatio, zaista nisam mislio nista lose ;) Nisam ja tebe napao, daleko od toga, samo sam htio da ti kazem da ni jedna tema nije preteska i ne smije ti biti preteska. Nije poenta da posaljes sliku samo onda kada mislis da ima sanse da pobijedis, vec uvijek, kakva god ona tada bila ;)  Igra je poenta i sigurno ces nesto iz toga i nauciti. ovakve teme te tjeraju na razmisljanje, svasta mozes da smislis, samo ako se upustis u to ;)  Eto tako sam ja za temu "Sumrak" imao zestokih problema. Ja ne skikam takve stvari i jednostavno nisam imao ni ideju ni inspiraciju  vjerovatno nikada i necu imati za stvari koje me da kazem ne interesuju, ali sam ipak se potrudio i iskopao neku staru fotografiju na tu temu i okacio, iako ona nije meni uopste djelovala konkurentno. Isto tako je bilo sa "Linijom", nisam imao adekvatnu i deju i vremena, ali sam odvoio 5 minuta da uslikam nesto sto lici na to... Samo da se igramo, to je vazno, bez pritiska i razmisljanja o konkurenciji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Evil, ja sam samo dao svoje misljenje u vezi ove teme, nismo svi talentovani za fotke i nemamo svi aparaturu a ni znanja za fotkanje. Volim da ucestvujem, ali jednostavno ova tema je za mene preteska. Skapirao sam je odmah to sto ti meni kazes, ali ispade da ne  moze covek ni da napise zbog cega ne ucestvuje u ovoj temi iako redovno posecuje ovaj podforum a da ne bude napadnut. Kapiras li ti mene  ;) ?

Izvini, ocigledno me nisi dobro shvatio, zaista nisam mislio nista lose ;) Nisam ja tebe napao, daleko od toga, samo sam htio da ti kazem da ni jedna tema nije preteska i ne smije ti biti preteska. Nije poenta da posaljes sliku samo onda kada mislis da ima sanse da pobijedis, vec uvijek, kakva god ona tada bila ;)  Igra je poenta i sigurno ces nesto iz toga i nauciti. ovakve teme te tjeraju na razmisljanje, svasta mozes da smislis, samo ako se upustis u to ;)  Eto tako sam ja za temu "Sumrak" imao zestokih problema. Ja ne skikam takve stvari i jednostavno nisam imao ni ideju ni inspiraciju  vjerovatno nikada i necu imati za stvari koje me da kazem ne interesuju, ali sam ipak se potrudio i iskopao neku staru fotografiju na tu temu i okacio, iako ona nije meni uopste djelovala konkurentno. Isto tako je bilo sa "Linijom", nisam imao adekvatnu i deju i vremena, ali sam odvoio 5 minuta da uslikam nesto sto lici na to... Samo da se igramo, to je vazno, bez pritiska i razmisljanja o konkurenciji ;)

 

Ok  ;)  ;)  ;). Cekam novu temu pa da saljem fotke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

E ljudi...ja prvog idem u Italiju, kako ću da zaključim glasanje ??? Neće me biti nedelju dana, a prvog odlazim u pola pet ujutru.

Ništa, ko bude pobednik, mada ga već imamo, kako mi se čini, neka zada novu temu. I nek ponovi one informacije za slanje, pa ću ja čim dođem da okačim nove slike. Može?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

E ljudi...ja prvog idem u Italiju, kako ću da zaključim glasanje ??? Neće me biti nedelju dana, a prvog odlazim u pola pet ujutru.

Ništa, ko bude pobednik, mada ga već imamo, kako mi se čini, neka zada novu temu. I nek ponovi one informacije za slanje, pa ću ja čim dođem da okačim nove slike. Može?

Ja cu to sve da sredim, samo ti uzivaj i donesi nam lijepe fotografije iz Italije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja