Jump to content

Moto Zajednica

Udario me covek kolima

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Pozdrav svima,

 

Nadam se da pitanje postavljam na pravom mestu..

 

Potreban mi je savet sta da radim.

 

Danas me je udario auto od pozadi dok sam se vozio. Stao sam da pustim pesaka, nije bilo jaceg kocenja sa moje strane, i vozac od pozadi me udario. Poleteo sam napred ali nisam pao sa motora. Silazim sa motora da vidim kakva je steta, drugi vozac izlazi isto, pogleda svoj auto i kaze njemu nije nista. Dok sam pomerio motor sa pesackog, da mogu ljudi da prolaze, covek seo u auto i zbrisao. Pomerio se malo zadnji tocak na motoru, vidim da se i lanac malo opustio, slomljen mi je ram od tablice i migavac mi iskrivljen.

 

Sreca u nesreci je sto sam nosio GoPro kamericu sa sobom i da sam sve snimio. 

 

Policija je dosla i uradila uvidjaj, sutra treba da idem da im predam snimak. Moje pitanje je koji je dalji postupak? Jel treba da uzmem zapisnik od policije, pa da idem na neku procenu stete? Gde se to radi? Kakvu on posledicu ima, s obzirom da je pobegao?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Nista bez zapisnika, zapisnik se može dobiti u roku od dan-dva (ako imaš vezu) ili do čak par meseci, sve zavisi od MUP-a. Ali svakako će ići mnogo lakše sa advokatom. Vrlo verovatno će ti se on sam javiti za koji dan (advokat).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Nema više odlaženja u policiju po zapisnik. Kada podneseš zahtev za naknadu štete osiguravajućoj kući krivca oni zapisnik elektronski dobiju od MUP-a. Ako ne znaš gde je osiguran onaj ko je skrivio štetu možeš na sajtu Udruženja osiguravača Srbije da nađeš po datumu nezgode i registarskoj oznaci.

Sve ovo možeš sam a možeš a možeš i da angažuješ advokata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Papir sa uviđaja ide u osiguranje, nakon toga procenitelj štete dolazi da odradi procenu i čekš izveštaj. Tvoje osiguranje po izveštaju policije pronalazi morona i njegovom osiguranju ispostavlja račun. Ti nakon toga dobijaš novac koji je osiguranje procenilo. Tužba ide po službenoj dužnosti ali možeš lično tužiti recimo njegovo osiguranje i njega za dodatnu nadoknadu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kolega imaš li kakve povrede? Bol u vratu usled trzaja itd... Jako bitno, bitnije od male štete na motociklu.

Savetujem ti da se kontaktiraš advokata i da u sve ovo ne ulaziš sam pošto, predpostavljam, nemaš iskustva u svemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Osiguravajuce kuće su kartelske organizacije. Oni su svi slatkorecivi, te nema problema, te isplaticemo, te ne brini... A kad dodje do loveodjebu te ladno.

Tako sam ja bio naivan, Dunav me izradio. Posle mi ni advokat nije pomogao.

Uzmi advokata odmah. Ništa ne prepuštaj slučaju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA
Pre 4 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Sine, to što je on uradio je krivično delo. Zove se napuštanje mesta nezgode. Advokata prvo sine. Ja više ništa bez advokata.

Ako sam dobro razumeo pandure koji su dosli na uvidjaj, krivicno delo je ako pobegne sa mesta nezgode, a da je pritom naneo nekome povrede. Svakako ne sme da pobegne ako je napravio stetu, ali ne znam kakve posledice posle ima za to. Da li ce sud svakako da ga goni zato sto me je udario i pobegao ili to moram ja da ga tuzim?

 

Pre 4 sati, mick je napisao:

Papir sa uviđaja ide u osiguranje, nakon toga procenitelj štete dolazi da odradi procenu i čekš izveštaj. Tvoje osiguranje po izveštaju policije pronalazi morona i njegovom osiguranju ispostavlja račun. Ti nakon toga dobijaš novac koji je osiguranje procenilo. Tužba ide po službenoj dužnosti ali možeš lično tužiti recimo njegovo osiguranje i njega za dodatnu nadoknadu. 

Da li ce taj procenitelj sam da me kontaktira ili to moram da trazim kao sa kojim servisom saradjuje ta osiguravajuca kuca, pa da idem kod njih na pregled?

 

Pre 4 sati, BaneZ je napisao:

Nista bez zapisnika, zapisnik se može dobiti u roku od dan-dva (ako imaš vezu) ili do čak par meseci, sve zavisi od MUP-a. Ali svakako će ići mnogo lakše sa advokatom. Vrlo verovatno će ti se on sam javiti za koji dan (advokat).

Je l' to kao advokat koji drzava sama dodeli ako vec nemam svog?

 

Pre 4 sati, dulegolub je napisao:

Nema više odlaženja u policiju po zapisnik. Kada podneseš zahtev za naknadu štete osiguravajućoj kući krivca oni zapisnik elektronski dobiju od MUP-a. Ako ne znaš gde je osiguran onaj ko je skrivio štetu možeš na sajtu Udruženja osiguravača Srbije da nađeš po datumu nezgode i registarskoj oznaci.

Sve ovo možeš sam a možeš a možeš i da angažuješ advokata.

Hvala puno! Pronasao sam osiguravajucu kucu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Izvinjavam se zbog spama, mislim da je preglednije da napisem odvojeno jos jedan post.

 

Konretno za advokata nemam para trenutno, takva je situacija ovog meseca.. Nemam povreda, a bzvz mi da govorim da imam, da ne kopam coveku vecu rupu, jer mislim da je u slucaju povrede, drasticno veca kazna.

 

Ako sam dobro razumeo, proces je sada da posaljem zahtev za naknadu stete njegovoj osiguravajucoj kuci i da onda se uradi procena stete itd. Oni sami dobijaju zapisnik od MUP-a, i na osnovu toga dobijam naknadu. 

 

Da li ce njega sud svakako da kazni na kraju ili to moram ja da ga tuzim?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
Pre 4 sati, djuraz je napisao:

Nemam povreda, a bzvz mi da govorim da imam, da ne kopam coveku vecu rupu, jer mislim da je u slucaju povrede, drasticno veca kazna.

Jbg, da ne kopas coveku vecu rupu, a taj "covek" ti ostetio motor i nije mu bilo bzvz da ode i da te ostavi sa problemom. Na stranu to sto to njegovo odlazenje i nije po zakonu. Da sam na tvom mestu, gledao bih da ga oderem sto je vise moguce. Mozda nisi prvi koga je tako udario, ali trebalo bi da budes poslednji, da nauci "vozac" kako ne treba da se radi, na tezi i bolniji nacin. 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

@djurazkako si nasao u kojoj kuci ima polisu? Jel ga nasla policija ili si imao broj tablica?

Ne trebaju ti pare za advokata i ne treba ti bilo koji advokat, vec onaj koji se bavi odstetnim zahtevima.

I jel si bio kod doktora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Izvinjavam se zbog spama, mislim da je preglednije da napisem odvojeno jos jedan post.
 
Konretno za advokata nemam para trenutno, takva je situacija ovog meseca.. Nemam povreda, a bzvz mi da govorim da imam, da ne kopam coveku vecu rupu, jer mislim da je u slucaju povrede, drasticno veca kazna.
 
Ako sam dobro razumeo, proces je sada da posaljem zahtev za naknadu stete njegovoj osiguravajucoj kuci i da onda se uradi procena stete itd. Oni sami dobijaju zapisnik od MUP-a, i na osnovu toga dobijam naknadu. 
 
Da li ce njega sud svakako da kazni na kraju ili to moram ja da ga tuzim?
 
 
Sve se to radi automatski, ti samo telefonom razgovaraš sa tvojim osiguranjem. Procenitelj dolazi kod tebe ako ne možeš ti motor da odvezeš kod njih.
Moja ti je preporuka da navedeš gotovo sve nedostatke koje imaš od saobraćajke pa i još pride i da navedeš da motor nije moguće voziti zbog visine oštećenja.

Advokat ti treba ako odlučiš da tužiš osiguravajuću kuću i/ili vozača auta zbog recimo duševnog bola i pretrpljenog stresa usled ponašanja vozača koji te je udario i pobegao sa lica mesta pošto fizičkih povreda nemaš.

Tu se uzimaju masne pare od osiguranja...jer je to poslednjih 12 meseci opasna priča u zemlji pa ima više pažnje oko tih stvari.

Sve ostalo se radi po službenoj dužnosti i tad ti ne treba advokat jer si ti u tom slučaju svedok/oštećeni.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Odeš u kod doktora i kažeš da te boli vrat i da imaš blagu vrtoglavicu, žališ se na trzajnu povredu vrata (100000 rad otprilike samo za ovu povredu isplaćuje njegovo osiguranje) . To što ti ne vidiš više oštećenja na motoru ne znači da ga nema, pogotovu se lako prilikom udarca uvija ram ili viljuška , dovoljno toliko malo da ga vizuelno ne vidiš ali da se u vožnji to primeti trešenjem ili vučom u stranu. To što je pobegao sa lica mesta govori ti o kakvoj osobi se radi i tu ne treba mnogo mudrosti i sažaljevati istog. 

Takodje, odštetu ne plaća on nego njegovo osiguranje, a prema njima nema milosti. 

Advokati rade za oko 15% od odštetnog zahteva tako da ti za njih novci ne trebaju.

Za trzajnu povredu vrata sam ozbiljan- imao sam prošle godine težu saobraćajku kada mi je uskraćeno pravo prvenstva i lik je iz svoje trake skrenuo ulevo da se parkira ispred mene u pokretu na desetak metara. Polupao sam se kao slika, kada su mi došle kolege u hitnoj odbio sam kragnu , pa tako i na skener nisam ni otišao-kakav danak neiskustvu. Trećeg dana od povrede (ponedeljak-sreda) dobio sam takve bolove u vratu da glavu nisam mogao da pokrenem , a o vrtoglavicama gde se kompletna soba okretala oko mene a i naopačke da ne pričam.

Takodje uzmi i dobrog advokata, mene moj ujebao, sa sudske medicine sam imao veštačenje da se radi o teškim telesnim povredama, a advokat mi je sklopio dogovor na lakše cca 150000rsd u odnosu na nekih 600000 koje sam mogao da dobijem (jbg njima lakše da se ne cimaju, a ima i onih koji su u dilu sa osig.kućama)- tako da sam dalja potraživanja trebao da tražim preko suda i privatne tužbe. Kako sam od osiguranja njegovog, a i mog sa posla (vraćao sam se kući sa posla pa je bila povreda na radu i isplaćeno mi je osiguranje iz firme pride) kupio drugi motor odustao sam od daljeg cimanja...

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Advokat ce ti se sam javiti. Cuce advokatske kancelarije ko lesinari i prate policiske uvidjaje i unapred znaju koliko ce da se omrse o novce osiguravajucih kompanija. Mozes nov motor da pazaris. Samo guraj da ti je totalna steta.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kranjska Gora
  • Motocikl: MZ 175/2

После кукамо кад поскупи премија осигурања јер се носе крагне кад треба и не треба и гура максимално.
Све то ми плаћамо.

Ја сам за поштено као што си напоменуо, немој да умре то у теби због пара.

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Super sto je pobegao. On je bio mrtav pijan a ti kod doktora boli te vrat i glava, povracas.
Nije gadljiv na somica

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Odeš u kod doktora i kažeš da te boli vrat i da imaš blagu vrtoglavicu, žališ se na trzajnu povredu vrata (100000 rad otprilike samo za ovu povredu isplaćuje njegovo osiguranje) . To što ti ne vidiš više oštećenja na motoru ne znači da ga nema, pogotovu se lako prilikom udarca uvija ram ili viljuška , dovoljno toliko malo da ga vizuelno ne vidiš ali da se u vožnji to primeti trešenjem ili vučom u stranu. To što je pobegao sa lica mesta govori ti o kakvoj osobi se radi i tu ne treba mnogo mudrosti i sažaljevati istog. 
Takodje, odštetu ne plaća on nego njegovo osiguranje, a prema njima nema milosti. 
Advokati rade za oko 15% od odštetnog zahteva tako da ti za njih novci ne trebaju.
Za trzajnu povredu vrata sam ozbiljan- imao sam prošle godine težu saobraćajku kada mi je uskraćeno pravo prvenstva i lik je iz svoje trake skrenuo ulevo da se parkira ispred mene u pokretu na desetak metara. Polupao sam se kao slika, kada su mi došle kolege u hitnoj odbio sam kragnu , pa tako i na skener nisam ni otišao-kakav danak neiskustvu. Trećeg dana od povrede (ponedeljak-sreda) dobio sam takve bolove u vratu da glavu nisam mogao da pokrenem , a o vrtoglavicama gde se kompletna soba okretala oko mene a i naopačke da ne pričam.
Takodje uzmi i dobrog advokata, mene moj ujebao, sa sudske medicine sam imao veštačenje da se radi o teškim telesnim povredama, a advokat mi je sklopio dogovor na lakše cca 150000rsd u odnosu na nekih 600000 koje sam mogao da dobijem (jbg njima lakše da se ne cimaju, a ima i onih koji su u dilu sa osig.kućama)- tako da sam dalja potraživanja trebao da tražim preko suda i privatne tužbe. Kako sam od osiguranja njegovog, a i mog sa posla (vraćao sam se kući sa posla pa je bila povreda na radu i isplaćeno mi je osiguranje iz firme pride) kupio drugi motor odustao sam od daljeg cimanja...
 
To što si ti imao nikako se ne može podvesti pod tešku telesnu povredu, advokat te nije zeznuo već ti je pomogao to što je neko napisao teška telesna je verovatno bila radna dijagnoza i oborili bi je na superveštačenju u 3 minuta a ti bi ostao i bez toga što si dobio.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, djuraz je napisao:

Konretno za advokata nemam para trenutno, takva je situacija ovog meseca..

Kolege su ti gotovo sve sazvakale sta i kako za dalje, budi pametan ili ti poslusaj.

Nemoj neke stvari da ucis na tezi nacin, sam ces sebe ujebati.

 

Septembar 2010 bio sam oboren od strane mamlaza koji je vrsio polukruzno okretanje bez da je pogledao u retrovizor.

Kako sam se pridigao tako je mamlaz pobegao ali nije daleko stigao zahvaljujuci kolegama bajkerima koji su bili iza mene, pride nisam ih poznavao, sreca u nesreci.

 

Elem, advokat me je sam pronasao, nista nikom nisam platio nit sam mamlaza teretio za fizicku stetu. Nisam hteo, nista mi nije bilo.

Bajk u ovlasceni servis, popis potrebnog + dodatne stavke obavezno i eto meni skoro 3.000e par dana pred NG :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Na stranu šta mislimo o osiguravajućim kućama, na stranu šta mislimo o tom nečoveku koji se pokupio i otišao, to treba gurati maksimalno isplatu (što će uraditi advokat), kao i njemu maks kaznu u skladu sa zakonom (koji je takav kakav jeste, koji se primenjuje nikako, u nikakvom sistemu, al tu živimo) i to će po službenoj dužnosti ići, platiće neki oportunitet i tu se priča krivična završava, eventualno privatna tužba za stres koga sigurno ima, za izgubljenu dobit, vucaranje po osiguranjima, i slično..

Apropo povreda, ako smem reč-dve, već sam pisao na drugim sličnim temama:
nikako foliranje povreda, to što je nedokazivo pa prolazi (boli me vrat, vrtoglavice).. Karma i savest su čudo. Treba ustati za par meseci i pogledati se ujutru u ogledalo kad se umivaš.

 

edit: Satelis lepo napisao ovo isto, samo drugim rečima i iz prvog lica. Sasvim lepo se naplati i sve redovno ako odigraš dobre poteze. Ostalo je preko leba pogače.

Promenio član nafetS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Da je ostao da sacekaju policiju, napisu evropski, licno se dogovore... Nema potrebe za foliranjem.

Al ovako! Ma ne mogu da spavam nocima, stalno me budi taj tupi udarac i skripa guma! Dolazim na posao umoran, pospan, nemam koncetraciju, sef mi preti otkazom...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Sačekati zapisnik, vrv te je policija poslala kod lekara. Za te povrede treba manje od 24 sata se javiti lekaru od nesrece bar je meni tako bilo rečeno. Inače onda se ne pripisuje povreda nastala udesom ukoliko su lakše povrede, al su iskustva različita od mesta do mesta (svakakvih priča sam se naslušao). No, moje iskustvo je sledeće: Zapisnik od osiguranja sam čekao skoro 6 meseci, izlazak procenitelja brat bratu jedno tri nedelje sam ga molio da dođe. Izveštaj od policje pošto ide po službenoj dužnosti sam se načekao jedno dobrih tri meseca jer bože moj su kao izveštaj negde zagubili. A ne možes lično da odeš i da preuzmeš.... žali bože. Nerviranja u nedogled sve zbog toga što me je lik udario u raskrsnici. A da vozilo nije se moglo koristiti sve dok procenitelj nije došao.  A pare od osiguranja da dobiješ je kao da im zub vadiš, ali su zato tu kada treba da im platiš, ljubazni maksimalno. Na kraju se završilo isplatom osiguranja, a agent osiguranja me je jedno 10 puta nakon toga zvao kako treba da se nadjemo da popričamo jer on zaslužuje nagradu. Možda bi i dobio nagradu da je pre toga bio profesionalan pa da se javljao na telefon, ovako je dobio šut u guz. Sve u svemu da ne mračim, jedno loše iskustvo na svim poljima od lekara do osiguranja. Savet, otidi kod advokata i lepo isteraj to na taj način. A junak što je zbrisao treba da plati svaku stavku, sa takvima samo tako i nikako drugačije. Kada podvučeš crtu, bitno je da si ti dobro. A mehaniku ćeš rešiti vremenom svakako ide i zima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja