Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa porucivanjem delova preko e-bay (e-narucivanje.com)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Temerin, Bečej
  • Motocikl: Honda CX500

Pozdrav svima,

da li je neko u skorije vreme poručivao nešto preko Miloša  e-narucivanje.com

Ne mogu čoveku da udjem u trag, nikako ga dobiti.

Uglavnom u avgustu mesecu sam preko njega poručio delove za motor, krajem septembra mi je stiglo pola delova a ostatak ne.

Takodje sam u junu mesecu poručio preko njega isto neke delove i to je stiglo sve ok.

Da li neko ima informaciju šta se dešava sa ovim čovekom, firmom? 

WWW.E-NARUCIVANJE.COM

Online naručivanje

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Ja sam mu pre neki dan poslao poruku na viber, pitao da li jos uvek radi. Odgovorio mi je jutros da radi, da mu posaljem meil sta hocu. Za dalje cu videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Temerin, Bečej
  • Motocikl: Honda CX500

Dosta je loša komunikacija sa njim, čekaš odgovor po deset dana i više. Ja sam mu uplatio ceo iznos za delove, a stiglo mi je pola, sad šta se desilo sa ostatkom delova ne znam ne mogu da stupim u kontakt sa njim. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ja sam hteo poruciti neki auspuh sa Ebay.co.uk preko njega, medjutim komunikacija je bas losa i spora.

Na telefon se ne javlja, na viber nije nijednom odgovorio, na email se ceka dosta dugo...inace sam preko njega ranijih godina narucivao uvek uspesno, ali mozda sad covek slabije radi ili ima previse posla ili ih zezaju na granici zbog korone pa roba stoji u EU... ko ce ga znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: suburban Singidunum
  • Motocikl: T̶o̶m̶o̶s̶ ̶1̶4̶M̶;̶ ̶I̶z̶h̶ ̶P̶l̶a̶n̶e̶t̶a̶ ̶5̶;̶ ̶S̶u̶z̶u̶k̶i̶ ̶G̶S̶X̶-̶R̶ ̶7̶5̶0̶;̶ Bicikla sa motorom R1200GS 0307

I ja sam prošle godine uspešno poručivao,

ali na 2 pokušaja iz jula ove godine se uopšte nije odazivao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Jedno pitanje: zašto vam drugi naručuju stvari preko eBay-a?

Da li taj Miloš naručuje preko neke druge zemlje u okruženju, pa je jeftinija poštarina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Meni to jedini ima smisla zbog carine posto taj lik verovatno ima neku kombinaciju.

Ja narucujem licno, nema mi smisla da angazujem nekog drugog i cekam. Pre par dana sam porucio neke sitne ali ralativno skupe delovi iz USA pa cu videti kako sam prosao, do sada nisam nista narucivao iz USA

Promenio član lemy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Pre par godina kada sam saradjivao sa Milošem bila je cena franko Srbija. Bez carine i poreza on uzme neku proviziju i. Ilo je isplativo narucivati. Sada ne znam kakva je situacija ali ni meni se ne javlja poslednjih par meseci na telefon…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 10 sati, Yanco je napisao:

Jedno pitanje: zašto vam drugi naručuju stvari preko eBay-a?

Da li taj Miloš naručuje preko neke druge zemlje u okruženju, pa je jeftinija poštarina?

Pa jednostavno sto neki prodavci ne isporucuju u Srbiju. Npr. dostava je samo u okviru jedne zemlje - DE, ili UK. Tad ne postoji druga opcija nego da porucis u neku od drugih zemlja pa da ti posrednik potera u Srbiju za neku nadoknadu. Opet, neko iz USA, ne salje u Srbiju, ali poslace u Nemacku i slicno.

 

Ovaj nacin kupovine moze da bude i isplativiji (jer najcesce u maticnim zemljama je postarina zanemarljiva ili besplatna). Ostaje da se plati provizija posredniku, koja je manja od carine i postarine koja bi bila u slucaju kupovine regularnim putem.

 

Ja gotovo sve sto mogu porucijem direktno u Srbiju, ali kada se radi o skupljim stvarima (ili nemam drugu opciju), gledam da isporuka bude van Srbije, pa da mi neko to potera prilikom dolaska u Srbiju.

 

Ovo cak je i legitimna stvar. Primera radi roba vrednosti od 100e koja stize postom, bice predmet obracuna carine i pdv-a, dok ista ta roba prilikom ulaska u srbiji sa nekim licem (npr donosi mi svastika), nece podlegati carini (mislim da se gleda ukupna vrednost do 150e).

 

Naravno, sverc je uobicajena stvar, pa je u praksi jos jednostavnije.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 14 sati, lemy je napisao:

Meni to jedini ima smisla zbog carine posto taj lik verovatno ima neku kombinaciju.

Ja narucujem licno, nema mi smisla da angazujem nekog drugog i cekam. Pre par dana sam porucio neke sitne ali ralativno skupe delovi iz USA pa cu videti kako sam prosao, do sada nisam nista narucivao iz USA

Pratiću ovu temu jer tražim agregat za Bandita... Ovo je još, što kažu iz fotelje, dok ne, ako bude potrebe, odem do komšija... Našao jedan u USA, onako, imam neku sliku, bez kontakta sa prodavcem, još... E ali ima jedan u Australiji, njega bi smeo na nevidjeno, sad platiti,toliko mi deluje sigurno, ko zna? Ali ne šalju za SRB, pa gledam, studiram, projektujem:)... Mogao bi do, negde, HUN, A... De... Ovo, pak, nije loše... Da ne davim...konkretne poteze posle Nove godine... Da ispoštujem neki dogovor... Pratim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: suburban Singidunum
  • Motocikl: T̶o̶m̶o̶s̶ ̶1̶4̶M̶;̶ ̶I̶z̶h̶ ̶P̶l̶a̶n̶e̶t̶a̶ ̶5̶;̶ ̶S̶u̶z̶u̶k̶i̶ ̶G̶S̶X̶-̶R̶ ̶7̶5̶0̶;̶ Bicikla sa motorom R1200GS 0307
Pre 20 sati, Yanco je napisao:

Jedno pitanje: zašto vam drugi naručuju stvari preko eBay-a?

Da li taj Miloš naručuje preko neke druge zemlje u okruženju, pa je jeftinija poštarina?

Koliko znam Miloš ima kombi prevoz Nemačka - Srbija redovne linije, i naručuje na svoju adresu u Nemačkoj. Dovozi i krupniju robu koje teško promaši carina ako ti  pošalju direktno u Srbiju, ne razmišljaš da li će i koliko odrapiti carina, on da cenu i drži se toga. Dosta toga je ispadalo jeftinije preko njega, naročito krupnije stvari. Ima i 100% pozitivno ocenjen profil sa hiljadama poručivanja i adresom u Nemačkoj pa nema problema sa slanjem kad je neko sumnjučav prema slanju u Srbiju.

Problem kod njega je počeo sa početkom korone kada je imao i prekid redovnih linija jer jednostavno nije bilo putnika.

 

Ja sam kada su krenula prva zatvaranja naručio nešto, kasnilo je zato dosta, ali je ipak stiglo na kraju.

Promenio član BoxX
dopuna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Narucivao sam "preko njega" pre desetak godina, kada se novac uplati svaka se komunikacija prekida, ali bukvalno od tog trenutka.

Stiglo mi je inace sve sto narucih ali ni na poklon vise onako saradjivao ne bih!

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 8 sati, N.F.S. je napisao:

Narucivao sam "preko njega" pre desetak godina, kada se novac uplati svaka se komunikacija prekida, ali bukvalno od tog trenutka.

Stiglo mi je inace sve sto narucih ali ni na poklon vise onako saradjivao ne bih!

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 

Kad bi on sa svakim ko narucuje razmenjivao milion poruka i javljao se na telefon, od tog posla ne bi bilo nista.

Obiman je to posao za stvarno malu proviziju, a svi bi da nesto pitaju. Znam, jer sam i sama radila dropshipping i digla ruke upravo zbog pitanja na koja ili nemam odgovor (npr. za koliko stize, sto se nekad u online trgovini zaista ne zna) ili je odgovor logican.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Postujem, ko tako zeli/ima zivaca neka trguje.
Kao sto rekoh, bez okvirnog datuma ne prihvatam ni poklon.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
On 17.10.2021. at 0:00, Nolanka je napisao:

Kad bi on sa svakim ko narucuje razmenjivao milion poruka i javljao se na telefon, od tog posla ne bi bilo nista.

Obiman je to posao za stvarno malu proviziju, a svi bi da nesto pitaju. Znam, jer sam i sama radila dropshipping i digla ruke upravo zbog pitanja na koja ili nemam odgovor (npr. za koliko stize, sto se nekad u online trgovini zaista ne zna) ili je odgovor logican.

Ne znam kakvu je komunikaciju @N.F.S. imao, ali ne verujem da je smarao porukama, već je verovatno samo želeo da se informiše.

A od tih "prezauzetih", koji ne mogu da se jave na telefon mi je muka. Jednom sam negde napisao, kod mene u KG su najzauzetiji vlasnici auto otpada, pečenjara, kamiondžije... i još kad kažu da im je samo malo odmora da bace telefon u PM... 

Uvek uzmem svoj primer, jer iako na poslu imam brdo obaveza, i posao nosim kući pa sam dostupan 24/7, uvek se i svakom javim što privatno ili službeno. A kad nešto prodajem (stvar ili usluga) ljubavno razgovaram i odgovaram na pitanja, ma koliko neko smarao.

Tako da bih i ja dotičnog zaobišao da sam bio u istoj situaciji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jednom u dva meseca sam slao poruku, zanimao me je status porudzbine... Koliko se secam, porucio sam 4 stick bobine za hondu cbr1000, ima 10-ak godina od tada.

Sve je proteklo kulturno, odgovore sam dobijao do trenutka kada cifru unapred ne uplatih. Onda muk...

Vec sam mislio da sam prevaren, kupio bobine u Italiji. 

Posle 5 meseci samo mi je na adresu stigao paket, bez ikakve najave ili kontakta.

Svoje sam obaveze prema coveku a po njegovim uputima odmah izmirivao, da mi je rekao "uplatis pa kada stigne" sigurno saradnju ne bi ni zapocinjali.

 

Znaci, sve je odradio, stiglo je ono sto sam narucio, po ceni koja mi je recena ali posle pola godine i bez ikakve komunikacije.

Ne preporucujem saradnju, zdravije je (i brze) polako peske po svoj deo da krenem :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Temerin, Bečej
  • Motocikl: Honda CX500

Evo meni se javio Miloš, voljan da reši problem sa isporukom pita šta nije stiglo ja odma odgovaram i opet čekanje na odgovor. Ubi ova komunikacija, i čekanje.. 

Ako neko zna jednostavnije rešenje za poručivanje delova iz Nemačke nek javi. Čaure za viljuske su u pitanju, nista veliko.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
pre 15 minuta, boki.bd je napisao:

Evo meni se javio Miloš, voljan da reši problem sa isporukom pita šta nije stiglo ja odma odgovaram i opet čekanje na odgovor. Ubi ova komunikacija, i čekanje.. 

Ako neko zna jednostavnije rešenje za poručivanje delova iz Nemačke nek javi. Čaure za viljuske su u pitanju, nista veliko.. 

Mozda mogu ja to da ti narucim, javni mi se u privatnu poruku sa eBay linkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Temerin, Bečej
  • Motocikl: Honda CX500
8 minutes ago, N.F.S. said:

Za koji motor caure? Drugar je pravio cafferacer od cx500, mislim da ima ceo prednji kraj..

IMG_20180414_142234.jpg

E taj čuveni cx 500...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Temerin, Bečej
  • Motocikl: Honda CX500
Upravo mi je javljeno, stapovi od CX-a su vec dati nekome, jbg druze, tragaj dalje.
Tražimo dalje Hvala drug u svakom slučaju..
Ako možeš pusti mi njegov kontakt da vidim da li ima givernalu od nje.

Послато са M2010J19SY помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja