Jump to content

Moto Zajednica

Sve o TDM 850 twin 2000. godiste

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pozdrav draga braco .

Juce sam sklopio dogovor za kupovinu toliko  dugo cekane i najzad docekane motoslobode.Omotorio sam se i postao (uskoro) vlasnik Yamahe TDM 850 twin ,2000.godiste.

Pisem kao neko ko nikada nije imao pravi ozbiljni  motor u svom vlasnistvu(ne racunam vespe uz koje sam odrastao uz  caleta i razne skutere)

Zanima me  da mi neko od iskusnih bajkera kaze sta je ono  o cemu bi trebalo da vodim racuna na motoru.Sta i kada se menja na koliko kilometara.Zelim da ga lickam i pickam,odzavam tip top da bude kao pracka.

 

naime ovaj je presao 34000km  sto mislim da nije neka velika kilometraza za njega.

Uzimam ga od drugog vlasnika.Prvi ga je cuvao nevidjeno...i drugi koji ga i nije bas mnogo vozio.Motor kupujem u Salzburgu jer trenutno ovde radim .Znate kako svabe cuvaju generalno sve....

Prvi vlasnik svaba,drugi,nas :)

 

hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ima već opširna tema o TDM motorima, sledeći put malo pretraži malo forum, pre nego što otvoriš novu temu.

 

Promenio član Disko Nindža
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Nemam bas vremena da vrtim 700 stranica da bih negde u nekom komentaru na 326. stranici zakacio poluinformaciju koja me zanima.

Da istrazujem,istrazujem, ali sam postavio pitanja kako bi mi neko direktno pomogao.Ne bi ih postavljao svakako da sam nasao  sve te informacije.

Tome koliko znam i sluzi  forum...

 

Svakako hvala na upucivanju

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Pazi na ulje, hoce da ga trose tako da moras da proveravas nivo redovno.
I to ga nekako cudno trose, nista, nista, nista pa srkne pola litra :D
Obicno pole 3-4 000 km od zamene i pri zustrijoj voznji.
Ulje se inace menja na nekih 6000 km uputstvu.
Za ostalo kad se menja ili podmazuje skini  user manual :)
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
1 hour ago, No limit said:

Nemam bas vremena da vrtim 700 stranica da bih negde u nekom komentaru na 326. stranici zakacio poluinformaciju koja me zanima.

 

Citas pomalo svakog dana :D
Ja prelistao i tu i onu o xtz-u (srodne masine).
 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 1 sat, No limit je napisao:

Nemam bas vremena da vrtim 700 stranica da bih negde u nekom komentaru na 326. stranici zakacio poluinformaciju koja me zanima.

Da istrazujem,istrazujem, ali sam postavio pitanja kako bi mi neko direktno pomogao.Ne bi ih postavljao svakako da sam nasao  sve te informacije.

Tome koliko znam i sluzi  forum...

 

Svakako hvala na upucivanju

Nemoras da vrtis 700 stranica, samo odes na TDM temu i tamo pitas sta te zanima, ljudi ce ti rado pomoci.

Informacije se stalno iznova vrte u temama, u tome i jeste stvar, da se vrte u istoj temi da bi se lakse pronasle, zamisli sta bi bilo od foruma kad bi svaki clan otvarao temu za svako pitanje... pozdrav i sve najbolje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pozdrav draga braco .
Juce sam sklopio dogovor za kupovinu toliko  dugo cekane i najzad docekane motoslobode.Omotorio sam se i postao (uskoro) vlasnik Yamahe TDM 850 twin ,2000.godiste.
Pisem kao neko ko nikada nije imao pravi ozbiljni  motor u svom vlasnistvu(ne racunam vespe uz koje sam odrastao uz  caleta i razne skutere)
Zanima me  da mi neko od iskusnih bajkera kaze sta je ono  o cemu bi trebalo da vodim racuna na motoru.Sta i kada se menja na koliko kilometara.Zelim da ga lickam i pickam,odzavam tip top da bude kao pracka.
 
naime ovaj je presao 34000km  sto mislim da nije neka velika kilometraza za njega.
Uzimam ga od drugog vlasnika.Prvi ga je cuvao nevidjeno...i drugi koji ga i nije bas mnogo vozio.Motor kupujem u Salzburgu jer trenutno ovde radim .Znate kako svabe cuvaju generalno sve....
Prvi vlasnik svaba,drugi,nas
 
hvala unapred
U kofer litar ulja da se nadje i na svakih 300km provera i dolivanje po potrebi, za ostalo ne brini.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Hvala braco na savetima.

To za ulje sam video svugde da se pominje.Vecina govori upravo to da trosi cudno dosta ulja,dok ima i nekih koji se ne slazu sa tim stanovistem...Nista,videcemo na terenu,a poslusacu  savet da stavim flasu ulja uz sebe pa kako Bog da :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
pre 40 minuta, JoeD je napisao:

Lep  :)

Hvala :)

Promene koje bih radio na njemu otom potom kad se skupi para bi bile :Povecani vetrobran,mozda dobro TDM sediste,i eventualno gume koje mogu i  po zemlji malo :)) ...i mozda bih ga malo podigao,da izvinete ...

Promenio član No limit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Svake gume mogu po zemlji malo :D
Lepo gazi utabane puteve, ali tezak je za offroad. Cim je rastresito krene da tone. Teziste mu je visoko, lako je da ga prevrnes.
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
pre 16 minuta, JoeD je napisao:

Svake gume mogu po zemlji malo :D
Lepo gazi utabane puteve, ali tezak je za offroad. Cim je rastresito krene da tone. Teziste mu je visoko, lako je da ga prevrnes.
 

Da da,to sam se iznenadio  sto se tice tezine...mislio sam da je laksi malo....Ja sam 183 visok  pa sam pomalo  zavljen u sedlu .... preopusteno se osecam :)) 

 

 

Jedno pitanje...Da li je dobro da mozda odmah uzmem nove filtere za vazduh i ulje?!  takodje   ne znam sto se tice lanca i lancanika...da li bi bilo dobro to odmah sve da prebrinem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Pa bilo bi dobro da zamenis ulje i filtere. Odakle znas kad je prethodni vlasnik menjao. Mada sad ce i zima, tesko da ces da predjes neku kilometrazu, ali na prolece obavezno.
Lanac i lancanike moras da pogledas, ako nisu istroseni sto bi menjao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja