Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav od Đorđa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Pozdrav svim članovima. Pratim neko vreme forum, pa sam rešio i da se pridružim. 

Ja sam Đorđe Pešić, za 2 meseca punim 30 godina, sretno oženjen i tata malog zvrčka od 3 godine. Živim u Beogradu. Od skora sam u procesu polaganja za A kategoriju. Po struci sam programer i generalno sam ljubitelj nauke i tehnologije. Trenutno posedujem električnu biciklu, pa sam rešio da se proširim i na moticikle. Za sada gledam električne varijante za gradsku vožnju, ali,  naravno,  nisam ograničen samo na struju. Za dalja putovanja imamo automobil.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Поздрав Ђорђе,

 

какав електрични бајс имаш? И ја имам кедан од 1.5kw, и по мени је то врхунска ствар поготово за град! Још јако често возим и децу на њему, вртић, школа, тренинзи, ћеекица седне позади у дечије седиште, а син испред мене на шипку, и само пичимо :jee1: 

Ишао сам са њим и на неке "дуже" турице, по неких 70-80-90км, скроз лагано онако 20-25км/h, вртим педале тек тако реда ради, а остало помаже електро мотор. За град и нека насеља та брзина ми је реално и одлична, ем безбедна, ем лепо све видим, разгледам... Једино ми је смор кад изађем на отворени пут, ту ми је баш спор. Ал ако би му дао гас на 40-50+ онда би ми батерију потрошио јако брзо. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Winora yakun urban.

image.png.d2c3cb9bafe8df17c673efd7605aaa49.png

Uzeo ga polovnog sa oko 3000km. Bajs je super, maksimalni obrtni moment je 80nm, moze preci 70-130km, zavisno od rezima rada. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Pitanjce, da li sad kupovati ili cekati prolece? Nisam u materiji, a procitah negde da se ocekuje skok cena zbog situacije u svetu (korona & co)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1076 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 8 minuta, djpesic je napisao:

Pitanjce, da li sad kupovati ili cekati prolece? Nisam u materiji, a procitah negde da se ocekuje skok cena zbog situacije u svetu (korona & co)

Dobro došao. :) Ja sam žurila jer mi je izašao model koji sam baš htela, a nisam bila za varijantu da čekam proleće jer je bilo pitanje kada će, i da li će se uopšte opet pojaviti to što sam htela. Uzela sam Hondu krajem avgusta, septembra je registrovala i sledeće nedelje polažem praktični ispit. Ko zna, možda bude još koji sunčani dan za vožnju. Opremu uzimam sad na zimu jer trenutno su popusti od -10% pa više. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
pre 49 minuta, djpesic je napisao:

Pitanjce, da li sad kupovati ili cekati prolece? Nisam u materiji, a procitah negde da se ocekuje skok cena zbog situacije u svetu (korona & co)

Ако сам те добро разумео, ти хоћеш да купиш неки елетрични "мотор"? Шта ту има од понуде, шта си гледао?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Od novih,   elektricara ima motogrini, city coco, super soco, yadea, i huaihai joy. 

Promenio član djpesic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Јел си гледао можда на огласима оне прераде бајсева у такорећи електричне моторе? Имаш од 500w па сад већ и до преко 5kw што иде ко лудо.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Imao sam takav i prodao ga iz bezbedonisnih razloga. Prvo, habao je konponente (kocnice, diskovi, lanac i zupcanike) preko mere), zatim los raspored mase, kocioni out, nestabilan na vecim brzibama. Generalno problem prerade je sto obicni bicikli nisu projektovani za takvu namenu, za razliku od fabrickih pedeleca. Takodje, siva zona u zakonu moze predstavljati problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1884 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 15.10.2021. at 10:23, djpesic je napisao:

Od novih,   elektricara ima motogrini, city coco, super soco, yadea, i huaihai joy. 

Ne razumem se u električne...

Prošle godine pijem kafu da drugarom, servis Beoguma Nbgd, dolazi lik (njihov poznanik) sa bešumnim skuterom, motogrini. Serviser kod njih, sklapa ih, stižu iz Kine u kutiji. Naš čovek patentirao nešto oko njega i napravio dil sa kinezima...a nalaze se u Sava centru. Inače, serviser živi u Ostružnici i sa njim dolazi na posao. Sve može da se tjunira, i brzina, i jače baterije itd.

Pričam šta sam čuo, nisam testirao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
Pre 2 sati, Blaza je napisao:

A za City Coco imaš temu ovde, kažu da je o.k.

U pretrazi ne nadjoh nista. Ima za super soco posebna tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Odlucih se za city coco pusa.

Jel moze neki predlog za osnovnu  opremu (kaciga, jakna, pantalone, rukavice, obuca)? Koje brendove da gledam. Neki srednji rang cena.

Promenio član djpesic
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja