Jump to content

Moto Zajednica

Поздрав

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Поздрав свима,

 

читам форум већ неко време, и доста тога корисног сам сазнао и научио овде. Па ево да се најзад и активно придружим екипи.

 

Зовем се Немања, 39година (1982) из Београда.

 

"Цео живот" возим бајс, онако рекреативно, и користим га често као превозно средство у граду, па отуда и дуууго већ желим да уђем у свет мотора. Нажалост, разне животне обавезе, посао, деца и остало, су ме мало успориле у томе.

Али никад није касно! Најзад сам летос уписао и положио вожњу за пуну А категорију, и сада сам у потрази за одговарајућим мотором.

Оно што ми се свиђа су дефинитивно неки ендуро мотори, и најближи сам можда нечему као што су:

V-strom 650

Honda Crossrunner

Benelli trk502X

...

Мораћу још мало уживо да видим и пробам све те моделе, јер са својих 204цм висине и 100+кг, сам мало изнад просечног возача.

 

Углавном, план је да најкасније до пролећа и нове сезоне узмем неки мотор.

До тада, пичим свакодневно на свом бајсу, додуше са електричном надоградњом, што као градску варијанту свима топло препоручујем.

 

Поздрав, и надам се лепом дружењу.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Pozdrav i dobrodošao.
Visina nam je ista pa razumem "muku"... Lično bih ti od ta 3 preporučio Hondu zbog mašine koju nosi, a i zbog svega ostalog.
Ali ako ti je prihvatljivo, skoncentriši se na Kawasaki. Kao marka, imaju modele veoma prihvatljive za nas gabaritnije.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Хвала на брзим одговорима и предлозима.

Нажалост, нисам пуно мотора чак ни разгледао уживо. Једино што сам летос полагао на Hondi NC750 и одлазио сам да погледам Бенели у салону.

Зеза ме мало што због посла живим у иностранству, тренутно у једном мањем граду у Мађарској, па немам баш могућност да скокнем тек тако да погледам неки мотор. Али пошто се сад дефинитивно ближи куповина, требало би ових дана да дођем на неки продужени викенд за Бг, па ћу да одем по салонима и радњама да видим како то све изледа уживо, и како се осећам на њима.

 

Иначе, треба ми неки мотор за излете, и највероватније да би 99% времена возио сам, пошто моја драга женица и не показује неко интересовање за вожњу мотором. Деца наравно једва чекају мотор, али с'обзиром да су још мала, остајем сам да се дружим и уживам са мотором.

Дакле, ето нешто са чиме ћу ући у свет мотора, да уопште осетим како то све изгледа, па ћу после временом вероватно нешто и мењати... 

Зато мислим да су ми можда понајбољи V-strom, или нешто слично, што је лако за почетнике, а опет да има довољно снаге.

Свакако, послушаћу и ваше савете, и дефинитивно ћу прво обићи и погледати све то уживо

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@SurdaBgdobrodošao! Moj ti je predlog da prvo odlučiš šta želiš jer si naveo tri potpuno različita motora...najviše je razlika u snazi. Ako nikad nisi motor vozio kako treba možda da uzmeš nešto da osetiš i naučiš ciklistiku, načine vožnje i td. Pa tek onda da razmisliš o nekoj dugotrajnijoj varijanti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Dobrodošao Nemanja. 

Čitam u drugoj temi, kažeš da tvoj bajs ima 1.5kW. Kako ide to uzbrdo? 

Probao sam jedan od navodno 800W, ali ide jadno. 

Promenio član mradomir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
pre 4 minuta, mradomir je napisao:

Dobrodošao Nemanja. 

Čitam u drugoj temi, kažeš da tvoj bajs ima 1.5kW. Kako ide to uzbrdo? 

Probao sam jedan od navodno 800W, ali ide jadno. 

Хвала.

 

Овај мој од 1.5kw иде јако лепо. Искрено, некако махинално увек окрећем педале кад сам на бајсу, а гасом само асистирам. Тако да, што се узбрдица тиче, нигде још нисам осетио да нема снаге.

Тешко би могао из места да ме повуче на узбрдици само на гас (јбг ја имам ту око 110кг) али ако возиш типа 10км/h и додаш гас, осетиш одма као да те неко гура од позади. Возио сам и по Космају, Авали, и разним другим успонима и "планинама", пењем се типа 20-30км/h као да возим по равном.

 

Мислим да је 1.5кw права мера. Наравно, имаш и од 3kw (чак и јаче). Од 3 сам возио, кум мој има, и осети се разлика наравно. Он већ на узбрдици креће без педалирања. Ал зато и батерију брже троши. Све зависи шта ти треба.

 

Ја сам сину узео од 500w, за њега дете од ~35кг, буквално боље стартује него ја са мојим.

 

Наравно, све ово причамо о оним електричним бајсевима са надоградњом, не фабричким педалец. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Поред моторашке страсти која ме је опет обузела наравно не напушта ме страст према бициклима, вала имам их 4 у гаражи, три стандардна (мтб, трекинг и ретро друмаша) и лежећи трицикл (рекумбент трајк) и баш тај последњи сам од произвођача мог трајка пробео модел са е-мотором од 3,5 кW, брука миљенко како то иде па и са мојом тонажом, успон уз венац од новог сада (нешто малко дужи и малко тежи од успона на Авалу за поређење) на испомоћ 60% као од шале сам се успентрао, цирка 20 кмх просек на тој деоници (на фотки - мој возни парк)

vpark.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 6 sati, ПИпезос je napisao:

баш тај последњи сам од произвођача мог трајка пробео модел са е-мотором од 3,5 кW

Probao si trajk ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1502 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@SurdaBg to sto je zena ne zaonteresovana nemoj da te prevari. I moja je bila nezainteresovana i nikada nije sela na motor. Posle prve voznje bila uplasena. Sada gde god da idemo vice odusevljeno “hocemo motorom?”

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 2 sati, mradomir je napisao:

Probao si trajk ili...?

Пробао, наравно ... сјајно, за сада струју подржавам само када је брдо у питању, по равном је и мени супертешкашу лако на трајку ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja