Jump to content

Moto Zajednica

Дилема у вези ретровизора

Recommended Posts

  • Drug član, 533 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Јуче гледах неки видео како лик вози Yamahu Tricity 300 (ово ми је и намера до пролећа купити) који је имао монтиране ретровизоре на предњи фиксни део скутера (слика десно) а фабрички ретровизори стоје на корману (слика лево). Возих пре неких 7-8 година Бургмана 650 који је имао фиксне ретровизоре и то ми се веома допало (ваљда од деценијске вожње кола) па ми се ово чини да је добра преправка.
Не битно да ли је то скутер или класичан мотор и да имате предњи фиксни део а ретровизоре на корману да ли би пребацили ретровизоре са кормана на фискни део и зашто или зашто не ?

Clip_resize.thumb.jpg.bef3a77e5e8e3789594c587757fced44.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2442 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Jako zavisi od motora i da li menja širinu. Ja sam imao fiksne retrovizore na Malaguti Madisonu i na tom motoru su bili postavljeni na jako lošem mestu. Visina im je bila kao na kolima, a fixni su, uklopljeni u plastike, ne mogu se skupiti. Time je provlačenje na semaforu bilo ne moguće jer je motor širok, a ja sam udarao ljudima retrovizore (ne jednom).

 Na kormanu kad su, em je ukupna širina manja, em pomeranjem kormana zaobilaziš tuđe retrovizore...

E sad, to je do motora i do modela.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 533 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Слажем се са тобом @Andrej_Hotstepperу вези твог Малагутија, мало процуњах по нету и нађох његове слике, стварно незгодно стоје ретровизори ал ево горе на поменутом Трицитију није дошло до нарушавања спољних габарита на мотору чак у том случају ретровизори су који сантим вишљи него у позицији на корману, тако да претпоставимо да се премештањем не нарушава спољна ширина да ли преместити или не ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2343 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni na 900r retrovizori služe samo za ukras. U dve trećine, do 3/4 vidim laktove. Vidim da je dosta gpz900r koji su prepravljeni, prebačeni su i retrovizori na upravljac. Možda bi se promenila situacija kad bi stavio retrovizore od novijeg modela,ali bez probe ništa. Postoje i distanceri pomoću kojih se ogledala "rašire". 

Uglavnom, da li na korman ili na oklop sve zavisi sta je tebi lepše. Važno je da je funkcionalno. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1473 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ovi fiksni su mi bas ruzni, ali to je moje misljenje.

Sto se tice retrovizora na tricityu na kormanu jako su pregledni tj sluze svrsi. Ako hoces da ugradis fiksne mislim da ima bolje mesto za njih od ovoga na slici. Slikacu pa ti saljem.

Edit:

Uz neke profilcice koje mozes da napravis sam, ovde mozes fabricke da prebacis pa da budu fiksni 

 

0093F2ED-4AA1-41BF-BCCD-DEA8547D4C03.jpeg

Promenio član Sharky - Alex
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja