Jump to content

Moto Zajednica

pešak i motociklista snimak

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 23 minuta, Bole37 je napisao:

Videli su oni jedno drugo, ne berite brigu. Ona se uspanicila, on naleteo i cao. Jednostavno nije prelazila po zakonu, jer sam cin pretrcavanja nije dozvoljen. On terao kao magarac i ubi zenu, neciju majku,cerku, suprugu... Da svi voze i prelaze kao ucesnici ovog posta ne bi nikad niko stradao... Pa evo Zika je odvojio pogled samo sekund i zabio se u lika... Shit happens...

Screenshot (110).png

Dobro je da si spomenuo to što mi se dogodilo, samo što ja prethodno nisam išao prebrzo pa sam procenio da čovek neće da se zaustavi na znak "stop" pri ulazu na glavni put i onda sam još smanjio brzinu, te sam udario u njega (kada se bez razloga zaustavio dvadesetak metara nakon raskrsnice) sa oko 30-40km/h, a ne sa 100+.

I eto, ja sam živ i zdrav, i onaj sa "protivničke" strane je isto živ i zdrav i obojica smo otišli kući na svojim točkovima. 

A u ovom slučaju o kom komentarišemo krajnji rezultat ni približno nije takav. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 13 minuta, zika56 je napisao:

Dobro je da si spomenuo to što mi se dogodilo, samo što ja prethodno nisam išao prebrzo pa sam procenio da čovek neće da se zaustavi na znak "stop" pri ulazu na glavni put i onda sam još smanjio brzinu, te sam udario u njega (kada se bez razloga zaustavio dvadesetak metara nakon raskrsnice) sa oko 30-40km/h, a ne sa 100+.

I eto, ja sam živ i zdrav, i onaj sa "protivničke" strane je isto živ i zdrav i obojica smo otišli kući na svojim točkovima. 

A u ovom slučaju o kom komentarišemo krajnji rezultat ni približno nije takav. 

 

Zile pa upravo to sam hteo reci. I kad vozis sve po propisu desi se sranje, ali ostanes ziv.

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
Trbušani selo,kakav regionalan put.Koliko kretena ,idiota na ovom forumu da je strašno !!!
Ne znam da li misliš na mene pod ovim što si napisao u poslednjoj rečenici? I ne znam ko ti na forumu dozvoljava da vređaš druge. Možda je to za tebe samo selo, inače za one koji ZNAJU, reč je o Državnom putu IIA reda br.179.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider
pre 1 minut, ivandeka je napisao:

Ne znam da li misliš na mene pod ovim što si napisao u poslednjoj rečenici? I ne znam ko ti na forumu dozvoljava da vređaš druge. Možda je to za tebe samo selo, inače za one koji ZNAJU, reč je o Državnom putu IIA reda br.179.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 

Zašto da ne vređam kretene koji odobravaju ponašanje kretena sa motorom?U koji grad vodi taj put IIA ? vodi u krajno mesto,Pranjani,Divčibare...sve selo za selom.Kad god imam priliku vređa ću kretene koji imaju isto miššljenje kao ovaj kreten što ubi ženu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, ivandeka je napisao:

Ne znam da li misliš na mene pod ovim što si napisao u poslednjoj rečenici? I ne znam ko ti na forumu dozvoljava da vređaš druge. Možda je to za tebe samo selo, inače za one koji ZNAJU, reč je o Državnom putu IIA reda br.179.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 

Rekao bih da se ono o kretenima nije odnosilo na tebe (bar ja tako nisam shvatio, a rekao bih i da ne spadaš u tu kategoriju), nego na one koji su odmah opalili po ženi koja je stradala (što je i po meni čist kretenizam). 

A inače je nebitno koje je put kategorije kad prolazi kroz naselje, jer za sve važi da je Max. brzina 50 km/h. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
Rekao bih da se ono o kretenima nije odnosilo na tebe (bar ja tako nisam shvatio, a rekao bih i da ne spadaš u tu kategoriju), nego na one koji su odmah opalili po ženi koja je stradala (što je i po meni čist kretenizam). 
A inače je nebitno koje je put kategorije kad prolazi kroz naselje, jer za sve važi da je Max. brzina 50 km/h. 


Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, Bole37 je napisao:

Videli su oni jedno drugo, ne berite brigu. Ona se uspanicila, on naleteo i cao. Jednostavno nije prelazila po zakonu, jer sam cin pretrcavanja nije dozvoljen. On terao kao magarac i ubi zenu, neciju majku,cerku, suprugu... Da svi voze i prelaze kao ucesnici ovog posta ne bi nikad niko stradao... Pa evo Zika je odvojio pogled samo sekund i zabio se u lika... Shit happens...

Screenshot (110).png

Aaaa daj molim te pokaži mi mesto gde je ona mogla da pređe put? Dakle na slici imaš autobusku stanicu, prodavnicu, parking...gde je tu PEŠAČKI PRALAZ? Pošto se recimo u blizini autobuske stanice uvek označava pešački prelaz. Pa i da nije to...postoji način kako se prelazi takva deonica, zakonski odrđeno.

 

Evo malo teorije 

'' Ако је пешачки прелаз удаљенији више од 100 метара од места где пешак намерава да пређе преко коловоза, пешак сме на том месту да пређе али пажљиво, тако да не омета саобраћај возила и најкраћим путем.

Када започне прелажење коловоза, пешак има првенство у односу на возила.''

 

BEZBEDNOSTUSAOBRACAJU.WEEBLY.COM

Пешак не сме да се креће и задржава на коловозу, као ни да изненада ступи на коловоз изузев у следећим...

 

Tako da...ta tvoja konstatacija da je žena prekršila zakon je potpuni nonsens i baš je onako u najmanju ruku okrutno.

Promenio član mick
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Ne znam koga zavaravate nekim glupim pričama o poštovanju brzine vozača motora a krivici pešaka.Prvi sam koji ne poštuje brzinu ali u gradu,naselju je druga priča.Sad sedim u kući ložim kotao i slušam Ibarskom 12k obrtaja,koga vi lažete,mi smo anđeli,dali ?

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 45 minuta, mick je napisao:

Aaaa daj molim te pokaži mi mesto gde je ona mogla da pređe put? Dakle na slici imaš autobusku stanicu, prodavnicu, parking...gde je tu PEŠAČKI PRALAZ? Pošto se recimo u blizini autobuske stanice uvek označava pešački prelaz. Pa i da nije to...postoji način kako se prelazi takva deonica, zakonski odrđeno.

 

Evo malo teorije 

'' Ако је пешачки прелаз удаљенији више од 100 метара од места где пешак намерава да пређе преко коловоза, пешак сме на том месту да пређе али пажљиво, тако да не омета саобраћај возила и најкраћим путем.

Када започне прелажење коловоза, пешак има првенство у односу на возила.''

 

BEZBEDNOSTUSAOBRACAJU.WEEBLY.COM

Пешак не сме да се креће и задржава на коловозу, као ни да изненада ступи на коловоз изузев у следећим...

 

Tako da...ta tvoja konstatacija da je žena prekršila zakon je potpuni nonsens i baš je onako u najmanju ruku okrutno.

Puna groblja onih sa prvenstvom prelaza.Okrutno je sto je mrtva. Ulica se nikad ne pretrcava, to ucimo nasu decu odmalena- zar ne...? Ili kazes detetu, cim prodje kamion ti trk brzo ukoso, i ne gledaj ni levo ni desno... Ljudi krivica je obostrana...End. Smrt je jednostrana.

Promenio član Bole37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Bole37 je napisao:

Puna groblja onih sa prvenstvom prelaza.Okrutno je sto je mrtva. Ulica se nikad ne pretrcava, to ucimo nasu decu odmalena- zar ne...?

Žena nije pretrčavala ulicu već je prelazila, počela je da se ubrzava kad je moron naleteo. Dakle imala je puno prvenstvo prolaza.

 

Ne govorimo o grobljima već o tome da nema govora i opravdanja za divljaštvo gmaza koji je vozio motor a neki deo vas smatra da je pešak kriv pa indirektno svaljujete krivicu na onog koji je imao pravo prvenstva.

 

Zbog takvih smo svi ostali na lošem glasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Upravo sada, mick je napisao:

Žena nije pretrčavala ulicu već je prelazila, počela je da se ubrzava kad je moron naleteo. Dakle imala je puno prvenstvo prolaza.

 

Ne govorimo o grobljima već o tome da nema govora i opravdanja za divljaštvo gmaza koji je vozio motor a neki deo vas smatra da je pešak kriv pa indirektno svaljujete krivicu na onog koji je imao pravo prvenstva.

 

Zbog takvih smo svi ostali na lošem glasu.

Krivica je obostrana-ajd utuvi to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Trbušani selo,kakav regionalan put.Koliko kretena ,idiota na ovom forumu da je strašno !!!


Hvala ti što si se javio u temu.


Poslato priko Ténéré
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 17 minuta, Bole37 je napisao:

Krivica je obostrana-ajd utuvi to.

Ajd utuvi ti malo čitanjem...evo opet. Pa se javi...

 

BEZBEDNOSTUSAOBRACAJU.WEEBLY.COM

Пешак не сме да се креће и задржава на коловозу, као ни да изненада ступи на коловоз изузев у следећим...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider
pre 19 minuta, Bole37 je napisao:

Krivica je obostrana-ajd utuvi to.

Ti kad utuviš biće ti kasno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 3 minuta, mick je napisao:

Ajd utuvi ti malo čitanjem...evo opet. Pa se javi...

 

BEZBEDNOSTUSAOBRACAJU.WEEBLY.COM

Пешак не сме да се креће и задржава на коловозу, као ни да изненада ступи на коловоз изузев у следећим...

 

 

DDC4CFFB-3E1F-4B94-81A4-5BE622B25987.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Zapocela je prelazak neposredno posle prolaska kamiona, nije sacekala da sa obe strane bude vidljivo i bezbedno,na pola ulice zapocinje panicno pretrcavanje... Brate sta sa tobom nije u redu?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Mnoge forume sam napustio i ne komentarišem zbor ljudi čiji je IQ oko broja njihovih cipela,tako ću i ovaj...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
pre 4 minuta, Bole37 je napisao:

Krivica je obostrana-ajd utuvi to.

 

Ja sam imao isti slučaj  ko ovaj samo što sam zakačio retrovizorom ženu ali sam tek posle događaja siguran da me uopšte nije videla bez obzira što sam išao skuterom oko 40 na sat.Nisam ni malo kočio jer u te 2 sekunde kolko sam mislio da me žena vidi ona zapravo nastavlja kretanje ko da me nema.I da  sam stisao naglo obe kočnice sigurno bi pao a moguće i nju pokosio ili otišo u bankinu ili drugu stranu puta.Ona je trebala smo da opusti mišiće bez ikakvih reperkusija a ja sve ono drugo sa svim posledicama.Ako smo oboje učesnici i gledamo gde treba ona je 100 puta krivlja  kako god to zakon klasifikuje.

Ovo što sam rekao je čista praksa jer su upravo pešaci ti koji koriste prednosti svog sporog kretanja i mogućnosti promene pravca i zaustavljanja za to neprestano improvizovanje u saobraćaju.Odma posle njih su biciklisti pa na dalje .Takođe pešak i na pešačkom ako nije semafor mora da stane da pogleda obe strane puta i da pređe najkraćim mogućim putem.To  ne radi ni 1 % pešaka.Eto da je to uradila ova žene ne bi se ništa desilo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 2 minuta, sasa ns 1 je napisao:

 

Ja sam imao isti slučaj  ko ovaj samo što sam zakačio retrovizorom ženu ali sam tek posle događaja siguran da me uopšte nije videla bez obzira što sam išao skuterom oko 40 na sat.Nisam ni malo kočio jer u te 2 sekunde kolko sam mislio da me žena vidi ona zapravo nastavlja kretanje ko da me nema.I da  sam stisao naglo obe kočnice sigurno bi pao a moguće i nju pokosio ili otišo u bankinu ili drugu stranu puta.Ona je trebala smo da opusti mišiće bez ikakvih reperkusija a ja sve ono drugo sa svim posledicama.Ako smo oboje učesnici i gledamo gde treba ona je 100 puta krivlja  kako god to zakon klasifikuje.

Ovo što sam rekao je čista praksa jer su upravo pešaci ti koji koriste prednosti svog sporog kretanja i mogućnosti promene pravca i zaustavljanja za to neprestano improvizovanje u saobraćaju.Odma posle njih su biciklisti pa na dalje .Takođe pešak i na pešačkom ako nije semafor mora da stane da pogleda obe strane puta i da pređe najkraćim mogućim putem.To  ne radi ni 1 % pešaka.Eto da je to uradila ova žene ne bi se ništa desilo.

Upravo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 5 minuta, cezarpa je napisao:

Nemora zena,neka covek prelazi put,i sjuri se lik sa duplo vecom brzinom od ocekivane i dozvoljene,dali ce da ga spaziti?

Naravno da ce svako pazljiv uociti ili cuti vozilo koliko god se brzo kretalo, sem u opasnim zavojima,ili tamo gde postoje prepreke, ali tu se ni ne prelazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider
pre 4 minuta, Bole37 je napisao:

Naravno da ce svako pazljiv uociti ili cuti vozilo koliko god se brzo kretalo, sem u opasnim zavojima,ili tamo gde postoje prepreke, ali tu se ni ne prelazi.

Znaš li ti šta pričaš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
pre 35 minuta, Bole37 je napisao:

svako pazljiv

ovo je poenta ,mora se biti pažljiv jer ima pešaka koji ne gledaju i motociklista koji jure.Ali ni to nije dovoljno.Šogoru skočio samoubica koji je pobegao iz bolnice sa neuropsihijatrije  iz žbunja pred auto.On vozio peglicu 30 na sat koja je dosta okretna jer je mala.Uspe da skrene ,udari u drvo i plati kaznu.

Nije prilagodio brzinu uslovima na putu.:stabre:

 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja