Jump to content

Moto Zajednica

pešak i motociklista snimak

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
Jel zna neko kako je momak prosao? Vidim na snimku da je pri klizanju ostao bez kacige.
Prelom leve ključne kosti i oguljotine po licu i telu

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

"Ne znamo koje je ogranicenje ovde."

Onome ko ne zna koliko je ograničenje u naseljenom mestu odmah treba oduzeti dozvolu bez prava ponovnog polaganja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@ser Druže, batali tu teoriju MML i ostalo ovo nije takva situacija.

Ni ovde nije smeo govnar da se kreće više od 30kmh. Kao ni ja ni tebi nije struka saobraćaj kao ni pravo. Ono što je bitno jeste da je pešak u zadatim udlovima bio u prednosti i ako ti misliš da nije...
jeste, pročitaj malo pravila i biće ti jasno.

Nije svaki pešak kriv za prelazak van pešačkog.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
"Ne znamo koje je ogranicenje ovde."
Onome ko ne zna koliko je ograničenje u naseljenom mestu odmah treba oduzeti dozvolu bez prava ponovnog polaganja.
Nema šta da mu se oduzima...dozvolu nije ni imao.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre sat vremena, mick je napisao:

Nema šta da mu se oduzima...dozvolu nije ni imao.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Ne mislim na lika koji je učestvovao u ovoj tragediji već na mudricu koja je postavila pitanje o ograničenju brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Da malo obradimo naseg Duska Radovica

Voznja se uređuje zakonom samo onda kad ne može drukčije.

Zbog toga ne dozvolite da vam zakon uređuje voznju.

Uredite je sami, lepše i humanije nego što bilo koji zakon to može da predvidi.

ŽELIMO da vam bude lepo, da traje dugo, da se radujete jedno drugom, da živite...


 

Promenio član Budimir
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Прича се о томе ко је крив и које су казне, а нико не узима у обзир да ли је лик, типа  Митровићев или неког другог главоње син...
У овој (банана) држави постоје поред закона и други "критеријуми" за кривицу.
Нажалост госпођа "платила" своју грешку, а надам се и да ће моториста своју.
Никад нећу разумети "колеге-стручњаке" који воле да терају пун гас кроз своја насељена места. Трипујем да нису упућени да постоје путеви и 10km до куће па им је та једна или две улице у свом шору све што у животу провозају.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

"Stanje puta i uslovi saobraćaja"

 

Osnova i krajnji zakon svake situacije u saobraćaju. Motociklista je kriv čak i da se pešak nije pojavio. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Vozač bez dozvole za odgovarajuće vozilo + u ovom slučaju i neregistrirano vozilo nema uopće pravo biti učesnik u saobraćaju.

Ako je još i alkohol u pitanju nemam riječi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Mozete da pricate sta hocete, zna se kako se prelazi ulica, put.
Ja ovde vidim kokosku koja je krenula da prelazi put (verovatno magistralni) tik iza slepera. I sami vidite da nije imalo sanse da vidi sta se desava u suprotnom smeru, niti je ovaj sa motorom mogao da vidi nju! Jos je sa vidljivim invaliditetom koji joj ne dozvoljava da predje brzo ulicu na ovakav nacin.
Sta sad, kad vozim svojim putem i vidim kamion u suprotnom smeru, treba da stanem i uverim se da neko visocanstvo ne prelazi ulicu??
Ovakve kamikaze vidjam svaki dan kako izlaze iz busa i pravo iza njega preko ulice.
 
Ne druže, ne treba da staneš, ali si u zakonskoj obavezi da usporiš... Baš iz razloga "kokošaka" i "srndaća" koji izleću...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Samo zamislite situaciju kada autobus ili kombi izlazi u rikverc a motociklista naide kao sto je proshao kroz gdju - laka joj zemlja.
Moramo smanjiti gas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Uzasna situacija koja moze da bude samo dodatni primer opasnosti u saobracaju i za pesake i nas vozace. Ovaj snimak treba da nam svima ostane urezan, svaki put kada sednemo da vozimo, kako se nesto slicno ne bi ponovilo. 

 

Opet neverovatno koliko ovde i u slicnim temama, a generalno odraz stanja u Srbiji, ima vestaka, pravnika, doktora, politicara, psihologa, trenera....Svi znaju sve, a ovde na osnovu snimka odredjujemo tudje sudbine. Da je zakon tako jednostavan i izricit onda ne bi postojali advokati, vestaci, sudije bi resavale slucaj na prvom rocistu. Mnogo je ovo slozena situacija. Nagadjate da li je bilo pesackog u krugu od 100m, sto je u zbiru 200m najmanje i to nije malo, a to moze bitno da odredi slucaj? Verujete izjavama svedoka koji i sami nagadjaju u ovom slucaju?

 

Imao sam udes gde sam zavrsio na krovu bez posledica iskljucivo zato sto je bila mala brzina. Izjave dva svedoka su bile da sam probijao zvucni zid u najmanju ruku. Srecom sud je lako utvrdio te nelogicnosti u moju korist. 

 

I za kraj spominjete brzinu koju opet nije lako utvrditi na osnovu snimka. Osudjujete isti vi koji ne vozite 30km pored skole ili 50km u naselju na putu. Isti vi koji kazete u drugim temama da nije bezbedno voziti presporo, da nas neko ne bi pokupio.

 

Bio sam na nekim grupnim voznjama gde je 90% ljudi bilo sa foruma. I gde mogu da kazem da nije bilo sve po propisima ukljucujuci i mene. Isto je i sa drugim kategorijama u saobracaju. Svi grese, problem je kada se greske poklope kao ovde. 

Mnogo strucnih ljudi ce biti ukljuceno u ovo i resice nadam se pravicno. Slaba opet uteha za zenu koje vise nema i vozaca kome je unisten zivot. 


Zato nemojte suditi i biti licemerni sa svojim stavovima. Jedino sto ima svrhu je izvuci pouku iz ovoga. 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, max80 je napisao:

Uzasna situacija koja moze da bude samo dodatni primer opasnosti u saobracaju i za pesake i nas vozace. Ovaj snimak treba da nam svima ostane urezan, svaki put kada sednemo da vozimo, kako se nesto slicno ne bi ponovilo. 

 

Opet neverovatno koliko ovde i u slicnim temama, a generalno odraz stanja u Srbiji, ima vestaka, pravnika, doktora, politicara, psihologa, trenera....Svi znaju sve, a ovde na osnovu snimka odredjujemo tudje sudbine. Da je zakon tako jednostavan i izricit onda ne bi postojali advokati, vestaci, sudije bi resavale slucaj na prvom rocistu. Mnogo je ovo slozena situacija. Nagadjate da li je bilo pesackog u krugu od 100m, sto je u zbiru 200m najmanje i to nije malo, a to moze bitno da odredi slucaj? Verujete izjavama svedoka koji i sami nagadjaju u ovom slucaju?

 

Imao sam udes gde sam zavrsio na krovu bez posledica iskljucivo zato sto je bila mala brzina. Izjave dva svedoka su bile da sam probijao zvucni zid u najmanju ruku. Srecom sud je lako utvrdio te nelogicnosti u moju korist. 

 

I za kraj spominjete brzinu koju opet nije lako utvrditi na osnovu snimka. Osudjujete isti vi koji ne vozite 30km pored skole ili 50km u naselju na putu. Isti vi koji kazete u drugim temama da nije bezbedno voziti presporo, da nas neko ne bi pokupio.

 

Bio sam na nekim grupnim voznjama gde je 90% ljudi bilo sa foruma. I gde mogu da kazem da nije bilo sve po propisima ukljucujuci i mene. Isto je i sa drugim kategorijama u saobracaju. Svi grese, problem je kada se greske poklope kao ovde. 

Mnogo strucnih ljudi ce biti ukljuceno u ovo i resice nadam se pravicno. Slaba opet uteha za zenu koje vise nema i vozaca kome je unisten zivot. 


Zato nemojte suditi i biti licemerni sa svojim stavovima. Jedino sto ima svrhu je izvuci pouku iz ovoga. 

 

Kako misliš da ne osuđujemo...pa moron je bez dozvole upravljao motorom što povlači pitanje da li je upoznat sa korišćenjem motora i td, nije prilagodio brzinu, nije nosio opremu i pri tome je ubio osobu. Šta pričaš jbt...upoređuješ solo vožnju sa grupnom vožnjom. Izvini ali velika je razlika u tim vrstama vožnji i ne mogu da se porede zbog sijaset stvari. Ako si toliki indijanac da ne znaš kad treba prilagoditi vožnju uslovima puta onda ni za trotinet nisi.

 

Zbog tog maloumnog napaljenka sve nas ostale karakterišu kao divljake kao što si i ti upravo rekao u tvom slučaju...i šta da ne osuđujemo? Govnjiva motka treba svakom ko se tako ponaša i ko na takav način doživljava vožnju motorom...kad sedneš na dva točka odgovornost je na tebi jer si TI izabrao to!  

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Poznajem taj put i koristim ga bar jednom mesecno. To je predgradje Cacka , pored puta je bezbroj radnji, firmi... I najvise me nerviraju bolidi, koji tu voze brzo. Ne mislim samo na ovaj slucaj. Lokalci pice autima kao blesavi. Pravo je cudo da svaki dan nema nesreca na tom putu.

Jadna ona deca koja zive u blizini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Svatko tko staje na stranu ovog bahatog morona bi triba posjetit psihijatra.
Ključajte ovo više zaboga.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

@mick da li znas da nije imao dozvolu ili nagadjas? Da li znas da nije bio pesacki u blizini ili nagadjas? Da li si sudija ili sudski vestak da mozes da das konacan sud? Znam sa nisi. Da li si uvek vozio po ogranicenju u svakoj situaciji,u grupi ili solo? Siguran sam da nisi. Ako jesi ja se unapred izvinjavam. 

 

Da li onaj koji osudjuje zenu zna da nije bila gluva, kratkovida, rasejana?

 

A zlo ne bira kada ce da se desi.

 

Odgovaram tebi, ali nista licno. Generalno su pitanja za sve. 

 

Dosta ljudi na forumu ima dvostruke standarde. Kada oni prave greske ili voze preko ogranicenja to je razumljivo. Kada drugi grese to je za osudu. 

 

Iskreno mnogo je teska tema i nemam nameru da se raspravljam. Svako ima prava na svoje misljenje. Ali stalno se javljaju neki svetci na forumu koji su daleko od toga. Hocu da kazem da svako ko misli da u potpunosti vlada svime dok je u saobracaju, a ima takvih dosta, grdno se vara. Na nama je da to svedemo na sto manji procenat svojim ponasanjem i zato treba izvuci pouke, a sud neka uradi svoje. 

 

U krajnjoj liniji ovo dvoje su vec osudjeni. A na nama je da se ovo nikad vise ne ponovi. 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, max80 je napisao:

@mick da li znas da nije imao dozvolu ili nagadjas? Da li znas da nije bio pesacki u blizini ili nagadjas? Da li si sudija ili sudski vestak da mozes da das konacan sud? Znam sa nisi. Da li si uvek vozio po ogranicenju u svakoj situaciji,u grupi ili solo? Siguran sam da nisi. Ako jesi ja se unapred izvinjavam. 

 

Da li onaj koji osudjuje zenu zna da nije bila gluva, kratkovida, rasejana?

 

A zlo ne bira kada ce da se desi.

 

Odgovaram tebi, ali nista licno. Generalno su pitanja za sve. 

 

Dosta ljudi na forumu ima dvostruke standarde. Kada oni prave greske ili voze preko ogranicenja to je razumljivo. Kada drugi grese to je za osudu. 

 

Iskreno mnogo je teska tema i nemam nameru da se raspravljam. Svako ima prava na svoje misljenje. Ali stalno se javljaju neki svetci na forumu koji su daleko od toga. Hocu da kazem da svako ko misli da u potpunosti vlada svime dok je u saobracaju, a ima takvih dosta, grdno se vara. Na nama je da to svedemo na sto manji procenat svojim ponasanjem i zato treba izvuci pouke, a sud neka uradi svoje. 

 

U krajnjoj liniji ovo dvoje su vec osudjeni. A na nama je da se ovo nikad vise ne ponovi. 

 

Ma nema rasprave ne cimaj se iznosimo mišljenja...nisi ispratio temu od početka. Da, zna se da magarac nema dozvolu, žena je imala pravo da pređe po zakonu put i to je zakonski određeno u ma kakvom stanju da je bila. Druga stvar...svi smo mi učesnici u saobraćaju i moramo biti odgovorni za radnje koje preduzimamo što podrazumeva poznavanje prava i propisa što je izgleda manjkavost vozača i onih koji edukuju vozače u proteklih 10 godina.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, max80 je napisao:

@mick da li znas da nije imao dozvolu ili nagadjas? Da li znas da nije bio pesacki u blizini ili nagadjas? Da li si sudija ili sudski vestak da mozes da das konacan sud? Znam sa nisi. Da li si uvek vozio po ogranicenju u svakoj situaciji,u grupi ili solo? Siguran sam da nisi. Ako jesi ja se unapred izvinjavam. 

 

Da li onaj koji osudjuje zenu zna da nije bila gluva, kratkovida, rasejana?

 

A zlo ne bira kada ce da se desi.

 

Odgovaram tebi, ali nista licno. Generalno su pitanja za sve. 

 

Dosta ljudi na forumu ima dvostruke standarde. Kada oni prave greske ili voze preko ogranicenja to je razumljivo. Kada drugi grese to je za osudu. 

 

Iskreno mnogo je teska tema i nemam nameru da se raspravljam. Svako ima prava na svoje misljenje. Ali stalno se javljaju neki svetci na forumu koji su daleko od toga. Hocu da kazem da svako ko misli da u potpunosti vlada svime dok je u saobracaju, a ima takvih dosta, grdno se vara. Na nama je da to svedemo na sto manji procenat svojim ponasanjem i zato treba izvuci pouke, a sud neka uradi svoje. 

 

U krajnjoj liniji ovo dvoje su vec osudjeni. A na nama je da se ovo nikad vise ne ponovi. 

 

Da kolega, velika većina nas ne poštuje striktno ograničenja, niti se striktno drži zakona (kao pijan plota), ali isto tako velika većina nas to čini na mestima i na način da nikog ne ugrozimo i ogromna većina nas nikog nije ubila, a ovde je čovek to činio na mestu i na način da je ubio ženu. 

Ovakvi prelasci pešaka po manjim mestima (gde ne postoje obeleženi pešački prelazi) je dozvoljena i sasvim uobičajena stvar i to nije nimalo stresna, iznenadna, niti rizična situacija (ukoliko gledamo dovoljno daleko ispred sebe i ukoliko bar približno poštujemo ograničenje brzine).

Prema tome, tvrdnja da svima ovo može da se desi i da na taj način većinu motociklista stavimo u istu ravan sa ovim tipom sa snimka je neumesna (najblaže rečeno). 

Može da se desi svima da nam ovako izađe pešak (i dešava se), ali nam se ne dešava svima da tog pešaka ubijemo.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

pošto mnogi znaju put ,jel to van naseljenog mesta ili naseljeno  mesto.Ne onako odokativno nego obeleženo znakovima.Evo primer novog sada,.Nekad bio znak na izlasku iz Novog sada po propisu postavljen.Na ulasku u Veternik oko 3km dalje ulaz u Veternik.Umeđuvremenu se popuni ovakvim groznim objektima uz put poput ovih sa snimka a znak nije diran.Panduri masovno svaki dan kažnjavali na stotine ljudi koje su vatali radarom.E onda i mene uhvate.Ja odo kod sudije dokažem gde stoje znakovi i sudija me oslobodi.Onda sastave znakove izlaz izNs i ulaz u Veternik.Ali onda pošto ima gomila takvih bezveznih radnji i to baš u blizini znaka neko otkine kamionom znak za ulaz u Veternik.Znak je ležao u travi bar 2 godine a policija i dalje kažnjava iako znaka nema.Naravno nemože da kažnjava.

Šta ako je to i ovde slučaj.Mislim da je lik vozio oko 80 ali mislim ne brže.Šta ako je išao brzinom po propisu.Biće kriv jer je pešak imao prvenstvo čim je stupio na kolovoz-po meni to treba pod hitno promenuti u zakonu ali pešak nema pravo da stupi na kolovoz dok se ne uveri da može bezbedno da izvrši radnju.A pošto je  stradao zznači nije bilo bezbedno naročito što motociklisata nije išao nešto brzo da pešak nije moga da ga uoči..Pešak je takođe kriv naročito što je mogao svojom radnjom da ni nestupi na traku kojom se kretao motociklista jer je bio na dve trećine svoje trake kad je iskočio motociklista a taj sa motorom i da je išao 50 kad je zamakao iza cisterne neverjujem da je mogao da stane.Znači imamo potpuno opuštenu i laganu radnju pešaka a nemoguću radnju motocikliste.A šta ako je  baš sa strane pešaka neko nailazio i pešak se uplašio i požurio pa izleteo pred motor.

Ima mnogo ali ,a  sam takođe siguran da apsolutno svaki dan nekoliko hiljada pešaka prelazi na taj način i ne ginu .

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 49 minuta, srbac je napisao:

Neka se javi ko nije nikada u zivotu vozio 80na sat u naseljenom mestu...  takvih nema...

Verovatno da nema, ali je isto tako vrlo malo onih koji su pri tome bili dovoljno bezobzirni da nekog ubiju. 

Jedno pitanje za tebe:

Da li bi ti isto ovako vozio u situaciji kao na snimku. 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

@zika56 apsolutno se slazem. Volim ovu zajednicu zato sto se propagira svest i neki zdrav razum i znam da velika vecina to praktikuje. Dovoljno je reci, pod uslovom da je tacno, da je vozio pijan i bez dozvole sto velikoj vecini ovde ne moze da se desi. To je stvar licne svesti i ono na sta iskljucivo mi uticemo. I samo za to bih ga utamnicio dobrano, pod uslovom da je tacno. 

 

A onda dolazimo do srzi problema koji si i sam pomenuo, a to je da se zakon odnosno ogranicenja selektivno postuju i to svi radimo. A onda kako cemo raditi i gde ga postujemo zavisi od nase procene. Na osnovu licne percepcije. A to nije dobro, a jos manje zakonito. O tome sam i pisao. Ovo dvoje su imali u sekundi lose procene i ako su sigurno x puta bili na tom mestu i ponavljali radnju na isti nacin. Verujem da ti koji si prosao toliko u zivotu i na motoru, sigurno i najvise na forumu  mozes bolje od mnogih, a narocito od mene da procenis situaciju. A da li ces moci uvek da odigras dobro i imati srece i koncentracije kao do sada? Licno mislim da nema prostora da ni ti, a narocito mi ostali budemo toliko sigurni u svoja predvidjana i u svoju voznju. 

 

Cuvenog Senu su pitali kako uspeva da vozi bez straha. A on je odgovorio da je strah jedino sto ga cuva u zivotu,jer bi se u suprotnom olupao u prvoj krivini. 

 

Losa procena i preveliko samopouzdanje su doveli do ovoga. Znam mnoge koji ga imaju preko granica zdravog razuma. 

 

Svako ko seda na motor mora da bude svestan opasnosti i sa odredjenom dozom straha krene u voznju. Strah od pesaka, od ulja na putu, radova, provlacenja, zivotinja, traktora...Nedostatak istog dovodi do opustanja, vecih brzina, a onda nema prostora ni vremena da se ispravi pogresna procena. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

I da je postojao znak ogranicenja 80 km/h to ne znaci da je to obavezujuca brzina. Ako ti zdrav razum kaze vozi 40, onda vozi 40. Tako cemo sacuvati i sebe i druge. Naravno da nekad vozimo i brze od ogranicenja tamo gde zdrav razum kaze da moze. Cak i tri puta brze (primer od Pupinovog mosta ka pancevcu) ali to je neka druga tema, a i pitanje je da'l je moj razum zdrav ;) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 10.10.2021. at 14:41, sasa ns 1 je napisao:

 

Ko je ovde kriv vise nije vazno.Za temu  koju sam postavio je moje pitanje kako je ovo moglo biti izbegnuto,a moglo je.Sta motorista nije primetio a mogao je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, max80 je napisao:

A onda dolazimo do srzi problema koji si i sam pomenuo, a to je da se zakon odnosno ogranicenja selektivno postuju i to svi radimo. A onda kako cemo raditi i gde ga postujemo zavisi od nase procene. Na osnovu licne percepcije.

Slazem se kolega, izvini, nadam se da se da se neces ljutiti sto izdvajam deo teksta.

 

Nevezano za ovaj sucaj, zakon se krsi na svakom polju zivota gde god se stigne svaki dan nama ispred nosa. Pitanje je samo kakav ce biti ishod takvog postupka.

 

Ishod je namesten da uvek nesto dobijes. Ko je umeren prodje bez ili sa malim posledicama, onaj ko pretera moze se samo u srecu uzdati jer tu pameti nema.

 

Svako od nas je pojedinac za sebe, svako od nas razmislja, doneosi odluke, radi onako kako misli da treba..... daklem licna percepcija.

 

Licna percepcija nam dolazi od kuce jos dok smo deca bili, svaki problem i svako resenje odatle krece.

Onaj ko svet gleda kroz krivu sliku, taj ce istu tesko ispraviti da mu bude bolje. Moze ali ima mnogo poraditi na sebi.

 

Sika i prilika nas samih ogleda se na ulici, ulica je nase ogledalo i mnogo smo brate mili ruzni a pre svega tuzni.

 

Ovo je nista sta tek ceka generacije koje dolaze jer su deca skroz na skroz ispustena iz ruku od strane Roditelja.

Sacuvaj Boze kako se ponasaju osnovci, srednjoskolci.

 

Da ne tupim vise ..... kad se ustane i izadje vani, glava mora biti na ramenima 100% ukljucena u zbivanje okruzenja, razmisljaj inace te nema!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja