Jump to content

Moto Zajednica

pešak i motociklista snimak

Recommended Posts

  • Drug član, 643 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 3 minuta, sasa ns 1 je napisao:

ovo je poenta ,mora se biti pažljiv jer ima pešaka koji ne gledaju i motociklista koji jure.Ali ni to nije dovoljno.Šogoru skočio samoubica koji je pobegao iz bolnice sa neuropsihijatrije  iz žbunja pred auto.On vozio peglicu 30 na sat koja je dosta okretna jer je mala.Uspe da skrene ,udari u drvo i plati kaznu.

Nije prilagodio brzinu uslovima na putu.:stabre:

 

Govorih o pesaku i njegovom uocavanju. Mi smo u startu ometeni kacigom,zvukom motocikla, vetra... U kolima je uvek muzika pa ne cujes, a i pesak ne proizvodi zvuke. Da je pustila da prodje kamion i da se udalji ,sto je realno par sekundi,da i levo i desno nema nikog, motocikl bi se em video a tek bi se cuo, pa i 200 da je isao, i ona bi bila ziva. Zivot je jedna improvizacija i prilagodjavanje trenutku i situaciji. Ako ne postupamo krajnje obazrivo, koga zabole sto smem da prelazim ako nema pesackog, ako ne ukljucim sva cula(narocito mozak). Ovaj momak je vozio prebrzo,za njega se ona stvorila iznenada jer je nije uocio od kamiona, ona se uspanicila i krenula u trcanje,i eto, nesreca se desila.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Vozač motocikla je 1992. godiše, vozio neregistrovan motor Suzuki bez položene A kategorije.

Da rezimiram.

Vozač?Neko ko nema položenu kategoriju nije vozač.On je upravljao vozilom bez stečenog znanja.Idiot.

Vozio je neregistrovano vozilo.Neodgovornost.

Vozio prebrzo u naseljenom mestu.Opasno.

 

Opasan, neodgovoran, idiot.

Ko ga brani isti je.   

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 643 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 26 minuta, icecool je napisao:

Vozač motocikla je 1992. godiše, vozio neregistrovan motor Suzuki bez položene A kategorije.

Da rezimiram.

Vozač?Neko ko nema položenu kategoriju nije vozač.On je upravljao vozilom bez stečenog znanja.Idiot.

Vozio je neregistrovano vozilo.Neodgovornost.

Vozio prebrzo u naseljenom mestu.Opasno.

 

Opasan, neodgovoran, idiot.

Ko ga brani isti je.   

 

Hajde da prestanemo sa deljenjem pogrdnih imena za pocetak.Da prekrsio je sve zakone,ali ovo radi i vecina  koji imaju sve dozvole i registracije. Mi kao ne znamo da po selima samo takvi i voze(neregistrovani i bez kategorija, i to sve kategorije vozila), moz misliti. Ali dozvoljeno im je i to je sto je.Ja ne branim nikoga ovde,niti napadam. Samo kazem da je odgovornost obostrana, sto i jeste slucaj ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

Po meni, većinska odgovornost motocikliste. Da čak zanemarimo nemanje A kategorije, brzina povelika obzirom na dužinu klizanja i ne samo dužinu klizanja. Da je prilagodio brzinu kakva treba biti u naselju, zakočio bi zadnjom, bez prednje, pre kontakta sa pešakom. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Koliko sam mogao da pročitam, meštani kažu "pod dejstvom alkohola".

Sirota žena se nije najbolje snašla ali mislim da odgovornost za tragediju nije uporediva i da je motociklista previše zgrešio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Nešto mi se čini da ovo nije bas brza vožnja. Možda 50-60...

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero
1 hour ago, Bole37 said:

Hajde da prestanemo sa deljenjem pogrdnih imena za pocetak.Da prekrsio je sve zakone,ali ovo radi i vecina  koji imaju sve dozvole i registracije. Mi kao ne znamo da po selima samo takvi i voze(neregistrovani i bez kategorija, i to sve kategorije vozila), moz misliti. Ali dozvoljeno im je i to je sto je.Ja ne branim nikoga ovde,niti napadam. Samo kazem da je odgovornost obostrana, sto i jeste slucaj ovde.

Pisem o konkretnom dogadjaju.Ne vredjam nikog.Nisu svi sa sela takvi.Ne generalizujem ono sto ocima vidim.Ovakvo ponasanje i neodgovornost je za svaku osudu.Zivot je oduzet.Sta tebe moze pokrenuti da napadas zlo?

 

Ne branis nikoga ovde,niti napadas.Nije tacno.Branis, ali kao nebranis.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, Bole37 je napisao:

Zapocela je prelazak neposredno posle prolaska kamiona, nije sacekala da sa obe strane bude vidljivo i bezbedno,na pola ulice zapocinje panicno pretrcavanje... Brate sta sa tobom nije u redu?

Izvini kolega, ali pošto si već počeo prvi da deliš dijagnoze drugima, možda bi ipak prvo trebalo da zatražiš proveru za svoje zdravlje. 

Očigledno ćopava žena kreće u pretrčavanje? Pa ubrzala je jadnica (koliko je mogla) u momentu kada je čula buku motora da bi što pre pobegla na drugu stranu ulice. Nije ona ni stigla da se okrene i vidi "dasu" na motoru. 

Ni trunke krivice ona nema ni po kom osnovu (osim što se tog momenta našla na mestu gde je  napaljeni debil lečio komplekse). 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Bravo Žiko,nekome je lakše uterati nego objasniti.Ko razume ,razumeće...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, srbac je napisao:

Nešto mi se čini da ovo nije bas brza vožnja. Možda 50-60...

Ja sam nedavno udario u auto sa 30-40km/h, motor ostao u mestu, a ja se otkotrljao pored auta jedva par metara (ni farmerice nisam pocepao niti imao ni najmanju ogrebotinu).

 

A ovaj prvo desetak metara oštro kočio, pa udari ženu i odbaci je isto toliko, a motor i on nastave da klizaju još ohoho (bar tridesetak metara).

I sve to sa 50-60km/h?

Neće biti. 

I još nešto bitno:

Žena je nastradala bukvalno na autobuskoj stanici, a svuda je na takvim mestima brzina ograničena na 30 km/h. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Krivica je obostrana?!

 

O kojoj obostranoj krivici ovde pricate? Ovog na: neregistrovanim motociklu, bez dozvole za upravljanje motociklom, koji se krece brzinom daleko preko ogranicenja (na snimku se vidi da nije cak blizu 60)?

 

I zena koja prelazi put gde verovatno i nema oznacenog pesackog u blizini, a prelazi kao sto se i svakom od nas desi da nekad predje drum, a prelaze mozda i nasa deca po nekad, bez obzira koliko mi mislimo da smo ih lepo vaspitali...

 

O kakvoj reakciji pricate, sve se desava veoma brzo, nema ni vremena da neko reaguje u ovakvoj situaciji (pesak najcese tako reaguje), korek napred nazad moze da bude koban, ili da se ukopa u mestu svejedno je.

Posebno kakvu reakciju ocekivati od motocikliste bez ikakvog iskustva i bilo kakve obuke, pri takvoj brzini kretanja?

 

Bzv je da samo iz razloga sto smo motociklisti, da nalazimo opravdanje za ovog na motoru i da ublazujemo odgovornost motocikliste 'obostranom krivicom'...

 

A ovo vredjane zene/pesaka u predhodnim komentarima tek ne mogu da shvatim...

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Bez dozvole, ne registrovan, alkoholisan…

i kazete pa to je normalno na selu? :gaa:

Pa sutra ako neka budala sedne u tenk i pripuca po zgrada i kucama i ubije na desetine porodica recicemo verovatno da je to normalno za srbiju.

U srbistanu je izgleda sve postalo normalno a ljudi nenormalni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2807 postova

opet sam gledao nekoliko puta po sekvencama.Žena se kretala sve do polovine kolovoza da je gledala na stranu kamiona.Kad je došla malo pre pola spustila je glavu i nastavila pravo .Tog momenta je kamion već na jedno 30-40 metara.Tog istog momenta se pojavljuje motociklista što se vidi sa kamere a žena mora da vidi i malo ranije.Znači da je žena gledala kako treba tog momenta bi stala i ne bi se ni našla na njegovoj traci a kamoli na putanji.

Ona nastavlja pravo.Od tog momenta sam uključio štopericu i ugasio u momentu udara. Štoperica je pokazala 1,47 sekundi. Verrovatno 2 sekunde.Pri 100 na sat se prelazi put od 27,77 metara.  Po mom merenju je išao oko 75 na sat a tako i izgleda gledajući snimak.Više nego dovoljno da ga uoči pešak.Nije išao 200 a pritom je motor neki žut po blatobranu .Verovatno neki kros.Žena ima pravo da se tu kreće ali samo pod uslovom da ne ugrožava sebe i druge učesnike.Ona se našla direktno na putanji motocikliste .Imala je više nego dovoljno prostora da osmotri uoči i reaguje na dolazeće vozilo a to nije uradila.

Neznam tačno da li će biti podeljena odgovornost ,verovatno hoće ali oni kojima je ovo normalno ponašanje pešaka neznam kako su preživeli u saobraćaju do sad jer bi nastradali isto ko i žena.

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

I samo da dodam da se ne radi o nikakvoj selendri, vec o prigradskom naselju, Trbusani su od cacka na 5 km, kao u Bg npr Kumodraz ili Visnjicka banja. Prolazim tuda bar jednom mesecno automobilom, u tom delu se usporava maksimalno, uz povecan oprez, prodavnice su sa obe strane, pa i autobuska stajalista sto se vidi na snimku itd...

 

Jeste da nema podataka o stanju motocikliste, nadam se da je dobro, vrlo lako je mogao da podleti pod sledeci sleper koji su na ovoj deonici ucestali zbog izgradnje deonice autoputa Pozega - Preljina... Koliko vidim nastavio je da kliza u suprotnoj traci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, sasa ns 1 je napisao:

opet sam gledao nekoliko puta po sekvencama.Žena se kretala sve do polovine kolovoza da je gledala na stranu kamiona.Kad je došla malo pre pola spustila je glavu i nastavila pravo .Tog momenta je kamion već na jedno 30-40 metara.Tog istog momenta se pojavljuje motociklista što se vidi sa kamere a žena mora da vidi i malo ranije.Znači da je žena gledala kako treba tog momenta bi stala i ne bi se ni našla na njegovoj traci a kamoli na putanji.

Ona nastavlja pravo.Od tog momenta sam uključio štopericu i ugasio u momentu udara. Štoperica je pokazala 1,47 sekundi. Verrovatno 2 sekunde.Pri 100 na sat se prelazi put od 27,77 metara.  Po mom merenju je išao oko 75 na sat a tako i izgleda gledajući snimak.Više nego dovoljno da ga uoči pešak.Nije išao 200 a pritom je motor neki žut po blatobranu .Verovatno neki kros.Žena ima pravo da se tu kreće ali samo pod uslovom da ne ugrožava sebe i druge učesnike.Ona se našla direktno na putanji motocikliste .Imala je više nego dovoljno prostora da osmotri uoči i reaguje na dolazeće vozilo a to nije uradila.

Neznam tačno da li će biti podeljena odgovornost ,verovatno hoće ali oni kojima je ovo normalno ponašanje pešaka ne savetujem da idu u saobraćaj ni ko pešaci ni nikako drugačije.

Sjajna analiza...samo si zaboravio jedan mali detalj. Pešak ima pravo prvenstva u ovom slučaju i pešak nije ugrožavao saobraćaj jer se kretao najkraćom mogućom putanjom, gledao je na put, nije koristio ništa što bi ga ometalo kamion je bio na pristojnoj udaljenosti i odlazio je od pešaka a nije prilazio. Sa druge strane vozač motora se kretao neprilagođenom brzinom...tačka.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Nemam problem da prihvatim da sam kreten, debil i da mi je IQ<25.

Sasvim mogu da razumem da neko moze da misli da uzivam da se izivljavam na mrtvoj zeni jer sam psihopata.

 

Mogu samo da ponovim svoj stav, zena je apsolutno kriva sto je nebezbedno prelazila ulicu (kao muva bez glave) - i, nazalost, dobila je najstrozu kaznu za to.

Ako je tacno da je ovaj bio bez dozvole, neregistrovan (i bez alkohola) - dobice i on svoje, ne sumnjam.

 

Dugo vozim kola, vrv sam presao oko 300-400 hiljada, motor mozda ukupno 100k. Nagledao sam se tako bezobraznih, bahatih i potpuno neuracunljivih pesaka, da je to neverovatno. A, naravno, i nas vozaca. Na kraju, vise puta sam i pisao, ni ja nisam cvecka, daleko od toga.

 

Zelim svim vozacima da se ne susretnu sa tim ludim pesacima, po mojoj proceni, svaki 100.-200. pesak moze iskljucivo meni/vozacu da zahvali sto je ziv/nepovredjen.

 

edit. Ne mogu da ne primetim. Pre nekog vremena, otvarao sam temu upravo sa pitanjem 'kako vozite'. Jedan broj kolega je korektno odgovorio, ali dobar broj njih me je - ako ne bas napusio - a ono fino ismejao zbog glupog pitanja. Mislim, legitimno je to njihovo pravo, al' posle bitke su svi generali.

 

Promenio član ParadajzTurista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2807 postova

na tim prigradskim naseljima je opasnost od udesa ogromna zbog povećane brzine a gomili raznih lokala uz put sa nekim improvizovanim parkinzima za njih.Opet dolazimo do urbanizma .to je neprihvatljivo ali koga bole za to.Isto kao i onaj put za Ralju ,recept za katastrofu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 643 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 3 minuta, cikamike je napisao:

Dobro, poznato nam je tvoje misljenje, vec si napisao si na predhodnij strani.

Samo potvrdjujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Mislim stvarno, višekratno tvrditi da je žena kriva je prvo van svake pameti drugo neodgovorno.

Sutra kad tebe ili nekog vašeg jedan takav manijak skupi nasred sela biće šta?

Ljudi, urazumite se.
LP


Poslato priko Ténéré

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /
Pre 11 sati, kwiss je napisao:

Mnoge forume sam napustio i ne komentarišem zbor ljudi čiji je IQ oko broja njihovih cipela,tako ću i ovaj...

Leb te jebo, al si glup!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /
Pre 6 sati, mick je napisao:

Pešak ima pravo prvenstva u ovom slučaju i pešak nije ugrožavao saobraćaj jer se kretao najkraćom mogućom putanjom, gledao je na put

Covece, nije uopste videla dal ima nesto u suprotnoj traci, jer nije mogla ni da vidi od slepera.

I ponovo ponavljam da je izasla na put kao kokoska (gledali ste po selima kako kokoske istrcavaju pred auto).

Bice vam jasnije kad vam tako iskoci neko iako idete 30-40 na sat. Samo se u jednom trenutku pojavi glava kako gviri. E sad neki nastave i ne jebu zivu silu, a neki ostanu u mestu, neki ko ova zena budu neodlucni.

 

Svojim ocima sam gledao kad su neka deca na Smederevcu ovako istrcala odmah iza kamiona koji je prolazio, pravo na lokalnu lastu. Bus se srecom zaustavio, al je ostao tu da ceka hitnu pomoc jer su se izlomili neki u njemu.

U MML, prva stanica kod ugla sa Ustanickom, lik sa detetom izlazi iz 309 i krece iza njega odmah preko ulice (pesacki mu ispred autobusa, ispred stanice, nacrtan bas zbog takvih dileja) i kako je progvirila glava, tako naleti na retrovizor busa iz suprotnog smera. I jos se buni, kao ovaj mogao dete da mu ubije :lud:.

Ovo se desava svakodnevno, al srecom bez posledica jer po gradu i ulicama sa jednom trakom ne mozes vise od 30.

 

Promenio član ser
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja