Jump to content

Moto Zajednica

pešak i motociklista snimak

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 18 minuta, ser je napisao:

Mozete da pricate sta hocete, zna se kako se prelazi ulica, put.

Ja ovde vidim kokosku koja je krenula da prelazi put (verovatno magistralni) tik iza slepera. I sami vidite da nije imalo sanse da vidi sta se desava u suprotnom smeru, niti je ovaj sa motorom mogao da vidi nju! Jos je sa vidljivim invaliditetom koji joj ne dozvoljava da predje brzo ulicu na ovakav nacin.

Sta sad, kad vozim svojim putem i vidim kamion u suprotnom smeru, treba da stanem i uverim se da neko visocanstvo ne prelazi ulicu??

Ovakve kamikaze vidjam svaki dan kako izlaze iz busa i pravo iza njega preko ulice.

 

Pa onda ih gazi redom čim ti se ukaže prilika, (dok i ti ne stigneš na red kod nekog ko razmišlja kao ti).

Ja se ipak svuda držim onog:

"Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe" . 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Zao mi ih je jer nisu postovali dovoljno sebe i svoje zdravlje i zivot.

Pesaci cuvajte se, svi ovi ovi delovi koji imaju kontakt sa vasim telom mogu da se zamene sa malo para i vozila vrate u upotrebu kao pre slucaja.

Pesaci cuvajte se, vasi delovi tela kao i zivot nemogu da se vrate u upotrebu kao pre slucaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Po zakonu ako je razdaljina između dva pešačka prelaza veća od 100m možeš da pređeš ulicu van pešačkog prelaza. 

Čini mi se da je to ovde slučaj.

Deluje mi da je vozio dosta iznad ograničenja. 

Meni deluje vrlo,vrlo bahato i bezobzirno. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ovom brzinom se ne vozi ovuda.I da nije bilo udesa sa pesakom,sa desne strane ima parkiranih vozila koja mogu uvek da se isparkiraju i da preseku putanju.I ono je neka kafana ili prodavnica (plava cirada).Sve potencijalne opasnosti pri ovoj brzini.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Iskreno žao mi ih je oboje, greške obostrane, kao i splet nesrećnih okolnosti, mislim na trenutak kada kamion prolazi. Nit je ona videla i čula motor, nit je on na vreme video nju. Poenta da svako mora da učini sve što je do njega, da što reče Žika da čuvamo jedni druge.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
pre 30 minuta, DjordjeMijailovic je napisao:

Ako smatras da nije mogao da je vidi, kako onda opravdavas brzu voznju u situaciji u kojoj on nema preglednost?

Mi ne znamo dal je vozio brzo, samo pretpostavljamo. Ne znamo koje je ogranicenje ovde. Vestak moze izracunati tacnu brzinu po ovom snimku, moze i ovde neko ako je zaludan.

 

pre 33 minuta, DjordjeMijailovic je napisao:

Meni sad nije jasno tvoje ponasanje, svestan si ljudi koji (nepropisno) izlaze iza autobusa, a neces da usporis? Ili ja nesto nisam razumeo iz tvoje poruke ili si ti vrlo opasan vozac po sebe pre svega.

Samo postujem zakon i clan 97 zobs-a...

Ukoliko je razdaljina izmedju dva pesacka prelaza veca od 100 metara, pesak ne mora da ga koristi ali je duzan da se pre stupanja na kolovoz prethodno uveri da moze da predje na bezbedan nacin, tako da stupanjem na kolovoz ne ugrozava bezbednost saobracaja. Ukoliko ima vozila na putu, pesak mora da ga propusti. Vozac u takvim situacijama nije u obavezi da propusti pesaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Sve je to tacno sto si napisao ali propustas poentu, a to je, sta ti mozes da uradis na motoru da do nesrece ne dodje znajuci da ima pesaka koji lete kao muve bez glave (npr iz autobusa) bez obzira na zakon? Ako ces samo minimalno postovati zakon a to za posledicu moze da ima tvoju smrt kao motoriste (i/ili pesaka) onda ti zelim srecu. Potrebno je malo vise od minimalnog postovanja pojedinih clanova zakona. Zivot je malo komplikovaniji od ZOBS-a.

 

A evo i malo relevantnog materijala Iz ZOBS-a:

 

79) preglednost je odstojanje na kome učesnik u saobraćaju, s obzirom na fizičke prepreke, može u uslovima normalne vidljivosti jasno videti drugog učesnika u saobraćaju, odnosno drugu moguću prepreku na putu,

 

 

Član 42

Vozač je dužan da brzinu kretanja vozila prilagodi osobinama i stanju puta, vidljivosti, preglednosti, atmosferskim prilikama, stanju vozila i tereta, gustini saobraćaja i drugim saobraćajnim uslovima, tako da vozilo može blagovremeno da zaustavi pred svakom preprekom koju pod datim okolnostima može da vidi ili ima razloga da predvidi, odnosno da vozilom upravlja na način kojim ne ugrožava bezbednost saobraćaja.

 

 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
18 minutes ago, ser said:

Mi ne znamo dal je vozio brzo, samo pretpostavljamo. Ne znamo koje je ogranicenje ovde. Vestak moze izracunati tacnu brzinu po ovom snimku, moze i ovde neko ako je zaludan.

 

Samim tim sto nije uspeo da zakoci, vozio je brzo za zadatu situaciju (kamion, preglednost). Nije bitno dal je to 25km/h ili 80km/h

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Al ga rodjaci tupite.....

 

On ce odgovarati pred zakonom, breme ce nositi do kraja zivota.

Nek mu je Bog i dobar advokat u pomoci, ja mu sigurno pomoci ne mogu.

 

Ona nece nikom odgovarati..... nek joj je laka crna zemlja.

 

Oboje su napravili greske, svi znamo da se ista nekad skupo placa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 23 minuta, ser je napisao:

Vozac u takvim situacijama nije u obavezi da propusti pesaka.

I to po tebi očigledno znači da vozač ima pravo da ubije takvog pešaka. 

I lepo bi bilo da navedeš gde to u ZOBSu (konkretno) piše. 

A što se ostalog tiče, u momentu kada je žena krenula preko ulice, na vidiku nije bilo vozila koja bi je ugrozilo, a to se vozilo pojavilo tek kada je ona prošla polovinu puta, tako da nije ona svojim postupkom ugrozila bezbednost nego vozač motora. 

I "malo" je ružno da iz ZOBSa uzimamo (i da slobodno tumačimo) samo one navode koji nam odgovaraju, a da ono što tamo piše ali nam ne odgovara, zaobilazimo. 

Mnogi jednostavno ne mogu da shvate da u naselju ne sme se vozi ovako upravo zbog ovakvih situacija.

A moglo je da se desi da umesto ove žene preko puta krene grupa dece. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 3 sati, zika56 je napisao:

4. Ova žena, (u situcaji u kojoj se našla kad je naišao motor) nije mogla apsolutno ništa da učini da bi izbegla udar. 

žena je stala pa krenula pa opet staja njemu na sred trake.Kako onda nije mogla da reaguje .Trebala je skroz da stane ili da prođe no bi ništa bilo.Mislim da zato motoxciklista ide samo  prave jer je i on zbunjen ponašanjem žene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ovde baš ima ljudi koji su zaista ubeđeni da je žena kriva za saobraćajku?

 

Ono što ja vidim jeste...naseljeno seosko mesto sa lošom signalizacijom, brdo prepreka pored puta, put prav, asfalt bez rupa za magarca bez mozga na motoru savršeno za potezanja gasa.

 

Pešak, koji pokušava da pređe prometnu ulicu izvan pešačkog a po svemu sudeći ili nema pešačkog ili postoji neka zarđala tabla koja pokazuje da je tu pešački, nedovoljno informacija.

 

Vozač motocikla koji je u punom gasu! Vozi daleko iznad dozvoljene granice, periferno ima brdo stvari koje su pored puta, nije prilagodio brzinu, nije vozio defanzivno u naseljenom mestu što je danas praktično obaveza. I ono najbitnije vozač koji nema neko iskustvo u vožnji jer mogu da se kladim da je u tolikoj brzini primetio pešaka ali je napravio grešku i direktno gledao u ženu umesto da pogled pusti u pravcu izbegavanja pa makar se zakucao u nešto pored puta. A svi znamo kad se bulji u jednu tačku...tu parkiramo motor. 

 

Čista krivica motoriste minus diskutabilni prelazak izvan pešačkog jer nema dovoljno informacija o okolini. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Ovo je klasično divljanje u gradu,serite koliko hoćete,zbog takvih nas svi mrze...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, petarjebivetar said:

Po zakonu ako je razdaljina između dva pešačka prelaza veća od 100m možeš da pređeš ulicu van pešačkog prelaza.

Mislim da si u pravu, ali da ide to ovako nekako. Smes da predjes ako nema vozila u oba smera. Tako su mene ucili i u skoli i kod kuce.

 

Meni moj otac uvek kaze, sine cuvaj se, nije bitno ko je u pravu ako si ti mrtav. Pogledaj uvek i levo i desno kad prelazis ulicu, pogledaj gore kad izlazis iz zgrade, pogledaj dole kad prelazis most/tunel...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 8 minuta, Markone88 je napisao:

Mislim da si u pravu, ali da ide to ovako nekako. Smes da predjes ako nema vozila u oba smera. Tako su mene ucili i u skoli i kod kuce.

 

Meni moj otac uvek kaze, sine cuvaj se, nije bitno ko je u pravu ako si ti mrtav. Pogledaj uvek i levo i desno kad prelazis ulicu, pogledaj gore kad izlazis iz zgrade, pogledaj dole kad prelazis most/tunel...

Kad je žena krenula da pređe nije bilo nikakvog vozila, motor se pojavio tek kada je prešla polovinu puta (i ne verujem da ga je uopšte uočila dok je nije udario). 

A potrčala je verovatno kada je čula buku motora. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Klasican primer lose fiksacije pogleda a sto se krivice tice ima snimak pa neka nadlezni utvrde. Pola vas kao da je sedelo u basti kafica pored puta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ponovo sam gledao .Žena je stvarno  došla do pola puta a onda je blago usporila ponovo ubrzala pa usporila pa na sledećem ubrzanju se desio udarac.Po tome se vidi da je uočila motocikl ali je bila neodlučna šta je najbolje da uradi .Nažalost je loše uradila.U sklopu sa ponašanjem motocikliste desila se tragedija.

E sad zamislite  kad bi svi pešaci ovako prelazili ulicu.Kolko god se vozači pazili pobili bi sve pešake za nedelju dana.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
25 minutes ago, zika56 said:

Kad je žena krenula da pređe nije bilo nikakvog vozila, motor se pojavio tek kada je prešla polovinu puta (i ne verujem da ga je uopšte uočila dok je nije udario). 

A potrčala je verovatno kada je čula buku motora. 

Eeeeej, da se razumemo, ja ne pricam o ovom slucaju, nisam ni video o cemu se radi. Nek utvrde nadlezni... ja samo pricam uopsteno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
19 minutes ago, sasa ns 1 said:

Kolko god se vozači pazili pobili bi sve pešake za nedelju dana.

Samo oni koji ne prilagode brzinu uslovima na putu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

Ovako, vozač motocikla je 1992. godiše, vozio neregistrovan motor Suzuki bez položene A kategorije, nije mao alkohola u krvi. Pešak je žena rođena 1955. godine, nije iz Čačka već iz Somora. Udes se desio u četvrtak u 15 h kod Doma u Trbušanima, izuzetno frekventnom delu koji je ujedno i regionalni put. Tako da oslovljavati pokojnu ženu kokoškom, ubicom.....no coment.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Videli su oni jedno drugo, ne berite brigu. Ona se uspanicila, on naleteo i cao. Jednostavno nije prelazila po zakonu, jer sam cin pretrcavanja nije dozvoljen. On terao kao magarac i ubi zenu, neciju majku,cerku, suprugu... Da svi voze i prelaze kao ucesnici ovog posta ne bi nikad niko stradao... Pa evo Zika je odvojio pogled samo sekund i zabio se u lika... Shit happens...

Screenshot (110).png

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Trbušani selo,kakav regionalan put.Koliko kretena ,idiota na ovom forumu da je strašno !!!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Propade vam priča o apn-cu,koji ide 50km/h,aj sad smišljajte druge teorije!Kreten je kreten koji vozi100km/h kroz selo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja