Jump to content

Moto Zajednica

Veliki pozdrav svim bajkerima na forumu

Recommended Posts

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Hvala na prijemu na forum pa je red i za moj prvi post.
Kad okačih kacigu o klin tamo negde pre skoro 30 leta mislih da me više nikad neće povući želja za motorom, al eto zaigralo srce i duša motoraška, ona što je negde čučala u potaji evo svo ovo vreme a dok ne okačih kacigu o klin sam nabio popriličan broj kilometara na točkovima, cela juga uzduž i popreko i to više puta, tromesečna tura po celoj evropi, dvomesečna tura po sssr-u i finale moje moto avanture mi je bio SAD od obale do obale.
Pre par meseci prvo videh hondu x-adv, za mene brutalan enduro spakovan u skuter, to bi mi baš odgovaralo za moje poprilične gabarite, doduše samo mi cena ne odgovara, povratak na neki klasičan motor mi više ne dolazi u obzir, dosta mi je više dizanja noge pa eto reših da mi izbor bude neki maxi skuter i posle silnih probanja, sedanja nekako mi je najviše po gabaritima legao Yamahin Tricity 300, mlogo lep skuter na tri točka pa mi je to za sada prvi izbor pa se nadam da ću ga do proleća imati u svom vlasništvu.
A kad ga kupim ... e onda lagano, prvo da se ja opet malo uvežbam a onda da krenem ponovo da upoznajem svoju zemlju, da upoznajem Srbiju ispočetka, jer se Srbija puno promenula od mojih poslednjih obilazaka motorom.

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Pozdrav i dobrodošao. Ti si mnogo više od mene prošao na motoru, ali sam i ja imao pauzu od 17-20 godina i odlučih se za MP3...

Mislim da ova klasa nije za putovanja duža, pre svega zbog položaja nogu i te, u praksi nepotrebne, nožne kočnice. Preporučujem od srca da prvo provozaš neki Tricity pre kupovine. Za putovanja ipak savetujem neki čistokrvni maxi pre ovoga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pozdrav, i dobrodošao ! Svaka ti čast za predstavljanje. U par rečenica opisano, nisi ti početnik, već pravi senior ! Bravo za povratak staroj ljubavi...i ja sam pravio pauzu tridesetak godina, tako da nisi jedini.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 4 sati, QmBGD je napisao:

Pozdrav i dobrodošao. Ti si mnogo više od mene prošao na motoru, ali sam i ja imao pauzu od 17-20 godina i odlučih se za MP3...

Mislim da ova klasa nije za putovanja duža, pre svega zbog položaja nogu i te, u praksi nepotrebne, nožne kočnice. Preporučujem od srca da prvo provozaš neki Tricity pre kupovine. Za putovanja ipak savetujem neki čistokrvni maxi pre ovoga.

Zahvaljujem na dobrodošlici i preporuci :jee1: provozah Yamahin test model i ta sprava je za mene i naspram mene sasvim u redu, ono što je kod mene problem to su moji gabariti, 194 cm visine i trenutno sam na nekih 155 kila žive vage pa kad sednem na skuter oma kolenom u korman, sedoh na MP3 (400 i 500) - prodavac se blago nasmejao i reče "ovo je ko igračka ispod tebe", sedah na SYM500, XMAX560, KYMCO AK55 i FORZA750 i svuda isti poblem - kolena o korman ... jedini model u kom sam imao potpuni komfor sa kolenima je Honda X-ADV750 al tu me ubi cena jer ipak hoću da kupim nov motor a uz motor moram i sve ono što mi treba za vožnju, kaciga, garderoba, koferi itd itd i to mi onda izađe na popriličan izdatak a Yamaha Tricity 300 mi je sledeći odgovarajući model koji mi je legao kako treba i uz kupovinu njega i prateće opreme za taj finansijski izdatak mogu da složim računicu. 
Što se tiče dužih putovanja i tih davnijih dana sam se držao neke računice 100-300km dnevno do maksimalnih 400 i naravno bez jurcanja, dosta staneš, gledaš, naravno ono davnije je bilo bez fotkanja tako da su sve uspomene samo u mojoj glavi a sada je to mnogo drugačije, mali digitalac u džep ili pak dobar mobilni i kreći na put a svakako će mi biti udobnije nego na biciklu sa kojim takođe imam popriličnu kilometražu u putovanjima a i sa njim sam dnevno prelazio u putovanjima 50-150km.
FOTO: kako ja izgledam na Yamahi Tricity 300

241271939_10219643534332174_600232455714952019_n (1).jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 53 minuta, Blaza je napisao:

Pozdrav, i dobrodošao ! Svaka ti čast za predstavljanje. U par rečenica opisano, nisi ti početnik, već pravi senior ! Bravo za povratak staroj ljubavi...i ja sam pravio pauzu tridesetak godina, tako da nisi jedini.

Puno hvala na dobrodošlici :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1397 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Dobro nam dosao.

imas od mene podrsku za tricity, ja sam ovde jedan od malobrojnih ljubitelja tog skutera :)

Inace i ja sam visok oko 195cm sto nije nikakav problem za tricity.

Sto se putovanja tice odlican je.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 11 sati, Sharky - Alex je napisao:

Dobro nam dosao.

imas od mene podrsku za tricity, ja sam ovde jedan od malobrojnih ljubitelja tog skutera :)

Inace i ja sam visok oko 195cm sto nije nikakav problem za tricity.

Sto se putovanja tice odlican je.
 

Zahvaljujem na dobrodošlici i na rečima hvale za Tricity :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
On 9.10.2021. at 20:15, ПИпезос je napisao:

Zahvaljujem na dobrodošlici i preporuci :jee1: provozah Yamahin test model i ta sprava je za mene i naspram mene sasvim u redu, ono što je kod mene problem to su moji gabariti, 194 cm visine i trenutno sam na nekih 155 kila žive vage pa kad sednem na skuter oma kolenom u korman, sedoh na MP3 (400 i 500) - prodavac se blago nasmejao i reče "ovo je ko igračka ispod tebe", sedah na SYM500, XMAX560, KYMCO AK55 i FORZA750 i svuda isti poblem - kolena o korman ... jedini model u kom sam imao potpuni komfor sa kolenima je Honda X-ADV750 al tu me ubi cena jer ipak hoću da kupim nov motor a uz motor moram i sve ono što mi treba za vožnju, kaciga, garderoba, koferi itd itd i to mi onda izađe na popriličan izdatak a Yamaha Tricity 300 mi je sledeći odgovarajući model koji mi je legao kako treba i uz kupovinu njega i prateće opreme za taj finansijski izdatak mogu da složim računicu. 
Što se tiče dužih putovanja i tih davnijih dana sam se držao neke računice 100-300km dnevno do maksimalnih 400 i naravno bez jurcanja, dosta staneš, gledaš, naravno ono davnije je bilo bez fotkanja tako da su sve uspomene samo u mojoj glavi a sada je to mnogo drugačije, mali digitalac u džep ili pak dobar mobilni i kreći na put a svakako će mi biti udobnije nego na biciklu sa kojim takođe imam popriličnu kilometražu u putovanjima a i sa njim sam dnevno prelazio u putovanjima 50-150km.
FOTO: kako ja izgledam na Yamahi Tricity 300

 

Ау, баш је огроман тај Tricity.

 

А ајде да питам, с'обзиром на огормно искуство које имаш од раније на мотору; што сад гледаш само скутере?

Мислим ја сам тотални почетник, и тек треба да изаберем свој први мотор. Гледао сам и ја неке макси скутере, чак и онај MP3, али ето после читајући форум, већина искуснијих мотораша ипак каже да је мотор много бољи за излете и путовања, а то је оно што и мени треба.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 15 sati, SurdaBg je napisao:

Ау, баш је огроман тај Tricity.

 

А ајде да питам, с'обзиром на огормно искуство које имаш од раније на мотору; што сад гледаш само скутере?

Мислим ја сам тотални почетник, и тек треба да изаберем свој први мотор. Гледао сам и ја неке макси скутере, чак и онај MP3, али ето после читајући форум, већина искуснијих мотораша ипак каже да је мотор много бољи за излете и путовања, а то је оно што и мени треба.

 

Хвала на питању @SurdaBgнемам ја апсолутно ништа против мотора, само лепих речи а вала навозао сам се свакојаких категорија али скутере никад, тада пре неких 30так година једини скутер који је нама био познат била је Веспа а тада сам био обузет моторима мада и тада су људи веспама европу обилазили ... оно што је мени проблем са моторима то ми је дизање ноге да бих сео, да знам има и она ретро категорије попут хонде ребел који имају ниску позицију седења али ето скутере нисам никад возио па бих стварно хтео да пробам нешто ново а неколицина мојих другара, екс мотораша као и ја који сада возе макси скутере па и у вишедневним турама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Dobrodosao! 

Sa cim si bio presao SAD sa jednog na drugi kraj, bilo bi lepo napises neki putopis, ako se naravno secas s obzirom da je pre 30 godina

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 6 sati, filipfg je napisao:

Dobrodosao! 

Sa cim si bio presao SAD sa jednog na drugi kraj, bilo bi lepo napises neki putopis, ako se naravno secas s obzirom da je pre 30 godina

Ишао сам са оваквим Индианом, само је био мало ишчукан и изгребан (зато ми је и била цена више него повољна) на жалост немам ниједну фотку јер нисам ни носио апарат а тада није било дигиталаца, да сам имао апарат мислим да бих дао мало богатство на фотографије па сам решио да пишем дневник путовања где сам успео да попуним један мали роковник величине мале свеске само ми је на жалост дневник уништен у једној поплави кад је пукла канализациона цев и то ми је нешто најжалије што ми је уништено. Мој Индиан за разлику од овога је на задњем блатобрану имао велики хромирани пактрегер за камп опрему и бисаге и седиште са наслоном, кренуо сам од истока, т.ј. од Вашингтона докле сам дошао авионом и ту сам купио мотор који ме је већ чекао купљен и додатно опремљен од стране једног мог пословног сарадника у то време и после три и по месеца сам мотор продао у Лос Анђелосу (и још зарадио на њему) одакле сам имао лет ка кући.
Иначе већ неколико година размишљам, колико се сећам да напишем неко слово о том мом путешествију и да колико толико урадим мапу кретања.
 

img_5lzsy3ppxE_r_resize.jpg.8a3fce40992dd9516fae7f8bade50368.jpg

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
Pre 4 sati, ПИпезос je napisao:

Ишао сам са оваквим Индианом, само је био мало ишчукан и изгребан (зато ми је и била цена више него повољна) на жалост немам ниједну фотку јер нисам ни носио апарат а тада није било дигиталаца, да сам имао апарат мислим да бих дао мало богатство на фотографије па сам решио да пишем дневник путовања где сам успео да попуним један мали роковник величине мале свеске само ми је на жалост дневник уништен у једној поплави кад је пукла канализациона цев и то ми је нешто најжалије што ми је уништено. Мој Индиан за разлику од овога је на задњем блатобрану имао велики хромирани пактрегер за камп опрему и бисаге и седиште са наслоном, кренуо сам од истока, т.ј. од Вашингтона докле сам дошао авионом и ту сам купио мотор који ме је већ чекао купљен и додатно опремљен од стране једног мог пословног сарадника у то време и после три и по месеца сам мотор продао у Лос Анђелосу (и још зарадио на њему) одакле сам имао лет ка кући.
Иначе већ неколико година размишљам, колико се сећам да напишем неко слово о том мом путешествију и да колико толико урадим мапу кретања.
 

img_5lzsy3ppxE_r_resize.jpg.8a3fce40992dd9516fae7f8bade50368.jpg

 

dobrodosao kolega

u proteklom nekom periodu sam pratio poredjenja indiana i harlija

kada si ga vec pomenuo mozes u 2 tri reci opisati svoje neko vidjenje

naravno ako si imao kontakta i sa harlijem

ako nisi opet me zanima tvoje neko uporedjivanje

jos jednom dobro nam dosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 1 sat, cr4zyzola je napisao:

 

dobrodosao kolega

u proteklom nekom periodu sam pratio poredjenja indiana i harlija

kada si ga vec pomenuo mozes u 2 tri reci opisati svoje neko vidjenje

naravno ako si imao kontakta i sa harlijem

ako nisi opet me zanima tvoje neko uporedjivanje

jos jednom dobro nam dosao

Хвала на добродошлици, за своју европску турнеју купих Харлија 1200 електра глајд, али буквално недељу дана пред полазак на турнеју добијем понуду за њега која се не пропушта и онда на брзака купих други мотор и оде, али генерално отприлике сам возио Индиана и Харлија скоро подједнако, само Индианом сам за исто то време прешао пуно пуно више него са Харлијем, са њим колико сам могао прећи у неколико тренинг вожњи чисто да се малко стекне рутина и сигурност у вожњи.
Право да ти кажем коме би дао предност, богме тешка одлука али за оно мало што возах Харлија иако је био тежи од Индиана некако ми је био лакши у вожњи а и више ми је одговарала усправљенија позиција на Харлију него на Индиану где сам био благо погнут напред. Оно што је најбитније по мени када неко бира овако нешто је да и на Индиану и на Харлију у овој величини и категорији нема јурцања, ово су крстареће машине, упалиш га на једном месту и угасиш га на следећој пумпи где станеш да танкујеш, идеално возити је 60-80 км/х, права уживанција, оба практично пливају на путу ... резиме, блага предност Харлију само из неведеног разлога позиције вожње.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Ето таман се одлучим шта да купим, а одлука пала на макси скутер BMW C400 GT, одем ја у салон у Новом Саду код Радуловића а оно касно Марко на Косово стиже ... у суштини имају као два на стању али за један плаћена капара али треба да иде на лизинг а рече ми коерцијалиста да има неких проблема са папирима за лизинг па се ето ту нешто надам а други  преостали је резервација из њиховог салона у БГД од сат пре мене па можда и одустану, уколико то не упали имају два компанијска која су регистрована пре два месеца, један је тек прешао први сервис на 1.000км а други је на 700-800км.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja