Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem manji stan u Beogradu

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 3 minuta, max80 je napisao:

@punisa 16 mozda ne nadjem stan, ali cu da okupim komsiluk:lol:. Dogodine pravimo defile. Pivo moze:givemebeer:

Krenula tema u drugom, pozitivnom pravcu. Kada se okupite, imate veće šanse da, uz pivo, možda i nađete stan kolegi...

Bravo !

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ako pocnemo da se okupljamo i to cesce stan mi nece ni trebati. Samo 25.000 din za razvod, a to mogu da finansiram i bez kredita:D

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam skoro prošao kroz to. Upravo sam završio proces kupoprodaje.

Ja sam krenuo sa 50 000€ ,pa nisam ništa pošteno našao za te pare. Na kraju sam u Rakovici uzeo stan 49m² + terase , ukupno 56m² za 61000€. Stara gradnja, za renoviranje. Za sad ćemo ga malo osvežiti pa u budućnosti menjati stolariju,raditi kupatilo i kuhinju.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ljudi moji, cene stanova su sada takve da ne možeš da kupiš ništa valjano za ispod 1500e u lepim delovima grada.

 

Šta ako vam kazem da stanovi za koje znam da su se prodali 2012-2013 za 1000e kvadrat na Banovom brdu se sada prodaju za 1600e. Na NBG drugarica 2014e kupila stan za 1100e i prodala ga pre par meseci za 1900e.

 

Kad se već diže kredit, ja kažem da se digne muški, i da se uzme nešto što će da ti se svidja i sad i za 10 god, u lepom kraju, jer kad pogledaš, bolje da dam 2200e za kvadrat u nekom lepom sredjenom novom naselju nego da dam 1500e za stan u zgradi iz 1976g, uradis komplet renoviranje, i da razmisljaš, kad ce neki deo fasade da otpadne :D

Promenio član Markone88
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

I slazem se i ne slazem. Situacija od nedavno, kvadrat placen nesto preko 3000e a voda curi kroz plafon. Razlog, neki spoj cevi nije uradjen kako treba. Prema tome, cena i lokacija nisu garancija da ce sve biti ok. Sa druge strane, cena od 2000e po kvadratu, bez obzira na kvalitet i lokaciju, pretvara kupovinu porodicnog stana (60-70kvm) u nemogucu misiju. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
51 minutes ago, raps said:

I slazem se i ne slazem. Situacija od nedavno, kvadrat placen nesto preko 3000e a voda curi kroz plafon. Razlog, neki spoj cevi nije uradjen kako treba. Prema tome, cena i lokacija nisu garancija da ce sve biti ok. Sa druge strane, cena od 2000e po kvadratu, bez obzira na kvalitet i lokaciju, pretvara kupovinu porodicnog stana (60-70kvm) u nemogucu misiju. 

Istina! Kvalitet gradnje se srozao. Kvalutet materijala se srozao. I sto je najbitnije, kvalitet majstora se srozao. Pa sada, kada kupis nov stan, velika je sansa da ces vec u prvih par meseci imati popravke osnovnih stvari (pod, plocice, stolarija, voda, struja)

 

Ne znam sta nam je raditi, ali mislim da se priblizava vreme kada ce da ljudi shvate da Srbija nije samo Beograd... pa ce neki da se vrate kucama/rodnim gradovima, a neki kao ja, da napuste rodni grad-Beograd u potrazi za mirnim snom i svezim vazduhom!

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
Pre 17 sati, zlatkojov je napisao:

ne one Vlahovice i Padine

Bez da se iko naljuti, al svako ko kupi stan po ovim trenutnim cenama na Padini ili u Veljka Vlahovica je budala!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
1 hour ago, Markone88 said:

Ne znam sta nam je raditi, ali mislim da se priblizava vreme kada ce da ljudi shvate da Srbija nije samo Beograd... pa ce neki da se vrate kucama/rodnim gradovima, a neki kao ja, da napuste rodni grad-Beograd u potrazi za mirnim snom i svezim vazduhom!

Slazem se i do pre koju godinu sam isto razmisljao, a sada se bojim da smo ipak zarobljeni u nekim novim trendovima. Stizu nove generacije i nova razmisljanja koja apsolutno mogu da razumem. Nece niko vise da radi na njivi, vec po firmama, klubovima, od kombinacija, interneta, itd...Imam dosta prijatelja sirom zemlje i nije vise pitanje ni para, ni zivota, vec mladi zele iskljucivo dinamiku, guzvu... Rezultat je da sela umiru, a tek ce dok se gradovi natrpavaju. Vecina ide preko, ko ostane ide u ovih par vecih gradova. 

 

Tema je Beograd, ali zena mi je iz Nisa i njena sestra kupila stan pre par meseci. Isto cene skocile nenormalno. Isto je i za NS, Kragujevac... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
1 hour ago, ser said:

Bez da se iko naljuti, al svako ko kupi stan po ovim trenutnim cenama na Padini ili u Veljka Vlahovica je budala

Nema ljutnje. Tema je i otvorena da bi se cula i tudja misljenja, a potencijalno i izbegla kupovina na tim lokacijama. Ne bih samo rekao da su budale, jer vecina nema da plati 1.500-2.000 po kvadratu i onda ljudi nemaju izbora. A to kazem jer se slazem da je naselje krs, ali veruj mi da se stanovi sa nekom normalnom cenom prodaju u roku od odmah, pa nisu ni ti kupci ludi, vec samo ograniceni cenom i mogucnostima. 

 

Sa druge strane imamo Stepu koja je par stotina metara vazdusnom linijom udaljena i naselje koje je sredjeno, ali zato 1.800-2.000 kvadrat. A gledaju jedni na druge. Da pitamo sve koju zive u Vlahovicu, pa i ja kao neko ko trazi stan, svi bi birali Stepu, ali kada treba da se plati mnogima je ta cena daleka. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Moja precepcija (mada covek ne trazi tudja misljenja i osecaje) je da sada ne treba kupovati stan sem ako ti nije za zivot. Ne mislim da ce se cene sniziti i ne mislim da ce biti vece plate u narednih 10 godina,ali ne vidim poentu ropstva zarad tudjeg neumerenog profita. Sa druge strane gore je pisao neko da u lepom kraju valja dati neki dinar vise... pokazite mi prstom lep kraj u beogradu,a da je napravljen u proteklih 30 godina. Kraj- ne zgrada,jer su zgrade i lepe i ruzne upropastile sve krajeve grada. Beograd je ruglo i infrastrukturni haos u kome se ne dobija kvalitet zivota ni za 1000e/m2. Ali takva je sudbina svih velikih gradova,doduse u razvijenim zemljama ovo sto se sada nama desava se desilo pre 600-700 godina,da su se gradovi pretpali, kanalizacije izlivale ,zaraza sirila i ubijala ljude,zgradr nad zgradama zidale,ulice suzavale. Nakon takvih perioda razvijene zemlje su definisale urbabisticke planove,kod nas toga nema i ne treba ga ni placati.

 

Sto se tice naselja stepa,treba ti privatni saobracajac da ga iznajmis da ti omoguci ukljucivanje u saobracaj iz tog naselja.

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ako je samo za izdavanje, bolje da si uzeo dva skoro pa iste veličine u Solunu
Nebulozne su cene stanova u BG.
 
Kolegi samo mogu da kažem da "novi" deo Jerkovića i Medaka ne valja ni za šta. Kaluđerica izgleda kao planski izgrađeno naselje. A ovde se naveliko gradi i doseljavaju se ljudi. Odrastao sam u starom delu Jerkovića kod škola,a sada sam  iza zadnje 26-ice. Spremi se da te dete zove "babo" kada se vrati iz parkića.
Iz kog parkića tamo? Tamo to nema...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

@punisa 16 slazem se generalno. Konkretno meni se slozile neke kockice privatno i poslovno, da mogu tek sada da razmisljam o kupovini. A vec 41 godina. Da cekam tesko da cu bilo sta dobiti, a vreme prolazi. Zbog svega sto si naveo nemam nameru da se zarobljavam na 25-30 godina jer mi nije moranje, a i nemam kohones za to. Dobio sam strasnu ponudu, ali je rok otplate 10 godina maks, pa zato i taj budzet. Ako bas nista prihvatljivo ne nadjem moracu da pojacam budzet i rok otplate na 15 godina, ali to je neki maksimum koji zelim da imam omcu na vratu. Ako se uglavim super, ako ne teram dalje kao i do sad. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova
pre 57 minuta, punisa 16 je napisao:

Moja precepcija (mada covek ne trazi tudja misljenja i osecaje) je da sada ne treba kupovati stan sem ako ti nije za zivot. Ne mislim da ce se cene sniziti i ne mislim da ce biti vece plate u narednih 10 godina,ali ne vidim poentu ropstva zarad tudjeg neumerenog profita. Sa druge strane gore je pisao neko da u lepom kraju valja dati neki dinar vise... pokazite mi prstom lep kraj u beogradu,a da je napravljen u proteklih 30 godina. Kraj- ne zgrada,jer su zgrade i lepe i ruzne upropastile sve krajeve grada. Beograd je ruglo i infrastrukturni haos u kome se ne dobija kvalitet zivota ni za 1000e/m2. Ali takva je sudbina svih velikih gradova,doduse u razvijenim zemljama ovo sto se sada nama desava se desilo pre 600-700 godina,da su se gradovi pretpali, kanalizacije izlivale ,zaraza sirila i ubijala ljude,zgradr nad zgradama zidale,ulice suzavale. Nakon takvih perioda razvijene zemlje su definisale urbabisticke planove,kod nas toga nema i ne treba ga ni placati.

 

Sto se tice naselja stepa,treba ti privatni saobracajac da ga iznajmis da ti omoguci ukljucivanje u saobracaj iz tog naselja.

ovo sve je 300%tačno.Novi beograd ili liman u novom sadu je urbanističko dno,sve ovo novije napravljeno u zadnjih 30 godina je mnoooogo gore.Džabe pojedinačne zgrade umetnute ko prst u oko ili novo i sređeno ko neka celina kad je ta celina prenapučena bez svetla i vazduha.Takođe kad oćeš da dođeš do tamo nemožeš, kad oćeš da odeš nemožeš.To je zato što su te celine pravljene gde ne treba ,sruše staro pa naprave 100 puta veću gustinu stanovanja a ljudi moraju da se kreću.Samo peške biciklom ili motorom.Bisiklisti u bgd su pokojni u roku od par dana.

Urbanisti nisu budale, sve znaju kako treba da se gradi ali gradonačelnik postavlja direktora onih što prave urbanističke planove i rade po naredbi da bi zadovoljili finansijske apetiite modernih uništitelja .

Problem je što ljudi moraju da stanuju a grad im ne obezbeđuje nikakve uslove a to što im obezbeđuje je papreno skupo.Mislim da su stambeni krediti dobro sredstvo ali zarobljavaju čoveka za preveliku količinu para za naše uslove .Mislim da će bilo kakva oscilacija na tržištu da uništi mnoge koji uzmu kredit.Cene nisu pale jer je izbila korona pa su se naštampale gromne količine para koje sad treba potrošiti.To je izazvalo inflaciju preko 4% u Americi što je najvažnije .FED je odreagovao pre 2 meseca odlaganjem dizanja referentne kamatne stope.Kad je dignu a hoće pojedinci i države idu u popriličnu bulu  sledi novi ogromni poremećaj.Verujem da pratite poremećaje u vezi energije.Kažu neće gas postkupeti za individualne korisnike a za toplane hoće ,u Libanu par dana totalno bez struje....

Evropa je od krize 2008 bila u recesiji sve do 2017 a već krajem 2019 ušla u novu ali se i tu sve poremetilo zbog korone i novog štampanja para.Uglavnom vreme nije nestabilo nego stabilno ide od lošeg ka gorem.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Imate na građevinskom forumu fotografije određenih novih "projekata" koji imaju curenja i propadanja u rekordno kratkom roku. Tako da na kvalitet gradnje ne treba računati u opštem slučaju (naravno da ima i kvalitetnih). U staroj gradnji je nešto propalo, a nešto posebno neće biti gore nego što ga sada zateknete.
Obzirom na problematičan saobraćaj u BG, ja bi prvenstvo gledao lokaciju u smislu da ne moram češće od jednom nedeljno da idem na suprotan kraj grada.
Što se tiče investicija i izdavanja, to sa ovim cenam nije opcija jer se ništa ne može isplatiti za manje od 20 godina. Sa druge strane, kamatne stope su nikada niže ali ako se budu menjale mogu se samo povećavati.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Sličnu situaciju imaju moji ćale i keva, on 55, ona 50 god. Rešeni da meni i bratu uzmu po još jednu ili makar jednu nekretninu, pa su došli na "genijalnu" ideju da kupe dva manja stana ovde u BG ili još "genijalniju" da kupe veliku kuću u Leskovcu.

Brat i ja odbili oba predloga i sad ih ubedjujem da kupe plac na Tari ( Sekulići, recimo) i da napravimo 2 vikendice ili za početak jednu, u toku godine izdajemo, kad nam je ćef odemo i pobegnemo od ovih svakodnevnih sranja.

Razmisli i o tome, noćenje u pošteno sredjenoj vikendici nemaš ispod 40,50e, sve da ti ostaje 20e od noćenja, a leti ostaje i više, uz 15 dana izdatih u mesecu, to je 300e.

Nekretninu koju kupiš u BG za 40k eura, teško da možeš da izdajes za 300e.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova
Pre sat vremena, ProMaster je napisao:

Nekretninu koju kupiš u BG za 40k eura, teško da možeš da izdajes za 300e.

u novom sadu centar grada 7 minuta od spomenika drugar ima potpuno nov stan u tek useljenoj zradi 82 kvadrata po 1800 evra.Ukupno 147ooo evra što je velik kapital za naše uslove a za taj stan je 3 puta više nego što realno vredi a ne košta na tržištu što nije isto.Izdao je namešten stan za 350 evra.Treba ukupno da se vrati 35 godina ili bar još nekoliko više zbog dodatnih troškova.Totalno neisplativo.

Do 2014-15 u Beču se stan vraćao za 10 godina,Mađarska takođe,onda bečlije obični ljudi videli da kriza predugo traje ,nema leba od banaka i počeli ušteđevinu da troše na nove nekretnine koje bi izdavali i vratili za 10 godina pare.Međutim za 2-3 godine napravilo se tolko stanova za izdavanje da ih ima previše pa cena izdavanja ostala ista a cena stana otišla 3 puta.Sa treba 30 godina da se stan isplati.

Uglavnom investitori su izvukli pare od naroda i sad ulažu u druga a oni što kupe po ovolko velikim cenama mogu samo da uzmu za decu jer je izdavanje u bunaru spram cene novog stana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ne pise za koje svrhe se trazi stan (licne ili posao-izdavanje..) ali s obzirom na okolnosti, predlozio bih - ako je ikako izvedivo - izdavanje. A u kom slucaju bih umesto lokacije (svakako Bg) predlozio da prioritet bude odnos kirija/rata. Tesko je ocekivati da ce rate biti povoljnije od ovih trenutno.

 

Drugo, u slucaju nepredvidjenih okolnosti, utrzivije mi deluje stan za izdavanje od nekog Kumodraza 3248 koji je izabran po licnim preferencijama (npr. da ima sto vise kvadrata i daleko je od stanice jer vlasnici imaju kola pa ih to ne dotice).

Treba naci nacina da se ostavi 1000-2000e za nepredvidjene popravke, bas kao sto se ostavlja nekoliko stotki kada se kupuje polovan motor.

 

Notiram da potkrovlja nisi iskljucio.

 

Posle 1-1.5 god. izdavanja mozda drugacije pocnes da gledas na citavu pricu.

 

Srecno sta god odlucio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

@ProMaster apsolutno razumem tvoj rezon. Ja licno moram da kupim iskljucivo u Beogradu, jer su mi ove pogodnosti vezane samo za mesto stanovanja. Sto se tice cene od 300 evra, nema sanse. Licno bih bio zadovoljan i sa 200 i to je pitanje. 

 

@ParadajzTurista stan bih uzeo za rentiranje, barem narednih 15g. Kvadraturu nisam pisao bas iz tih razloga. Moze i 20 i kusur kvadrata na boljoj poziciji, sve zavisi od ponude. Potkrovlja dolaze u obzir, ali pod odredjenim uslovima. Da ima lift, ako je preko treceg sprata i da ima blage kosine. 

 

Znam da je tesko naci nesto da valja i za vecu kintu, pa zato necu uzimati po svaku cenu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900
On 8.10.2021. at 18:08, zlatkojov je napisao:

Glupo da te savetujem ali ja bih za te pare gledao Ljube Vuckovica ispod novogradnje ili Jerkovic ali samo stare zgrade ne one Vlahovice i Padine

Nemoj mi vredjas naselje, kad padne kisa moze surf, uvek duva vetar pa je leti milina za spavanje,.moze kolega da vidi u Gradjevinskoj direkciji, mislim da je cena 1280  sa povracajem pdv-a i gratis parking mestom u garazi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

u novom sadu najskuplji stanovi su stanovi koji nemaju priključak na toplanu nego malu podstanicu i svoj kotao  u podrumu koja je priključena na gasnu mrežu.To je zato što je pre 7-8 godina grad obustavio finansiranje toplane pa cena grejanja po kvadratu postala tržišna.Cena je bila oko 105 dinara po kvadratu svaki mesec i leti.Samo par godina ranije kvadrat grejanja je bio oko 30 dinara.Plata je bila oko 250-350 evra.Stan od 50 kvadrata je imao godišnje 500 e trošak za grjanje.Koko će sad biti kad poskupi gas ili u budućnosti pojma nemam.Ima mnogo nepoznanica a cena samo skače .To mi nije uopšte jasno.

Što se tiče gasa u NS je restrikcija ulične rasvete već nedelju dana i to zato što imamo gasnu elektranu u gradu.Ja sam 100% siguran da je tako.U manjim ulicama totalni mrak već 7 dana .

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




u novom sadu najskuplji stanovi su stanovi koji nemaju priključak na toplanu nego malu podstanicu i svoj kotao  u podrumu koja je priključena na gasnu mrežu.To je zato što je pre 7-8 godina grad


Ovo nema u naše selo. Kako to finansijski funkcioniše? Kako se dele troškovi gasa po stanovima? Zašto bi se komplikovalo ako može svako da ima svoje etažno na gas? Kako se isključuje neko ko neće da plaća i ko mu naplaćuje, obzirom da je to zajednička imovina stanara (kao i npr. lift)? Podstanica daljinskog grejanja je vrlo jednostavana stvar u odnosu na gasnu kotao, održava i naplaćuje toplana i to je kraj. Ovo kažem jer je zajednička imovina u zgradi smrt sa stanovišta troškova i redovnog održavanja, a vanredni i skupi kvarovi mogu da se pokažu kao nerešiv problem.

Uglavnom, mislim da način grejanja ne utiče na cenu stanova u BG, mada mislim da je većinom centralno u novogradnji. Sad da ne ulazimo u isplativost i da su žuti povećali cene sa 40 na 60 po kvm u jednoj godini, da bi se sada stabilizovalo na 105 bez obzira što je gas bio jeftin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

svaki stan ima svoj kalorimetar (ili kako se već zove, merač toplotne energije), i onda se prema tome plaća udeo u ukupnoj potrošnji.
Ako svako ima etažno grejanje, to je 20-30 kotlova, ovako postoji samo jedan i on je možda i efikasniji (nagađam) i sigurno jeftiniji u nabavci nego za svaki stan poseban kotao (pa zbir) što se tiče onoga ko je pravio zgradu.. Pretpostavljam da se održavanje i popravke finansiraju sa računa zgrade. A plaćanje, tj. neplaćanje, zavisi kome se plaća, možda ga ganja srbijagas, ali da ga isključe ne mogu, sem ako ne postoji neki ventil koji mogu da zatvore i plombiraju samo za taj stan.. Zanimljivo pitanje, nadam se da neko zna tačno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Možda se ne vidi najbolje, slikano iz auta...reklama, u pitanju je Julino brdo, Čukarica, 1.350 €/m2.

Možda odgovara...

IMG_20211012_154540.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



svaki stan ima svoj kalorimetar (ili kako se već zove, merač toplotne energije), i onda se prema tome plaća udeo u ukupnoj potrošnji.
Ako svako ima etažno grejanje, to je 20-30 kotlova, ovako postoji samo jedan i on je


Ima logike ali samo delimično. Može da se dogodi da zbir kalorimetara bude manji od računa za gas ako ima gubitaka u hodniku, a nisam video da se negde ne greje hodnik cevima itd. Sad cene kotlova ne znam ali ako je već gas, logičnije mi je da se pravi gasna instalacija i jednostavniji obračun potrošnje...
Inače, toplovodni sistem ne može beskonačno da se širi. Bilo je logike priključiti zgrade koje već imaju centralno sa svojim kotlarnicama na ugalj ali gurati to u bilo koju zgradu, pa to su umetnička dela više nego instalacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja koristim takvo grejanje u NS. Prvo je bilo po kvadratu a sada placamo po 2.000 dinara godisnje za neku firmu koja na bazi potrosnje na kalorimetru rasporedjuje potrosnje gasa. Po meni su suvisno, jer je zgrada nova , svi imaju istu izolaciju i stolariju pa nema razlike, ali skupstina izglasala ovako...

 Ono sto je cinjenica je da je ovi komotnija varijanta od etaznog na gas . A drugo, dosta je jeftinije od toplana. Ja za stan od 50 m2 placam oko 100 eur godisnje. Kako ce dalje biti zbog gasa, ne znam, videcemo, ali sam skoro siguran da nece biti skuplje od toplane, samo da ga ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja