Jump to content

Moto Zajednica

Kasko osiguranje motora

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Svi znamo da je osiguranje motora do sada bila misaona imenica.

Možda se ipak nešto dobro (po nas bajkere) dešava na tom planu.

 

Možda neko od kolega već ima informaciju o ovoj vrsti osiguranja.

 

Ako sam promašio temu molim admina da prebaci u odgovarajuću.

 

viber_image_2021-10-05_12-42-55-057.jpg

Promenio član Lucky George
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Sve je to u redu, lepo je što neko daje kasko za motore. Ali, mene bi interesovala premija osiguranja za, recimo, paket Bonus plus kasko.

 

Da li bi godišnja premija bila tipa 25-30% od vrednosti motocikla? Jer, oni računaju premije na osnovu rizika, a motocikli spadaju u rizična vozila. Ako bi premija bila toliko visoka, onda se obesmišljava osiguranje. Kao kada bi za nov auto od 15k EUR, godišnja premija kasko osiguranja bila 4-5K EUR. Retko ko bi se odlučio da uplati kasko!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Сад колико знам је један од услова за банкарске кредите за куповину мотора управо каско осигурање 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
1 hour ago, ПИпезос said:

Сад колико знам је један од услова за банкарске кредите за куповину мотора управо каско осигурање 

Ukoliko je lizing u pitanju. Posto pre nije bilo moguce osigurati motocikl kasko, onda ni lizing nije mogao. Ali eto, sad su se stvari promenile. 

Kasko pokriva kradju. Ali sigurno ga ne mozes na trotoaru drzati na izvolte. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Postoji kasko za motore od skora, ali je papreno skup. Moj brat se zainteresovao za bmw-ov program 3 way easy ride, zapao mu je za oko r 1250 gs adv (založio bi stroma 650 2018. kao učešće) i možda nešto sitno dodao i plaćao lizing mesečno i nakon par godina (čini mi se 3, ali nisam 100% siguran) ostaje ti da vidiš da li ćeš da im prodaš motor, da li da ga otkupiš ili zameniš za drugi bmw. ALI (što devojci sreću kvari) mora kasko tokom trajanja tih par godina lizinga, kasko za gorepomenuti gs adv je u prvoj godini 1800 evra, u drugoj nešto manje (ali ne mnogo) i u trećoj još manje. 

 

Brat se brzo ohladio od ove ponude, ali smo makar provozali onaj 1250 gs 40-godišnji model. Sve pohvale za ljubaznost i profesionalnost momka iz bmw-a kod ade u Beogradu, zaista je bio prijatan dan i iako nisam neki ljubitelj ove marke, a još manje bokser agregata, prijalo mi je da provozam po Železniku isti. Nažalost, novi s1000xr koji sam tražio da probam nisu imali ni kao test vozilo, a ni u salonu. Ali zato 50 gs-ova svih mogućih varijanti, jedan rt i 2 xr-a 900.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Hteo sam da otvorim novu temu, ali pošto već postoji, nadovezaću se ovde. GRAWE ima potpuno kasko osiguranje za motore i, u mom slučaju, rata je oko 20 EUR mesečno, što mi je bilo skroz prihvatljivo.

 

Sećam se da je pre 4 godine, kada sam hteo da kupim Hondu Rebel 500, Delta tada nudila kasko ali isključivo uz neke BMW-ove modele (ne sećam se preko kog osiguravajućeg društva), ali to se sada promenilo i kasko možete da kupite i za polovne i za nove motore.

 

Više informacija na linku ispod:

 

 

 

LR

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Naravno da je do cene motora :) Isto je i sa automobilima, što je auto skuplji i što je rizik od krađe veći, skuplja je i polisa. Potpuni kasko pokriva oba slučaja koja si naveo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ima li neko iskustva ili predlog, koja osiguravajuća kuca radi osiguranje od kradje motora?
Radi Grawe. Ako ti treba kontakt za ponudu piši u PP.

Poslato iz Euro Sumar-a

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Ja sam gledao za novog tracer-a kasko grawe, 450 eura je ponuda sa ucescem od 150e u steti.... Sto je meni neprihvatljivo mnogo. Za te pare cu ga obezbediti i dici vrednost. Ne znam da li pokriva kradju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
9 minutes ago, Sharky - Alex said:

Skup ti motor.

moj je nov procenjen na 12000 € (sa sve koferima) cena za kasko (sa kradjom), isto grawe 330€ sa ucescem od 150€

Tracer 7gt faktura na nekih 9.400 eura

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Za te pare se lepo fizicki obezbedi motor. Nisam siguran da bih ga uzimao samo zbog kradje. Mozda bi se mogao obezbediti na neki drugi nacin jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Kolega @vucko23 može ponešto da kaže na temu isplativosti kasko osiguranja...

 

Ja sam osigurao u aprilu novi ADV 350, izašlo me cca 320€. sada sam osigurao X-ADV za 410€ + sam dodao osiguranje opreme u vrednosti do 1.000€ (krađa, oštećenje pri udesu...)

 

Motor je nekada u garaži, nekada na ulici. Često ga neplanirano ostavim negde preko noći, sa dosta opreme u koferu... O putovanjima da ne pričam. Nije džaba, ali meni mirna glava.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Poenta kaska na novim ili novijim motociklima je što šteta pri malom padu može biti komotno 150-200 000 rsd, tako da onda osiguranje pije vodu.

Poslato iz Euro Sumar-a



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 2 sati, slobasuper9 je napisao:

Poenta kaska na novim ili novijim motociklima je što šteta pri malom padu može biti komotno 150-2000 rsd, tako da onda osiguranje pije vodu.

Poslato iz Euro Sumar-a
 

Šteta u ovom iznosu svakako ne opravdava kasko.

 

Izvinjavam se, udaljiću se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Meni se kasko osiguranje isplatilo, verovatno nije izolovan slučaj, ali sam čuo i da ima osiguranih strana koje ne uspeju da naplate veći deo zbog peripetija sa Audatex procenom.

 

Ta Audatex platforma služi za procenu ostatka vrednosti vozila i navodno se procenjuje na osnovu najveće ponuđene vrednosti na licitaciji. Upravo tu može nastati igra koju osiguravajuće kuće mogu da pokrenu preko "svojih" ponuđača i naduvaju vrednost ostatka vozila kako bi sama osig. kuća isplatila što manji iznos. Kod mene je slučaj bio taj da se čovek koji je izlicitirao najveću sumu javio nakon malo jače od 24h i dogovorili se u par reči oko kupoprodaje ostatka vozila. Kada se sve sabere dobio sam pokriće u visini 99% fakturne vrednosti (bio je par meseci star motocikl) umanjene za učešće koje je bilo fiksno. Ako me sećanje služi pomenuo sam u nekoj od tema savete i rezervnu opciju ukoliko nešto krene po zlu, a to je naš kolega @Skyrunner kojem se još jednom zahvaljujem na izdvojenom vremenu i pomoći!

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja