Jump to content

Moto Zajednica

Koji mali adventure izabrati?

Recommended Posts

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Samo sam izneo mišljenje da je logika pokretača teme pogrešna.650 strom i versys nisu veliki motori,sasvim se lepo provlače kroz gužve uz cenu goriva i održavanja kao i ti mali.



Mislija san na logiku po kojoj na određenom tržištu rijetko zastupljene motore triba izbjegavati.
Besmisleno.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

19KLE300C_44SGY1DRF1CG_A.pnguživo je jako skladan i lep ,sa tom mašinom i veličinom  izgleda kao neka 500 ili lagani 600 adventure.2 cilindra.

Prošle zime išao ja kod culeta da platim z900rs cafe.Obavimo to izlazimo napolje i ja kažem vrati pare oću ovo.Mislim da je ovo ubedljivo najbolji motor za ne tako zahtevne korisnike što se tiče snage i brzine iako ide 165 na sat

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Ovaj mali Versys zaista lepo izgleda, ovako na slikama. E sad, voleo bih da ga vidim i uživo, kao što sam video i TRK 502X, RE Himalayana, i na kraju krajeva Tenere 700. 

 

Deluje robusno i svakako interesantno za tu kategoriju i vrstu motora. Svakako ga vredi uvrstiti u izbor ako može da se poruči i isporuči ovde kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

TRK 251 je skoro duplo manji od TRK502. :lol:

Preko puta Hotela Jugoslavije, Novi BG je stajao parkiran TRK 251 i svaki dan sam prolazio i zagledao ga. Malecki je kao bicikla.

Ako ti treba motor za takvu namenu a i žena nije baš za, gledaj nešto jeftinije ispod 500ccm.

Cagiva 500 Canyon

Kawasaki KLE 500

 

Naravno ovo važi, ako hoćeš polovan voziti. Ako nećeš, onda je Versys 300 najbolja opcija. :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ja sam proletos zvao Culeta, hteo da ga kupim - kaže ukinulO. 

Nema.

E sad, neki rekoše da drugi mogu da ga obezbede. Ne znam, zovi redom pitaj. Ali da, motor je genijalan.

U stranu što mislim da kawa nema dobru kuću iza sebe u Srbiji, dostojnu takvog brenda, to je jedan od razloga zašto se ne prodaju kod nas... A začarani krug, on ne može da se razvije dok ne bude prodavao dovoljno.. a mislim da kawa u sve jednoj klasi ima najbolji motor plaćeno dobijeno. (Osim skutera - kupi Kymco ;) )

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Dakle ostaje jedino da se "uvija" neki polovan na oglasima.

VIdim da su oglašena na prodaju ova dva:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki Versys 300x, 2019. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 18500 km, Novi Sad. Cena 5.600 € - Motori - Polovni Automobili

 

..i ovaj:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki versys, 2020. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 1116 km, Sokobanja. Cena 6.350 € - Motori - Polovni Automobili

 

Sad, cenu je uvek nezahvalno komentarisati, tako da se time neću baviti. Vidim da su i jedan i drugi sa solidnom opremom koja bi se svakako jednog momenta morala dokupljivati da bi se motor kompletirao, ali onaj ko ne pati od toga možda može da ih dobije i jeftinije bez opreme.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Evo nešto predobro, mada pitanje je kada će ili da li će ikada doći kod nas ;)

 

 

 

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

   Kawasaki  Versys 300  нов се не увози у Србију због еуро норми  .По мени ТРК 250 је скуп за своје перформансе и квалитет  пошто сам га пробао .  Возио и пробао КТМ 390 ендуро   мотор је феноменалан али веома скуп за мене. Да ли си размишљао о SYM nht 125 i  ваздушара  .  Ја га поседујем годину дана цена је била 2399 еуро нов  регистрација 7000 дин. има директно убризгавање 10 кс троши око 2.5 литара напред назад диск  панцир кочиона црева ЦБС систем кочења ,мене пар пута спасао сигурног судара и пада, дигиталну таблу максимална  брзина око 115 км оптимална брзина  90 км му прија 5 брзина јефтин сервис 3000 дин   точкови напред 19 цола назад 17 .За сада презадовољан није за ауто пут возио сам више пута краће релације али зато за магистралне и регионалне ок ишао у цугу око 200 км без проблема . Има и модел  од 200 кубика односно 185 и водено хлађење  он је око 3000  и нешто  еур, можеш да поручиш у београду  фирма МОТОРИНГ  .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Заборавих да напоменем комплет лед сигнализацију  , усб пуњач и да, моторцикл изгледа по својим габаритима и висини седишта од 81 цм ко да припада класи од 600 кубика.  Заиста веома удобан за вожњу а однос цена - квалитет је супер при том 2 године не идеш на технички преглед и шта год да се деси на моторциклу  2 године си покривен гаранцијом без обзира на пређену километражу

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

господ. БАКИЦА ниједном није споменуо да му моторцикл треба за вожњу по БЕСПУЋУ .Него мало бржи од скутера 50 кубика и мало за вожњу  ван ГРАДА мислећи на околна места  вероватно 100 тинак километара ван града . Тако да оно што је он описао да му треба , овај SYM nht 125 i са 10 кс сасвим одговара његовим поптребама . А ја сам возио и по беспућу овај модел и сасвим коректно излази на крај са њим а највише зависи од самог- шофера - и његових способности. НА локацијама око бешеновачког језера летос и обронака фрушке горе и сеоским макадамима  око под авалских насеља и ритовима погодним за пецање на левој обали дунава, од борче, насипа, јабучког рита, ченте итд.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Promenio sam brdo motora, ali jedini sa kojim sam se odusevio ( uslovno rečeno naravno) je kineski Qingqi qm 200 ( Sprint pulser 200). Na off road terenima ( ozbiljnim) nije bilo gde ne može da izađe i to ja nisam neki vozac. Brzina na asfaltu oko 80km/h, taman da opušteno kruziraš i vidiš sve gde prodjes a ne da proletiš. Distance 100-200km u krug bez problema, udobniji id recimo DRZ 400.

Realno pitanje je sta je adventure voznja, meni je to malo asfalta pa u brdo nekim makadom, zemljanim putem pa na vidikovac. Za ovo je sasvim dovoljeno 200-300 ccm3.

Realno da nije kinez i da mu je upitna pouzdanost, bio bi mi jedini motor. Ovako sam kupio DRZ 400 ali ne greje me toliko iako je naravno superioran u odnosu na kineza

 

Gledano današnje tržište nema puno tih malih polovnih motora ali se budi tržište novih (CRF 300, KTM 390...)

 

Kada bih sada kupovao verovatno bih probao da nađem neku polovnu Hondu CRF 250 ili KLX 250. Mada ako neko sebe dugoročno vidi u ovome onda je bolje uzeti nov motor pošto je razlika mala

Promenio član lemy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Jeste dobar, ali malo drndav u odnosu na Crf. Honda radi ugladjenije a ima i ubrizgavanje umesto karburatora kao na drz. Kulturniji je motor generalno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja