Jump to content

Moto Zajednica

Bmw 1100 rt zadnji pogon

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Bmw 1100 rt

Pozdrav drugari, nov sam na forumu i od skoro vlasnik bmw - 1100 rt. Motor je uvezen iz ch, u dobrom je stanju, lepo i mirno radi. Medjutim kada krenem, iz zadnjeg pogona se cuje cudan zvuk, kao neko klaparanje, kao lager ili kardan koji lupa. Trazio sam nesto po internetu i skapirao da je ili neki lager u pitanju u final drive - u, ili kardan trazi faziranje jer ocigledno da nesto nije u redu cim se cuje. Kao da nesto struze. Promenio sam ulje u zadnjem pogonu ali i dalje ista prica. Zeleo bih da od ljudi koji poznaju problematiku cujem misljenja, savet sta i kako, koliko bi kostala popravka ili stelovanje i tako to. Takodje sam primetio da ima i malo lufta u zadnjem tocku ili swing armu, nisam siguran. Hvala unapred na odgovorima

Promenio pre 8 sati član Steva77

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Na neviđeno, sve je gatanje. Može da se čuje zaključavanje ABS-a, a sve ostalo si nabrojao, od kardanskog vratila, kvačila, menjača, diferncijala. Luft u zadnjem točku može da bude od ležaja, ali i od pivot lagera diferencijala, koji se podešavaju ali i stradaju upravo od voženja sa zazorom. Popravke se reda veličina nekoliko stotina evra, zavisi šta je otišlo, podešavanje simbolično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Hahaha, kladim se dase radi o aktiviranju ABS-a nakon prvih par metara, nakon testa i aktiviranja taj zvuk prestaje.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Bmw 1100 rt

Ovako drugari, danas sam bio kod Rausa u Kraljevu. Culi smo se pre desetak dana Bozo i ja i objasnio sam mu o cemu se radi. Rekao mi je da je najverovatnije neki od lagera u zadnjem pogonu, sudeci po simptomima i da se menjaju oba i da se nada da nije onaj sto ide prema kardanu jer je jako skup. Elem, naruci mi on veci i manji lager i semering, posto je u medjuvremenu procureo. Kada je danas otvorio zadnji pogon, imali smo sta da vidimo. Veliki lager se bukvalno raspao, delovi kosuljice su pocepali semering i zato je on i stradao. Manji lager nije trebao da se menja, vec samo veliki i semering. Ljudi su odradili posao vrhunski, grejanje srafova, pivot lageri diferencijala su dobri, podmazivanje nutova mascu, stezanje na propisan moment. Nastelovao mi je kvacilo, podesio vesanje, sipao ulje u diferencijal( prethodno je oprao sve delove) i sve sklopio. Motor posle toga kao nov. Sve preporuke za Rausa i Boza i kao ljude i kao majstore. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja