Jump to content

Moto Zajednica

Bmw1100rt

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Bmw 1100 rt

Pozdrav drugari, nov sam na forumu i od skoro vlasnik bmw - 1100 rt. Motor je uvezen iz ch, u dobrom je stanju, lepo i mirno radi. Medjutim kada krenem, iz zadnjeg pogona se cuje cudan zvuk, kao neko klaparanje, kao lager ili kardan koji lupa. Trazio sam nesto po internetu i skapirao da je ili neki lager u pitanju u final drive - u, ili kardan trazi faziranje jer ocigledno da nesto nije u redu cim se cuje. Kao da nesto struze. Promenio sam ulje u zadnjem pogonu ali i dalje ista prica. Zeleo bih da od ljudi koji poznaju problematiku cujem misljenja, savet sta i kako, koliko bi kostala popravka ili stelovanje i tako to. Takodje sam primetio da ima i malo lufta u zadnjem tocku ili swing armu, nisam siguran. Hvala unapred na odgovorima

Promenio član Steva77

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 12 sati, Steva77 je napisao:

Pozdrav drugari, nov sam na forumu i od skoro vlasnik bmw - 1100 rt. Motor je uvezen iz ch, u dobrom je stanju, lepo i mirno radi. Medjutim kada krenem, iz zadnjeg pogona se cuje cudan zvuk, kao neko klaparanje, kao lager ili kardan koji lupa. Trazio sam nesto po internetu i skapirao da je ili neki lager u pitanju u final drive - u, ili kardan trazi faziranje jer ocigledno da nesto nije u redu cim se cuje. Kao da nesto struze. Promenio sam ulje u zadnjem pogonu ali i dalje ista prica. Zeleo bih da od ljudi koji poznaju problematiku cujem misljenja, savet sta i kako, koliko bi kostala popravka ili stelovanje i tako to. Takodje sam primetio da ima i malo lufta u zadnjem tocku ili swing armu, nisam siguran. Hvala unapred na odgovorima

Kad si menjao ulje jel bilo u njemu metalnih opiljaka? 

Ukoliko jeste onda je ležaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Bmw 1100 rt
pre 23 minuta, markone je napisao:

Vidim da si iz Leskovca...

Možda da odeš do @Rauš

Ali trebao bi neko ko zna da pogleda. :takoje:

Da, on se nalazi u Kraljevu ako se ne varam? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Bmw 1100 rt
pre 10 minuta, zika56 je napisao:

Kad si menjao ulje jel bilo u njemu metalnih opiljaka? 

Ukoliko jeste onda je ležaj. 

Menjao sam pre neki dan, nije bilo opiljaka već onako kao grafit se nahvatao na čepu za ispuštanje i neke sitne ljuskice. Sipao sam sae 75w-90 GL 5,medjutim jedan čovek mi reče da tu ide 75 w140 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Da, on se nalazi u Kraljevu ako se ne varam? 
Da, Rauš je u Kraljevu

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Nema na čemu. Ako ne nađeš kontakt na netu, javi se, poslaću ti

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Bmw 1100 rt

Ako ti nije tesko pitaj ga koliko bi od prilike kostala ta intervencija i da li mogu da ga odvezem do njega, u smislu da se ne zezne nesto jos vise, unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, Steva77 je napisao:

Menjao sam pre neki dan, nije bilo opiljaka već onako kao grafit se nahvatao na čepu za ispuštanje i neke sitne ljuskice. Sipao sam sae 75w-90 GL 5,medjutim jedan čovek mi reče da tu ide 75 w140 

Onda je verovatno u pitanju nešto oko kardana. 

Što se ulja tiče tu bez problema može 75W-90 GL. I ja koristim to ulje za finalni prenos, a za menjač Castrol 75w-140.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Bmw 1100 rt
pre 57 minuta, zika56 je napisao:

Onda je verovatno u pitanju nešto oko kardana. 

Što se ulja tiče tu bez problema može 75W-90 GL. I ja koristim to ulje za finalni prenos, a za menjač Castrol 75w-140.

Ne znam samo da li mogu ovako da ga teram, da ne bude veća šteta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 39 minuta, Steva77 je napisao:

Ne znam samo da li mogu ovako da ga teram, da ne bude veća šteta

Ja ne bih vozio ukoliko nešto lupa i zvecka, jer ukoliko je kardan u pitanju može da se napravi poprilična havarija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Bmw 1100 rt

Ovako drugari, danas sam bio kod Rausa u Kraljevu. Culi smo se pre desetak dana Bozo i ja i objasnio sam mu o cemu se radi. Rekao mi je da je najverovatnije neki od lagera u zadnjem pogonu, sudeci po simptomima i da se menjaju oba i da se nada da nije onaj sto ide prema kardanu jer je jako skup. Elem, naruci mi on veci i manji lager i semering, posto je u medjuvremenu procureo. Kada je danas otvorio zadnji pogon, imali smo sta da vidimo. Veliki lager se bukvalno raspao, delovi kosuljice su pocepali semering i zato je on i stradao. Manji lager nije trebao da se menja, vec samo veliki i semering. Ljudi su odradili posao vrhunski, grejanje srafova, pivot lageri diferencijala su dobri, podmazivanje nutova mascu, stezanje na propisan moment. Nastelovao mi je kvacilo, podesio vesanje, sipao ulje u diferencijal( prethodno je oprao sve delove) i sve sklopio. Motor posle toga kao nov. Sve preporuke za Rausa i Boza i kao ljude i kao majstore. 

 

 

 

20211020_113407.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1209 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Napisi kontakt (tvoj) pa kad budem dolazio u Leskovac da platis jednu koktu u staklenoj flasici. Bio sam 69g tu u vojsci (bilo mi lepo) jedino kad sam polazio kuci, zamalo da povedem i mladu, ali sam pobegao kroz kukuruze.:jee3:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Ovako drugari, danas sam bio kod Rausa u Kraljevu. Culi smo se pre desetak dana Bozo i ja i objasnio sam mu o cemu se radi. Rekao mi je da je najverovatnije neki od lagera u zadnjem pogonu, sudeci po simptomima i da se menjaju oba i da se nada da nije onaj sto ide prema kardanu jer je jako skup. Elem, naruci mi on veci i manji lager i semering, posto je u medjuvremenu procureo. Kada je danas otvorio zadnji pogon, imali smo sta da vidimo. Veliki lager se bukvalno raspao, delovi kosuljice su pocepali semering i zato je on i stradao. Manji lager nije trebao da se menja, vec samo veliki i semering. Ljudi su odradili posao vrhunski, grejanje srafova, pivot lageri diferencijala su dobri, podmazivanje nutova mascu, stezanje na propisan moment. Nastelovao mi je kvacilo, podesio vesanje, sipao ulje u diferencijal( prethodno je oprao sve delove) i sve sklopio. Motor posle toga kao nov. Sve preporuke za Rausa i Boza i kao ljude i kao majstore. 
 
 
 
20211020_113407.thumb.jpg.906c290424c2c21d4665ec42bc39cca0.jpg
Drago mi je da si rešio problem i da si zadovoljan uslugom.

Videh Božovu objavu na fb dok je radio i baš se pitah kako je do ovog karambola došlo...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Bmw 1100 rt
Pre 6 sati, Alekre je napisao:

Ako nije tajna, koliko šuške?

Nije tajna naravno, 14000 veliki lezaj, veliki semering 5000 i 7000 rad, sve ukupno 26000.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Bmw 1100 rt
Pre 6 sati, Dane Deda je napisao:

Napisi kontakt (tvoj) pa kad budem dolazio u Leskovac da platis jednu koktu u staklenoj flasici. Bio sam 69g tu u vojsci (bilo mi lepo) jedino kad sam polazio kuci, zamalo da povedem i mladu, ali sam pobegao kroz kukuruze.:jee3:

Dobrodosao si uvek deda, pice se podrazumeva, a to za bezaniju ne znam sta da ti kazem, cim si bezao imao si veliku muku, drago mi je da imas lepe uspomene iz Leskovca. 0691192131 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Bmw 1100 rt
Pre 3 sati, Bokes je napisao:

Drago mi je da si rešio problem i da si zadovoljan uslugom.

Videh Božovu objavu na fb dok je radio i baš se pitah kako je do ovog karambola došlo...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

 

To smo se i mi pitali. I Raus i Bozo su se cudili, a uradili su kazu podosta ovakvih zadnjih pogona do sada i kazu da do sada nisu imali ovakav slucaj, hvala jos jednom. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, Steva77 je napisao:

Poziv vazi za sve kolege koje put nanese u Leskovac, dobrodosli ste. 

:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ništa neobično, razbio se ležaj, možda nije ni bio dobro fabrički spakovan diferencijal, a  možda teran bez ulja. Imo sam ja jedan od 1.2, zavario ležaj i okretala se osovina u ležaju, čovek nije osetio ko zna kolko i sve dok se zazor nije toliko povećao da motor više nije išao pravo, svega i svašta ima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja