Jump to content

Moto Zajednica

police motorcycles

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic
57 minutes ago, Sharky - Alex said:

Jedna zanimljiva potera, pustite od 2:50 min

 

I onda lagano ispitivanje u stanici :D :D 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Svi RC46 imaju taj CBS (ja ga lično jako jako ne volim, jer imam naviku da jako puno koristim zadnju, da ne kažem da je nizbrdo na tucaniku kad se spuštam npr niz neku koziju stazu jako jako opasan, pipaš zadnju a prednji blokira...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Može, ali samo na modelima gde je suva mehanika (hidraulika) u pitanju.

Na novijim modelima uključena je i elektronika, gde ABS modul "odlučuje" šta i kako. Mislim da se, konkretno kod Honde, to zove CABS. 

Moglo bi i ovde naravno, sve da se počupa i montira klasika....čemu?

E...tema su motori policijskih snaga. Koji god da su, ako su vozači ovako vešti kao japanski, otprilike nije ni bitno.

Evo ima u jednoj drugoj temi da CF snabdeva kinesku policiju.

Ima tu svačega, svakakvih motorolikih vozila. U Njujorku je jedno od patrolnih vozila u srcu grada i Piaggio skuter (mislim Beverly). Kod nas u kraju (Bg. Čukarica) bilo je i malih skutera 50ccm za patrolu po Adi...isto Piaggio, a mislim da je bio i neki Peugeot. Videh jedared i jednog Apenca....nisam slikao jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 9/29/2021 at 8:50 PM, Andrej_Hotstepper said:

Svi RC46 imaju taj CBS (ja ga lično jako jako ne volim, jer imam naviku da jako puno koristim zadnju, da ne kažem da je nizbrdo na tucaniku kad se spuštam npr niz neku koziju stazu jako jako opasan, pipaš zadnju a prednji blokira...)

Gresis, CBS nikad neradi 50/50% kocenje, uvek je dominantna ta kojom kocis, ako gazis zadnju kocnicu - 80% sile radi zadnju i tek tek jedva nabacuje  na prednji . Isto je i sa prednjom, uvek je dominantna ali malo prebaci i nazad.  Meni je sa CBS mnogo mirniji na kocenju.

Prosli vikend smo bili na Hvaru i vozali se po kojekakvim vukojebinama i bespucima. Kad smo po kamenu poceli da se naglo spustamo ka obali - pomislih- covece, pa treba se i vratiti , a put toliko strm da neverujes - lepo sam gazio samo zadnju bez IKAKVE nus pojave.

 

Iske Bajker sa foruma je radio brake delinking na RC46 i do detalja opisao rabotu, ali je i radio repack prednjih vila sa kocionim celjustima radi poboljsanja vesanja

Promenio član Grnca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Grnča, kad sam kupio VFR posle par dana išao kod drugara na Savski kej... Spuštam se nizbrdo prebrzo za svoje sposobnosti na kozijoj stazi, stisnem zadnju refleksno da blokira da bi me nizbrdo usporila - zadnji je možda i blokirao ali je prednji bukvalno zabo ! Već osetim padam, srećom u milisekundi kad sam osetio wash pustio koču, i uspem da se spasim... 

Na jadranskoj one nizbrdo ukosnice u desno, osetim kako se motor uspravlja a ližem zadnju. Prošao sam Jadransku mnogo puta, nikad se nisam tako namučio kao na VFR...

Imam naviku da ližem zadnju do duboko u krivinu, suzi mi putanju, bukvalno ko trail brake.. ne umem da objasnim.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
17 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Grnča, kad sam kupio VFR posle par dana išao kod drugara na Savski kej... Spuštam se nizbrdo prebrzo za svoje sposobnosti na kozijoj stazi, stisnem zadnju refleksno da blokira da bi me nizbrdo usporila - zadnji je možda i blokirao ali je prednji bukvalno zabo ! Već osetim padam, srećom u milisekundi kad sam osetio wash pustio koču, i uspem da se spasim... 

Na jadranskoj one nizbrdo ukosnice u desno, osetim kako se motor uspravlja a ližem zadnju. Prošao sam Jadransku mnogo puta, nikad se nisam tako namučio kao na VFR...

Imam naviku da ližem zadnju do duboko u krivinu, suzi mi putanju, bukvalno ko trail brake.. ne umem da objasnim.

 

 

Nesto tu nije u redu - 100% , to nesme ni u ludilu da uradi. Ovo sad prvi put cujem a znam puno njih koji voze na CBS-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Ne znam jel' ima kakvih dodataka ova sprava kada je za policijsku namenu...ali sam prilično siguran da ima ABS i CBS. Sumnjam da ima TC...u to doba ga nije bilo u širokoj upotrebi, pa je ova veština u ovim uslovima time i mnogo veća.
Kapa dole.
Panevropa je imala Tc jos devedesetih

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

Juče na vestima veliki nasilni protesti  pariti zbog korone. Vidim da policajci u duplom koronu imaju neke čudne kacige i kombinezone.Kad ono kolege na police motorima a kamen primaju u glavu preko kacige za motor. Sledeći kadar napuštaju mesto sve po dvojica na trejserima 900

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja