Jump to content

Moto Zajednica

police motorcycles

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2783 postova

padne mi na pamet da bi mogli malo da pišemo o našim arhineprijateljima.Evo jedan za početak

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

"Motorcycle Specifications, reviews, road tests
SUPREMEMOTOS.COM

I bought this motorcycle in Mar 2014 from a dealer in Canoga Park CA. Runs well, 5-40miles/gallon, ut I've had to go back to Japan so I have to sell.<p>These seats for driver and...

File:Patch of the California Highway Patrol.png

Gallery: The 25 Most Badass Movie Motorcycles | Mad max movie, Mad max,  Classic bikes

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Arhineprijateljima? Ne bih se baš složio. Nikad u zivotu nisam imao problema s' njima a vecinu iz Bg dobro poznajem sa Dedamrazijada. 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Policajci na motorima su (uglavnom) i u civilstvu motoristi i učestvuju u moto akcijama, moto skupovima i žurkama, ....! 

Više puta sam sa njima vozio i kada su bili kao civili, a i u situacijama kada su nam "službeno" pružali pomoć i podršku u nekim akcijama. 

Neretko su i njihovi sinovi i ćerke takođe motoristi. 

Poznajem ih desetak (Beograd, Niš, Kraljevo, Kragujevac, ....) i nikad sa njima nisam imao problema (a znam neke koji jesu imali probleme, ali bi ti imali još veće probleme da sam ja bio na mestu policajaca). 

Nemojmo da pravimo neprijatelje i tamo gde ih realno nemamo. 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

u praksi je tako ko što kažete ,imaju razumevanja za nas.Dešavalo mi se da me pandur na motoru pusti a ja u kolima i to zato jer mu ko greškom dam saobraćajnu od motora ili na neki drugi način ga obavestim.

Ali ipak oni sprovode zakon a mi ga kršimo ,dve kontra strane.

Ja mislo da pišemo o police motorima a ne o vozačima.Videh davno u Grčkoj više vrsa ni neznam više šta je bilo ali su svi bili napravljeni baš za policiju a ne prepravljani.Recimo 2007 u Solunu je bilo gomila versysy policijskih ali su prepravljani

Honda CB1300P Motorcycle Police (Model Car) - HobbySearch Model Car Kit  Store

2015-st1300-1440x650.jpg

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Slažem se sa činjenicom.. Nikada sa kolegama na dva točka, a u uniformi problem... Čak su me i provlačili kroz gužve na autoputu. Upalio lampice, prolazi pored mene i pokazuje da idem za njim... A ja u zaustavnoj se vozam. Već prebrojah crvene koje ću dati ni za šta... Ali... Pređosmo Gazelu, odmahnu mi, ja kez... Drugi put me zaustavio da pita znam li kada će biti neka moto vožnja

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, Partiota je napisao:

To moras da naglasis, inace ode tema ...:lol2:

Tema je otišla u ... onog momenta kada je autor teme ovako započeo:

 

Pre 17 sati, sasa ns 1 je napisao:

padne mi na pamet da bi mogli malo da pišemo o našim arhineprijateljima.

Pa je onda nastavio u istom stilu:

Pre sat vremena, sasa ns 1 je napisao:

Dešavalo mi se da me pandur na motoru pusti a ja u kolima i to zato jer mu ko greškom dam saobraćajnu od motora ili na neki drugi način ga obavestim.

Ali ipak oni sprovode zakon a mi ga kršimo ,dve kontra strane.

I onda nakon svega što je napisao 'ladno upozori da je mislio da treba da pišemo o policijskim motorima a ne vozačima tih motora? 

Nisam ni razbojnik, ni kriminalac, ni nasilnik, niti neko ko divlja u saobraćaju, pa mi smeta kada me neko strpa u grupu koja je sa suprotne strane zakona. 

Što se mene tiče ova tema je za mene na "ignore" (a mogla je da bude baš lepa). 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Aj sto je vitla, nego je vitla po kisi :staa2:  Doduse ima ogromne roll barove :D

Mada opet mi to famozno vitlanje ne pije vodu u realnom svetu, 

jedno je pista sa cunjevima, a drugo je gradski asfalt, gde je u svakoj ulici drugaciji asfalt, pa tu imas razne plocnike ovakve pa onakve, pa kamancici, blato... sve u svemu podloga varira i te kako, i onakva voznja gore je nemoguca bez da cika milicajac omasti koji put.

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 42 minuta, Disko Nindža je napisao:

, i onakva voznja gore je nemoguca bez da cika milicajac omasti koji put.

Омасте они доста пута и на полигону... Док не науче. Има снимака како вежбају, пада бар сваки други. Али устају и терају даље. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Posebna tehnika voznje... Imamo ljude ovde koji se bave time i obucavaju nas/vas.

Skidam kapu, zaista su fascinantni!

Za niske brzine je tehnika guranja motocikla "ispod dupeta". Slicno motocross-u. 

Prelepo za gledati. Pandam umetnickom klizanju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne znam jel' ima kakvih dodataka ova sprava kada je za policijsku namenu...ali sam prilično siguran da ima ABS i CBS. Sumnjam da ima TC...u to doba ga nije bilo u širokoj upotrebi, pa je ova veština u ovim uslovima time i mnogo veća.

Kapa dole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sva policija na motociklu je elita na neki način. Doduše ne znam kakav status imaju zaista. Ja se nadam da imaju veće plate od regularnih saobraćajaca.

 

Na konto TDM900, uhvatio sam par snimaka francuske policije koja ih dosta koristi službeno. Sunce ti tvoje, nisam ni pomišljao šta može TDM sve i kakve su to jurnjave po gradu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 20 minuta, Alekre je napisao:

Sva policija na motociklu je elita na neki način. Doduše ne znam kakav status imaju zaista. Ja se nadam da imaju veće plate od regularnih saobraćajaca.

 

Na konto TDM900, uhvatio sam par snimaka francuske policije koja ih dosta koristi službeno. Sunce ti tvoje, nisam ni pomišljao šta može TDM sve i kakve su to jurnjave po gradu. 

Nazalost nemaju...

Samo gore uslove rada, jer je odrzavanje na minimumu, a i gume su iste takve.

Skoro su dobili od opreme BMW rukavice, kacigu i patike, a nose one kombinezone sa 0 zastite.

Pred pocetak sezone imaju tzv "kondicioniranje" i tu ponavljaju tu obuku na svojim motorima, a novi polaznici voze prvo stare BMW motore, pa onda vezbaju na novim, tj na svojim.

To tzv. kondicioniranje je uslov da bi mogao da vozis predstojecu sezonu, tj. da prodjes tu obuku, pa onda mozes da vozis

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
5 hours ago, pronto said:

Ne znam jel' ima kakvih dodataka ova sprava kada je za policijsku namenu...ali sam prilično siguran da ima ABS i CBS. Sumnjam da ima TC...u to doba ga nije bilo u širokoj upotrebi, pa je ova veština u ovim uslovima time i mnogo veća.

Kapa dole.

VFR800 , RC46 standardno ima CBS koji izuzetno dobro radi.

Razlika i to ona najveca je u racunaru i ponekim izmenama na agregatu (kozmetika uglavnom) i zato i nosi kodnu oznaku RC49

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja