Jump to content

Moto Zajednica

Video tutorijali o tehnikama vožnje enduro/adventure motora

Recommended Posts

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Zdravo drugari!
Kao što naslov kaže - da li znate za neke dobre video tutorijale sa tehnikama vožnje ? Tu ne mislim na ove kratke od 4-5 min na yt, kao što prave "mototrek" i slični, nego nešto tipa "Twist of the wrist" za off-road...

Zapravo, ja i znam za jedan takav za koji verujem da je odličan, ali mi se baš i ne daje 35 dolara. U pitanju je Kris Birč i "Say no to slow". Poslednji video može da se pogleda besplatno čisto da se stvori slika kako to izgleda: https://vimeo.com/ondemand/saynotoslow/405721613

 

Tako da hajde da napišem i ovo: ako ima još dvoje - troje ljudi kojima je ovo interesantno - mogli bi da se organizujemo i zajedno kupimo ovaj tutorijal. Javljajte se :)
Pozdrav
 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Zdravo, ja sam zainteresovan za ovo.

Posto sam aktivan na par privatnih trackera (torrent sajtova) postavio sam tamo request, mozda ce neko u narednih nedelju-dve mozda da nam obezbedi ove snimke pa ako ti nije problem, da sacekamo. U principu, ako od toga ne bude nista, racunaj me za kupovinu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ne znam gde da postavim pitanje, jedna stvar mi nije jasna i loše mi ide sa tim. 

Još uvek mi se ponekad desi da kad stojim i vozim po džombama i rupama, kamenju,npr nizbrdo da trucne motor i zatvorim dlanom gas malko, a uzbrdo da dodam ponekad slučajno. 

Trudim se da ne držim gas šakom stegnuto već samo dlanom ovlaš, al opet se omakne. 

Koja je pravilna tehnika tu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ne znam dali je po PS-u, ali ovo je meni radilo posao. Laktovi u sto visem polozaju, kad ustanes onda neka budu u liniji sa viljuskom. Tako ti ruke idu u skladu sa viljuskom, gore/dole, umesto odvrtanja/zavrtanja kad su pod drugim uglom. Sto laksi prihvat rucica i obavezno prst na prednju kocnicu da bi imao bolju kontrolu. Naravno, kolena uz rezervoar, drzis se njima, a opet da ne budu "ukocena".

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Mozda bi pomoglo da "ukosis" nogostupe/fuzastere, tako da je njihov spoljasni deo nesto malo visi u odnosu na onaj deo koji je blize ramu. Tako bi noga/potkolenica prirodno bila blize motoru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Bojan82 Да не звучи банално, али по оном што кажеш да затвориш гас на низбрдицама, и да додаш случајно гас на узбрдицама је по мени позиција тела.

 

Ниси довољно назад дупетом изнад задњег точка када силазиш и ниси довољно напред буквално главом и раменима изнад предњег точка када си узбрдо.

 

Да си довољно нагнут горњим делом тела на праву страну рука би ти била у таквој позицији да не може да уради то што уради.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Moras naci nacina da nogama drzis motor. Ako su ti kolena iznad rezervoara moguce da nisi savijen u istim dovoljno (ili imas preko 2m).

U teoriji ruke bi u svakom trenutku trebao da mozes da dignes sa volana i da ne padnes preko njega... U praksi naravno da to bas i nije tako lako :) Ako vec i moras da se oslonis, mislim da je bitno da ti glavni oslonac na ruckama bude koren šake ispod malo prsta (neke rukavice cak imaju i ojacanje ovde bas zbog toga).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Dva lepa videa iz ugla polaznika na treningu Chirsa Birch-a . Dosta lepo može da se vidi kako to otprilike izgleda, šta se vežba itd.
 


 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Капирам жељу све на једном месту, али пошто се заинтересовах за технику и купих први прави ендуро мотор, нешто сам и сâм тражио и нашао за почетнике, као и за оне који већ владају бољом техником.

 

Има пар канала са баш добрим клиповима о техникама вожње од почетничких до оних напреднијих, неки боље објашњавају, неки лошије али су комплементарни.

 

Само их треба ”сортирати” по неком редоследу, као што су тих 18 епизода и ићи једну по једну технику, зависно шта вас интересује.

 

Да се вози и без тога може да не ломиш главу, али је боље када нешто од технике  знаш да примениш, да себи олакшаш вожњу.

 

image.thumb.png.d886fb65d6f7ddf97d1c115a9de5281e.png

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Као илустрација почети од почетка. После има о исте ове две ставке само различитих итерација у клиповима које можемо да нађемо на нету.

 

1. позиција на мотору (добар канал има свашта)

 

 

2. вежбе равнотеже и контрола квачила

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Pre 16 sati, antir3ality je napisao:

@penumbra Jel si zainteresovan i dalje za ovo? Posetio sam sad sajt i dobio kao neki promotivni kod za popust od 20% . Tako da bi ispalo oko 2800 ukupno.

Top, moze. Pusti mi DM sa brojem racuna ili tako nesto. Da li postoji mogucnost da se preuzmu klipovi ili je pristup na sajtu direktno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@penumbra Dogovoreno, kupujem u narednih par dana i šaljem ti sve u DM . Ranije je sve bilo na Vimeo koliko se sećam i tu je sigurno moglo da se skine. A sad vidim da je nešto promenjeno, videi su izgleda na njegovoj strani, pa ne znam kako funkcioniše. Bilo bi dobro ako može da se skine.
A inače fora sa popustom je da ako odeš na njihov sajt izađe ti kao točak koji okreneš, pa dobiješ neki popust. Probaj i ti, ako dobiješ veći popust možeš i ti da uzmeš, a ja da ti uplatim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

@antir3ality imam nesto staro i dobro na dva dvd-a, kad si otvorio ovu temu sam 'prevrnuo' sve moguce hd-ove po kuci da ih nadjem i nisam uspeo, ovih dana slucajno naletim na njih dok sam trazio nesto drugo :)

prebacio sam oba dvd-a u .mp4, slika je bolja nego na dvds, svaki dvd ima po dva odvojena fajla, 'main movie' i 'bonus videos' + po jedan .pdf sa tehnikama 'u reci i slici', sve sam spakovao u jedan .zip od 3.25gb i aplodov'o na mega, download

 

filmovi su u 4:3 formatu a slika je 16:9, odsekao sam crnila gore i dole a sa njim i deo titla koji se povremeno pojavljuje, ovo pisem cisto da ne mislite da je sa titlom otisao i deo slike:

 

image.jpeg.0da1c98f1f38b1e59912f39f4f255ee4.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
17 hours ago, sasha. said:

@antir3ality imam nesto staro i dobro na dva dvd-a, kad si otvorio ovu temu sam 'prevrnuo' sve moguce hd-ove po kuci da ih nadjem i nisam uspeo, ovih dana slucajno naletim na njih dok sam trazio nesto drugo :)

prebacio sam oba dvd-a u .mp4, slika je bolja nego na dvds, svaki dvd ima po dva odvojena fajla, 'main movie' i 'bonus videos' + po jedan .pdf sa tehnikama 'u reci i slici', sve sam spakovao u jedan .zip od 3.25gb i aplodov'o na mega, download

 

filmovi su u 4:3 formatu a slika je 16:9, odsekao sam crnila gore i dole a sa njim i deo titla koji se povremeno pojavljuje, ovo pisem cisto da ne mislite da je sa titlom otisao i deo slike:

 

image.jpeg.0da1c98f1f38b1e59912f39f4f255ee4.jpeg


Druže pa ne znam šta da kažem.  Ovo je suvo zlato, baš ono što sam tražio u prvom postu !
Skinuo, prelistao na brzinu - i oduševljen sam !!! Baš mi se dopada i stil snimanja i prezentacije, uživaću u gledanju i isprobavanju čim budem imao malo više vremena!

A ako bude prilike da se vidimo nekad negde - ja častim. Hvala ti još jednom!

 

@Skittles da, uzeli smo. Dosta je dobar materijal, nego nemam nešto vremena u zadnje vreme za gledanje i vožnju. Ali biće :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
On 4/11/2023 at 10:48 PM, sasha. said:

 

image.jpeg.0da1c98f1f38b1e59912f39f4f255ee4.jpeg

Mene vise zanima ova izjava sa kojom se JAKO ne slazem! :) Pogotovo ako neko zeli da napreduje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Meni to dzabe da gledam kad vec do sutra zaboravim sta je taj pricao.

Valjda je kod mene ono,radi da bi znao.Tj,morao bi neko u praksi da mi pokaze i ispravi.

Ovo gledanje mi nista nije pomoglo.

Al to sam ja,glup sam za nove stvari.Sporo verglam al kad sastavim to je to:D

Jes da mi treba 100 godina...

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ево и плеј листе за туторијал од госн Бирча за ендуро.

 

Узео сам па пребацио инкогнито на јутјубета да не скину клипове због ауторских права.

 

Можда неком послужи, мада је више мање скоро исто као и ово што је @penumbra ставио за вожњу крмача по терену.

 

По мени исто то што Крис је направио по епизодама има бесплатно да се погледа и сажетије у бесплатним клиповима од по 5-6 минута од других.

 

Овде је морао да оправда цену дужим клиповима, где много више прича да попуни време. Бар је такав мој утисак.

 

Срећно гледање и примена, ко се буде бавио тиме

 

https://tinyurl.com/tutorialenduro

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja