Jump to content

Moto Zajednica

Viziri (vetrobrani) za motore i skutere

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Постављам ову тему, са идејом да обједини потрагу и информације за све који имају потребу да мењају визир. Ево и линка ка једној радњи-производњи у Турској, која послује преко Али-експреса. Имају доста разних модела.

 

https://www.aliexpress.com/store/900236069?spm=a2g0o.store_pc_groupList.pcShopHead_1325443422.0

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1483 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kada je vec tema o vizirima, jedno pitanje amatera: ima motora sa malim ili srednjim vizirima, a nekih cak i bez vizira. Zasto se stedi na vizirima ako svima prija veci vizir koji vise stiti? Kada kazem stedi mislim na fabriku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
47 minutes ago, Sharky - Alex said:

Zasto se stedi na vizirima ako svima prija veci vizir koji vise stiti? Kada kazem stedi mislim na fabriku.

Pa ne prija svima.
Nije nuzno veliki vizir=dobro. Za offroad i jako toplo vreme uglavnom je pozeljno imas manji/nemas vizir zbog ventilacije.
Nekome su jednostavno ruzni, neko voli vetar u kosi... Neko je 170cm visok i dovoljno mu je dobar fabricki.
Zavisi od vozaca do vozaca i same namene motora.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1879 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Veliki vizir, kada gledaš kroz njega je odličan za hladnije vreme, dobro si zaštićen. Mana, kada voziš po kiši, ne vidiš ništa kroz njega, nema brisače...moraš rukavicom brisati vizir na kacigi i veliki vizir, što je prava akrobacija po mokrom.

Mali vizir, vetar u kosi...ko je ima...:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3020 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E, topla preporuka za ovaj sprej, za veliki vizir, a i za vizir kacige. Mnogo pomaže kad pada kišica, voda samo sklizne.

Kad pada jaka kiša, tu ionako ništa ne pomaže.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3020 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja sam svoj novi vizir naručio odavde:

WWW.MOTARDINN.COM

Motardinn, der Online-Shop für Motorsportausrüstung, Helme, Jacken, Handschuhe, Hosen! Top Marken: Alpinestars, Dainese, Rukka, Shoei, Schuberth.

To je online moto shop sa dobrim cenama, ima svašta nešto povoljno. Prvo sam se zeznuo i izabrao dostavu preko DPD-a, jer je bila prva ponuđena i najjeftinija varijanta, a ispostavilo se da DPD nema ugovor u Srbiji, pa mora da se angažuje špediter, trt mrt, more komplikacija.

Sve u svemu, vratio sam pošiljku nazad jer nije mogla da stigne do mene, i vratiše mi pare.

 

Onda me je kolega sa foruma, koji redovno od njih naručuje, posavetovao da izaberem Pošta Srbije za dostavljača. Motoardin na pošiljkama ne piše cenu poštarine, tako da ako je vrednost paketa ispod 50€ biće bez dodatnih troškova za carinu. Poručio sam nedavno ponovo, vizir i back rest za kofer, trenutno je na carini, i čekam da stigne.

 

Ima i treća opcija, DHL-om, najbrža i najskuplja.

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
On 25.9.2021. at 10:03, boza_kg je napisao:

E, topla preporuka za ovaj sprej, za veliki vizir, a i za vizir kacige. Mnogo pomaže kad pada kišica, voda samo sklizne.

Kad pada jaka kiša, tu ionako ništa ne pomaže.

 

 

Bozo jesi li probao..?!

Makar sa crevom u kucnoj varijanti..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3020 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam te baš ukapirao? Sprej koristim redovno, tj. sad sam ga potrošio, a nikako da se setim da naručim nov, ali zaista pomaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Kako se ponaša kada se potroši taj sloj, da li krene neko krunjenje ili sl? Čime se skida taj nanos pre prskanja novog sloja?

Vozim u svim vremenskim uslovima, kako je dan kraći tako i ima sve više vožnje po mraku/sumraku gde kišne kapi baš smetaju na viziru, prelama se svetlo užas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3020 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne vidi se nikakav sloj, ništa se ne kruni. To je samo neka tečnost, koja se brzo suši. Dok je premaz svež, kišne kapi lakše skliznu sa vizira. Ostaju i ovako tragovi vode, ali kao mikro kapljice duž traga gde je voda sišla. Mnogo manje nego kada nema premaza.

 

Problem je naravno, što to ne obezbeđuje neku dugotrajnu zaštitu, brzo se skine. Pre svake vožnje kad je kišovito valja poprskati i pustiti neki min da se vizir osuši.

 

Edit: Inače, to je i stvar iskustva. Što više budeš vozio i gazio kilometražu, sve manje će da ti smetaju takve stvari. :moto3:

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Mozete li mi reci gde mogu kupiti vetrobran za honda innovu 125 cc. Trazio sam po sajtovima ali nisam uspeo nista da nadjem. Skoro sam poceo da vozim motor redak je kod nas zaljubio sam se u njega ali mi vetar smeta udara direktno u grudi srednji vizir bi mi odgovarao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Пробај, позови Ивана, можда може да ти направи. 064-284-7847 (не знам да ли још увек овај број ради).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja