Jump to content

Moto Zajednica

Kamerice za snimanje vožnje za motor (iliti "Dashcam")

Recommended Posts

  • Drug član, 1538 postova

Skoro sam naišao na oglas pa malo po malo i vidim da tu ima svakakvih proizvoda. Najinteresantnija mi je opcija sa dve kamerice, jedna se montira da snima vožnju ispred, druga iza, imaju ili ekran ili "wifi" modul pa sve ide na telefon a napajaju se sa akumulatora. Da li je ovo neko imao pa da podeli malo iskustva ovde ili se možda raspitivao, onako amaterski, kao ja pa opet došao do nekih podataka? Možda bi mogao da se javi i neko ko se razume u "struju" pa da vidimo i te prednosti i mane.

 

Svako poređenje tih kamerica na netu ima svoje favorite, što je i logično jer svako ima neki "svoj neutralni" sajt pa širi istinu i "istinu" o proizovdima. Međutim, u jednom se većina slaže. Ko hoće da snima saobraćaj i tako ima snimak neke čudne situacije, onda su ove "dashcam" taman za to. Kome je do snimanja vožnji, neka spremi veću karticu i bude spreman na realno lošiji kvalitet snimka. Ne igra tu ulogu samo taj famozni snimak u "HD" kvalitetu već i stabilizacija, sam kvlaitet snimka itd. Ili jednostavno, neka od uobičajenih akcionih kamerica pa na kacigu i teraj. Dodatna razlika je i tome što su ove fiksne i geldaju tamo gde i motor gleda a one na glavi je, naravno, moguće usmeravati. Usput, cene su od 30€ pa do "nebo je granica". Kao i za sva sokoćala na svetu.

 

Evo i par linkova ka sajtovina gde su radili poređenja, tražili prednosti i mane:

https://begin-motorcycling.co.uk/best-motorcycle-dash-cam/

https://www.streetbikersworld.com/best-motorcycle-dash-cam/

https://www.ridester.com/best-motorcycle-dash-cam/

 

A evo i nekoliko linkova ka proizvodima, da ne bude sa su u igri samo skupe već da toga ima tušta i tma na tržištima.

https://www.aliexpress.com/item/4000097865386.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.78762e0ew74faB

https://www.aliexpress.com/item/1005002561097928.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.78762e0ew74faB

https://www.aliexpress.com/item/1005001802486654.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.78762e0ew74faB

https://www.amazon.de/VSYSTO-Motorrad-Doppellinse-Weitwinkel-Sportkamera/dp/B08HH6R4BH/ref=asc_df_B08HH6R4BH/?tag=googshopde-21&linkCode=df0&hvadid=474242242796&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=10785775166546465040&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9043985&hvtargid=pla-1047999044349&psc=1&th=1&psc=1

https://www.louis.de/artikel/rollei-m1-motorrad-dashcam-louis-edition/10013998?utm_medium=Ads&filter_article_number=10013998

 

Meni su definitivno interesantne jer mi se dopada ta opcija da same rade. Dam kontakt, pokrenem motor, pokrenem i kameru. Snima bez mog znanja, uključivanja, isključivanja, daljeg montiranja i snimanja. Ne nestaje im mesta na kartici jer sve imaju "loop" sistem snimanja, što će reći da kada napune karticu, brišu najstariji snimak i preko njega novi i tako u krug. Moguće je jednostavno izvaditi karticu i sve prebaciti na komp ili preko "wifi" sistema na telefon željeni snimak. Ceo taj komoformitet mi je primamljiv i baš zato što sam počeo da razmišljam srcem, a isključujem pamet, pitam ovde za mišljenja, ma kakva ona bila.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Što se tiče motora...to je komplikovano jer najbolji uglovi idu sa kacige. Bilo kakvo postavljanje na motor zahteva dodatna ulaganja i modifikaciju jer je važno napraviti dobru bump free zonu obzirom da je motor prilično krut pa u većini slučajeva stabilizacija slike kamere ne odradi posao.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ima DashCam u kolima i radi perfektno. Na motoru ista je sranje isključivo zbog stabilizacije slike. Osnovna funkcija iste je za "ne daj Bože". Sve rešeno sa kamerom na kacigi pa ujedno je i snimak zanimljiviji. Snimanje samo ispred sebe je dosadan ali to je i funkcija dashcam. 

Podržavam sve što je @micknaveo i ne bih bacao neki ozbiljan novac u tu svrhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Имам :)

Чика Аракис ми је турио под реп... Камеру, перверзњаци!

Реп мотора, перверзњаци! 

 

Цццц, не може човек од њих озбиљан разговор да води... 

 

Елем, предња је боља, задња лошија, снимају у круг, при већем потресу мотоцикла (паду), камера закључава снимак да се не обрише. 

 

Оно што ми се не свиђа јесте што не могу да подесим камеру да ми прави снимке на секунде/минуте, него их сече по величини и онда снимак 18 на предњој камери и снимак 18 на задњој нису снимци истог дела пута. Него га јури, тражи где је, некада и не нађем. 

 

Позитивно је свакако то што цена није била висока и што ради скоро годину дана. 

 

Покушаћу да нађем снимак са задње на телефону, да видите на шта то личи. Ако вам је то прихватљиво у сврху доказивања шта се десило, предња ће вам бити само боља. 

 

RSD 3,509.47 | 3"1080P HD Motorcycle Camera DVR Waterproof Night Vision Motorcycle Driving Recorder with IP67 Waterproof Front Rear Dual Lenses
https://a.aliexpress.com/_mOg69np

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ево га снимак, имајте на уму да сам га са картице качио на нет, па га онда слао преко вибера, а онда морао да га пустим на телефону и снимам екран док иде и тек онда га опет качим на нет, да бих имао линк да вам дам :)

 

Све то смањује квалитет, тако да је бар мало бољи од овога који видите:

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Pa to uopste nije lose. Jest da snop svetla kvari ali bilo bi dobro da nam okacis snimak u okolnostima dnenog svetla.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova

Kamera nije skupa a mnogo moze da znaci, cak je i ova jeftinija varijanta dobra za ne daj boze.  Imam slicnu kao zuba, nije neki kvalitet slike ali dovoljno da se vidi sta se desava-lo.  Verujem da su ove sto si postavio linkove mnogo bolje od ove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Iskreno, nisam znao šta da očekujem od snimka ali ovo nije loše. Mada nije ni kvalitet kao klasične akcione kamerice. Mada možda zavisi i od sočiva, 'bem li ga. Nisam ih uzeo u razmatranje zbog glupih i opasnih situacija, više zbog nekog neobaveznog snimka vožnje. Mesta za razmišljanje itekako ima.
@Arakis Znaš li koliki su ove "dashcam" potrošači? Imaju li kakvog bitnog uticaja na akumulator, opterećuju li više od neophodnog elektro-sistem motora? Ili imaš možda neku drugu primedbu u smislu koje izbegavati i slično?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

To "nije loše"  obično je lepša verzija od "sranje"..............bez uvrede. Ako ne vidiš broj tablice džaba ti snimka, plus pozicija kamere je toliko niska da svaka svetlost ubija sliku 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

@lomitelj nisu neki potrosaci struje, mozda vuku do pola A  i to kad ih ukljucis.

Nemam puno iskustva sa njima tako da ti nista vise ne mogu reci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 6 sati, lomitelj je napisao:

@BaneVuk58 Uvreda? Što? Opušteno, nisam ja tako lako uvredljiv. Pričamo. ;)

Iskreno posle jednog incidenta u saobraćaju koji se srećom dobro završio  i rasprave jesi-nisi opasno sam se ložio na te kamere, više zbog sebe nego zbog drugih. Tonu para bacio pogotovo na te "fiksne" na vozilu. Definitivno i ne može više me niko ubediti da je kamera na kacigi prava stvar. Jedina mana je "ograničeno" vreme snimanja od oko sat vremena ali i to je rešivo sa malo truda, ali efekti su više nego dobri. Iako ima tri "action cam" (sony, eken) toplo bih preporučio zbog cene ovo drugu (eken). Ispod 100€, snimak full HD znači perfektan još sa dve tri baterije komotno snima ceo dan tj. celu dnevnu efektivni vožnju. Na nekoj temi sam ispacio dosta snimaka sa "idiotima u akciju". Pozdrav i srećna kupovina 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Nisam ja protiv akcionih kamera, daleko bilo. Tu je i kvalitet i sve. Ove fiksne su mi samo zbog činjenice da su stalno tu i stalno rade interesantne. Hvala na mišljenju i iskustvu, znači, svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kišno vreme pa 'ajde iz dosade da se zanimam.

Slike govore sve pa tu da ne davim. Snimanje sa jednom baterijom 83 minuta. Kamera blinka dok snima , ali ako se to preko dana ne vidi kratkim pritiskanjem daljinca pojavljuje se slika, a posle i gasi vezano na koliko je "power saver" podešen. Čim prestane kiša ide na proveru na terenu vezano za drmusanje ali s obzirom da je podešena na 60 flipsa cenim da će biti dobro. Pozdrav svima 

IMG-20211006-122253.jpg

IMG-20211006-122307.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ovo je ok, al’ nije ti to…
Action cam ne moze da overwrite-uje snimak, vec ce da sacuva sve…

I moze da se desi, bas kad ti treba, da je je mem puna…

Inace, za snimanje puta, meni je ovo mnogo bolja pozicija nego na kacigi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Ovo je ok, al’ nije ti to…
Action cam ne moze da overwrite-uje snimak, vec ce da sacuva sve…

I moze da se desi, bas kad ti treba, da je je mem puna…

Inace, za snimanje puta, meni je ovo mnogo bolja pozicija nego na kacigi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
eken ima "overwrite" mogućnost

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

E to nisam znao…
Imam i ja eken, ali nisam ni cackao mnogo…

Smanji rezoluciju na 720p, stavi 25-30fps i to je to…

Jos mozes da uzmes onaj nosac, koji ima otvor za usb, pa da je napajas iz punjaca…

Ja je tako koristim (bez baterije)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Da.....imam, evo sad ga potražio u kutiji, ali nisam znao da snima bez baterije. Extra 

Baj d vej.....i ja sam pod utiskom da nešto baguje :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja