Jump to content

Moto Zajednica

Zeleni karton?

Recommended Posts

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Jel neko zna koliko kosta zeleni karton za Crnu Goru, za motocikl?

Kazu mi svi da crnogorska policja trazi zelene kartone sirom CG za vozila iz Srbije, mada sam cuo i pricu da kao ne treba zvanicno, sto nije slucaj u praksi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Jel neko zna koliko kosta zeleni karton za Crnu Goru' date=' za motocikl?

Kazu mi svi da crnogorska policja trazi zelene kartone sirom CG za vozila iz Srbije, mada sam cuo i pricu da kao ne treba zvanicno, sto nije slucaj u praksi....[/quote']

 

Zeleni karton je koliko se secam soma i nesto dinara (za celu Evropu). Platis to i nema glava da te boli ni u CG. Sto bi reskirao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ma ja taj zeleni karton uzimam i za kola i za motor prilikom registracije i posle ne razmisljam vise o tome. Nikad se ne zna kad cu ono " hit the road Jack" u inostranstvo :)

Mislim da me kostalo 1100 dinara :?: i za motor i isto toliko za auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Ma pale te ja vozim svaki dan i auto i motor na KG table bez ikakvog kartona.

 

da, da, ali ako se nesto promeni dok je na moru, onda ce taj zeleni karton da izadje daleko, daleko skuplje, na granicama je za mnogo manji period daleko skuplji pa kako se kome isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Motor jos nisam preneo na moje ime , pa vozim na ovlascenje . Neko mi rece da za inostranstvo treba posebno ovlascenje...

Da li mi treba takvo ovlascenje i za Crnu Goru ? Ili vazi i ovo sa kojim vozim ovde ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Motor jos nisam preneo na moje ime , pa vozim na ovlascenje . Neko mi rece da za inostranstvo treba posebno ovlascenje...

Da li mi treba takvo ovlascenje i za Crnu Goru ? Ili vazi i ovo sa kojim vozim ovde ?

 

Znam da treba za Bugarsku - vozio sam zenin auto i vadio sam ovlascenje u AMSS-u. Mislim da za CG josh ne treba, ali bolje proveri sa nekim ko je siguran.

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Motor jos nisam preneo na moje ime , pa vozim na ovlascenje . Neko mi rece da za inostranstvo treba posebno ovlascenje...

Da li mi treba takvo ovlascenje i za Crnu Goru ? Ili vazi i ovo sa kojim vozim ovde ?

Znam da treba za Bugarsku - vozio sam zenin auto i vadio sam ovlascenje u AMSS-u. Mislim da za CG josh ne treba, ali bolje proveri sa nekim ko je siguran. ;D ;D ;D
Zeleni karton izdaje kuća kod koje vam je osigurano vozilo, tj, svaka njena kancelarija/ispostava, i košta 1000din, a medjunarodno ovlašćenje, košta oko 2500din i čista je otimačina para, koje NIKO NIKAD NIGDE u inostranstvu ne traži na uvid, jer maltene i ne znaju da to postoji. Može samo NAŠ pandur na granici da vam napravi problem ako je ''raspoložen''...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Međunarno ovlašćenje košta 1500 din i vadi se u AMS ,konkretno u Beogradu u Ruzveltovoj ili u bilo kojoj ispostavi AMS samo se desi da u manjim mestima ponekad ostanu bez obrazaca za isti,a zeleni karton je 1000 din bez obzira na vrstu, međunarodna vozačka je 2500 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Winterthur CH

Kao sto rece Dexter nasa policija trazi ovlascenje ali takodje i Madjari i Hrvati, Madjari kad vide da imas sve potrebne papire kod sebe pitaju ,,jel ima nesto za pivo" uzmu 5 eura i produzis dok nasi i Hrvati nece direktno da traze novac nego te maksimalno zadrzavaju i zaviruju dok se sam ne setis da ubacis nesto para (njima je 5 eura malo i uvek prokomentarisu ,,al si se pretrgo"). Mozda se vama sa domacim tablama tako nesto nije desavalo ali meni sa CH tablama je to redovna pojava kao i provociranje na Hrvatsko-Slovenackoj granici u povratku za CH tako da uvek radije izaberem put preko Madjarske nego preko Hrvatske i Slovenije. U Austriji i Nemackoj mi nikad niko nije nista trazio od tih papira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

U slucaju da motor nije na tvom imenu u AMSS mozes izvaditi medjunarodnu punomoc koja kosta negde oko 2000 din. Joseph je isao za CG sa njegovim TA i sa tom punomoci ali nisu hteli ni da pogledaju, t.j. nije ih zanimalo. Takodje ni rumuni nisu obracali paznju na to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

U slucaju da motor nije na tvom imenu u AMSS mozes izvaditi medjunarodnu punomoc koja kosta negde oko 2000 din. Joseph je isao za CG sa njegovim TA i sa tom punomoci ali nisu hteli ni da pogledaju, t.j. nije ih zanimalo. Takodje ni rumuni nisu obracali paznju na to.

 

kosta 1500 dinara.

 

zeleni karton 1000 din, ali se vadi u vasoj osiguravajucoj kuci...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Moze pomoc, da li prave problem za izdavanje zelenog ako je saobracajna na mene, a vazeca polisa se i dalje vodi na prethodnog vlasnika?

 

A posto nisam u Bg, moram da jurim Generali u Leskovcu za izdavanje, ili moze kod AMSS?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не знам одговор на питање, али можда могу помоћи на други начин.

 

Полиса се, уз нову саобраћајну и ЛК, за џабе исправља у осигуравајућој кући која је исту и издала.

 

Тако да би могао, када одеш по ЗК, да им тражиш и промену података на полиси (одузима 3-4 минута) и да сигурно немаш фрку на граници default_0a-smiley.gif

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Relativno skoro sam imao slicnu situaciju, samo sa kolima i Dunav osiguranjem. Kod njih sam sve zavrsio bez problema, izdali su zeleni karton i promenili podatak u polisi.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Inace promena vlasnistva polise nakon zamene saobracajne je i obavezna. Ima neki kraci rok da se to odradi i nakon toga postoji propisana kazna ako se to ne ucini ,a neko trazi da proveri.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ako nisi prebacio polisu na sebe, obavezno to uradi.
Odes do ekspoziture maticne osiguravajuce kuce i to zavrsis za par minuta. Potpuno je nebitno u kom si gradu.

I da, ZK ti treba samo za Severnu Makedoniju, BiH i cini mi se Irsku


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja