Jump to content

Moto Zajednica

Pranje kacige

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja unutrasnjost Nolana n102 skinem i potopim u lavor u koji sipam mlaku vodu i Biobel za pranje vesa. Sta sve izadje od prljavstine, uh... Posle mi sve mirise par dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Cime perete kacgu? Ja imam AGV GP-I, e sad ne moze postava da se vadi, kako da je operem i cime...

 

 

Moze, al posle nemoz' da je vratis nazad!  ;D

 

Salu na stranu, sprejevi su dobri, ali ako neces se trosis onda ovako:

 

Uzmi neki Fery ili drugi za sudove, napravi gustu penu i sa njom i mekanom cetkom operi, i ostavi u up-side-down polozaju da se osusi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam dve kacige oprao u isto vreme, tako sto sam ih potopio u plasticno bure od 60 litara, sipao prasak i ostavio ih dan-dva da otkisele. Posle toga ih isprao i ostavio da se suse. E, da stalno su isplivavale, pa sam preko stavio stari kocioni disk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

E, da stalno su isplivavale, pa sam preko stavio stari kocioni disk.

 

smileroflka7.gifsmileroflka7.gifsmileroflka7.gif

 

Kralju! Kako nisi stavio kamen za kupus!  ;D ;D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

E, da stalno su isplivavale, pa sam preko stavio stari kocioni disk.

 

smileroflka7.gifsmileroflka7.gifsmileroflka7.gif

 

Kralju! Kako nisi stavio kamen za kupus!  ;D ;D ;D

 

Kreativac!!!

 

8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Ja sam dve kacige oprao u isto vreme, tako sto sam ih potopio u plasticno bure od 60 litara, sipao prasak i ostavio ih dan-dva da otkisele. Posle toga ih isprao i ostavio da se suse. E, da stalno su isplivavale, pa sam preko stavio stari kocioni disk.

Stvarno si kralj, ja ovo ni u ludilu ne bih uradio sa svojom kacigom...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja isto imam AGV GP-1, perem je kako su gore opisali - potopim u vodu, i perem cetkom sa samponom ili tecnim sapunom nekoliko puta, dok voda ne postane skroz providna. to je mukotrpan proces, ne volim to da radim i jako je nezgodno sto se ne vadi postava... Sledecu kacigu cu da uzmem samo ako se njoj vadi postava. Posle okrenem kacigu i stavim negde da se ona iscedi, a posle susim fenom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ajd, ima a i nema veze sa ovim. Odlepila mi se postava, bila je direktno zalepljena na stiropor. Kako je to materijal osetljiv na razne lepke /stiropor/ cime bi bilo uputno, da ne kazem da li je neko probao, da zalepim tekstil na njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ajd, ima a i nema veze sa ovim. Odlepila mi se postava, bila je direktno zalepljena na stiropor. Kako je to materijal osetljiv na razne lepke /stiropor/ cime bi bilo uputno, da ne kazem da li je neko probao, da zalepim tekstil na njega?

 

Ranije je bio cuveni "tigar" lepak (ja i danas tako trazim u radnji tu vrstu lepka  :)), danas ima puno boljih proizvoda na toj bazi, ne ostcuje stiropor i elastican je, probaj sa tim...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ajd, ima a i nema veze sa ovim. Odlepila mi se postava, bila je direktno zalepljena na stiropor. Kako je to materijal osetljiv na razne lepke /stiropor/ cime bi bilo uputno, da ne kazem da li je neko probao, da zalepim tekstil na njega?

 

Ranije je bio cuveni "tigar" lepak (ja i danas tako trazim u radnji tu vrstu lepka  :)), danas ima puno boljih proizvoda na toj bazi, ne ostcuje stiropor i elastican je, probaj sa tim...  ;)

 

Stavis na glavu, zatvoris vizir i eto ti duvke.  :D  :D  :D  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

pazite kada mi je lik u markosu rekao da je jedan covek dosao da reklamira jastucice za kacigu zato sto su se unistili dok ih je susio u mikrotalasnoj!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ajd, ima a i nema veze sa ovim. Odlepila mi se postava, bila je direktno zalepljena na stiropor. Kako je to materijal osetljiv na razne lepke /stiropor/ cime bi bilo uputno, da ne kazem da li je neko probao, da zalepim tekstil na njega?

 

UHU (nekadasnji OHO lepak) ali za stiropor.  Pise da je za stiropor i zute je boje,dok je obican crvene boje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

ja sam moju cistio nekim sredstvom za ciscenje sedista u kolima ,ne znam kako se zove ali je u spreju i ima plasticnu cetku na vrhu.

izbacuje gustu penu kao za brijanje koja se posle 10 min iscetka .nema mirisa

 

ali je zajebancija , mozda je ipak bolje u bure ,pa na susenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

pazite kada mi je lik u markosu rekao da je jedan covek dosao da reklamira jastucice za kacigu zato sto su se unistili dok ih je susio u mikrotalasnoj!!! :)

[/quote

 

]taj je je verovatno pre toga oprao u ves masini,ko ga sisa kad nema masinu za susenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Za ove HJC dvije sto imam, posto je vadiva unutrasnjost, skinem , operem i vratim, a ova AGV GP-1, posto je vrlo malo nosena kad joj dodje vrijeme, ona ce kod cika Endurca, posto on ima prave masine i sredstva za to.

 

To se ne radi cesto, a ja da mandrljam sa tim, nema sasne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda transalp 650

Ćao familijo,

skoro sam pročitao da je domaće hemijsko čišćenje Poops dobilo neku nagradu i da je uvršteno u 10 svetski priznatih firmi iz te oblasti. Zvao sam da pitam za čišćenje kacige. Kažu da rade ozoniziranje, čime se uklanjaju svi mirisi i da košta 360 rsd !. Znači, ako nije masna može i ozoniziranje a ako je baš promeli boju od masnoće - opereš, osušiš, - pa opet na ozoniziranje, da oksidišu svi mirisi i nestanu.

Pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja