Jump to content

Moto Zajednica

Fiat 500l 1.4 t-jet

Recommended Posts

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Na prodaju, 500l 1.4 t jet 120 konja, 2016 to godište, fabrički plin.

Prešao 147 000km, kupljen u Nikkom Kragujevac u Novembru 2020. Ja sam ga platio 6600€ plus tablice i registracija i prenos.

Zamenjen akumulator, dve nove allseason gume,druge 2 su goodyear zimske dobre, zamenjene plinske dizne 80€ komad, neki senzor za plin 7-8000 koštao i 2 mala servisa rađena kako je kod mene.

Ulaganja:

-Check engine svetli,trza na plinu na potapanje gasa,mada po meni i na benzinu ima neku "knedlicu" , nikako da uhvatim vremena da ga bacim kod majstora da vidimo šta je

-Početak krova,odmah iznad šoferke sa vozačeve strane kamenje ili kamen obili boju treba zafarbati. Takođe je krilo na vozačevoj strani farbano ali malo loše,čisto da kažem ne vidi se na slikama

Ostalo je korektno,nije nov nov. Ne lupa trap itd. Primereno stanje za cenu koja bi bila ovde za forum 6 000€ bez cenkanja.

Slike na linku :

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Fiat 500L 1.4 t-jet, 2016. godište, Monovolumen (MiniVan), Benzin + Gas (TNG) 1368 cm3, vozilo prešlo 147265 km, Beograd. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

 

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Drndavi fiat mora da trokira u radu, jbt, relativno nov auto, a ima "missfire". Verovatno su bobinice, svećice ili neka glupost karakteristična za ovu marku. 

 

Svaka čast za iskrenost oglasa, rekao bih i da je cena korektna.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Svakako sutra ga vozim kod druga da vidi šta je. Kad mu potopim gas a on se zakuca pa povuče pa opet se zakuca,i tako nekoliko puta dok ne preskoči do 3000 obrtaja, dođe mi da ga obradim ključem za gume na sred ulice :)

Sad, ozbiljno. Generalno,lep je autić. Jako lepo se sedi, prostora na pretek a ovaj mali turbo benzinac je stvarno živahan.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Što kaže kolega iznad, svaka čast za iskrenost.

Da je došao iz Italije / Švice, na autu bi bilo 35 do 50.000 km, za ovo godište.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

I pisalo bi NOV NOV NOV, bez ulaganja, perfekcija!

Da mi treba takav auto, trazio bih ti na PP broj racuna, prebacio pare i sutra dosao po njega. 

Iskresnost mi da toliko poverenja u coveka da sam siguran da sem napisanog autu ne fali nista i kupio bih na nevidjeno. (Ako budes prodavao nekog dobla ili slicno sledece godine, javi :jee1:)

Izvini za off, morao sam da napisem. 

Srecnu prodaju zelim!

Promenio član abarth_maniac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Edit/PS:

Bobine, kablovi, svecice.

Od toga boluju. Svi plinasi a Fiat i Rover pogotovo. Bas mora da je perfekcija sve.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Svakako sam bio zakazao kod mehaničara, video sam na Fiat forumu da je dobar a blizu mi je posla pa da ga on pogleda,jer mislim da ga ne zeza konkretno plin. Ali pošto on može tek krajem meseca, sutrs ide kod druga koji radi plin pa neka ga pretrese da vidimo šta je.


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Okle ti ovi ramovi za tablice... ?

Bio bi on ispravan, ali kad si mu stavio Peugeot ramove, to je to, pokvario si ga..

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 18 sati, milomir22 je napisao:

Drndavi fiat mora da trokira u radu, jbt, relativno nov auto, a ima "missfire". Verovatno su bobinice, svećice ili neka glupost karakteristična za ovu marku. 

 

Svaka čast za iskrenost oglasa, rekao bih i da je cena korektna.

Zašto drndavi fiat?

Još proizvod iz tvog grada, i tako da pričaš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Okle ti ovi ramovi za tablice... ?

Bio bi on ispravan, ali kad si mu stavio Peugeot ramove, to je to, pokvario si ga..

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Hahhaha
Ostali ramovi u 308 u gepeku. Kad sam video šta piše na njima reko taman za krša :)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
7 hours ago, Yanco said:

Zašto drndavi fiat?

Još proizvod iz tvog grada, i tako da pričaš?

Mnogo prijatelja, rodbine i poznanika mi radi u FAS-u i iskreno im od srca želim da se stabilizuju i da rade više, jer je stanje u toj fabrici, na duže staze, neodrživo. Ali da je tamo sve pod konac, nije ni blizu toga, i da imaju neki kvalitet, nemaju, a jedna su od najsavremenijih fabrika u ovom delu Evrope. Iskreno im želim da ih kupi FauVe ili neka normalna firma što pre.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

fau ve ,poznati trikolor dizajn.Crna,teget i srebrna .Sedamdesetih se omakla žuta i crvena.Spolja izgleda ko ograda od autoputa a iznutra kao ove moderne plastične gajbice i komplet suknja i blejzer od kancelarke. :lol3:u oproštajnoj poseti.

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 2 sati, milomir22 je napisao:

Mnogo prijatelja, rodbine i poznanika mi radi u FAS-u i iskreno im od srca želim da se stabilizuju i da rade više, jer je stanje u toj fabrici, na duže staze, neodrživo. Ali da je tamo sve pod konac, nije ni blizu toga, i da imaju neki kvalitet, nemaju, a jedna su od najsavremenijih fabrika u ovom delu Evrope. Iskreno im želim da ih kupi FauVe ili neka normalna firma što pre.

Prva ruka:

Bio sam sef servisa u firmi koja je odrzavala njihove traktore za unutrasnji transport. Po ugovoru/tenderu. Slao sam ekipe tamo a takodje smo imali ugovor takav da za kvar dovoze traktore kod nas.

I ti koji su dovozili iz Fiata i moji judi koje sam tamo slao nisu imali losu rec da kazu. Naprotiv!!! Sem da zabaviste ne radi 24h, samo 18h dnevno. Mani ga...

A neka se fauve hebe sa svojima, mi smo okrenuti FIATu i Italijanima 60 i vise godina. Bar sto se KG tice. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 7 sati, milomir22 je napisao:

Mnogo prijatelja, rodbine i poznanika mi radi u FAS-u i iskreno im od srca želim da se stabilizuju i da rade više, jer je stanje u toj fabrici, na duže staze, neodrživo. Ali da je tamo sve pod konac, nije ni blizu toga, i da imaju neki kvalitet, nemaju, a jedna su od najsavremenijih fabrika u ovom delu Evrope. Iskreno im želim da ih kupi FauVe ili neka normalna firma što pre.

Ne rade više jer je model na kraju svog životnog veka, pa je i normalno da se smanjuje proizvodnja. Za dolazak novog modela ne pita se samo Fiat, nego ima milion faktora, specijalno nakon spajanja sa PSA. A da je sve pod konac, jeste, jer u Srbiji nećeš naći nijednu kompaniju sa tako uredjenim sistemom. Da imaš informaciju radi poredjenja, od svih FCA modela automobila (fiat, alfa, jeep, lancia, maserati...) samo je Fiat Panda bolji model po oceni kupaca. Svi ostali modeli su iza 500L. To ti govori o kvalitetu fabrike.

FauVe je kliše. Ko se ne razume u auta, kune se u FauVe i Golf dvojku. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Check engin je navodno zbog dotrajalih svećica,sa plinom je sve u redu,tako je konstatovao majstor za plin.

Sutra teram da se zamene svećice i našli smo da je otišao nosač motora,tako da i to rešavamo.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 20.9.2021. at 19:32, slobasuper9 je napisao:

Check engine svetli,trza na plinu na potapanje gasa

100 % sam siguran da je do mape gasne i sinhronizacijom sa bezinskom mapom pošto radi preko nje,treba mu više goriva

stavi obične bakarne svećice denso ili ngk ,nađi analognu što se tiče temperature,navoja a dužina spoljne elektrode i unutrašnje je na toj svećici ista kao i na fabričkoj .Mislim da sam stavljo dcpr.... oko 3-4 evra komad.Rade 30000 km i dalje su ko nove.Proveri u ngk katalogu ali ne šta oni kažu nego upoređuj oznake pa će ti biti jasno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Zamenjene svećice i nosač motora. Drug mi kaže da je plinska mapa idealna da je sve kako treba.

Svakako i dalje tražimo da se udomi :)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Radi sad valjda,nisam još otišao da ga preuzmem od majstora ne znam gde ću pre od obaveza.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Fiat registrovan,urađen reatest plina,sada važi do 11.2026.

Sada je nova cena 6500€ .

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja