Jump to content

Moto Zajednica

Motor gubi struju dok vergla - samo dok je vruc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Vec godinu-dve mi se desava da kad zavrsim voznju i pokusam da upalim motor, nece da vergla, tj izgubi svu struju na displeju tokom verglanja (ne bas uvek ali 7 od 10 puta se desi).

Ovo se nikad ne desava dok je motor hladan, vec samo dok je vruc (90-100C).

Da ne bi morao da raskupusam ceo motor, ima li neko ideju sta bi moglo biti i gde da trazim kvar?
Akumulator je dobar, alternator puni kako treba, regler je Joskin.

evo snimak:
https://youtu.be/m3KOacX6ywE

Promenio član bojanh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

A da ga ne ukoci nesto?Frajlauf ili nesto u motoru?Ili pak anlaser povuce previse struje kad je vruc mozda gresim al meni tako deluje?

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ja sam duduk za ove stvari, tako da zaista ne znam, moze biti neka sitnica, a moze biti i neki veci kvar.

Napominjem, ovo se skoro uvek desava samo kad je motor vruc, a nikad se ne desava dok je motor hladan ili blago zagrejan (50-60c).
Ume da bude nezgodno kad negde u nedodjiji sipas gorivo pa krenes da palis motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Skini kleme, blago ošmirglaj, dotegni, naprskaj mašću za kleme. Imao sam labavu klemu sa sličnim problemom. Doduše, i kad je palio, verglao je sporije

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drug, da sam ja u pitanju krenuo bih od akumulatora i kontakata (mase prevashodno).

To sto si izmerio 12.7v nista ne znaci. 

Odavde, ja tipujem na bateriju, moguce cak i na jednu fazu iz namotaja. 

Struje ima dovoljno za voznju ali kada se parkiras akumulatoru treba vremena da se "oporavi" pa da zavergla.

 

Sve iznad nagadjam, vezi uz tvoj akumulator od automobila pa zaverglaj, odmah ces znati na cemu si.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

U redu, isprobacu sve ovo ovih dana, moram kupiti produzne kablove za akumulator sutra pa da isprobam.
Ocisticu kontakte, namazati, pa cu videti kako ce paliti vruc.
A koji je pouzdan nacin da proverim akumulator, da ne moram da kupujem nov?
Jel dovoljno raskaciti kleme i pustiti ga da miruje 24h...ako drzi 12.7v jel to znak da je akumulator dobar ili ne mora nista znaciti ?

Promenio član bojanh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Nema veze napon. Pad napona ukazuje na kratak spoj u akumulatoru, i povećano samopražnjenje. Ali ako su ploče prekrivene olovo-sulfatom (kao bela plastika), aku ima napon ali nema snagu, i pri verglanju napon naglo opada. Ne znam za motor, na autu ne sme da padne ispod 10V na verglanju, i to u jako kratkom intervalu. Imao sam aku koji je pokazivao 12.8V i nakon par dana stajanja, a nema snage da vergla. Vredi kupiti punjač u Lidlu, onaj elektronski, čisto zbog opcije desulfatizscije. Kad se već zanimaš kontaktima, sredi i masu kod akumulatora.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
52 minutes ago, Jozza said:

Nema veze napon. Pad napona ukazuje na kratak spoj u akumulatoru, i povećano samopražnjenje. Ali ako su ploče prekrivene olovo-sulfatom (kao bela plastika), aku ima napon ali nema snagu, i pri verglanju napon naglo opada. Ne znam za motor, na autu ne sme da padne ispod 10V na verglanju, i to u jako kratkom intervalu. Imao sam aku koji je pokazivao 12.8V i nakon par dana stajanja, a nema snage da vergla. Vredi kupiti punjač u Lidlu, onaj elektronski, čisto zbog opcije desulfatizscije. Kad se već zanimaš kontaktima, sredi i masu kod akumulatora.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока


 

Upravo ovo.

 

Probaj sa drugim akumulatorom ili povezi na auto dok je vruc, ako vergla normalno, do akumulatora je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, N.F.S. said:

Drug, da sam ja u pitanju krenuo bih od akumulatora i kontakata (mase prevashodno).

To sto si izmerio 12.7v nista ne znaci. 

Odavde, ja tipujem na bateriju, moguce cak i na jednu fazu iz namotaja. 

Struje ima dovoljno za voznju ali kada se parkiras akumulatoru treba vremena da se "oporavi" pa da zavergla.

 

Sve iznad nagadjam, vezi uz tvoj akumulator od automobila pa zaverglaj, odmah ces znati na cemu si.

 

Ovo je apsolutno tacno. Ili je punjenje na granici minimuma ili je bogata smesa kad je vruc, pa nece da zavergla.

Aku se oporavi  za kratko vreme, pa posle pali.

Imao sam identican slucaj na zx12r , pogotovo kad sipam benzin i zatim imam problem. Akumulator je bio  odlican, ali je novi resio problem na par godina. Tako da bih i ja krenuo od novog akua.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ovo je apsolutno tacno. Ili je punjenje na granici minimuma ili je bogata smesa kad je vruc, pa nece da zavergla.
Aku se oporavi  za kratko vreme, pa posle pali.
Imao sam identican slucaj na zx12r , pogotovo kad sipam benzin i zatim imam problem. Akumulator je bio  odlican, ali je novi resio problem na par godina. Tako da bih i ja krenuo od novog akua.
-Vec godinu-dve mi se desava da kad zavrsim voznju i pokusam da upalim motor, nece da vergla, tj izgubi svu struju na displeju tokom verglanja (ne bas uvek ali 7 od 10 puta se desi). -
Која богата смеса, видиш шта каже човек.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sto se tice zx12r, on ima ubrizgavanje goriva i postoji taj problem da napuni bogatiju smesu kad je vruc motor. Sto je vise tecnosti teze je sabijanje, ako je mnogo, sabijanje je nemoguce.

Medjutim kod mene je zamena akumulatora resila problem. Verujem da je to i kolegi problem.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Sto se tice zx12r, on ima ubrizgavanje goriva i postoji taj problem da napuni bogatiju smesu kad je vruc motor. Sto je vise tecnosti teze je sabijanje, ako je mnogo, sabijanje je nemoguce.
Medjutim kod mene je zamena akumulatora resila problem. Verujem da je to i kolegi problem.
 
A joj kad bi se toliko tecnosti(goriva) ubacivalo pa taj motor bi posle verglanja mogao da bacis

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
A joj kad bi se toliko tecnosti(goriva) ubacivalo pa taj motor bi posle verglanja mogao da bacis

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

Да ако уопште успе да завергла и притом "сабије" течност.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Да ако уопште успе да завергла и притом "сабије" течност.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Momentalni"hidro udar":-)

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Postoji situacija gde je "hidro lock"  moguc, a to je losa slavina (i plovci, igle u karburatorima) !

Meni je na gs1000g, tamo 98/ 99god (da, kada je gorivo kao krv skupo bilo :D ) slio sav sadrzaj rezervoara u karter.

Nema anlasovanja, klipovi koji zele na dole, gurnu emulziju goriva i ulja u kutiju filtera vazduha a oni koji idu na gore, sabijaju gorivo koje pored karika nije sislo.

 

Ispirao agregat  par puta uljem, sada ce nekima biti smesno ali i radilica varena kod magneta, indentican pad kao @shoyyka sto je doziveo, kod srebrnog jezera.... 

Takav karabudz u danasnje vreme nije zamisliv! Tada ni svecice nisi mogao naci, kamoli radilicu...

Suzuki je i dalje u Kg, krsina spolja ali pali i vrti se veselo :D 

 

(Odoh sa teme, izvinite :D )

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne moze valjda toliko da nalije... Ima i ekstrema gde se na sicevima ventila i celu klipa nakupi toliko karbona da se smanji kompresioni prostor.

 

Ali vec odoh u deeebelo nagadjanje.

Prvo kablovi da se dovedu u red i nova baterija, sto manje varijabli, lakse je do resenja doci!

 

Aj, Bojane... Javi kada zaverglas sa nekim drugim akumulatorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Sutra pozajmljujem drugi akumulator s jednog motora, pa javljam sve kad ga probam zaverglati.
Sinoc sam stavio moj na dopunjavanje, punio sam ga dobrih 14-16 sati.
Neuporedivo brze vergla dok je motor hladniji.

Proverio minus klemu na akumulatoru i pratio zicu koja ide do ispod rezervara, sve stegnuto kako treba i nije nista oksidiralo.
Merio sam napon punjenja, uvek je 14.05v bez obzira da li je na leru ili na 5000 obrtaja  ili su upaljena/ugasena duga svetla i zmigavci.
Zavrsio voznju, parkirao motor, probao da ga upalim, i evo sta se desi:

https://youtu.be/kGfZfK3-lm0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Anlaser deluje kao zreo za remont. Koliki je napon na aku dok tako kilavo vergla? Ako ne padne ispod 10V, aku je još i dobar

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja