Jump to content

Moto Zajednica

Kneza Višeslava kod Skojevskog naselja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2805 postova

Moj predlog a prepisan od svetskih iskustva je da u svim većim gradovima ili u gradovima sa većom gustinom stanovanja ili vozila je da se zabrani registracija ko nema svoje lično mesto za parkiranje, garaža, dvorište ili zakupljeno javno,. Dizeli do e3 samo van naseljenog mesta uz taksu. Dizeli e4 na više velike takse uz prelivanje novca na smanjenje cene tng, lng i cng i cene motora i bicikla. Pojačanje javnog saobraćaja maximalno. Struja ništa za naše uslove. Besmisleno. Beograd posebna taksa za vožnju određenim delovima grada. Znači samo restrikcija, nema nažalost druge metode 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Dobro je sto pojedinci sa svojim predlozima nisu na vlasti.Jedan bi da zabrani starija vozila,pa da politicari ,mafijasi i biznismeni mogu lakse da se voze u Nemackim turbodizelima.Drugi bi uveo takse,i sve manjkavosti drzave,sve sto ista nije uradila udario po ledjima gradjana.A ove fatalne rublike pune u glavnom manijaci sto ne gledaju i zavrcu gas do panja.Ovde su sve ekstremi koji su imali sudar sa drugim vozilima ,ciji vozaci mozda i nisu mogli da ih vide.Brzina je cudo.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Pre 1 sat, cezarpa je napisao:

Dobro je sto pojedinci sa svojim predlozima nisu na vlasti.Jedan bi da zabrani starija vozila,pa da politicari ,mafijasi i biznismeni mogu lakse da se voze u Nemackim turbodizelima.Drugi bi uveo takse,i sve manjkavosti drzave,sve sto ista nije uradila udario po ledjima gradjana.A ove fatalne rublike pune u glavnom manijaci sto ne gledaju i zavrcu gas do panja.Ovde su sve ekstremi koji su imali sudar sa drugim vozilima ,ciji vozaci mozda i nisu mogli da ih vide.Brzina je cudo.

Bolje bi bilo kad bi gradjani udarili ove iz drzave po ledjima sto nisu uradili sta treba, a ne da cute i trpe i gledaju politicare i mafijase kako se voze u novim nemackim turbodizelima, a narod se vozi u nemackim krsevima takodje dizelima starim po 20  godina. Al sa platom od 20000 din, koju primaju vecinom po srbiji, nit su kreditno sposobni, nit mogu da kupe nov auto. I onda ovde citamo udario covek u neosvetljen tamic, traktor...

p.S. Prosecna starost vozila u srbiji je 17 godina po statistici. Jos malo imacemo vozni park ko u pobesnelom maxu.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Pokoj duši momku, nema reči utehe za njega i njegove najbliže...

 

Moram ovde napisati par reči.

Vozači automobila su još i dobri kada vidim šta rade neke kolege motoristi. Vozim 95% u gradu Beogradu, u špicu i van njega. Po mojoj proceni, 80% motorista manijački, samoubilački je rešeno da obilazi kolonu, budu prvi na semaforu makar poginuli! I ja se provučem, dodjem prvi na semafor, ali ne UVEK nego kada to USLOVI dozvoljavaju.

 

Vidim juče jednog sa Beverlijem kako pretiče kolonu u Ruzveltovoj, a u susret ima 3 trake, pravac od pola kilometara, a njihov semafor je otvoren, i lik ladno obilazi u suprotnoj traci i prolazi na par santimetara od vozila iz suprotnog smera, koje ide 70kmh! I posle se čudimo :wacko:

 

Vozači automobila su fenomenalni, da vam kažem. Pored sve te gužve i krkljanca svakodnevno, moraju i da izbegavaju samoubice na motorima:grr:

 

Retko kog motoristu vidim da lepo stane u kolonu, kao auto, kada stvarno vidi ne može da se obidje. To je baš retkost. Izgleda da su me godine stigle :jee1::Bandolero:

Promenio član tomamega
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisi Tomo omatorio, ziva istina sve napisano.

 

Proslog vikenda stigao nas je (drugara i mene) kolega bajker i prestigao.

Pre nego me prestigao, cikao me je par puta.... nabije se pa se odalji, nabije pa odalji, valjda je hteo da se poteramo, pojma nemam.

Mi kulijana, nirvana totalna, razmisljam o tel. corbici u Divljakovcu, kajmaku.

 

Vrrp obidje me, gas i ode, naseljeno mesto al nema popustanja, ode i njegov prijatelj.

Vata ih semafor u Sopotu, 200m smo iza njih.

Krecu, sledi raskrsnica gde se moze levo skrenuti (pre uzbrdice gde se nastavlja ka Kosmaju). Kolega bajker odluci da tu krene u preticanje manje kolone automobila.... jbg tras, klinac skrenuo levo bez da je dao migavac.

Iz totalne gluposti napravi bezveze stetu ili je hteo da nas impresionira svojom voznjom.

 

Stali smo drugar i ja zajedno sa njegovim prijateljem. Popricali al dzaba, sad je kasno.... ne moze uvek i svaki put biti il izbiti da budemo prvi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, tomamega je napisao:

Pokoj duši momku, nema reči utehe za njega i njegove najbliže...

 

Moram ovde napisati par reči.

Vozači automobila su još i dobri kada vidim šta rade neke kolege motoristi. Vozim 95% u gradu Beogradu, u špicu i van njega. Po mojoj proceni, 80% motorista manijački, samoubilački je rešeno da obilazi kolonu, budu prvi na semaforu makar poginuli! I ja se provučem, dodjem prvi na semafor, ali ne UVEK nego kada to USLOVI dozvoljavaju.

 

Vidim juče jednog sa Beverlijem kako pretiče kolonu u Ruzveltovoj, a u susret ima 3 trake, pravac od pola kilometara, a njihov semafor je otvoren, i lik ladno obilazi u suprotnoj traci i prolazi na par santimetara od vozila iz suprotnog smera, koje ide 70kmh! I posle se čudimo :wacko:

 

Vozači automobila su fenomenalni, da vam kažem. Pored sve te gužve i krkljanca svakodnevno, moraju i da izbegavaju samoubice na motorima:grr:

 

Retko kog motoristu vidim da lepo stane u kolonu, kao auto, kada stvarno vidi ne može da se obidje. To je baš retkost. Izgleda da su me godine stigle :jee1::Bandolero:

Podržavam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 2 sati, tomamega je napisao:

Retko kog motoristu vidim da lepo stane u kolonu, kao auto, kada stvarno vidi ne može da se obidje.

Jedan od tih retkih...:jee1:

Volim i ja da obiđem, volim i da nagazim (ne preterano), ali baš kad sam 100 % siguran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
1 hour ago, Satelis said:

 

 

Proslog vikenda stigao nas je (drugara i mene) kolega bajker i prestigao.

Pre nego me prestigao, cikao me je par puta.... nabije se pa se odalji, nabije pa odalji, valjda je hteo da se poteramo, pojma nemam.

Mi kulijana, nirvana totalna, razmisljam o tel. corbici u Divljakovcu, kajmaku.

 

 

 

Ovo poslednje je veoma bitno, ostati miran i ne izgubiti živce. Teško je u praksi, ali ko to uspe svaka čast :jee1:

 

Bez šale, ja se stvarno čudim kako nema i više nastradalih kako se neodgovorno voze dvotočkaši. Svaka naša greška se plaća, skuplje ili jeftinije - mislim u nematerijalnom iznosu. Kada vozimo auto, ipak imamo čeličnu zaštitu oko nas pa možemo da budemo opušteniji.

 

Kolega Žika je pokazao da je napravljen od čelika, s obzirom šta je sve proživeo i preživeo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Što se tiče provllačenja na semaforu, u Brnu kad sam bio videh na svakom semaforu u gradu iscrtan pravougaonik na početku ispred semafora. To je za motore i nijednom ne videh auto da je ušao u njega i kad nema motora ispred. Što je i logično, motori odu prvi i ne može da se desi da te budala iz desne trake iseče jer hoće levo a nije se dobro prestrojio. Samo što to ovde niko ne bi šljivio osim ako se ne postavi policajac da stoji kod svakog semafora i kažnjava dok ne predje u naviku. Ko za pojas što je bilo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ne znam šta da napišem a da nije već sročeno. Živim na Lekinom brdu trenutno, a kada se neke kockice slože, vraćam u džunglu zvanu skojevsko naselje. Pravac od Košutnjačkog vodotornja do dugačke krivine na desno, a zatim opet pravac, mami na jurcanje... Samo što je pravac od crkve ka Vidikovcu, sa semaforima i ležećim, a ima i kamikaznih pešačkih...
Svega je bilo... Svega sam se nagledao, ali u poslednjih par godina od kako se izgradilo na sve strane je ubedljivo najgore.
To skretanje ka famoznom kafiću Dragulj je uvek bilo problem. Iz suprotnog smera autobuska stanica, napravljeno da mogu se obilaziti autobusi, rešeno linijama po putu. Samim tim autobus kada kreće iz stanice mnogi se utrkuju sa istim da ga obiđu jer će se klackati iza njega do B Brda, ako prolaze pored bazena.
Iz suprotnog smera indijanci obilaze kolonu jer smatraju da su dve trake dovoljno široke da mogu proći i skrenuti levo k Dragulju. I mnogo puta su se zaebali... Zbog loše procene, mraka, lošeg osvetljenja ulice, mnogo šljaštećih reklama koje jednostavno zaslepljuju, generalno, ima više problema koji ne znam kako mogu da se reše, sem da vozači mnogo uključe mozak. Ali na žalost to se desiti neće...

Moje mišljenje (video sam snimak nesreće sa kamera lokalne kockarnice). Loše procena i slaba vidljivost, neće spasti vozača ćetvorotočkaša od zatvora verovatno, ali njegova krivica je možda 30%. Na žalost, brzina je ovde bila presudna, kolega (Bog da mu dušu prosti) je grubom procenom išao 90-100km/h... Vozač iz drugog smera jednostavno iz svega gore navedenog nije mogao možda ni videti motociklistu...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 47 minuta, Štef je napisao:


Moje mišljenje (video sam snimak nesreće sa kamera lokalne kockarnice). Loše procena i slaba vidljivost, neće spasti vozača ćetvorotočkaša od zatvora verovatno, ali njegova krivica je možda 30%. Na žalost, brzina je ovde bila presudna, kolega (Bog da mu dušu prosti) je grubom procenom išao 90-100km/h... Vozač iz drugog smera jednostavno iz svega gore navedenog nije mogao možda ni videti motociklistu...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


 

Slazem se svime sto si napisao...isti snimak sam gledao...vec sam napisao da je kolega isao malo brze a tu zna da bude bas dzungla...taj deo je bas haotican,tu kada prolazim oprez na MAX.

Steta za jos jedan mladi zivot koji se ugasio ......

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1558 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 5 sati, tomamega je napisao:

Bez šale, ja se stvarno čudim kako nema i više nastradalih kako se neodgovorno voze dvotočkaši.

 

I kola, i kola.

Ja živim na Ibarskoj, i stalno govorim kako mi nije jasno kako nema minimum jedna saobraćajka sa smrtnim ishodom dnevno - nije bitan ni broj točkova, ni osovina, ni putnika...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 643 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 46 minuta, Eol je napisao:

Slazem se svime sto si napisao...isti snimak sam gledao...vec sam napisao da je kolega isao malo brze a tu zna da bude bas dzungla...taj deo je bas haotican,tu kada prolazim oprez na MAX.

Steta za jos jedan mladi zivot koji se ugasio ......

gde ste gledali snimak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Bas mi je drago da su zapazanja ostalih ucesnika ove teme slicna mojima,u smislu da je beograd jedan ciganski ringispil i da je pun nakaradne gradnje.

Vozio sam motor po evropi i regionu i slicno kao kod nas je samo u cg ,alb i bosni ostalo stvarno nije toliko haoticno. Ovaj haos ima tendenciju napredovanja i mislim da samo bas oprezni i na zalost iskusni mogu da prezive ovo stanje,naravno i njima moze svaki dan da se nesto desi. Ja iz revolta nikad nisam posecivao te lokale za koje sam smatrao da su divljacki napravljeni ma koliko bili dobri,kao npr Durmitor na nbg koji je zauzeo deo lokalnog parka itd...

Da je infrastruktura bolja mislim da bi mnogo manje bilo udesa i smrti. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

A sta ce vam snimak? Sta ce se na njemu videti,ja ga nemam nego pitam sta vas to tera da odgledate neciju smrt.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /
On 20.9.2021. at 9:44, sasa ns 1 je napisao:

Pojačanje javnog saobraćaja maximalno. Struja ništa za naše uslove. Besmisleno. Beograd posebna taksa za vožnju određenim delovima grada.

Ne znam kako je kod vas u NS ali kad bi nam povecali broj vozila javnog saobracaja za 50% tek bi tad napravili haos. Jednostavno, nema mesta za tolke autobuse...

U NBGD saobracaj je funkcionisao odlicno, postavili u par bulevara zute trake, napravili haos i busevima i automobilima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vstrom

Danas na toj raskrsnici, idem od Rubina ka Vidikovcu. Prestrojim se za skretanje levo, dao migavac. U retrovizoru vidim dvojicu na maxi skuterima kako prestižu kolonu. Ja prestrojen, upaljen migavac i oni me obilaze. Ja im svirnem, a od njih dobijem psovku i srednji prst. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Ako imate snimak, podelite nekako molim vas.
Ne znam kako. Dobih ga preko Viber-a.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
A sta ce vam snimak? Sta ce se na njemu videti,ja ga nemam nego pitam sta vas to tera da odgledate neciju smrt.
Videlo se mnogo što šta, kao i kako ne treba.. između ostalog. A nisam ga hteo već dobio...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja