Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Barel ili Plattner iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 9 minuta, milosevicmilos je napisao:

 4500din za servis. To što uzmu na ruke je stvarno smešno onda.

Pa uzmu 20 € za 20 min. Nisu to hirurzi majku mu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

To i jeste politika ovlascenih, niko normalan ciji je auto/motor izasao iz garancije nece voziti na servis ili popravke u ovlasceni vec kod boljeg i jeftinijeg majstora. Malo je onih koji su pod garancijom ili lizingom pa njima delju kozu ovlasceni.

Prodaja nema neke zarade pa servis to sve podmiri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

U Plattneru je 4200din radni sat.
Meni lično za moje pojmove deluje skupo.
Na stranu cena, i veću bih prežalio da je situacija na terenu drugačija.
Na primer motor mi je servisirao pomenuti Vuk (kog ne znam i nisam znao za njega), ali iako je dobar majstor ja od starta nemam poverenja jer me preko telefona, za pultom dočeka neka neprijatna energija. Nema ljubaznosti, nema transparentnosti. Servis se ne radi po fabričkoj specifikaciji, okej lose nam je gorivo, lose nam je ulje, sve rokovi su znatno sniženi. Filter vazduha promenjen na primer na 12000km a po specifikaciji je 40000km. Sve ja razumem da to može da bude samo bolje po sam motor. Al evo sutra mi je 3. servis ove godine, kad se sve sabere motor ispadne zaista preskupa igračka.
Opet kažem nemam problem da naplate, ali žao mi je kad odem u taj prodajni salon gde je i majica preskupa kamoli nešto drugo i niko mi se ne posveti, ne pokuša da objasni, ne obrazlože što su nešto radili, šta su sve odradili... Opet razumem da nekoga apsolutno ne interesuje ništa, izvadi pare i plati, ali meni je ovo prvi motor, želim i zbog sebe da znam zbog čega su baš morali sad da menjaju filter vazduha, i uopšteno da dobijem ako ništa drugo spisak šta je odrađeno na motoru. Kad već mogu da naplate lepo, bar da se i ja kao krajnji korisnik informisem što to sve mora tako. Za dobrog i pedantnog majstora je možda i tih 4200din malo, ali sve je to džaba ako me usluzi neko ko stalno kad dodjem telefonira, kuca, pretražuje po računaru... Bukvalno svaki put izadjem ispred od neprijatnosti. Kad god sam gledao motor nikad nije bilo nikoga da malo prodiskutuje "da mi proda motor", nego gledam kao duh i na kraju izadjem jer osećam da bi i oni želeli da odem.

Na kraju, to je samo moj lični doživljaj, ne bih ni ljude koji tamo rade da crnim, možda je takav splet okolnosti bio. Ali iz dosadašnjeg iskustva ne bih voleo tamo više pare da ostavljam, niti imam osećaj da oni žele moje pare, niti da zaslužuju.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Sku11e. je napisao:

U Plattneru je 4200din radni sat.
Meni lično za moje pojmove deluje skupo.

Naravno da je skupo. Živo me zanima da li isto košta u Novm Sadu ili Nišu recimo. Ili je to još jedna od "prvilegija" života u glavnom gradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 21 minuta, boza_kg je napisao:

Naravno da je skupo. Živo me zanima da li isto košta u Novm Sadu ili Nišu recimo. Ili je to još jedna od "prvilegija" života u glavnom gradu?

Bio je 30€ u dinarskoj protivvrednosti, a sada 35€ uz obrazlozenje da im tako Yamaha naredila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 6 sati, Sku11e. je napisao:

Servis se ne radi po fabričkoj specifikaciji, okej lose nam je gorivo, lose nam je ulje, sve rokovi su znatno sniženi. Filter vazduha promenjen na primer na 12000km a po specifikaciji je 40000km.

Kako oni mogu na svoju ruku da odredjuju servisni interval, u Honda ovlascenom servisu su recimo servisni intervali po servisnoj knjizici, na istoj km kao u celom svetu i tacno se menja ono sto je propisano od strane fabrike. 

A i sat servisera je duplo jeftiniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
12 hours ago, DjoleLO said:

Bio je 30€ u dinarskoj protivvrednosti, a sada 35€ uz obrazlozenje da im tako Yamaha naredila.

Yamaha nije cula za njih :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
8 hours ago, aca-pn said:

Kako oni mogu na svoju ruku da odredjuju servisni interval, u Honda ovlascenom servisu su recimo servisni intervali po servisnoj knjizici, na istoj km kao u celom svetu i tacno se menja ono sto je propisano od strane fabrike. 

A i sat servisera je duplo jeftiniji.

Da me maneš Honde. Kupio nov skuter ove godine, od trojice njih dobio 3 različite informacije za servisne intervale, doslovno, jedan mi kaže 6000km, drugi 8000, ovaj što radi u servisu me ubeđuje da je 10.000km!

0.9 L ulja i nema filter. Važi sine.

Uz motor nije došlo ništa. Ni-šta. Nikakva knjižica, user manual, ništa. Niti sam potpisao neki papir o uslovima garancije....

Cene servisa su jasne,  to je sve u sklopu post prodaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ne znam zašto ne pišete Yamahi za te servisne intervale. Niko ne sme da određuje intervale koje on hoće, u servisnoj možete da imate 2 tipa održavanja: normalne i otežane. Prilikom preuzimanja vozila vi birate šta hoćete ili ako nešto mora, onda su dužni da vam obrazlože. Otežani najčešće idu za dostavu recimu, odnosno stalnu vožnju po gradu, po gužvi i uz stalna gašenja-paljenja.

Konkretno (mada znam da je to teško, jer srce odlučuje, a ne razum) nikada ne bih preuzeo vozilo bez overene servisne gde stoji početak garancije i u kojoj su planovi servisirsnja. Sve ono što odstupa kroz razgovor od uslova iz knjižice, tražite napismeno.

Isto je radio i Eurosumar. Garancija na motore je bila 2 godine ili 15000km (kasnije kroz neku akciju podigli na 30 000km), jajarska posla. Zato ljudi masovno kupuju kod Atile. Kupim novi motor inza 3,4 meseca vise nemam garanciju, pa tačno bi se nekome ......

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 9 sati, aca-pn je napisao:

Kako oni mogu na svoju ruku da odredjuju servisni interval, u Honda ovlascenom servisu su recimo servisni intervali po servisnoj knjizici, na istoj km kao u celom svetu i tacno se menja ono sto je propisano od strane fabrike.

Bez obzira na religiozna osećanja koji mnogi gaje prema Hondi, servisno uputstvo nije sveto pismo ;)  I lokalni distributer ima pravo da promeni preporuke. Ne vladaju isti uslovi na Grčkim ostrvima, vlažnoj Britaniji ili Švajcarskoj na primer. A i te preporuke odavno ne pišu inžinjeri fabrike, već marketing. Edabi njihov proizvod izgedao superiorniji u odnosu na konkurenciju, a važe samo u idealnim uslovima, koji ne postoje.

Ali druga je stvar što kad nas jajare i to zloupotrebljavaju, za šišanje ovaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
pre 50 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Da me maneš Honde. Kupio nov skuter ove godine, od trojice njih dobio 3 različite informacije za servisne intervale, doslovno, jedan mi kaže 6000km, drugi 8000, ovaj što radi u servisu me ubeđuje da je 10.000km!

0.9 L ulja i nema filter. Važi sine.

Uz motor nije došlo ništa. Ni-šta. Nikakva knjižica, user manual, ništa. Niti sam potpisao neki papir o uslovima garancije....

Cene servisa su jasne,  to je sve u sklopu post prodaje.

Ja zvao hondu da pitam za uslove kupovine dal imaju kao yamaha kredit bez kamate.Toliko su neotesani kad sam pricao sa njima i to max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Upravo sada, halfman je napisao:

Koliko losih iskustava sa prodavcima u srbiji i servisima ,tuga... 

 

Tuga kazem planiram da uzmem mt07 sledece godine i pitao za iskustva.Ove godine uzeo cfmoto 450l kvad nemam reci koliko su oni neotesani i uzimaju za servis ulja 3l i filter 150e.A servis na kvadu se radi na 1000km

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sa Hondom više nikakve kombinacije.

Rezervisao PCX-a  uz garanciju da je dobijam krajem aprila, to je bilo krajem marta koliko se sećam.

Lepo sam im objasnio da sam prodao skuter i da mi treba drugi kad krene lepo vreme.

Nema brige možda malo okasni a to je maximum 10-tak dana. Pristao, odgovarala mi cena od 3,200 i rok isporuke.

Za to vreme mi se prodala jedna PCX stara godinu dana na oglasima koju bih sigurno kupio da nije bilo ovog obećanja.

Od početka maja pa skoro do kraja meseca razni izgovori tipa motor je u skladištu čekamo papire, biće gotovo do 5 maja garant...

Dođem tada, sve je završeno oko papira ali majstori nemaju vremena da sklapaju skutere pa to sporije ide, dođita za desetak dana.

Posle desetak dana ista priča, dolazim ponovo krajem meseca i naletim na nekog drugog prodavca i napravim se lud i pitam da li se nešto zna o roku isporuke za nas koji smo rezervisali, ne govorim šta su mi pre njega pričali.

On pogleda u komp i kaže da na listi ste ali još je na brodu, bio neki zastoj.

Tu ga najstrašnije iznapušavam za tu laž i kažem šta mi je govorio njegov kolega unazad 45 dana.

On se sav pogubio i tuc muc, zatražim da me pošalje kod šefa a ovaj se sakrio kao nije tu trenutno.

Odem sutradan u Platner i dobijem N max-a 155 za dva dana u boji koju sam izabrao i kao poklon dobijem da biram AGV jet kacigu u rasponu od 100-200E. Bili ljubazni i sve mi objasnili što me interesovalo. Sad me čeka prvi servis na 1,000 pa javljam utiske i cene.

Promenio član ZEMZEM
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Barel čini mi se ima cenu rada nešto ispod 2000 RSD/1h, videh jedan fiskalni nedavno

Npr 15EUR/h

Promenio član GixxerK6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Mozda imaju i foru sa starosnom granicom.

0 - 3 god. Cena rada 30e
3 - 5 god. Cena rada 20e
5+ god. Cena rada 15e.




Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kad sam uzimao motor kod Stojanova, kasnio je nekih 10tak dana u odnosu na obecano, ali je kasnio u celom svetu, ne samo kod nas, ja sam jos i dobro prosao koliko su drugi cekali. Uz motor sam dobio overenu servisnu knjizicu, uradio prvi servis u carbox u Nisu koji su od skoro ovlasceni servis za Hondu. Sta je pisalo u knjizici za prvi servis, to su i uradili, cenu unapred dobio preko telefona kad sam zakazivao servis. Pitao za sledeci, kazu na 15.000 km ili za godinu dana, bas kao sto pise i u knjizici. Tako da su moja iskustva sa Hondom za sad sasvim ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kada sam kupovao skuter u platneru proletos, potpisali smo ugovor gde za rok isporuke stoji 20 dana, jako bitna stavka. Skuter je stigao 22. Dan. 
Nisam se bunio, 2 dana nije smak sveta, a i u medjuvremenu sam dodao nosac kofera, agencija sa kojom saradjuju mi je registrovala skuter i platner ga dovezao kod mene na kucnu adresu registrovanog i spremnog za voznju.

Dok sam cekao skuter svratio u platner nbg (kod arene) da vidim neki kofer. Kazu oni najbolje kad stigne skuter da dodjem sa njim pa da vidim koja velicina je najbolja po meni i odmah ga namontiraju. Tako i uradim, motor stigao, odem izaberem kofer, platim, kazu oni mi nemamo alat i ne mozemo da ga montiramo :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
Pre 13 sati, Sharky - Alex je napisao:

Kada sam kupovao skuter u platneru proletos, potpisali smo ugovor gde za rok isporuke stoji 20 dana, jako bitna stavka. Skuter je stigao 22. Dan. 
Nisam se bunio, 2 dana nije smak sveta, a i u medjuvremenu sam dodao nosac kofera, agencija sa kojom saradjuju mi je registrovala skuter i platner ga dovezao kod mene na kucnu adresu registrovanog i spremnog za voznju.

Dok sam cekao skuter svratio u platner nbg (kod arene) da vidim neki kofer. Kazu oni najbolje kad stigne skuter da dodjem sa njim pa da vidim koja velicina je najbolja po meni i odmah ga namontiraju. Tako i uradim, motor stigao, odem izaberem kofer, platim, kazu oni mi nemamo alat i ne mozemo da ga montiramo :lol2:

Hahahahah, vrhunski. Jak im alat treba za montiranje kofera. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja