Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Barel ili Plattner iskustva

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Pozdrav vidim da imamo 2 dilera za servis i prodaju novih motora.Imate li nekih iskustva sa njima ili koji od ta 2 je bolji za kupovinu novog motora?

Promenio član Catic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Lepa tema. 
Proletos sam kupio tricity u Plattneru Beograd (Maksima gorkog).

Dejan (prodavac) sa kojim sam sve dogovorio, potpisao ugovor i platio je jako ljubazan, strpljiv i korektan.

Prvi servis zakazao kod Dejana, odvezao motor i predao ga Dejanu… Mislim da je Dejan uradio i servis :)

Sve u svemu kad god sam bio kod njih bili su u velikoj guzvi, cini mi se da im treba jos radnog osoblja, rekose mi da su i neki zarazeni koronom pa na bolovanju a usput su i renovirali objekat. To renoviranje im se oduzilo sa 20 dana na 3 meseca.

Sve u svemu pored svih problema ispostovali su me, skuter stigao na kucnu adresu (besplatno) u dogovorenom roku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Izvoli i napisi. Ima nas koji planiramo kupovinu novog motora sledece i one tamo godine pa bi bilo lepo procitati razlicita iskustva.

 

Jednom prilikom sam s drugom otisao u novosadski Plattner da pogledam motor i nije mi se uopste svidela energija kojom su radnici zracili. Imali smo osecaj kao da jedva cekaju da odemo. Sta god bih pitao, odgovor bi bio hladan.

 

Mozda zato sto imaju veliki broj ljudi koji dodju samo da razgledaju, mozda zato sto smo taj dan dosli kolima umesto motorima, mozda smo ih prekinuli u kafi, ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@estel istu hladnu situaciju sam doziveo u Barelu Novi Beograd. Udjem u prodavnicu opreme, 3 radnika, ja jedini kupac, kao da su gledali sto pre da me izbace. Predjem u radnju pored gde se prodaju motori da pokazem devojci tracera 9 (koji mi se inace svidja), nismo ni stigli do njega, devojka kaze ajmo napolje, shvatio sam odmah sto je to rekla.
U plattneru nije mnogo bolja situacija, kada sam isao prvi put da pogledam uzivo kako izgleda tricity 300, prodavac nije ni ustao sa pulta da kaze bar jednu recenicu o skuteru prijatelju i meni.

Stekao sam utisak da su sve moto radnje takve a onda sam svratio u maxmoment i prijatno se odusevio, njima svaka cast i svaka preporuka.

Sto se tice ovih ovlascenih prodavaca mislim da je svugde ista situacija, i sa kolima je isti problem. Vozio sam sluzbeno novu skodu, pezoa, opela… ides kod njih na redovne servise zbog garancije i lizinga, katastrofa usluga, znaju da moras kod njih pa ih boli uvo. Da ne pricamo to sto nemaju majstore i znaju da firma placa pa klepaju po usima.

@Catic cene i akcije u plattneru i barelu su do sada uvek bile iste, gde god da uzmes isto ti dodje, barel mi za nijansu deluje organizovanije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ajd da napisem...

Prvo, glavni mehanicar Vuk je presao iz Platnera BG u Barel BG...

Drugo, dva druga i ja otisli u Platner da kupimo opremu u vrednosti oko 5000€, rekli popust 30% i nakon porudzbine rekli 20% i neka majica, pa posle veeeeliiike svadje dobili tih 30%. Mi nismo jedini koji su tako prosli.

Trece, ja sam bio u Tracer timu Srbija i dosli smo sa 10ak Tracera u Platner na neku promociju, napravili im lepu reklamu i dobili obecanje od gazde da cemo dobiti neke kao VIP kartice sa popustima za servis, opremu i sl... Prolazilo je vreme, dobijali smo razne izgovore kako cemo to dobiti i naravno nikada nismo dobili. Sve popuste koje ti obecaju kao vlasniku Yamahe koju kupis kod njih, dobices i kao obican kupac bez motora.

Ima i ok momaka kod njih, ali oni se slabo pitaju...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Meni u Platneru nekako uvek izgledali nezainteresovano. U Barelu sam uvek bio dobro ugošćen i kupio nekoliko stvari. Platner čak i ne uzimam u razmatranje kad razmišljam o kupovini. Opet, ovo je samo moje mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech

Ja sam u Barelu kupio motor, zato što sam tu i tamo pročitao par loših komentara o Plattneru u vezi nekih reklamacija, zamene delova itd. Pa sam prelomio za Barel iako mi nije blizu Novi Beograd.

Mada, svratio sam po neku opremu u Plattner i nisam imao ni dobro ni loše iskustvo. Momci te puste da razgledaš, nije da nekoga briga da ti pomogne. E sad, ne mora da znači da je to loše, uzmi pa pitaj ako te nešto interesuje, ne treba očekivati uvek da će neko skakati da pomogne. Mada iskreno u Barelu nikad nisam morao da pitam, uvek je neko došao prvi da pomogne.

Šta znam, ja bih se opet odlučio za Barel, mislim da je usluga bolja.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Barel, bez trunke razmisljanja.

Da ja skuplji u Barelu, opet bih tamo otisao.

 

Jedina pozitivna stvar u Platneru je bio Vuk, koji je sada u Barelu.

 

U Barelu svaki put pozitivno iskustvo, ljubazni, usluzni, trude se da pomognu kako god mogu. Svi, od ljudi u Beogradu, do Maneta.

 

U Platneru nezainteresovani, neogranizovani. Jednom su se nesto malo ukljucili da mi pomognu, ovo ostalo, uzas. Jedini razlog sto sam ih posecivao je bio sto je Vuk serviser.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Ja sam prije dvije godine kupovao neku opremu preko “telefona” . Tada mi se javio neki momak i vrlo ljubazno popricao sa mnom i odvojio vremena da mi objasni sta ima od toga sta sam trazio , kad stize to sto nema , dao neke preporuke . Objasnio mu sta hocu , trazio da spakuje i da ce doci drugarica po to . Tako je i bilo drugarica dosla , platila i preuzela


Iz CG sam i slucajno sam procitao ovdje na forumu u vezi neke kacige , posao na sajt i uvidjeo da je ista oprema sto sam probao kod nas skuplja za 30 do 40%


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Ja sam u Plattneru kupio motor koji ti planiras. Motor sam uzeo na keš, dobio sam 20% popusta za dodatnu opremu, to je jedina stvar koja je pozitivna otpocetka (ne znam da li neko dobija nesto vise od toga, ali je ok jer nista nisam ni trazio niti ocekivao). 

 

 Preuzimam motor i kažem im prilikom preuzimanja da cu za najvise nedelju dana da predjem 1000km jer idem BG-KL da imaju u vidu za prvi servis, da im dam do znanja, na to dobijam odgovor da slobodno pozovem kada budem bio na 900km i da ce mi zakazati za najkasnije 3 dana. Pozovem ja njih na nekih 850km da zakazem servis i oni mrtvi 'ladni mi kazu da je sledeci slobodan termin za 3-4 nedelje :D  ili za dve nedelje u NS (ja reko pa da ja sam kupio motor da ga drzim u garazi usred sezone), nije mi preostalo nego da kontaktiram vlasnika i objasnim mu situaciju (prijatan momak) i nesto mi je sredio da se to odradi nakon par dana.

 

Doslo je vreme za drugi servis i pozovem ih ja pre 3 nedelje da zakazem, covek sa kojim sam razgovarao mi je rekao "ajde zovem te za pola sata da ti kazem kada je termin", naravno nije me niko pozvao ni u tih pola sata niti posle dve nedelje nakon razgovora... pa ih ja pozovem pre nedelju dana i zakazem servis napokon za 1.oktobar.

 

Sa Barelom nemam iskustva, ali svakako prelazim kod njih cim mi motor izadje iz garancije, nadam se da su bar iskreni ako nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
pre 4 minuta, Ivan F. je napisao:

Ja sam u Plattneru kupio motor koji ti planiras. Motor sam uzeo na keš, dobio sam 20% popusta za dodatnu opremu, to je jedina stvar koja je pozitivna otpocetka (ne znam da li neko dobija nesto vise od toga, ali je ok jer nista nisam ni trazio niti ocekivao). 

 

 Preuzimam motor i kažem im prilikom preuzimanja da cu za najvise nedelju dana da predjem 1000km jer idem BG-KL da imaju u vidu za prvi servis, da im dam do znanja, na to dobijam odgovor da slobodno pozovem kada budem bio na 900km i da ce mi zakazati za najkasnije 3 dana. Pozovem ja njih na nekih 850km da zakazem servis i oni mrtvi 'ladni mi kazu da je sledeci slobodan termin za 3-4 nedelje :D  ili za dve nedelje u NS (ja reko pa da ja sam kupio motor da ga drzim u garazi usred sezone), nije mi preostalo nego da kontaktiram vlasnika i objasnim mu situaciju (prijatan momak) i nesto mi je sredio da se to odradi nakon par dana.

 

Doslo je vreme za drugi servis i pozovem ih ja pre 3 nedelje da zakazem, covek sa kojim sam razgovarao mi je rekao "ajde zovem te za pola sata da ti kazem kada je termin", naravno nije me niko pozvao ni u tih pola sata niti posle dve nedelje nakon razgovora... pa ih ja pozovem pre nedelju dana i zakazem servis napokon za 1.oktobar.

 

Sa Barelom nemam iskustva, ali svakako prelazim kod njih cim mi motor izadje iz garancije, nadam se da su bar iskreni ako nista.

Ja sam u Barelu zakazao servis za sledeći dan (onaj prvi servis na 1000km).
Došao, rekli mi da ima kafić blizu, sačekao tako oko 50min, poslali mi poruku kad su završili.

Pri kupovini Barel daje 15% na dodatnu opremu i 10% na jednu kupovinu moto opreme u njihovoj radnji, što nije loše za početnika. Ja sam tamo kupio jaknu, kacigu, rukavice i još neke sitnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Plattner ima dobre opreme alpinestars agv i planirao sam i ja uzeti opremu da li tih 20% vazi na bilo sta u radnji i ako je nesto na popustu ili samo na ne snizene artikle takodje i za baral sa njihovih 15%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
pre 4 minuta, Catic je napisao:

Plattner ima dobre opreme alpinestars agv i planirao sam i ja uzeti opremu da li tih 20% vazi na bilo sta u radnji i ako je nesto na popustu ili samo na ne snizene artikle takodje i za baral sa njihovih 15%

Barel daje 15% na dodatnu opremu za motor, recimo koferi i šta već uzimaš uz sam motor, i tih 15% važi godinu dana od kupovine motora. Dok je 10% u Barelu na moto opremu, u njihovoj radnji, i to 10% samo za jednu kupovinu.
 

pre 3 minuta, Catic je napisao:

I da kakvi su sa servisom i koje su cene?

Mene je prvi servis za XMax izašao oko 8600din. Taj prvi je jako jeftin, samo ulje, filteri, ništa specijalno. Ali kapiram da će u budućnosti biti skuplje, kad se plaćaju original zamenski delovi itd.

Promenio član milosevicmilos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Kupovali smo u i u Platneru i u Barelu sve i svasta. Od motora,odece,obuce,komunikacija sve i svasta. Nemam apsolutno ni jednu zamerku. Mislim da neces pogresiti gde god da odes.

Jedini plus za nas iz BG i okoline je sto Platner ima servis i u NS pa ti je lakse da odvezes motor tamo na servis ako je guzva u BG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT
pre 24 minuta, Ivan F. je napisao:

Sa Barelom nemam iskustva, ali svakako prelazim kod njih cim mi motor izadje iz garancije, nadam se da su bar iskreni ako nista.

Nemas potrebe da cekas da izadje iz garancije. Barel je takodje ovlasceni servis.

 

Moj motor je kupljen u Barelu i odrzavan tamo, u Nisu. Kad je dosao kod mene, ja sam terao u Platner, da ne idem u Nis na mali servis. Sada ce ponovo u Barel, jer sad imaju servis u Bg-u.

 

Vozis nov motor, svakako samo menjas ulje i filtere, nije da moras ici kod istog coveka koji ce da "prati istoriju motora". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07
pre 55 minuta, Catic je napisao:

Plattner ima dobre opreme alpinestars agv i planirao sam i ja uzeti opremu da li tih 20% vazi na bilo sta u radnji i ako je nesto na popustu ili samo na ne snizene artikle takodje i za baral sa njihovih 15%

Na sve. 100e redovan servis, ali to je standardna cena otprilike za manje više sve motore u ovlašćenim servisima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Nisam uzimao motor nikad kod njih, ali jesam opremu. 

Uzeo komunikaciju u Platneru dok je bio sajam, nisu mogli da izdaju na sajmu racun i samim tim garanciju i rekose dodji u ponedeljak po njega u radnju.
Odem ujutru, oni kazu ne mozemo da ti damo jer nije kolega koji radi racune tu? Poslacemo ti postom daj adresu i broj.
Proslo je preko 2 nedelje nista i dalje nisu poslali.

Neodgovorni i nista im nikad vise necu uzeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Vuk je drzao servis u Platneru sada je u Barelu ,tako da je jasno gde treba ici.

Retko dobar majstor za koga sam cuo i od drugih majstora samo najbolje sto je stvarno retkost u Srbiji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 6 sati, milosevicmilos je napisao:

Mene je prvi servis za XMax izašao oko 8600din. 

Ovo je, realno, trgikomično skupo za prvi servis skutera. Mene je za Kymco kostalo 4.500, i još sam mislio da je to bezobrazno...

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
pre 1 minut, boza_kg je napisao:

Ovo je, realno, trgikomično skupo za prvi servis skutera. Mene je za Kymco kostalo 4.500, i još sam mislio da je to bezobrazno...

Nije to nista imam kvad cfmoto njihov servis ulja i filtera je 150e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
Ovo je, realno, trgikomično skupo za prvi servis skutera. Mene je za Kymco kostalo 4.500, i još sam mislio da je to bezobrazno...
Jbga, ipak je to Yamaha i još ovlašćen servis. Nije ni Hondin servis išta jeftiniji. Mada stvarno ne znam kako im se isplati 4500din za servis. To što uzmu na ruke je stvarno smešno onda.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja