Jump to content

Moto Zajednica

A1 ili A2- pomoć

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Pozdrav dobri ljudi, opet ja sa temom o polaganju, ali neophodno mi je da pitam i vas iskusnije za mišljenje, i hvala svakome ko odgovori.

 

Pa da krenemo. Imam dovoljno godina za A2 kategoriju, ali bih radije polagao za A1, reći ću zbog čega, a samo bih voleo da mi i vi kažete da li je to dobro razmišljanje ili ne. Škola u kojoj trenutno polažem za B kategoriju, poseduje samo A1 kategoriju od A kategorija(polaže se na motoru s manuelnim menjačem što je meni izuzetno bitno), medjutim, kod njih imam više pogodnosti, dosta nižu cenu u koju sve ulazi bez doplate za ispit itd... i mogućnost da brže obavim sve to, pa sam razmišljao da godinu, dve vozikam neku 125icu, i da zatim polažem za punu A, kad budem imao dovoljno godina i bar malo iskustva na motociklu i onda mi "široko" polje. Pa eto, šta mislite, isplatili se da idem prvo za A1 zbog niže cene, popusta, bržeg završavanja, pa onda za godinu dve ići na punu A, ili da menjam školu, polažem za A2, platim više i opet za godinu, dve, kad god, polažem za punu A ? Hvala i pozdrav svima !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ako imas dovoljno godina polazi odma za A ili A2, ne znam koliko imas. Zamisli polozis za A1 i onda posle dve god ponovo isto polazes za A, ponovo isto ucis itd. A u medjuvremenu ti sve ispari, i ponovo lekarski testovi itd. Po meni se to ne isplati

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Položi ti lepo punu A kategoriju, a vozi apenca ako hoćeš, jednom kad položiš punu A kat. posle si miran, nemaš daljeg polaganja drkanja... to ti je jednostavnija i jeftinija varijanta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Definitivno A! I samo A. Taj popust koji sada imaš za A1 će ti kasnije polaganje pojesti kroz lekarske, takse za polaganje, a možda ga iskomplikuju još gore za godinu dve. Ako možeš, mislim finansijski, kreni odmah sa obukom za punu A. Dosta njih daje na rate (tako sam i ja). Na duže staze je bolje rešenje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Joj hvala vam ljudi na odgovorima svima od srca, ali je problem što ja do pune A kategorije imam da čekam još skoro dve godine, a ne čeka mi se toliko, pa sam mislio da položim za A1 ako to već mogu brzinski završiti i da vozikam to, dok lepo ne ostvarim godine i novčane uslove da polažem za punu A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
pre 12 minuta, drmilan_ je napisao:

Onda polazi za a2

Hvala na savetu i odgovoru, kao što rekoh, jedini moj problem je što, polaganje za A2 će me izaći malo skuplje, svakako planiram da u jednom trenutku polažemo za punu A, znači svakako opet moram prolaziti kroz sve to, planiram da za početak kupim motor od 125cc, a u ovoj školi gde sada polažem za B imam popust( stvarno ok popust ), i privilegiju u smislu da brže pozavršavam sve to. E sad jedino problem je što u toj školi gde sam ja imam samo da polažem za A1, nemaju A2, zato i ostaje ta dilema, da li polagati za A1 i iskoristiti te neke privilegije bržeg završavanja i popust, ili menjati školu, i polagati za A2. Moram još jednom da navedem da svakako posle planiram polagati i za punu A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pljevlja/Podgorica
  • Motocikl: Zhejiang Tianying Locomotive Co. Ltd. A8 150cc (GY6)

Sve zavisi šta planiraš da voziš u budućnosti. Meni je npr isto falila godina za polaganje A kategorije, ali kako sumnjam da ću ikad voziti nešto jače od 35kw ( a pretpostavljam da ni ti nećeš, bar u početku), odlučio sam da polažem za A2 i odmah krenem voziti i sticati iskustvo. Naravno da je bolje odmah polagati za najveću dostupnu kategoriju ali ni A2 nije slaba, i mnogo je bolja opcija od dvogodišnjeg čekanja. Na kraju krajeva, moja je logika da ako imaš sredstava za kupovinu motocikla koji potpada pod A kategoriju, sigurno ti neće nikakav problem predstavljati dodatni trošak oko vozačkog ispita ( to je praktično čista formalnost ako već posjeduješ A2 kategoriju, bar kod nas u CG)

Promenio član pljevljak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pljevlja/Podgorica
  • Motocikl: Zhejiang Tianying Locomotive Co. Ltd. A8 150cc (GY6)

Samo da dodam da je, bar po meni, A1 kategorija “nužno zlo” kada polažeš kao maloljetnik, i da je A2 neuporedivo bolja investicija ako ispunjavaš uslov za nju (ali mi je čudno da postoji razlika u cijeni, u mojoj auto-školi je bila ista cijena za sve 3 kateorije) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Kao neko ko je u slicnoj situaciji kao i ti, ja sam se odlucio da polazem za A2 kategoriju. Doduse ja imam uslov i za A kategoriju. 

 

Nikada nisam vozio motor, seo sam par puta na skuter kao klinac i to je to. Na forumu sam citao savete i da treba odmah A katg. ako imas uslov, da je manje cimanja kasnije. Mada bilo je saveta i da ne treba odmah sedati i vijati obuku na najjacoj kategoriji ako ranije nisi vozio.

 

Ja sam konkretno izabrao A2 jer pretpostavljam da u narednih 5-6 godina necu voziti nista jace od 35kW. Ima 4-5 motora koji mi se svidjaju u ovoj klasi, te bih prvo njih provozao. A pored toga, primarno zelim skutercic neki od 125cc pa kasnije motor. 

 

Mislim da je A2 dobar izbor, razlika u ceni za doplatu obuke na A katg je nekih 20-25 hiljada. Sto nije mnogo ako budes polagao za par godina. Jeste cimanje opet prolaziti proces i slusati sve. Mada i broj casova je znacajno manji. 7 casova prakticne i NEMA teorijskih casova. To se odvoza za nedelju dana. 

 

Najbolje da sam vidis kako raspolazes novcem za opremu, za kupovinu motora i onda doneses odluku. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Napisao si da ti je bitno da je motor sa menjačem u auto školi. Veruj mi, nebitno je, upravljanje menjačem se nauči za jedan dan. Tako da nemoj da juriš motor sa menjačem pri izboru auto škole.

 

Definitivno idi na A2. Razlika je par časova a velika je razlika u izboru motora. Čak i ako ne budeš polagao posle za punu A kategoriju ostaje ti izbor motora do 35kw i 600-700 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Hvala vam ljudi svima puno na odgovorima, znači kad imaš pomoć iskusnijih. Upravo sam položio za B kategoriju danas, tako da u narednih par dana ću doneti odluku A1, ili A2, znam da ako položim za A1 kad tad ću morati za punu A, a, ako položim za A2, možda mi puna A i neće trebati...svakako nadam se da ću na kraju napraviti pravi izbor ahaha

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Hvala vam ljudi svima puno na odgovorima, znači kad imaš pomoć iskusnijih. Upravo sam položio za B kategoriju danas, tako da u narednih par dana ću doneti odluku A1, ili A2, znam da ako položim za A1 kad tad ću morati za punu A, a, ako položim za A2, možda mi puna A i neće trebati...svakako nadam se da ću na kraju napraviti pravi izbor ahaha

Srecno!
I idi na minimum A2


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Ljudi su ti ovde dali savet iz ličnog iskustva. Svi koji su polagali manju kategoriju (bilo koju) kad tad su morali preći na veću. I naravno opet zezanje. Zato i dobijaš savete da ideš na max moguće. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

A2 definitivno. 

Sa A1 si bas limitiran dok sa A2 imas solidan izbor motora pa ako nekad bas pozelis da vozis nesto od 100+ KS onda ce poloziti za A. 

Ljudi obidju svet sa 35kw :D 

Imas u putopisima cuvenog Kawazokija koji je na Suzukiju DR650 obiso ceo svet. Ako se ne varam on je do 35kw, mali GS je isto a2, imas versysa stopovanog na A2... 

 

Poenta, sa A2 i ne moras da polazes za jace dok sa A1 moraces sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Definitivno A2 a za buduce kolege koje imaju godina za punu A slobodno polazite odmah za nju, a motore kupujte redom po snazi. Razlika je u tome sto mnogi motori na A2 kat su skuplji od istih na A kat. A i izbor motocikala je veci, pricam o razlikama u 2-3-5 ks sto osetno nije primetno ali pravi razliku izmedju mozes i ne mozes da vozis.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja