Jump to content

Moto Zajednica

Race auspusi Ada, omaž i zahvalnost Robertu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Robert Mičiz... na prvom motoru Transalp 600 bio do Ade i na licu mesta gledao izradu i montažu. Tiho, polako, ljubazno i krećem nazad. Osmeh i uživanje. Na Caponordu, preko poruka i nenametljivo, dogovorim izradu 2 topa bez mog dolaska u Adu. Robert pravi " mustru " i vraća mi nove i stare topove. Odličan čovek i majstor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Aca napisa da niko ne nastavlja da radi? Citajuci ovo sada i ono ranije stvarno je velika steta sto znanje i radionicu ne nasledjuje neko. Naravno veci deo svega ovoga oko majstora i kvaliteta sam znao iako nismo saradjivali, sto bi rekli "dobar glas daleko se cuje"...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2005 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Pridružujem se, samo reci hvale za Roberta, čovek je umetnik, ispostovan sve moje želje, bio sam prezadovoljan njegovim topom na TunderAse-u. :care:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Evo da prekopiram pisali smo bas pre neki dan u nasoj temi o Suziju o njemu.

 

"Meni je radio na starom Suzukiju pre desetak godina i vec je tada bio u nedostatku snage,ali je jos mogao koliko toliko.Ceo dan sam proveo kod njega(pozvao me je i rekao mi da sam mu se svideo zato sto nisam dosadan i da ne praktikuje da musterija bude tu,ali eto).

Predivan covek i cela familija.Imao je nesrecu na moto krosu(bas aktivno vozio i neka takmicenja) i desi se sranje.

Covek je perfekcionista,poznaje sve motore,ja mu vicem ne diraj nista odlicno je-on kaze,ma ne vidis ti,ali ja vidim i opet ponovo sece i vari(radio mi je i granu).

Mogla bi se o njemu pisati i knjiga,velika steta sto se sve tako izdesavalo,da je bio u zdravlju,kakav kurac Akrapovic,dolazilo bi pola Evrope kod njega u Adu(ne preterujem-ako neko misli da se salim)."

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Bajmok
  • Motocikl: Honda Shadow vt 600c

Svog imenjaka sam upoznao 2019. Pravio mi je auspuh za ER5. Istini na volju nisam znao ni šta tačno želim, samo sam mu rekao da ne bude previše glasan i napadan. Robert je naravno odmah znao šta bi najbolje leglo mom motoru, i vizuelno i akustički i prepustio sam mu u potpunosti odluku. Takoreći išao sam na slepo poverenje u čoveka koga nikada nisam ni upoznao.

Krajnji rezultat je prevazišao sva moja očekivanja i nadanja. Mala Kawa je dobila zvuk kao da je duplo veći motor.

Posebna priča je završna obrada. Tu me je i najviše oduševio. Apsolutno nikakva zamerka se nije mogla naći. Svaki var, sastav su bez preterivanja savršeno odrađeni. Bio sam kod njega nekih 2 sata da mi montiraju auspuh. Tada su se odrađivali jos neki završni detalji i kad sam video kako vari i naknadno polira var, ostao sam bez teksta. Da ne dužim dalje, opšti konsenzus je da je čovek pravi umetnik i tu se samo mogu složiti. 

Dakle za više nego skromnu cifru se dobije proizvod koji izgleda svetski. Pri tom je za razliku od velikih imena svaki auspuh pravi ručni rad, svaki je unikat i priča za sebe. 

Motor sam prodao i sada se kajem što nisam skinuo auspuh, da se urami i okači na zid.

IMG_20200509_173455.jpg

IMG_20200509_173226.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
On 9/14/2021 at 11:37 PM, saxi said:

Rok koji je ona poželela kao datum, kada bi Robi dobio izenađenje je 10. oktobar

E šta bi, jel dobio iznenađenje? Jel se iznenadio? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ovaj put ništa, mali broj ljudi se upisao u temi spram onoga koliko je auspuha čovek izbacio, pa da ne tanjimo sa tankom knjižicom, sacekacemo da se još neko dopiše pa da se bacimo u akciju.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja