Jump to content

Moto Zajednica

Race auspusi Ada, omaž i zahvalnost Robertu

Recommended Posts

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

        Dragi bajkeri i obožavatelji avantura i druženja,
velika mi je čast i zadovoljstvo, da pokrenem jednu humanitarnu i plemenitu akciju, na molbu Robertove supruge Elvire, koja se obratila svojim dugogodišnnjim prijateljima i saradnicima, firmi MOTOSEDIŠTA BOBAN (koju čine nadaleko poznati Sanja i Boban sa Altine, ), sa ciljem da se oda počast genijalcu, inženjeru, projektantu, čarobnjaku sa vizijama... za njegovo životno delo osmišljavanja dizajna, zvuka, funkcionalnosti, prestiža, muzike za uši tokom krivinarenja, trkanja i ostalih moto avantura :)
         Uprkos velikoj želji Roberta koji je veliki profesionalac i mag, vredna pčelica koja je neumorno i bez zadrške izlazila u susret željama bajkera, i uz puno strpljenja i entuzijazma sa oduševljenjem prihvatao svaki izazov, da preskoči granice nemogućeg i dopadljivosti na razne načine, bolest sa kojom se mučio godinama unazad, dovela je do toga da je uz svu dobru volju i gigantsku želju, morao je da ode na zasluženi odmor. A Elvira, kao i svaka brižna i nežna supruga, podrška od davnina, koja mu je duvala vetar u leđa, poželela je da na još jedan poseban način pokaže svoju ljubav, odanost i plemenitost Robertu i došla je do ideje, da bi bilo divno, da se svi oni koji su imali čast i zadovoljstvo, druženja i poslovanja sa Robertom, da napišu svoj lični utisak, koji ćemo Sanja, Boban i ja da skupimo, (iskopiramo odavde iz teme) i uz saglasnost vašu ubacimo u jednu knjigu utisaka, koja bi na jedan poseban način dala pečat Robertovom umetničkom opusu. Ideja je da svako zapiše neku svoju priču, podeli impresije, jednostavno pretoči svo ono oduševljenje i radost, utiske koju je dobio zahvaljujući iskustvu druženja i poznanstvu sa Robertom.
     Rok koji je ona poželela kao datum, kada bi Robi dobio izenađenje je 10. oktobar, tako da imamo oko 15-ak dana da ispunimo temu utiscima, stoga udrite po tastaturi i napišite šta vam je volja, pomozite nam da im još jednom dunemo vetar u leđa, mislim da ovakav gest i ovakav čovek zaslužuju i mnogo više od ovoga, jer ljubavi i pažnje nikad dosta.



 

  • Sviđa mi se 17
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Majstor-umetnik.Veliki covek sto danas nije lako biti.Svaki moj motor je imao njegov auspuh i NICIJI  drugi .Pozdravljam akciju i pridruzujem se  

Promenio član gixxer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Umetnik i Majstorcina! I sta drugo reci a da nije receno.

 

Bilo bi lepo da se skupimo poskidamo kilere pa da nas cuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na svake dve ga godine kontaktiram, pitam za zdravlje i pohvalim... Njegova je "muzika" poznata, svojim je radom ostavio trag!

 

Jedan od cetiri koji sam imao cast da vozim i uzivam u zvuku, karbon "RACE", svojim je nesebicnim poklanjanjem rada, mnogima pa i meni omogucio da priustimo vrhunski proizvod i uzivamo u zvuku.

Uvek sam sa ponosom nosio "Race" plocicu, potpis naseg Roberta.

Hvala Majstore, Nenad Kg.

33.jpg.f8092f757c5aaee2efa02c2afa0848d1.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Stara garda majstora koji je između ostalog to radio sa ljubavlju i koji se nije okrenuo komercijalizaciji/volumenu komada topova već rešavanju svakog zahteva ponaosob za svaki motor koji je došao u radnju.

To iziskuje druge veštine i ljudske osobine koje Robert poseduje.

Bez Elvire i ovo do sada ne bi bilo moguće, pravi primer max podrške koja često u životu može da izostane.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Ja imam kontra iskustvo.

Cak sam se bio ponudio da dodjem da radim,jer mi je tu na 25km,a nije mi nepoznata struka.

Stim sto posle cujem i procitao sam da je napravio jos primeraka topova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Dragi Robert

 

Za tebe saznah od pravih drugara

Rekli za tebe - majstorčina prava

Umetnička dela od metala pravi

Presrećan je onaj ko njegov top stavi

 

Saradnja sa tobom je kao pero laka

Ispunjena mi je uvek bila želja svaka

Tvojih ruku delo, tvoga uma plan

Meni je donosilo sreću svaki dan

 

Bio sam ti gost, moja sreća luda

Slušao sam priče, video sam čuda

Video atelje, gde umetnik stvara

Remek delo od metala, koje drumom hara

 

Legenda si prava i upamćen ćeš biti

Sećanje na tebe nikad neću kriti

Tvoja umetnička dela sad su deo nas

Race Ada je najbolji, tvrdim na sav glas!

 

Pozdrav!

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 18
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

@Markone88 Svaka čast na trudu da napišeš ovo, ali što bre poslednji pozdrav.. Ako sam dobro razumeo čovek nije umro i imaće priliku da pročita tvoju pesmu :D

 

11 hours ago, saxi said:

Rok koji je ona poželela kao datum, kada bi Robi dobio izenađenje je 10. oktobar

 

Ja tako razumeh.. Izvinjavam se unapred ako sam pogrešio.

Promenio član Marek1987
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 minutes ago, Marek1987 said:

@Markone88 Svaka čast na trudu da napišeš ovo, ali što bre poslednji pozdrav.. Ako sam dobro razumeo čovek nije umro i imaće priliku da pročita tvoju pesmu :D

 

 

Ja tako razumeh.. Izvinjavam se unapred ako sam pogrešio.

Aha, sad tek vidim da je to po sredi. Jos bolje. Bas sam se smorio. Prvo Laki sad ovo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Majstor, onaj pravi. Sto drzi rec i stoji kvalitetom iza svog rada. Za svakog kone zelim opisati kakav je to covek, jednostavno kazem "I ako mu se zapalila el. Instalacija u radionici ispostovao je rok koji je sam postavio." 

Cak i pored mog insistiranja da mi nije hitno i da mogu cekati, jednostavno uvek drzi rec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

U momentu kad sam se raspitivao za Robertov kontakt, pre dve ili tri godine, rekoše mi da mu nije najbolja zdravstvena situacija, da retko kad uzima nekome da radi i da retko kome i odgovori na poruku, poziv, mejl. Napišem ljubazan mejl, navedem sve preporuke koje sam dobio (uglavnom na bjb), kao i da bi mi bila čast da mi baš on to odradi, ukoliko je voljan i u mogućnosti. Stiže odgovor čini mi se istog dana uveče. Nakon što smo dogovorili posao, o kolko je strpljenja imao da mi objasni kako da skinem auspuh, pa nije sve glatko išlo, pa u nekom momentu pomislih au bre oteraće me čovek u k.. presešće mu saradnja samnom. Jok! Uporan i beskonačno strpljiv, uvek zadržavajući ljubaznost, bez i najmanjeg traga nerviranja. Pravo je zadovoljstvo sarađivati sa takvim ljudima. Sreće moje kad mi je stiglo ovo :):

 

1631697303773.jpg

 

1631697332157.jpg

 

E od tog momenta je SV postao ono pravo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ni jedan Mivv, ni Remus, ni Akrapovič za mene nemaju vrednost kao Robertovi auspusi. Imao sam prilike i mogućnosti da kupim "brendirane" auspuhe ali ih nikada nisam poželeo niti pomislio da ih zamenim.

 

Kroz Robertove auspuhe, uz motor, diše i Robertova snaga. Oni su simbol toga i ja sam jako ponosan na to što ih imam. 

Iz poštovanja prema Robertu, na kraju svake sezone auspusi imaju tretman.

 

2015-03-01-19-21-45-155.jpg


DSCN0714.jpg


IMG-20190106-152304.jpg


IMG-20200119-124625.jpg


TDM-900-L-420mm-resize.jpg


TDM-900-L420mm-Aleksandar-resize.jpg


TDM-900-L420mm-a-resize.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ko hoće da dođe u Adu, a iz daleka je ima smeštaj kod mene u Padeju (7 km od Ade). Ima garaža za motore i smeštaj kod mene u stanu pa koliko nas stane.

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Čoveka ne poznajem, i nisam imao prilike, a ni potrebe da ga upoznam (vozim skuter), ali za ove 2 godine na forumu sam toliko dobrih, i lepih reči pročitao o njemu, da sam stekao utisak da je velemajstor u svom poslu, i priznat od veeelike većine korisnika njegovih gromovnih cevi...a pre svega, čovek, na mestu. 

A tebi @saxi veliko hvala na rečima, kojima si opisao svoju, i Elvirinu želju, kako da ova tema bude interesantna i ljudima kao meni, koji ga nisu (još uvek) upoznali.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ton je u prstima

 

Šetam Dunavskom ulicom u Novom Sadu (ovo "a" u nazivu nije slučajno krivo, Novosađani posebno akcentuju naziv samo te ulice), za ruku držim mog prvenca, koji je skoro prohodao. O zidove kuća u tom sokaku odbija se glasan i čist zvuk prima, ili tambure kako ga još zovu. Prilazimo hrabro, ali sitnim koracima, i stajemo na par koraka. Obojica slušamo, sin po prvi put, sluša onako kako samo dete može da sluša - radoznalost, odušvljenost, čuđenje sve u istom trenutku. Oči uprte u uličnog svirača, gleda ga, gleda.. divan momenat koji traje.  Meni je ton tog instrumenta jako poznat. Odrastao sam s njim. Moj deda je svirao prim. 

Zvuk je čudesna stvar. 

U istom trenutku dok držim za ruku svog sina, kreće salva u grudima, obuzima me ton i emocije, sećanja ranog detinjstva. Ko god je to doživeo zna kako pesma ili muzika udare u čoveka. Kao maljem.... Kroz glavu mi prolaze ruke i prsti mog dede, i kao da vidim - njegovi prsti kako stoje na tim tvrdim čeličnim žicama, spretno i odmereno menjaju mesto, a desna ruka neverovatnom brzinom okida penom (velika trzalica koja se ako se dobro sećam pravila od neke kosti). Magija spretnosti i umeća koja deluje tako lako kad vešte ruke to rade. Simfonija pokreta. 

 

Ova priča zapravo ima veze s nečim što sam doživeo skoro deceniju ranije. Bio sam skoro svršeni student, radili se svakojaki poslovi, priče o porodici i deci nisu bile ni u planu. Jok. Jedino bitno je bilo samo jedno - motori.

Moda, odeća, satovi, izlasci u skupe klubove, ništa od toga ni mene ni moje drugove nije interesovalo. Sve zarađeno hrani isključivo jednu pasiju - vožnju motora. U tom periodu imao sam SV650s, čitaocima ovog foruma ne treba objašnjavati taj motor. Fabrički auspuh. Ne postoji ton, ne postoji vibracija, ne postoji ništa, sterilno. Sve to radi savršeno, ali to nije to. Skupile se parice, trajalo je to jer dnevnica beše veoma skromna, za tako nešto se moralo izdvajati sa strane dosta dugo, svako ko se odricao radi motora razume. Ali neka... Vredi. Imam cilj. Drugi auspuh, znam i koji, svi o njemu pričaju. Gledao sam ih na tuđim motorima, čuo sam ih puno komada - to je ono što ja hoću.

Mukom stečeni novac ide isključivo u prave ruke. Ruke koje to razumeju. Srećom ove su bile zaista takve, o njima nešto kasnije.

Dobijam e-mail adresu od drugara, objasni mi situaciju, da je gospodin u lošem zdravstvenom stanju ali da pitam da li bi on želeo da mi napravi auspuh.

Konverzaciju ne bih opisivao, jer ko god je imao kontakt sa gospodinom o kom je reč u ovoj priči će reći isto, ljubaznost, preciznost, sve objašnjeno, do tančina, 22 e-maila je razmenjeno, datum ugovoren, satnica, sve.

Rezervišem slobodan dan, budim se uzbuđen, hladno majsko jutro, via Ada. Nikad nisam bio u tom kraju. Ajme, divno je ići motorom u nova mesta.

Stižem ispred kapije. Lako sam našao, u e-mailu mi je i slika poslata, "nemo'š promašit' ".

Madam me pušta u dvorište, dočekuje i kaže da se izvinjava ali majstor će tek za 15-20 minuta, objašnjava da mu je teško da se spremi - nema zašto, ja sam tu, čekam koliko god treba, nema žurbe.

Tako i bi. Par minuta kasnije stiže i Majstor. (Ne, nisam pogrešio sa velikim slovom.). 

Robert.

Sve je kao što je dogovoreno u prepisci pripremljeno, do tančina, sve je napravljeno. Gledam u "top". Veličina kakvu sam želeo, mat brušeni prohrom, crna kapa, Race logo (za koji je Majstor pitao da li želim, ako ne želim neće ga staviti - ni slučajno bez!!! Sa ponosom ima da bude tu).

Ima samo još da se napravi prirubnica na mojoj grani ali ona takođe mora da se zavari. Majstor me pita da li bi pomogao samo ako mogu njegovom sinu da skine granu sa mog motora jer on ne može - nema potrebe, dajte mi samo ključ jer nisam poneo ništa, sam ću. 

Dobijam potreban ključ, ležem na pod, (važan detalj: došao sam u beloj majici ispod moto jakne), odvrćem časkom granu, skidam, stavljam je na majstorski sto i Majstor će sad to da namesti, pripremi za montažu "topa". Majica je dalje bela. Ovo je radionica kakvu retko možete videti. Besprekorno uredna, čista, gotovo na nivou zubarske ordinacije.

I tada shvatam, zapravo, o kakvom se Majstoru radi. Detalji. Najsitniji detalji. Majstorstvo se ogleda u detaljima. Svaki milimetar, svaki komad koji je sklopljen u taj top je prošao kroz njegove prste, svaka nitna je pregledana, svaka šelna, sve stoji u simetriji. 

Par puta skidam i vraćam granu, samo ovlaš, dok Majstor nije sam bio potpuno zadovoljan uglom i polažajem topa u odnosu na rep, točak, zadnju vilu... Pita me da li se ja slažem?! 

Kroz osmeh uspevam samo da izustim - ko sam ja da bolje znam od Vas?? Ako ste Vi zadovoljni, ja tu ne bi ništa ni pomislio da menjam. Majstor kaže to je to. Daj na sto.

Par trenutaka kasnije, Majstor zavaruje prirubnicu. Gledao sam puno puta razne majstore i tehnike zavarivanja, al ovaj put ovo deluje nekako lako. Ruke i prsti koji laganim i spretnim pokretima obavljaju tako tehnički zahtevnu operaciju... Var je rukopis. Ovo nije onaj doktorski, "šta sad tu piše", niti je spisak od žene za pijacu... Ovo je kaligrafija. I dan danas imam urezanu tu scenu u sećanju... 

Gledam u ruke Majstora i divim se.

 

Kakve veze ima ulični svirač, moj ded, i tambure sa početka ove priče?

Pa lepo. 

Ton je izgleda stvarno u prstima. Ruke su stvorile. I ne mogu sve, i ne mogu svačije.

To su ruke Majstora koji je stvarao ton. Verujem da je bilo i tehničkih benefita, lakši motor, estetika, sve sve sve, meni nebitno, to je majstor koji je stvorio ton koji je meni obeležio lep period života.

Taj motor sam nakon toga vozio još neko izvesno vreme. Putovao sa njim, Srbija, Bosna, Hrvatska... Uspomene, događaji, ljudi, predeli... Ali i dan danas znam zvuk tog motora. To nije bio isti onaj motor koji sam kupio. Tada je postao motor koji sam želeo.  Već sto puta korišćen i izžvakan izraz "karakter" ali to zaista jeste tako. Taj ton je imao samo taj SV. Sa tim auspuhom. Pri konstantnoj vožnji se utiša, utihne, samo blagi bas u pozadini iza huke vetra, koji me nosi kroz predele... ali na dodavanju gasa to je blasno brundanje.

Na posletku kako slovima opisati ton? Ni note to ne mogu...

 

I možda sam ja čudan, mnogi bi rekli i lud, mene muzika i ton, pa čak i zvuk u momentu vrate u sećanja, u uspomene, u mladost, detinjstvo..

Verujem i da će Robertov sin jednog dana ostati negde tako zatečen.

Čuće poznat ton, to verovatno neće biti u Dunavskoj pored poslastičarnice, to verovatno neće biti prim, ali će doživeti isto, u momentu vraćen u neki davni svet, ali će na žalost njegov "ulični svirac" otići velikom brzinom dalje niz put... 

 

Hvala još jednom, 

Na svemu.

Andrej B.

 

 

 

 

 

200px-Prim_tambura.png

  • Sviđa mi se 35
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Auspuh od umetnika Roberta na mom Stromu evo peva već 4-tu godinu...i zvuk je sve bolji i bolji :)

A što se tiče kvaliteta izrade imam samo reči hvale, nema ni jednu tačkicu na sebi...prosto neverovatno!

 

Majstor Robert je toliko pristojan i kulturan čovek, a njegova radionica čista apoteka! Šteta što više ne radi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Bio kod Roberta pre desetak godina u radionici i gledao na licu mesta kako mi prave auspuh. Neverovatno. Na kraju me pita koju ćeš nalepnicu, Akrapovič, Yoshimura... Rekoh ne dolazi u obzir ni jedna osim Race.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Sta napisati posle Andreja?

 

Ali hajd', i ja cu vam preneti moje iskustvo i upoznavanje sa Majstorom, virtuozom , divnim i kulturnim covekom Robertom i njegovom suprugom Elvirom.

 

Tamo negde "dvehiljade i neke" prodam auto coveku u Adu i ostanem u kontaktu sa njim. Kako odem  u taj kraj obidjem ga i bacim pogled u radionicu da vidim sta pravi.

Bila je to masinska radionica-alatnica i privukao mi pogled alat koji me je asocirao na deo auspuha motora.

Pitam da li je to ono na sta mi lici i Istvan kaze "Da, pravim alat za kape auspuha mom jako dobrom drugaru koji pravi auspuhe za motocikle".

 

Ja: "Woww, kad me vodis kod njega?"

Istvan: "Kad dodjes sledeci put"

 

I proslo je vremena do mog sledeceg odlaska u Adu, svratim kod Istvana iodmah pitam "idemo li kod Roberta" a Istvan odgovara: 

"Ne, Robert je u bolnici, imao je nezgodu sa krosericom"

 

Dalje znate pricu, oporavak dug i tezak, kolica...  

 

Prosle su godine, motori su se vozili i uvek imali neki izduv sve dok nisam kupio Caponord sa serijskim auspusima. Rekoh sebi "Ovde ce RACE da svira".

 

Tako je i bilo. Posle par mail-ova pao je dogovor, otisao sam kod Majstora, odusevio se njime, suprugom, radionicom... Bolje reci Ordinacijom.

 

A Robert kao hirurg, miran, odmeren, tih, precizan...

 

Bruseni Aluminijum sa sjajnim prohrom kapama, u sredini otvora i malo uvuceni u odnosu na štop svetlo, 3 cm.

 

Jedva docekah dogovoren dan za preuzimanje motora. Robert me cekao sa osmehom na licu i ta njegova ushicenost mi je govorila da je on prezadovoljan uradjenim, izgledom i zvukom u sta sam se i uverio posle par trenutaka.

Kad sam video kako stoje onako sjajni i ispolirani na crvenom Caponordu na momenat zaboravih da me ceka jos i akusticno odusevljenje.

Taj zvuk iz RACE topova, tu grmljevinu u prostoru ispred radionice je tesko zaboraviti, kao i osmeh na njegovom licu kad sam ga pogledao.

 

Robert je veliki covek, kao i Elvira koja ima ogromnu volju i energiju da se izbori sa svim svojim obavezama i jos da pruzi maksimalnu podrsku i pomoc svom suprugu.

 

Posle tog motocikla jos jednom smo pravili dva ista topa, malo se druzili i te auspuhe imam i sad.

Necu ih nikad dati uz motor ni prodati posebno. Oni imaju posebnu vrednost kod mene.

 

Povremeno kontaktiramo mailovima, cestitamo praznike jedan drugom, sa mnogo reci postovanja i paznje.

 

Nadam se da cemo jos dugo godina..

 

Hvala cenjeni Elvira i Robert.

 

 

 

 

DSC_0753.JPG

IMG-3829c5fed1967aae1c2c7848ea72715a-V.jpg

Promenio član Simon69
  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ne znam šta dodati, a da već niste rekli.

I kroz vaše reči mogu da ga slušam, jer se tačno tako izražavao/komunicirao i samnom.

Obostrana komunikacija je bila puna poštovanja i koliko god dugo trajala nije bilo potrebe da se bilo šta menja, jer to nije bilo poštovanje koje je u velikom broju drugih primera usiljeno i besmisleno, već poštovanje koje nije moglo drugačije...

 

Kad sam se obratio g. Robertu prvi put, mislio sam vredi pokušati, to je najmanje što mogu, pa sam još jednom poslao ljubazan podsetnik i tada mi se otvaraju "magična vrata". Prepiska je jednostavna, ja nemam nikakve rokove jer je zima, ali sve je završeno i pre roka datog od strane g. Roberta i isporučeno/preuzeto po dogovoru.

 

Pošto je i zahtev bio da kačenje bude kao kod fabričkog lonca, došlo je do malog odstupanja koje je moralo na licu mesta (u radionici u Adi) da se podesi/prepravi. Poziv na dolazak u njegovu radionicu, pri tome u jeku pandemije, me je svrstao u "povlašćene" (tako sam se ja osećao).

Tom prilikom sam ga upoznao, kao i njegovu divnu suprugu Elviru. Divni ljudi. Ta divna supruga mu je bezgranična podrška, toliko mu je asistirala da sam se ja osećao postiđeno i pokušavao na sve načine da to traženo ja uradim umesto nje, dok je istovremeno g. Robertu bilo neprijatno što ja to radim... Eto, koliko su to divni i pažljivi ljudi.

 

Ubrzo posle montaže sam imao peh da mi se na nekom makadamu motor svali na desnu stranu i ošteti auspuh.

Sramežljivo sam se obratio g. Robertu sa slikama oštećenja, i dobio od njega reči podrške da ne očajavam i da će to biti popravljeno čim mu pošaljem auspuh na popravku i da će novu oplatu pripremiti koliko već sutra.

 

Ovom prilikom želim ponovo da pošaljem velike pozdrave g. Robertu i njegovoj supruzi Elviri.

 

Moja omiljena fotka:

 

26820202b.thumb.jpg.9b877ff2ae30c053ea07cf5f798180a3.jpg

 

p.s. uspeo sam da okačim snimak zvuka mog motora sa Race Ada auspuhom

 

 

Promenio član DonToni
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam na zalost izgleda propustio zadnji voz. Par puta sam pokusavao prosle godine da narucim auspuh, ali bez uspeha. 

Jako velika steta sto nikog nema da nastavi njegov posao, koji bi se verujem vremenom samo sirio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mmmm kako reze!
Robert dole na ulazu a za 600ccm stavlja mrezu/resetku, opstrukciju gasovima da ih uspori i stvori manje "ispiranje"
Isti je promer perforirane cevi/prihvata i za 1000ccm ali bez tog dodatka.

Sent from my motorola one using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja