Jump to content

Moto Zajednica

Bendiks Tenera 660

Recommended Posts

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere


Juce je poceo da mi slajfuje bendiks. Otvorio sam i zatekao sam nista posebno. Zamajac izgleda malo pogrebano i malo se oseti reljef pod prstom
 
 
20210914-084918.jpg
 
A ovaj deo sto je na magnetu ne izgleda osteceno, jedino sto kad se uhvati za ove savijene zice mrda levo-desno oko 2mm
 
20210914-084941.jpg
 
20210914-085322.jpg
 
20210914-085313.jpg
 
 
Da li cu moci da prodjem samo sa obradom zamajca ili moram nesto da menjam?
 
Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Rasturio sam i bendiks. Ovako izgleda povrsina gde valjci gaze, jos vise se oseca pod prstom nego na zamajcu

20210914-123059.jpg

20210914-123126.jpg

A od valjcica ova tri su najgora

20210914-130511.jpg

20210914-130547.jpgafrican american boy names

20210914-130532.jpgregal boy names

ostali su svi ovakvi

20210914-130611.jpg


Moram da napomenem da mi pre nije slajfovao bendiks do juce kad sam hteo da upalim motor, nisam uspeo jer je slajfovao, dopunio akumulator i opet ista prica. Pre nije slajfovao ni kad je bio slab akumulator.
Da li mogu da zamenim ove valjcice (ako mogu, gde da ih nadjem?), a ove dve povrsine da dam strugaru malo da mi izravnja ili moram sve novo?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Juce je poceo da mi slajfuje bendiks. Otvorio sam i zatekao sam nista posebno. Zamajac izgleda malo pogrebano i malo se oseti reljef pod prstom
 
 
20210914-084918.jpg
 
A ovaj deo sto je na magnetu ne izgleda osteceno, jedino sto kad se uhvati za ove savijene zice mrda levo-desno oko 2mm
 
20210914-084941.jpg
 
20210914-085322.jpg
 
20210914-085313.jpg
 
 
Da li cu moci da prodjem samo sa obradom zamajca ili moram nesto da menjam?
 
Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
 


Ништа посебноооооо? Није добро из авиона.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И само да ролницама промениш место решаваш проблем АЛИ КРАТКОТРАЈНО. Ако егализујеш замајац, нешто дуже. Али моје мишљење је да мораш да га мењаш за нов. На колико преџених се ово дешава?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
87000 ima na satu, provereno pravih. Kako se radi taj proces egalizovanje?
I ako uzimam novo, da uzmem samo rolnice ili sve?



Све ново, а километража богами добра. Егализујеш замајац исто као радилицу на летечи или лежечи, е сад мајстор треба да се ухвати у коштац јер ретко ко је спреман да раштелује машину да би ти завршио посао.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Za novo sve ce da bude malo teze, jer to izlazi preko 500 evra. 150 evra su samo valjci. Videcu onda sa ovim drugarom koji je strugar da li ima opciju da mi to uradi ako nema moracu kod nekog ko radi masinsku obradu glava i radilica.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Бар лежај нови и равњање замајца(није то замајац али тако почесмо па да се разумемо).
И унутрашњи део лежаја је очајан.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Za novo sve ce da bude malo teze, jer to izlazi preko 500 evra. 150 evra su samo valjci. Videcu onda sa ovim drugarom koji je strugar da li ima opciju da mi to uradi ako nema moracu kod nekog ko radi masinsku obradu glava i radilica.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока


Прво се изради "трн"(осовиница на којој се набија "замајац") па онда егализација само до добијање идеално равне површине. Нема ту прва специјала, друга специјала. И агрегат увек да буде у кондиции да пали од прве. Она пролетња верглања после "зимског сна" скрачују век баш овом склопу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И кад кажем да је најбоље да га зими палиш повремено рачунам на ових 500€ трошка који могу да се избегну. Сви ти кондензати који се стварају у уљу су мање страшни од овог.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Ja placao nedavno rolnice ili veljcice 60e za pegasa.

Sva 3 dela 180e,pa verujem i da za yamahu ima za slicne novce.

Promenio član Surla85

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ma ja ga zimi ne palim bezveze, uglavnom ga i provozam, ove zime najvise sto je stojao je mozda 5 dana. Cim je suvo i temperatura par stepeni iznad 0 ja motor koristim da zavrsavam posao po gradu. Ne volim autom po gradu pa to ti je.@Krokodilo hvala ti puno na ovim savetima, mnogo mi znace. Sutra cu da vidim sta kaze masinska obrada pa javljam sta sam uradio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Narucen ipak nov lezaj u Barelu, cekam da stigne. Koga mogu da kontaktiram i gde da posaljem da mi obrade deo u koji stoji lezaj i zamajac, tj deo koji ulazi u lezaj? U Pozarevcu to ne radi niko.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Овако треба да буде обраџена површина где належе једносмерни лежај. Ово је редуктор за скутер али обрада је иста.938710fa5cae10b89dae8e4124b32492.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Hvala puno na odgovoru. Nazalost moracu da vratim onako, nemam mi druge. Nisam uspeo da nadjem majstora koji to moze da mi uradi i odustao sam. Ne mogu vise da se nerviram. Ovi koji rade obradu radilice kazu da ne mogu da pridju skroz da obrade zbog zubcanika, ovi drugi koji mogu nece da se zezaju sa time. U oba slucaja, ne znam iz kog razloga ali vecina to radi, kad vide da ne mogu da mi urade pocnu da pametuju da to ne radim jer cu da poremetim nesto i dzabe ja pricam da to malo koliko treba da se skine ne utice na nista, nastavljaju oni dalje. Kad ih pitam el znaju kako funkcionise sve to oni ne znaju, pa sta mi pametujes onda, batali me ako ne mozes da mi uradis dovidjenja prijatno, ne trosi ni moje ni svoje vreme.
Tako da cu da odnesem kod druga na strug i on ce malo da ga ispolira vodenom smirglom i tako cu da ga montiram, nema mi druge.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 13.10.2021. at 11:11, Darko 012 je napisao:

Narucen ipak nov lezaj u Barelu, cekam da stigne. Koga mogu da kontaktiram i gde da posaljem da mi obrade deo u koji stoji lezaj i zamajac, tj deo koji ulazi u lezaj? U Pozarevcu to ne radi niko.

Nikakvo grumfovanje, trebao si odresiti kesu i uzeti nov frajlauf + zameniti ulje i filter ulja jer imas opiljaka koliko hoces.

Ovako kako si zamislio.... bojim se da ces nauciti neke stvari na tezi nacin!

 

Inace, frajlauf najvise strada kad se dugo vergla i kad je slaba udarna struja akumulatora ili ti njanjavo verglanje, to ga satire.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Hvala puno na odgovoru. Nazalost moracu da vratim onako, nemam mi druge. Nisam uspeo da nadjem majstora koji to moze da mi uradi i odustao sam. Ne mogu vise da se nerviram. Ovi koji rade obradu radilice kazu da ne mogu da pridju skroz da obrade zbog zubcanika, ovi drugi koji mogu nece da se zezaju sa time. U oba slucaja, ne znam iz kog razloga ali vecina to radi, kad vide da ne mogu da mi urade pocnu da pametuju da to ne radim jer cu da poremetim nesto i dzabe ja pricam da to malo koliko treba da se skine ne utice na nista, nastavljaju oni dalje. Kad ih pitam el znaju kako funkcionise sve to oni ne znaju, pa sta mi pametujes onda, batali me ako ne mozes da mi uradis dovidjenja prijatno, ne trosi ni moje ni svoje vreme.
Tako da cu da odnesem kod druga na strug i on ce malo da ga ispolira vodenom smirglom i tako cu da ga montiram, nema mi druge.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока


Мајстору је највечи проблем да прештелује машину која је веч дотерана на одраџени распон за радилицу од аутомобила. Кад је растојање мало измеџу леве и десне главе велика су конусна одступања и треба да штелује више пута а можда и промена брусног камена је неизбежна. Вероватно цену коју би потражио била би "безобразна" па не прихвата.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ma ok je meni to, razumem. Ali ako ne moze da mi zavrsi posao nek mi kaze ne mogu da ti zavrsim posao i da se rastajemo, a ne da mi drzi predavanje kako ce to da se poremeti a pojma nema kako to sve izgleda. Hvala u svakom slucaju, dosta si mi pomogao!

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ma ok je meni to, razumem. Ali ako ne moze da mi zavrsi posao nek mi kaze ne mogu da ti zavrsim posao i da se rastajemo, a ne da mi drzi predavanje kako ce to da se poremeti a pojma nema kako to sve izgleda. Hvala u svakom slucaju, dosta si mi pomogao!

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока


Иначе Сателис је у праву да ако имаш могучности за нови део, то је дефинитивно најбоље решење.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Sada sam tek video sta je Satelis napisao. Na zalost mesecno primanje mi je manje od cene celog frajflaufa tako da nisam imao mogucnost da ga kupim, cupavo mi je i za samo lezaj. Kad stigne lezaj svakako sam planirao da sipam novo ulje i stavim novi filter posto je vec i bilo za menjanje. Kad smo vec kod akumulatora, koliko bi trebao da bude napon na akumulatoru kada stoji? Moze da se desi da je akumulator jedan od krivca a jedan sam i ja zato sto motor koristim da zavrsavam posao po gradu sto cu da izbegavan u narednom periodu.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mesecna su primanja onolika kolika su, ako se trenutno nema ti lepo pokri ciradom i nek cuti dok se uslovi ne budu stekli.

Ni karabudzenje nije jeftino a pitanje je koliko ce trajati i sta ces raditi, ako ti sledece sezone opet zastopa.... koga kriviti,  koliko ce tek onda kostati popravka?

 

Napisah ti sta ubija frajlauf ili bendiks, slican klinac iste namene.

Napon (V) akumulatora je jedna stvar i nju ne treba mesati sa tim dal je aku dobar ili nije jer napod ne utice na verglanje vec udarna struja (A).

Moze biti da napona ima al mu kapacitet manjka..... 12.6V na displeju, krenes da zaverglas a on njanjav samo tako ili pak jednom okrene i cao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pa cerada mu ne gine sledeci put, 4 dela ima, 4 meseca voznje nema. Sumnjam da mi je akumulator oslabeo. Od kada sam rasturio motor drzim ga na pametnom punjacu, jednom sam primetio da je neko mrdnuo i vratio klemu a tada ne puni, nego samo meri napon i napon je bio 12,4V.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja