Jump to content

Moto Zajednica

posle probe pobegli sa motorom

Recommended Posts

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, Andrej_Hotstepper je napisao:

Al sve to ustranu... Drskost i smelost... To je meni fascinantno.

Da ne kažem da ne bi znao kako da se susdržim da mu ne popravim koju koščicu, nogice, rukice... Aj budi budi normalan... Kako?

 

Шта те чуди, живимо у земљи у којој убијеш дете на пешачком прелазу и добијеш наногицу годину дана. Те вредности се пропагирају, то постаје стање нормалности. Нема закона, тј. селективан је.
Шта је тим клинцима, којима се јавно пропагира да је закон флексибилан и обезвређен, проблем да украду један мотор, мало се провозају и оставе негде крај пута, у једном или више комада?
Добиће неке благе казне и ето их опет за пар година. Они су "фаце" у садашњем систему вредности.
А да их "преваспиташ" заглавио би на робију питај Бога колику, јер су вероватно синови неких дрипаца који су их васпитали према себи.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Motocikl: Dl 650/22
Pre 2 sati, Marko05 je napisao:

Шта те чуди, живимо у земљи у којој убијеш дете на пешачком прелазу и добијеш наногицу годину дана. Те вредности се пропагирају, то постаје стање нормалности. Нема закона, тј. селективан је.
Шта је тим клинцима, којима се јавно пропагира да је закон флексибилан и обезвређен, проблем да украду један мотор, мало се провозају и оставе негде крај пута, у једном или више комада?
Добиће неке благе казне и ето их опет за пар година. Они су "фаце" у садашњем систему вредности.
А да их "преваспиташ" заглавио би на робију питај Бога колику, јер су вероватно синови неких дрипаца који су их васпитали према себи.

Na žalost sve si u pravu,svaki dan čujem za neko bahato ponašanje van zdravog razuma…
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

sto je najgore ima i svakakvih prodavaca ... ja zvao za motor , lik kaze dolazim ja kod tebe odmah samo daj adresu . Dosao lik kaze motor registrovan punu godinu, bez centa ulaganja ! Ja gledam i nije bas da nema da se ulozi al to je najmanji problem nego rekoh , dje su mu tablice? Pa nisam ih podigao josh . Ajjj ok , gledam ja motor ali dzabe lik mi sumnjiv pa sumnjiv ( sav nesto prebrz , neka prica dziberska) na kraj razgovaramo oko cijene kaze lik brate taman od tih para da platim prevod ?!?!?!?! Cek Cek Cek kako da platis prevod kad si ga rece preveo i registrovao na svoje ime punu godinu ... a pa znas ovo ono. Dje su papiri od motora pa nisu mi tu nego bla bla ...E sad ja malo bezobrazan rekoh ajde idemo po papire i idemo  kod notara sad odmah napravimo ugovor i kupljeno . Pokupi se lik i ode glavom bez obzira

 

 

 

isto tako i svakakvih kupaca ... meni je lik dolazio 3x da proba motor (bas sam imao strpljenja ha) . Uvati krug vrati se sjedne pored motora gleda ga pola sata i premislja se a sto je najgore drug mu ima isti takav motor i zna sto kupuje . Treci put sam mu  scepao kljuceve iz ruke, okrenu ledja i posao . na kraj lik dosao na kucu iskesirao pare i posao sa motorom. Al vidjeo sam da stvarno lik ima problem sa samim sobom da je dilema teska , da nije losa namjera

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

kad god sam prodavao motor,nije bila problem probna voznja uz napomenu kad sedne i upali "ako ga tandrknes,kupio si ga".

 

uvek su dolazili sa kupcem minimum jedan ,ili vise njih.

Potencijalni kupac,kaze evo novcanik sa novcem i dokumentima,idem da probam,ostavi kod drugara skim je dosao.

 

Sednemo kod mene u dvoriste,posluzim sok kafu.Vrati se ,kaze pazareno i to je to.

 

Isto kad idem da kupujem,kupujem sa parama u dzepu,neidem u razgledanje,razgledam po oglasima,dok ne odlucim.

 

Ako mi se svidi uzivo na oko,proba,ako ne, i nepalim ga,samo se zahvalim i okrenem.

 

Kupio sam i dva vozila na nevidjeno,jedno je Bagi koji sam ovde oglasio,tu sam najebao zesce,al nisu neke pare ogromne,ali svejedno ja sam ih posteno zaradio i ja sam ih pukao jer sam verovao na rec.

 

Drugo je bilo teretno vozilo,dosta skuplje,nazvao uvozika-prodavca,pitao sta me zanima i rekao mu,ako hoces da mi doneses na adresu,kupljeno,jer nemam ni vreme ni nacin da doteram do kuce,a kretanje je tad bilo ograniceno od 05h-17h. Covek bez reci kaze,krecem.Imao je 200km u jednom pravcu.Policijski cas do 17h,april prosle godine.

Stize posle par sati sa slepericom,upoznajemo se,kaze evo kljucevi,dize haubu da pipnem motor da je hladan da ga nije palio i da idem da provozam.

 

Reko prijatelju,ajd da skidamo sa sleperice,idemo da se osvezis malo ,kafa sokic kod mene i da ti izbrojim lovu.Svaka mu cast,hvalim ga,gde god povedemo pricu okupovini vozila.

 

moja matematika je bila da treba da bude ektremno blesav da mi donese na kucu a da neodgovara opisu ili da ima neki kvar,kvarove.

 

sa ovima za bagi sam se zajebao,ipak previse verujem ljudima,al sta je tu je,dace Bog razliku svima.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd,Mirijevo,Zvezdara
  • Motocikl: Kymco Agility 125
Pre 7 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Ode brat da proba VFRa, pare u džepu, jedino tako sam uvek išao da probamo, kaže buraz evo ti pare ja odo da probam. Lik ne da da se motor proba. Kaže buraz evo ti pare, tu su drugari ja idem da obrnem krug. Neće. Prvo kupoprodajni pa onda. Kaže mu buraz da nema šanse da će mu izbrojati pare i napraviti kupoprodajni dok ne proba motor - ko bi to uradio?? I nagovarali lika. Na kraju jedva pristane. 

Aj sad iskreno, jel bi neko kupio polovan motor koji nije probao?? Ili sam samo ja lud.

 Suprug i ja kupili motor a videli ga na slikama samo.Ima i postenih prodavaca,jos uvek hvala Bogu..I sve je bilo oko motora kako je i rekao.Prvi put smo probali motor kad smo zavrsili  ugovor i iskesirali ga.i hvala Geri i nejgovom prijatelju sto su bili iskreni i prodali nam motor u onom stanju kako je i receno.I eto..Kawa i ja smo drugarice vec 5 meseci i lepo se druzimo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
On 14.9.2021. at 11:13, Andrej_Hotstepper je napisao:

Ode brat da proba VFRa, pare u džepu, jedino tako sam uvek išao da probamo, kaže buraz evo ti pare ja odo da probam. Lik ne da da se motor proba. Kaže buraz evo ti pare, tu su drugari ja idem da obrnem krug. Neće. Prvo kupoprodajni pa onda. Kaže mu buraz da nema šanse da će mu izbrojati pare i napraviti kupoprodajni dok ne proba motor - ko bi to uradio?? I nagovarali lika. Na kraju jedva pristane. 

Aj sad iskreno, jel bi neko kupio polovan motor koji nije probao?? Ili sam samo ja lud.

 

Ja sam, ovaj poslednji koji vozim.Kada sam isao da pogledam motor napadao sneg.Kupio sam ga od coveka koji ima 70 godina i koji ga je kupio novog.Upalili lepo radi, nema nigde lufta, diskovi nepotroseni, nazad jos fabricke plocice...Platio lepo coveku pun iznos, dosao posle dva dana kada se otopio sneg i cao.

Tri i po godine ga vozim bez ikakvog kvara pu pu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Evo ja sam svedok da sam kupio motor bez da sam ga probao.Zvao čoveka u Kragujevcu da se raspitam,on kaže doći ću do Jagodine i da sevidimo.Došao,pregledao sam motor,pregovarali o ceni on me je samo provozao jedan krug,posle dva dana zove me ajde da pravimo posao.Otišao u Kg,dao lovu tek tada seo na motor i to je to.Da li sam imao sreće!Da,jer sam uzeo motor kao lutka.Ovim putem pozdravljam Janka iz Kg,vrlo korktan i ispravan čovek.I dan danas se čujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

I ja sam na slican nacin uzeo ali nema tu pravila pa da sada navodimo milion primjera. Prosto meni kada se neko na oko ne dopadne niti kupujem, niti hocu prodati, pa sve da mi se svidja do neba

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ne znam dal tripujem ili stvarno,sta god da prodajem ili izdajem javljaju se neki sumnjivi tipovi ,jedva nabadaju Srpski jezik.Supruga izdaje stan na razgovor dolaze likovi da se uplasis.Ajd sto su pocrneli,verovatno bili na moru,ajd sto pricaju srpski onako,dugo su bili na moru,ali,sto stvarno nisu iz Srbije.Ja prodajem neki trotinet i stapove za pecanje, javi se lik,natuca Srpski ,zeli licno da dodje kod mene da pazari ,po dosta nizoj ceni.Sta da radim ,ja takve ne bi ni da sretnem u mracnoj ulici ,a ne da trgujem.

Dal da trgnem jos jednu ljutu ,ili da odustanem?
A skutere kad sam prodavao,svi bi da probaju ,a pare i pazar jok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2906 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja sam prodao svojevremeno skuter čoveku iz BG, bez da ga je i pogledao, samo smo se čuli telefonom. Jeste to bilo skuterče 50cc, ali star samo 1,5 god Peugeot Tweet, pa nije baš bio ni tako jeftin.

Samo me je pitao da jel mogu da ga dovezem do njega, jer nema čime da ga dotera iz Kg, ja reko imam poznanika sa prikolicom (bilo hladno vreme), pa da podelimo troškove, on reče važi, i pao dogovor. U par minuta.

Ne znam kako, ali kad smo se čuli, ostavio mi je utisak čoveka od reči, a verovatno i ja njemu i to je to.

 

Napravio sam kupoprodajni ugovor, overio u opštini moj deo (tad je tako išlo), doterao skuterče, on meni odmah parice. Za par dana poslao overen njegov deo ugovora i voila. Vratio mi veru u ljude takvim ponašanjem, samo tako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Ja sam tako kupio svoj prvi motor na saltanje Hornet 900 :) do tad vozio samo skutere . Posao kod covjeka , pogledao . Lik mi iskreno rekao sta je na njega uradio sta bi trebalo da se uradi . Ja mu platio u zamolio ga da mi ga povede do ispred kuce . Druzili se ja i Hornet cetri godine vrlo lijepo

Imao srecu pa naletio na normalnog lika , a tada je mogao da mi uvali sta je htio s obzirom da sam iskustva imao nula.

Mada sad iz ovog ugla ne znam bih li ja prodao takav motor sad nekom klincu od 20god koji nikad nije vozio veci motor i nema iskustva


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

To je sve do coveka. Ja sam SVa pazario u Madjarskoj, po mraku, bez mogucnosti da ga probam. 

Knjigu mogu da napisem o putesetviji. Ali sam ga gledao pod lampom jedno satak vremena i osluskivao. Sve na mestu, ja pola para, pola kad mi stigne pred kucu pa na carinu. 

Bio sam nepoverljiv, uzeo sam kljuceve i nesto od papira. Doveze ga covek sutra ujutru, trenuo nisam celu noc, plasio sam se da sam dao para a motor necu videti. Jos imam traume. 

Ali eto, i covek korektan (posle saznam da je grdilo skutera uvezao), dosao, odradili i evo 11 godina kasnije se nisam odvojio od moje SeVerine. 

A kupio sam je da je preprodam. :jee: 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 250ie

Kupio sam polovan motor preko oglasa bez da sam ga i video. Ja sam Bg, prodavac i motor u Kraljevu. Bilo zimsko vreme, nasli se na kafi u Beogradu, covek pokaza slike, isprica sta i kako. Ja tada nisam imao nikakvu zimsku opremu da ga licno dovezem.Motor je bio 7 godina star. Kazem coveku, ako je sve to tako, kupujem...ako ti nije problem da ga licno dovezes, placam put i cevape...dobro sam uradio, i dalje ga vozim..evo 6 godina..

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Do sad sam prodao 5 motora i 3 skutera. Nikad nikome nisam tražio pare unapred pre probe motora. Uvek su dolazili kupci koji na prvi pogled ulivaju poverenje, što po ponašanju, što po izgledu. Verovatno da su mi dolazili neki napaljeni klinci, uzimao bih avans za probu motora. Ovako nikad nije bilo potrebe za tim, uvek je sve prošlo u najboljem redu. Pare obavezno proveravam u menjačnici, jer ni sam kupac ne može biti siguran šta ima u džepu. Primera radi, kad sam kupovao stan, u banci su mi našli da mi je 100e bilo falsifikat, a da ja to nisam imao pojma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Ja sam prodao Hayabusu coveku iz Beča, preko telefona,

kaze jel to to sto pise u oglasu, rekoh jeste...

ok, kaze, sad cu da zovem sina da dodje po motor...dosao covek posle par sati sa prikolicom, rekoh da probas, ma kakvi kaze, tovari...upalio ga nisam.

Zove matori posle 10 dana, kaze svaka ti cast, motor je top, sad sam ga tek video uzivo...:jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja sam svaki motor kupio bez probne voznje. Doduse nisam nikada kupovao krseve i jeftine motore. Svaki od prodavaca mi je rekao hoces da ga probas,sto sam odbijao ali mi je znacilo.

Realno se stanje motora po mnogo cemu vidi. Jedan motor sam kupio preko mobile de bez da sam ga uzivo video,kad je stigao bio je bolji nego sto sam ocekivao.

 

Sve motore koje sam prodao prodao sam normalnim ljudima ,na srecu su me budale zaobisle mada i nisam nikada vozio motore koje vole ložači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Uvek oko sportskih motora tkz zujalica gravitiraju paljevine kako sam primetio dok prodavci skutera i nekih enduro motora su malo vise postedjeni toga

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
Našli ga. 
FB_IMG_1631553761280.thumb.jpg.6620401a40f387177ff9c72c512ece29.jpg
Ovaj ako malo jace prdne,obavezno isčaši kuk..nema sta da se bije od njega

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 15.9.2021. at 6:33, abarth_maniac je napisao:

To je sve do coveka. Ja sam SVa pazario u Madjarskoj, po mraku, bez mogucnosti da ga probam. 

Knjigu mogu da napisem o putesetviji. Ali sam ga gledao pod lampom jedno satak vremena i osluskivao. Sve na mestu, ja pola para, pola kad mi stigne pred kucu pa na carinu. 

Bio sam nepoverljiv, uzeo sam kljuceve i nesto od papira. Doveze ga covek sutra ujutru, trenuo nisam celu noc, plasio sam se da sam dao para a motor necu videti. Jos imam traume. 

Ali eto, i covek korektan (posle saznam da je grdilo skutera uvezao), dosao, odradili i evo 11 godina kasnije se nisam odvojio od moje SeVerine. 

A kupio sam je da je preprodam. :jee: 

A o Cagivi Mito i 4 kg kukuruza u oklopima i svećicom od auta nećemo ni da polemišemo :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r
On 15.9.2021. at 12:10, Nolanka je napisao:

Nasli motor skrsen u nekom jarku. A nasli i lopova...kruze price da se nije dobro proveo.

Vrtela se slika na fb,demolirao se prilikom pada mislim da nije ni kacigu imao na glavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja