Jump to content

Moto Zajednica

posle probe pobegli sa motorom

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Evo jedne price ( legende u kranji motocikla ) na tu temu:

Covjeku su ukrali NOV iz radnje Suzuki gsxr 750 na foru ostavljanja auta sa kljucevima kao zalog za motocikl dok musterija proba. Naravno ni musterije, a ni motocikla, a po obavjesti policije o kradji motocikla ista je samo ustanovila da je ostavljeni automobil isto ukraden. :jee:

Prema tome vodite racuna kad prodajete motocikle. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Mom dobrom drugaru se to desilo 91. u Bijeljini. Pocinilac iz Bgd-a, licno ucestvovao u agoniji pronalazenja i vracanja motora. Prica bukvalno za knjigu. Cuvajte se sumnjivih kupaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

A kako ne dati coveku da proba motor i kako mu traziti kes svakako i da ti ostavi pare i ne vrati se dao si motor bez prenosa...Jako nezgodno i ako prodajes i ako kupujes

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 12 minuta, Ivanrsvb je napisao:

A kako ne dati coveku da proba motor i kako mu traziti kes svakako i da ti ostavi pare i ne vrati se dao si motor bez prenosa...Jako nezgodno i ako prodajes i ako kupujes

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 

 

Pokusacu ti naci adresu lika iz Austrije, pa pitaj njega. Moj sin dogovorio kupovinu motora sa prodavcem 230km od Beca i da ce doci da proba motor i isplati dodgovoreni iznos preko telefona. Lik mu ladno rekao da ne moze da proba motocikl, vec da moze samo da plati i da ga vozi?! Naravno sin odustao od kupovine, pa umjesto CBF1000 kupio Z1000SX u Becu. :jee:

Promenio član Branko
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
 
Pokusacu ti naci adresu lika iz Austrije, pa pitaj njega. Moj sin dogovorio kupovinu motora sa prodavcem 230km od Beca i da ce doci da proba motor i isplati dodgovoreni iznos preko telefona. Lik mu ladno rekao da ne moze da proba motocikl, vec da moze samo da plati i da ga vozi?! Naravno sin odustao od kupovine, pa umjesto CBF1000 kupio Z1000SX u Becu. :jee:
Ne treba da mi nadjes niti me zanima da pitam...Samo naglas razmisljam prosto kako god okrenes nezgodna situacija, i ja sam prodao motor letos dolazili razni niti znas dal uopste i znaju da voze niti da li ce uzmu motor i odu...jos gore ostete nesto sta da radis posle

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Ivanrsvb

U principu ja praktikujem kada dodje musterija da provjerim - ocjenim musteriju vizuelno i po prici da li cu mu dati motor da proba ili ne. Ako mi je nepouzdan predlozim mu da ga ja provozam na motoru da se uvjeri da je motor ispravan, ako procjenim da mogu imati povjerenje u kupca  i dati motocikl na probu onda mu obavezno uzmem licnu kartu ( bio sam u prilici da mi daju kljuceve od kola sto nisam prihvatao iz vec napisanih razloga ) i uvijek prilikom prodaje imama uza sebe nekog od drugara kao svjedoka da sam mu dao ispravan i neostecen motocikl. Isplatu motocikla nikad ne uzimama na ruke vec vodim kupca u banku da uplati iznos na moj racun da bi eliminisao i tu vrstu prevare. ;)

Promenio član Branko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 644 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 1 sat, Branko je napisao:

Evo jedne price ( legende u kranji motocikla ) na tu temu:

Covjeku su ukrali NOV iz radnje Suzuki gsxr 750 na foru ostavljanja auta sa kljucevima kao zalog za motocikl dok musterija proba. Naravno ni musterije, a ni motocikla, a po obavjesti policije o kradji motocikla ista je samo ustanovila da je ostavljeni automobil isto ukraden. :jee:

Prema tome vodite racuna kad prodajete motocikle. ;)

 

 

a otkud im kljucevi od ukradenog?

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
33 minutes ago, Branko said:

@Ivanrsvb

U principu ja praktikujem kada dodje musterija da provjerim - ocjenim musteriju vizuelno i po prici da li cu mu dati motor da proba ili ne. Ako mi je nepouzdan predlozim mu da ga ja provozam na motoru da se uvjeri da je motor ispravan, 

Tako je letos seo onaj klinac u NP sa likom sto mu prodaje motor i obojica poginuli. 
Ne kazem da ti ne znas da vozis ili da ces da divljas, vec da je lose resenje. Ja ne sedam na motor ni sa drugarima sto ih znam 15 god, a kamoli sa nekim kog prvi put vidim...

Komsiji u ulici iznad su pre jedno 4-5 god dosli klinci da probaju neki motor, nije ni neki motor ni vrednost bila cena oko 1500e, pali sjebali motor, njima nije bilo nista, motor unisten i nista mu nisu dali, jurili se do suda.
Strogo depozit u iznosu motora, pa ako ga vratis kakav si uzeo dobijes depozit nazad ako ti se ne svidja.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2826 postova

postoji opasnost i da daš motor i tokom probe on se povredi i povredi nekog drugog.To je kolko znam krivično delo.Pre 20 godina liku koji radi u rusiji ukrali iz garaže stojaadina ubili pešaka i lik iz rusije išao u zatvor iako je za vreme tog događaja bio 3000 km daleko ali sud je ocenio da nije obezbedio vozilo.Meni to ništa nije jasno ali je bilo po svim novinama.

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

To je valjda samo u slucaju ako on nema dozvolu.
Postoji i mogucnost da sedne sa mnom pozadi neko ko ne zna da se vozi, pa dodje do moje greske onda i padnemo, posle jos da me tuzi i da ga izdrzavam. Ima milion scenarija..
Svakako mi je bolja najbolja varijanta da dam nekome sam pa nek se vozi, dok je depozit kod mene u dzepu, nekako mi samo to uliva poverenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Ima svakakvih slucajeva,moze se debela knjiga napisati,i bez kraja...Moj drug je prodavao ranih '90-ih legendarnog BMW R 90 S.Kada je na kraju diigao ruke od prodaje,na vrata mu je dosao jedan kupac koji je bas zeleo da ga kupi.Sukob je nastao oko toga da kupac zeli motor a prodavac ne zeli vise da proda motor.U tom ubedjivanju i gubljenju vremena i zivaca ,kupac otkopcava jaknu i pokazuje pistolj,uz reci,"Vidi, druze,ja mogu i ovako da te ubedim!" Moj drug mu je odgovorio" da moze slobodno da puca,ako mu njegov  bedni zivot predstavlja nesto,i da ce ga time osloboditi svih zivotnih muka i nevolja".

Da li je takav oodgovor imao uticaj ili ne,tek, nesudjeni kupac se najzad okrenuo i otisao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

J..o te ovaj da ukrade Suzu 1000 ?Ovaj ni spanaca nije jeo u zivotu.Dobro ga prevaspitati lopatom i to onom govnarom .Jeli Suza cela,pronadjena ?

Promenio član gixxer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja