Jump to content

Moto Zajednica

Podesavanje motora naspram sebe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Nidje nisam nasao temu dje se diskutuje o prilagodjavanju motora naspram sebe . Konkretno mislim na podesavanje volana , sjedista , tvrdoce amortizera , zateza je lanca naspram svoje kilaze …

 

 

Konkretno mene interesuje kako podesiti volan , nekako kad sjedim na motoru povijen sam blago ka volanu i posle malo duze voznje osjecam bol u zglobovima i podlakticama jer se dosta opirem rukama na volan . Kako prilagoditi sjedenje i volan da voznje bude sto udobnija , dal je problem tehnika dal treba vise butinama da stiskam rezervoar a ruke da se trudim da su opustene … nedje jeste greska

 

 

Konkretno do sad nisam vozio putni motor i bio u ovom polozaju sjedenja. Mozda nisam napisao najvaznije koji je motor , ktm 1190 adv

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako da ti neko drugi kaže kako da podesiš motor za samog sebe :D

 

To što se opireš sa upravljačem je tehnika. Odnoso, gornji deo tela treba da je opušten. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Pa mislim savjetom npr. kakav treba da je polozaj volana (jer nemamo svi iste duzine ruke) , do kojeg ugla da ga zakrivim , mozda i promjena istog u neki ergonomski . Mislio sam na tu vrstu savjeta


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ево ти литература па гледај, све је исти принцип, лако за разумевање

 

 

Можеш на истом каналу да видиш и друге клипове о томе, само уради претрагу канала ”ergonomics"

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Bolova u rukama jednostavno ne sme biti. Grešiš. Mnogo. Stegnut si, napet i razmišljaj o tome. Ovo zaključujem na osnovu onoga što si rekao. Nagnut si ka volanu, što je upravo u redu, ruke ne mogu i ne smeju biti potpuno ispružene već najmanje blago povijene kako bi se oslobodile pritiska. Jednostavno "vise" na upravljaču. Bol u podlaktici je samo od napetosti. U šakama mogu da se pojave bolovi ukoliko si dugo u gradu, posle neke duže vožnje pa je stani-kreni situacija. Kao što rekoh, razmišljaj o tome da se opustiš i vremenom ćeš zaboraviti na to i prestaće bolovi. Nogama malo više stegni motor, da ti kukovi dobiju više informacija o kretanju motora i jednostavno uživaj. :) (pričam sve ovo jer je i moje iskustvo bilo slično tvom) I na kraju, promena visine volana i slični zahvati su u slučaju da osetiš bolove u ramenom ili donjem delu leđa. Ili spuštanje fuzastera zbog bolova u kolenima ili potkolenici. Radi vežbe za leđa i stomak, najvažniji mišići na motoru, i dok nemaš drugih bolova, moj predlog je, citiraću Zdravka Čolića: "Niš' ja tu ne b' dir'o!" sa sve pivom u ruci.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Слажем се да је питање и техника, али свакако, свакако је боље подесити што се може подесити за себе.

Велика је разлика у комфору вожње, невезано за технику, када подесиш како треба ергономију мотора за себе.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Na svakom motoru sam stavljao "podizace" upravljaca od 15 do 20 cm. Po potrebi i zarotiras isti. Onda prilagodis rucice kumplunga i kocnice prema novoj poziciji upravljaca. Ako su sake male, onda uzmes nove rucice koje se steluju. Sa pozicijom nogostupa, obicno nisam imao problema. Donje komande (visina) se prilagode prema obuci na nogama, cizma, patika...

I na kraju sve to zavisi od tipa motora i prilagodis prema sebi ili trazis neke kompromise ako je motor namenjen za upotrebu i na zemlji i na asfaltu.

A nekad, jednostavno, moras ojacati centralni deo tela i noge kako se ne bi "drzao" (!?) rukama za upravljac.  U pocetku mi se desavalo da uhvatim samog sebe kako stiscem onaj upravljac i to je jedna od gorih stvari koje mozes uciniti. Ponavljaj u sebi, ovo nije da bi se odrzao na motoru vec da bi upravljao   :) . 

I da, prvo sto radim na novom motoru je da prilagodim ergonomiju sebi.

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Stvar je u tome sto sam do sad vozio skroz druge vrste motora i ovo je prvi put da osjecam da mi je motor velik , da na prstima dohvacem tlo i da mi je volan ovako daleko .

Volan sam malo zarotirao ka sebi i priblizio ga (prije je bio da kazem dosta daleko). Istina jeste da sam malo ukocen i da josh uvijek se upoznajem sa motorom. hvatam sebe kako svako malo gledam u ekran da bih vidjeo u koju sam brzinu. Vjesanje je bilo na confor i definitivno mi je previse meko tako da sam i to pormijenio . Hvala na savjetima


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Navika druze, ali opet ne boj se da prilagodis motor sebi. Eksperimentiraj, ako valja, super, ako ne ... iz pocetka.

Inace, dok sam imao xt660r u pocetku nisam smeo da secem nokte na nogama :) , toliko mi bila visoka. Kasnije sam se naviko. Nekad treba dati sebi neko vreme, pre bilo kakve odluke. Pogotovo sto ne volim da "kratim" hod fabricke suspenzije. Na taj motor sam promenio fabricki upravljac za Renthal RC i dodao jos 20mm podloske, ispalo mi super. Zbog ugla, ne samo sto podigne upravljac nego i priblizi ga tebi.  

Na SV-u sam podigao upravljac za 15mm i prilicno sam siguran da 20mm bi bilo bolje, ali onda moram da menjam kociona creva, sajle... ne vredi mi toliko.  

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja