Jump to content

Moto Zajednica

Turing odela - Revit Neptune 2 ili Revit Sand 4 H2O ili Revit Outback 3

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT
Pre sat vremena, milosevicmilos je napisao:

To da je cena napucana sam pomenuo za model koji si preporučio od Alpinestara, pa sam mislio da uporediš nju, jer si za to rekao da je za 2 klase bolja od Revit-a, pa sam samo pitao zašto. Nema potrebe da budeš takav. Samo razmisli malo, da me mrzi da uporedim nešto, ne bi pitao na forumu, niti bi ponudio tri različita modela, niti ulazio u diskustiju šta je Hydratex, i ne znam kakvi materijali od Scott-a. Neko ko poredi materijale verovatno ne deluje kao osoba koju nešto mrzi da istraži. Ali okej, ako već zeliš nekog da uvrediš kako bi ti ego bio miran, onda razumem.
 

 

Možeš da pogledaš u Barelu, ima Oxford i Bering modela, trebalo bi da su pristupačni, do 30k, sa postavom, lufterima, pa ako si iz Bga, eventualno pogledaj tamo za početak, pa makar i na sajtu. I Ixon ima okej entry level jakne, pa gledaj u Maxmoment radnji, isto imaju sajt.

Gledao sam na sajtovima upravo jakne koje si predložio. Mislim da ću upravo od onoga što si predložio, nešto i uzeti. Zanima me ako neko može predložiti konkretan model koji nosi, a da je zadovoljan njime. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
pre 22 minuta, mikiroy je napisao:

Gledao sam na sajtovima upravo jakne koje si predložio. Mislim da ću upravo od onoga što si predložio, nešto i uzeti. Zanima me ako neko može predložiti konkretan model koji nosi, a da je zadovoljan njime. 

Iskreno nemam iskustvo sa tim jaknama. Imam samo jednu Ixon, za neku temperaturu izmedju 10 i 20 stepeni, sa toplotnom postavom. Za sad je super, ali ne nosim je dugo.

 

A Bering jaknu mi je jednom predložio drugar, baš kad sam kupovao tu Ixon, na kraju mi se Ixon više svideo i to je presudilo. Doduše Ixon nema luftere, pa bi ti bio pakao preko 20 stepeni, pošto koristim mesh leti.

Skokni do Barela makar, i probaj, razgledaj. Do 25k ćeš naći nešto solidno, a znam da imaju i par Held modela oko 30-35k koji su sigurno kvalitetniji.

Promenio član milosevicmilos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT
Pre 4 sati, milosevicmilos je napisao:

Iskreno nemam iskustvo sa tim jaknama. Imam samo jednu Ixon, za neku temperaturu izmedju 10 i 20 stepeni, sa toplotnom postavom. Za sad je super, ali ne nosim je dugo.

 

A Bering jaknu mi je jednom predložio drugar, baš kad sam kupovao tu Ixon, na kraju mi se Ixon više svideo i to je presudilo. Doduše Ixon nema luftere, pa bi ti bio pakao preko 20 stepeni, pošto koristim mesh leti.

Skokni do Barela makar, i probaj, razgledaj. Do 25k ćeš naći nešto solidno, a znam da imaju i par Held modela oko 30-35k koji su sigurno kvalitetniji.

Hvala ti mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Revit sand 3 odelo je podnošljivo nositi između 3 i max. 20 stepeni, preko toga je kuvanje, to je moje iskustvo, ja se baš preterano znojim i ne podnosim vrućinu.
A uzeo sam ga zbog toga što je kao namenjeno za sve sezone, ima velike luftere na grudima, rukavi se otvaraju celom dužinom, lufteri na leđima itd. međutim nije baš to tako prijatno u praksi, ipak je pretoplo u njemu.

Za leto sam uzeo Revit mesh odelo koje koristim za temperature preko 20 stepeni.
Generalno mesh odelo plus kišno u koferu rešava 95% situacija i tu kombinaciju koristim najviše.

Od kako sam uzeo mesh odelo, Revit sand 3 skoro da i ne koristim, mada ima svoju svrhu na prelazu između zime i proleća i kasne jeseni i zime, tad mi prija ali to su prilično retki momenti kada vozim motor po hladnoći, žena ne voli zimoću, društvo ima lošu opremu za hladne dane, a meni dosadno da vozim sam.

Znači najbolje je imati dve varijante, jedna ako voziš po hladnom a druga za lepo vreme.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS
On 9/9/2021 at 8:25 AM, milosevicmilos said:

Meni je letos na 30 bilo okej u Revit Eclipse mesh jakni, ali na 35 postaje nepodnošljivo i mislim da nije do jakne. :D

E, baš me interesuje za Offtrack, nju sam preskočio zbog mesh dela u predelu grudi. Nekako mi se čini da tu uvek prolazi vazduh i da nije za hladnije vreme. Jesi li je nosio do sad? Baš napisi posle puta kako se pokazala. :)

Ja sam je kupio ove sezone, odlicna jakna, lagana, udobna. Pre nje sam nosio Dainese D-Stormer, i jeste dainese bolja i udobnija, materijal se oseti pod rukom da je bolji, za Antartiku mogu da kazem da je savrsenstvo, ali samo ako vozis 365 dana godisnje. Za ono sto 90% nas vozi Offtrack je topcina. Sand 4 sam probao i jakna je preteska, i kao da je plasticna, nije mi se svidela uopsteeee.

IMG-fc8e54dc807c38ee6834aaeba6d45f1b-V.jpg

Promenio član Marko tracer
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
pre 29 minuta, Marko tracer je napisao:

Ja sam je kupio ove sezone, odlicna jakna, lagana, udobna. Pre nje sam nosio Dainese D-Stormer, i jeste dainese bolja i udobnija, materijal se oseti pod rukom da je bolji, za Antartiku mogu da kazem da je savrsenstvo, ali samo ako vozis 365 dana godisnje. Za ono sto 90% nas vozi Offtrack je topcina. Sand 4 sam probao i jakna je preteska, i kao da je plasticna, nije mi se svidela uopsteeee.

IMG-fc8e54dc807c38ee6834aaeba6d45f1b-V.jpg

Bas planiram sutra da svratim i verovatno uzmem neku. Opet me plasi Offtrack za temperature oko 10 stepeni, sve mislim da ce mi biti hladno zbog mesh dela ispod vrata, a jesam malo zimogrozljiv. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
WWW.LAGUNASECA.IT

Abbigliamento Moto, Caschi ed Accessori Moto. Le migliori Marche a Prezzi Convenienti. Per il motociclista Appassionato. SPEDIZIONI GRATIS e RESO Semplice.

Mozda nekom bude od pomoci .....

Uvek imaju nesto interesantno na snizenju samo da se "ubode" velicina

A kada smo kod velicine , Rev'it kao da ima "manji kalup" (moje misljenje) - ako mi odgovara XL velicina nekog proizvodjaca  od Rev'it-a kupujem XXL

Godinama sam koristio WARP2 (dvoslojna) i bio prezadovoljan

I da,i moj glas ide za Offtrack

Promenio član balkanlover70

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS
15 hours ago, milosevicmilos said:

Bas planiram sutra da svratim i verovatno uzmem neku. Opet me plasi Offtrack za temperature oko 10 stepeni, sve mislim da ce mi biti hladno zbog mesh dela ispod vrata, a jesam malo zimogrozljiv. :jee:

Kad stavis sva tri sloja nemas problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja