Jump to content

Moto Zajednica

AMSS - pomoć na putu

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav,

Muči me jedno pitanje, sada, kad sve više idem na izlete i ture van grada. Šta raditi u slučaju većeg kvara na motoru koji je nemoguće popraviti na putu? Ako čovek vozi u grupi onda je to ipak lakše srediti, ali šta ako putuje solo? Kakva iskustva imate sa AMSS službom pomoći na putu. Kod kola to meni godinama funkcioniše odlično. Desi se kvar, ili najjednostavnije neće da upali... Sednem u prvi kafić, pozovem 987 i čekam da dođu. Ako kvar ne mogu da ga otklone na licu mesta, šlepuju me do kuće (ako sam u krugu 50 km) ili do najbliže radionice. I sve to za godišnju članarinu od 1900 DIN. Jednostavno bez te pomoći nikad ne bih ni seo u auto i krenuo na duži put. Od ovog leta AMSS je ponovo član evropske porodice tako da ta usluga važi za sve kontinentalne evropske zemlje. Naravno, u slučaju saobraćajne nezgode,  imate mnogo veća prava i šlepovanje do mesta boravka bez obzira na kilometražu. I razne druge pogodnosti... ali sad pričam o ovom, pomoć oko popravke motora na drumu, u nekoj nedođiji.

 

Ja posebno nisam nešto vičan u "uradi sam" poslovima i promena probušene gume na skuteru (Liberty 125) zna za mene da bude nepremostiv problem a da ne govorimo ako crkne neka elektronika. Dakle, ima li neko iskustva sa AMSS šelpovanjem pokvarenog motora? I kako to funkcioniše u praksi. Da li isto kao za auto?

 

Bole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Mislim, da nema veze, kakvo prevozno sredstvo je u pitanju (barem kod nas). Pitanje je samo, koliko su oni stručni i opremljeni za otklanjanje kvarova na motorima. Verovatno tu dolazi u obzir samo prevoz. Praktično i za gumi defekt, ako nemaš garniture "uradi sam".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Imaćemo uskoro takvu službu, ali nisam siguran da li mogu sada o tome da govorim ;)

 

Verujem da će proraditi do sledeće sezone, znači strpite se  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Imaćemo uskoro takvu službu, ali nisam siguran da li mogu sada o tome da govorim ;)

 

Verujem da će proraditi do sledeće sezone, znači strpite se  :D

 

Odlicna vest

Posto sam Vojvodinu vec dobrim delom obisao, sledece sezone sam mislio da se malo spustim dole u Srbiju i bice mi lakse kad znam da sam po pitanju kvara obezbedjen za prevoz ili popravku motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Aćime, ima li nešto novo na ovu temu? Nešto si najavljivao za ovu sezonu...

 

Ili da kupujemo redovno "AMSS Pomoć na putu" članstvo. Koliko su meni rekli važi potpuno ravnopravno i za motor.

Znači i šlepovanje do 50 km u slučaju da ne mogu da otklone kvar na licu mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za sad te pogodnosti ne važe za motocikle, AMSS ne prima motoriste u članstvo. Hoće da prevezu motor ai po punoj ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Za sad te pogodnosti ne važe za motocikle, AMSS ne prima motoriste u članstvo. Hoće da prevezu motor ai po punoj ceni.

 

 

E ovo se zove diskriminacija! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: Honda VFR 750F RC24

Juce izvadio medjunarodnu, pa rekoh usput da probam za clanstvo u amss: uplatio bez problema "obicno clanstvo", 600 kinti --> prevoz valjda do 40km, ali NE VAZI kupon za popravke na licu mesta. Dakle samo slep.. postoji i "veliko clanstvo", 2000din, mislim da ie sve kao za kola (inostranstvo, hoteli, bla bla), samo bez popravke, opet.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Malo clanstvo od 600din vazi i za motor. Slepanje do 40km ali bez popravke. Jedino mi nije jasno da li 40km u jednom pravcu ili u oba ( dok dodju do motora i dok ga prevezu do odredista) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Ja imam clansku kartu AMSS-a, prosireno clanstvo koja glasi na motor. Mislim da AMSS mehanicari, sto se tice popravke na putu, na motoru mogu jedino da napaumpaju gume ili da ga "upale na kablove". Ali nisam se zbog popravke ni uclanio, vec ako se dogodi neki problem da mogu da me odslepuju gde mi treba. A, to naravno rade.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

I još jedan savet da se ne "ispalite" kao ja...kartica postaje aktivna tek posle 5 dana, pa je ne uzimajte dan pred put 1hmm.gif .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Ja imam clansku kartu AMSS-a, prosireno clanstvo koja glasi na motor. Mislim da AMSS mehanicari, sto se tice popravke na putu, na motoru mogu jedino da napaumpaju gume ili da ga "upale na kablove". Ali nisam se zbog popravke ni uclanio, vec ako se dogodi neki problem da mogu da me odslepuju gde mi treba. A, to naravno rade.

 

Takodje sam clan zbog toga..1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Imao sam iskustvo za nezgodom u inostranstvu (sa autom, ali sustina je ista)...teska ispala, uglavom od pomoci nije bilo nista, tj.tako su me izradili u saorganizaciji sa grckim ams da nemam reci...tako da nemojte se mnogo oslanjati na pomoc po osnovu clanske kartice amss u inostranstvu, u zemlji mozda i OK, ali napolju NE!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Imao sam iskustvo za nezgodom u inostranstvu (sa autom, ali sustina je ista)...teska ispala, uglavom od pomoci nije bilo nista, tj.tako su me izradili u saorganizaciji sa grckim ams da nemam reci...tako da nemojte se mnogo oslanjati na pomoc po osnovu clanske kartice amss u inostranstvu, u zemlji mozda i OK, ali napolju NE!

 

 

Probaj naci rijeci, jer bez rijeci tvoj post ne vrijedi nista.

Kakvu si imao karticu? Sta ti se desilo? Sta nisu / jesu htjeli da ti rade?

To je ipak nesto internacionalno, tj. malo teze za "srpska posla" pricnip.

Mene bi sigurno vukli i ja nebih platio ni centa, znam 1000%.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=55767&hl=

 

ko je zaludan i ima vremena da cita evo teme na drugom forumu (nadam se da ne krsim ovim pravila BJ Bikers foruma) o tome sta mi se sve desilo na letovanju prosle godine i kako se zavrsila ta storija...iz teksta se moze videti i kako sam prosao sa clanskom karticom AMSS (super clanska kartica).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@Wolf

Procitao ja, ali mi nije jasno sta ti zamjeras AMSS-u?

Ne znam za AMSS konkretno, ali ja imam upravo takvo osiguranje za uslugu kao sto su tebi pruzili. U zavisnosti od "zlatnoce kartice" mogu da ti cak i hotel placaju ili zamjenski auto dok se tvoj ne sredi, ali ti ni u kom slucaju ne placaju popravak tvog auta. (nigdje na svijetu koliko ja znam)

 

Jesu te odslepali dzabe do servisa? Jesu. I sta bi ti jos od njih? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ja se uclanio za motor, jes' da je samo 600 kinti, ali se nisu pretrgli sa besplatnim slepanjem u slucaju kvara, samo 20 km, u oba pravca 40, pa se nadam da, ako, ne dao Bog, rikne, da ce me udostojiti i riknuti blizu nekog veceg grada. Najvise me strah od pucanja kaisa na variomatu, posto nemam pojma u kakvom je stanju, a u cugu prelazim i po 200 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

@Wolf

Procitao ja, ali mi nije jasno sta ti zamjeras AMSS-u?

Ne znam za AMSS konkretno, ali ja imam upravo takvo osiguranje za uslugu kao sto su tebi pruzili. U zavisnosti od "zlatnoce kartice" mogu da ti cak i hotel placaju ili zamjenski auto dok se tvoj ne sredi, ali ti ni u kom slucaju ne placaju popravak tvog auta. (nigdje na svijetu koliko ja znam)

 

Jesu te odslepali dzabe do servisa? Jesu. I sta bi ti jos od njih? :neznam:

 

Odslepali su me bukvalno 200m do nekog servisa, pri tom mi niko nije ni rekao gde me slepaju i kakva je procedura dalje! Serviser nije ni otvorio haubu, rekao da on to ne moze da popravlja i otisao...i to je bila sva usluga s njihove strane...tako da ne vidim kakvu sam ja pomoci imao od njih u tom slucaju??? Nisam ocekivao da plate popravak auta naravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@Wolf

Procitao ja, ali mi nije jasno sta ti zamjeras AMSS-u?

Ne znam za AMSS konkretno, ali ja imam upravo takvo osiguranje za uslugu kao sto su tebi pruzili. U zavisnosti od "zlatnoce kartice" mogu da ti cak i hotel placaju ili zamjenski auto dok se tvoj ne sredi, ali ti ni u kom slucaju ne placaju popravak tvog auta. (nigdje na svijetu koliko ja znam)

 

Jesu te odslepali dzabe do servisa? Jesu. I sta bi ti jos od njih? :neznam:

 

Odslepali su me bukvalno 200m do nekog servisa, pri tom mi niko nije ni rekao gde me slepaju i kakva je procedura dalje! Serviser nije ni otvorio haubu, rekao da on to ne moze da popravlja i otisao...i to je bila sva usluga s njihove strane...tako da ne vidim kakvu sam ja pomoci imao od njih u tom slucaju??? Nisam ocekivao da plate popravak auta naravno...

 

A da li si ti pitao?

Taj sto te slepa nije AMSS nego neki Grk koji najv. ima bolove u dupetu od tvojih problema.

Njemu je bitno da te odveze "do najblizeg servisa" i naplati neku standardnu tarifu od AMSS.

Ako to nije bio servis koji ti moze pomoci, onda ne trazis da te slepa nazad "do zgrade" nego zoves AMSS i kazes sta je.

Onda bi morao da te slepa dalje gdje mogu da ti pomognu. Ovo je vise info za druge, ti si vec "iskusan".

Nadam se da je Stilo na kraju upalio bez puno troskova. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=55767&hl=

 

ko je zaludan i ima vremena da cita evo teme na drugom forumu (nadam se da ne krsim ovim pravila BJ Bikers foruma) o tome sta mi se sve desilo na letovanju prosle godine i kako se zavrsila ta storija...iz teksta se moze videti i kako sam prosao sa clanskom karticom AMSS (super clanska kartica).

 

Pročitah sve! Posle ovoga ni pakao ti neće teško pasti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja