Jump to content

Moto Zajednica

AMSS - pomoć na putu

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

@Milomir22

AMSS osiguranje rešava takve probleme ali samo u slučaju ako kod sebe imaš rez. deo.

Po meni bespotrebno rizikuješ sa neproverenim kaišem, ipak je provera istog posao od 15-20 min.

 

Ja lično ne očekujem čudo od osiguranja za 2000 din. ali duševni mir koji mi pruža to parče plastike pri svakom putovanju je neprocenjiv.

 

Sent from Tadžikistan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

@Wolf

Procitao ja, ali mi nije jasno sta ti zamjeras AMSS-u?

Ne znam za AMSS konkretno, ali ja imam upravo takvo osiguranje za uslugu kao sto su tebi pruzili. U zavisnosti od "zlatnoce kartice" mogu da ti cak i hotel placaju ili zamjenski auto dok se tvoj ne sredi, ali ti ni u kom slucaju ne placaju popravak tvog auta. (nigdje na svijetu koliko ja znam)

 

Jesu te odslepali dzabe do servisa? Jesu. I sta bi ti jos od njih? :neznam:

 

Odslepali su me bukvalno 200m do nekog servisa, pri tom mi niko nije ni rekao gde me slepaju i kakva je procedura dalje! Serviser nije ni otvorio haubu, rekao da on to ne moze da popravlja i otisao...i to je bila sva usluga s njihove strane...tako da ne vidim kakvu sam ja pomoci imao od njih u tom slucaju??? Nisam ocekivao da plate popravak auta naravno...

 

A da li si ti pitao?

Taj sto te slepa nije AMSS nego neki Grk koji najv. ima bolove u dupetu od tvojih problema.

Njemu je bitno da te odveze "do najblizeg servisa" i naplati neku standardnu tarifu od AMSS.

Ako to nije bio servis koji ti moze pomoci, onda ne trazis da te slepa nazad "do zgrade" nego zoves AMSS i kazes sta je.

Onda bi morao da te slepa dalje gdje mogu da ti pomognu. Ovo je vise info za druge, ti si vec "iskusan".

Nadam se da je Stilo na kraju upalio bez puno troskova. :)

 

Nakon sto su me odvukli do tog servisa koji me iskulirao, zvao sam ponovo AMSS, objasnio sta se desilo i njihov odgovor je bio kratak i jasan:

 

MI SMO NASU OBAVEZU ISPUNILI I PREMA VAMA NEMAMO VISE NIKAKVIH OBAVEZA PO OSNOVU CLANSTVA U AMSS!!!

 

kaze jedino sto mozemo je da vam ponudimo slep do Bgd po ceni od cca 100.000din (da,da,dobro ste procitali), bio sam totalno zapanjen!!!

Sa Grkom koji me slepao se nisam mogao sporazumeti jer ne zna ni rec engleskog ili bilo kog drugog jezika...nisam ja ni trazio da me slepa nazad, odmah sam zvao AMSS i napisao sam sta su mi rekli! Rominga sam samo za zvanje AMSS imao preko 30eur, ceo racun za roming (od cega 90% u vezi auta) je bio oko 150eur cini mi se.

 

Zelim da naglasim da nam se cesto nude neke usluge koje zvuce odlicno za male novce, ali retko kad saznamo sta to sve tacno ukljucuje a sta ne ukljucuje! To je slucaj sa osiguranjem (licnim, automobila, kuce, firme), sa bankama i kreditima, karticama itd.

Treba otvoriti dooooobro oci jer u ovoj zemlji pola ljudi ujutro ustane sa idejom koga i kako da prevare taj dan a druga polovina sa idejom kako da ih niko ne prevari taj dan!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Uh, sad ne mogu da ti kazem nista dalje, jer ne znam kakvo ti je to "clanstvo", ali ako su tolika stoka da ne postuju svoj ugovor, a ja znam sta pise, ja bih ga odslepao o svom trosku do servisa, pa onda naplatio sudskim putem. :neznam:

 

Oni jesu inace drcni (i ovi u Holandiji) na telefonu, jer ih stalno zovu ljudi koji su, jel, u problemima, pa onda traze svakakve nemoguce misije.

Ali to im ne daje za pravo da ne postuju ugovor. LM, oci shirom treba otvoriti, a pogotovo mi krtice, koji smo izasli iz mraka na svu ovu svjetlost.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Uh, sad ne mogu da ti kazem nista dalje, jer ne znam kakvo ti je to "clanstvo", ali ako su tolika stoka da ne postuju svoj ugovor, a ja znam sta pise, ja bih ga odslepao o svom trosku do servisa, pa onda naplatio sudskim putem. :neznam:

 

Oni jesu inace drcni (i ovi u Holandiji) na telefonu, jer ih stalno zovu ljudi koji su, jel, u problemima, pa onda traze svakakve nemoguce misije.

Ali to im ne daje za pravo da ne postuju ugovor. LM, oci shirom treba otvoriti, a pogotovo mi krtice, koji smo izasli iz mraka na svu ovu svjetlost.

 

Ma sva su osiguranja ista go*na. Da vam ne pričam kako je moj kum prošao kada se slupao u Madjarskoj a inače je imao Francusko kasko i Evropsku pomoć na putu. Ja sam bio s njim tada. (Doduše i učestvovao u slupavanju kola :( )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Da malo osvezim temu. Blizi se sezona, pa razmisljam o clanstvu u AMSS, te rekoh da vidim ima li ko skorijih iskustva sa njima.
Kako sam citao, clanstvo se moze uzeti za motor.
Realno, za 2000 koliko kosta, ja ne ocekujem nista vise od adekvatnog slepovanja do pomenute kilometraze i otklanjanje nekog manjeg kvara,
a meni je i to dovoljno za spokojniju voznju.
Citam iskustva da je bolje da im se ne spominje clanstvo u slucaju kvara, pa da im tek po izvrsenju usluge pokazati clansku kartu.
Navodno kazu da nemaju raspoloziva vozila, pa namecu neke AMSS Partnere da izvrse usluge za kes.
Jesu li azurniji u poslednje vreme? Postuju li to sto je u ugovoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Ja sam letos imao situaciju u Crnoj Gori da mi je crkao alternator. Mozda cu malo duzi post da napisem ali ce nekome znaciti sigurno. :)

Letos vreme neko bezveze, more hladno, mucio se danima umesto da uzivam i resim dan pred polazak kuci da odem gore do Njegusa na Lovcen umesto na plazu... Inace sam auto svakodnevno vozio po CG i desilo mi se to bas dan pred polazak u 10h uvece!  Da objasnim jos situaciju, imam 2 auta koja odrzavam tako da nikad nigde ne stanu, sve se menja pre propisanog vremena, i alternator koji je crkao je remontovan 6 meseci pre ponovnog crkavanja... Bio sam sa zenom u jednom apartmanu a pozajmim svoj drugi auto drugaru i njegovoj zeni da dodju isto u Budvu na par dana i bili su blizu naseg apartmana sto mi je olaksalo malo situaciju posto sam imao svoj drugi auto tu. E sad sta se konkretno desavalo to kobno vece. :)

Silazim sa lovcena i kad sam vec skoro dosao do magistrale cudan zvuk iz motornog prostora i smrad... Vrlo brzo sam utvrdio da je alternator, tj lezajevi... Zovem AMSS i prijavim problem, kazem da imam clanstvo, pitaju me gde se nalazim i koji je kvar, utvrdjuju jel to auto koji je osiguran i te neke proceduralne stvari... Moram da napomenem da su bili veoma ljubazni i azurni i da su rekli da ce mi se u najkracem mogucem roku javiti neko iz CG. Nije proslo 10min zovu me iz CG i objasnjavam im situaciju i to gde sam i kazu zvace vas vozac slepa da se dogovorim sve sa njim. Nazvao me covek i kaze da oni sva auta slepaju u Sutomore u neki servis, ja ga zamolim da mi da broj tog servisa da zovem i da vidim sa gazdom koliko uzima para za remont alternatora, lik mi je dao gazdin broj i ispostavi se da je lik neki kreten, na pitanje koliko je remont isao je sve nekim glupim pretpostavkama kao ne moze da zna sta je dok ne vidi i ne skine sve izbegavajuci da mi odgovori za cenu, kad sam ga pitao konkretno posto su ruke da izvadi i vrati alternator postao je malo bezobrazan, kao ja cu njega da ucim sta treba i te seljacke fore... Kazem ja njemu da ga ne bih vise zadrzavao i cujem se ponovo sa ovim sto vozi slep. Preskocio sam nesto, rece mi lik ako me uvece u 10 odslepa do apartmana ili negde drugde onda nece moci sutra do servisa posto je ispunio obavezu, zato sam trazio broj od ovog iz Sutomora da se dogovorim da oteramo auto ispred servisa da ga ne ostavljam u mraku na magistrali. Dogovorio sam se sa vozacem slepe da cu ujutro naci servis koji moze da mi resi alternator i da cu ga onda zvati da me slepa tamo. Stisnem muda, upalim auto i onako cvili, drnda, ja predjem 20km do Budve i parkram blizu apartmana na mesto gde kamion moze lako da pridje ujutro. Drugar sa mojim drugim autom je bio u pripravnosti da dodje da me slepa ako ne uspem da stignem sto na kraju nije trebalo. Ujutro je naravno bila subota!!! :) Krenuo po Budvi, zovem jednog odmah ujutro kaze zovi me u 5 popodne :staa2: , isao po gradu i pitao lokalce za servise nijedan nije radio subotom... Odem do taksista koji su bili vise nego ljubazni i kazu mi evo ti broj od nekog sa Cetinja, ovi ovde u Budvi derikoze i neznalice, idi kod ovog i ne razmisljaj, reci da sam ti ja dao broj on meni odrzava vise auta... Nazovem lika kaze da je u ogromnoj guzvi, objasnim mu situaciju i kaze covek kad je tako doteraj auto sto pre mozes, da mi adresu. Posto sam taj dan trebao da idem kuci spakujem zenu sa drugarom i njegovom zenom i posaljem je kuci posto nisam znao hocu uspeti taj dan da zavrsim kola, iako je jedva pristala shvatila je da sam u pravu sto sam tako resio. Nazovem onog sto vozi slep i kazem da sam nasao servis na Cetinju koje je oko 35km udaljeno od Budve objasnim da je i Sutomore toliko udaljeno i lik bez problema samo kaze zovi ponovo AMSS neka puste nalog i kad mi moji jave da krenem ja krecem. Ja nazovem AMSS, oni opet kazu nazvace vas neko iz CG u najkracem roku, stvarno me nazovu odmah i posalju kamion koji je za sat vremena dosao do apartmana i odvezao me na Cetinje u servis. E sad da napomenem da je gazdarica apartmana ponudila da ostanem besplatno dok god ne resim auto, da mi je kamiondzija stajao na vidikovcima da slikam pogled na more i obalu, da je majstor u servisu odradio posao u fulu i da mi je naplatio manje nego sto bi mi naplatio moj majstor kod kog idem ceo zivot, da je majstora zvao neki lik isto da zakaze (lokalac neki) i da mu je majstor objasnio da ne moze nista dok mene ne resi da sam ostao u kvaru, lik preko telefona opomenu majstora da me ne klepa posto je to muka, majstor mu se pravda da mi je dao dobru cenu, istu kao da dodje bilo ko sa Cetinja i da sam pristao... :)  Sve u svemu najpozitivnije iskustvo ikad, majstoru platio za uradjen posao, castio majstorovog pomocnika, zahvalio se ljudima i krenuo kuci kasno popodne. Prespavao ipak u Bijelom Polju kod zetovih roditelja da ne bih vozio do kasno u noc... Zvali posle nekog vremena iz AMSS da pitaju jesam zadovoljan i jel sve proslo kako treba. :)

Napisa ja svoj prvi putopis na forumu, nadam se da ce nekom biti od koristi i da ce nesto da nauci iz mog iskustva! :popovanje:

Evo i slika kao dokaz...

 

 

post-40991-0-78547000-1486346711.jpg

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

A posle ljudi kazu Crnogorci ovakvi-onakvi. U svakom zitu ima kukolja, ali sam primetio da sto je grad veci-veca je i verovatnoca da te neko izjebe. Jednostavno je tako. Da se ne lazemo, koliko god odrzavao auto, kvar koji ce da te zakuca na putu moze da se desi (pa makar vozio i auto iz salona). Bravo za amss.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Saab 9-5 Aero, 184KW (250KS). :)

Sto se tice CG, vecina gradjana Srbije ima lose misljenje o narodu dole, ja letujem godinama u CG a obisao sam pola sveta i imam samo pozitivna iskustva sa Crnogorcima, nikad ni najmanju neprijatnost, ko nije bio dugo u Crnoj Gori mislim da bi se veoma prijatno iznenadio! Pre par godina mi u 5h ujutro pukne guma na putu od Cetinja ka Budvi, svaki auto sa CG tablicama koji je naisao je stao da pita jel sve u redu i treba li mi neka pomoc... :care:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Kad mi je cerka bila mala, konobarice su je zabavljale da mi mozemo da jedemo, domacica kuce se nudila da je cuva da zena i ja izadjemo malo sami uvece...

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Да ли сам добро схватио, да је од места квара ближи био поменути сервис у Цетињу, него Сутоморе?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Imam AMSS  clanstvo za motor vec cca 5 godina u nazad. Pre neki dan mi stade motor. Zovem AMSS sve ok, javice se vozac, uz napomenu da nemaju iskustva sa slepanjem motora... Javio se majstor...doci ce, ali nikada nije slepao motor i nema pojma kako da ga veze. Prvo racunam ajd ja cu ga vezem nekako, ali posto sam bio preko 200km od kuce ipak nisam hteo da rizikujem. Zahvalim se, otkazem slep i pozovem moto slep iz BG da dodje po mene i vrati me kuci. Cena moto slepa kombijem je bila 5-6000rsd jeftinija nego AMSS sa Super clanstvom... (odnosno cena po km im je pola cene AMSS). Tako da bolje batalite AMSS. Ima ljudi koji privatno rade slep motora po normalnoj ceni, da ste mirni bar za podrucje Srbije. Za preko jbg...

 

I moram da pohvalim slepanje. Sve full. Nedelja popodne/predvece, covek sto je pre mogao, dogovorili se u 3 recenice, poslao mu google maps pin lokacije. Pristojna cena, a jos smo i drugi motor slepali za cenu goriva (mrzelo drugara da vozi sam nazad :) ). Ne znam da li smem da reklamiram, ali u pitanju je motomanijin slep (ako smeta reklama recite da sklonim...).

 

Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Bio sam u prilici kad je kolega skliznuo da cekamo AMSS. Em kasnili, jedva nas nasli, em motor stavili na bok (inace motor se mogao voziti ali kolega je bio uzrujan i nije zeleo da vozi), a pri tom naplatili zestoko. Covek imao golden card ili kako se vec zove to najjace clanstvo. 

Hvala, ne treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

I to veoma! Da ne slazem ali koliko mi se cini bilo je besplatan slep 24/7/365...

ALI: do 50 ili 100 km (racunaju oba smera!) S tim da ti naplacuju naplatne rampe. I jos nesto je tamo bilo. A autokilometar im je kao da dolaze po tebe privatnim avionom sa sve damama za zabavu a motor ti usput zamene za nov. Drugar je poludeo, ali je bilo u tom momentu jedino resenje jer ih je zvao i bili su na putu a rekli su mu da ce da mu naplate dodatne km kad ih je zvao. ALI je on mislio tila imam 140 km do kuce, oni naplete 40 jer je 100 free (lupam cifre) a ispalo je 140x2=280 280-100=180 da se plati plus dve putarine pa tamo nazad, znaci 4 putarine.

I na sve to dodje mrtav umoran lik i naguramo motor a on ima jednu mrtvu gurtnu i 2 cebeta. Stavi jedno na patos, polegne motor, drugo preko i uspanuje. Jedva ga ubedismo da u svom sranju vezemo dodatno u dihagonalu kako bi makar stigao motor do odredista iako ce se sjebati usput vise nego od samog klizanja po travi! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS
On 11/16/2017 at 21:46, supatje je napisao:

Imam AMSS  clanstvo za motor vec cca 5 godina u nazad. Pre neki dan mi stade motor. Zovem AMSS sve ok, javice se vozac, uz napomenu da nemaju iskustva sa slepanjem motora... Javio se majstor...doci ce, ali nikada nije slepao motor i nema pojma kako da ga veze. Prvo racunam ajd ja cu ga vezem nekako, ali posto sam bio preko 200km od kuce ipak nisam hteo da rizikujem. Zahvalim se, otkazem slep i pozovem moto slep iz BG da dodje po mene i vrati me kuci. Cena moto slepa kombijem je bila 5-6000rsd jeftinija nego AMSS sa Super clanstvom... (odnosno cena po km im je pola cene AMSS). Tako da bolje batalite AMSS. Ima ljudi koji privatno rade slep motora po normalnoj ceni, da ste mirni bar za podrucje Srbije. Za preko jbg...

 

I moram da pohvalim slepanje. Sve full. Nedelja popodne/predvece, covek sto je pre mogao, dogovorili se u 3 recenice, poslao mu google maps pin lokacije. Pristojna cena, a jos smo i drugi motor slepali za cenu goriva (mrzelo drugara da vozi sam nazad :) ). Ne znam da li smem da reklamiram, ali u pitanju je motomanijin slep (ako smeta reklama recite da sklonim...).

 

Pozdrav.

Evo update-a mog slucaja. Zalio sam se AMSS-u, i dobio odgovor da uglavnom mogu da slepaju motore, ali da to zavisi od mesta gde se kvar desi, i da imam pravo da trazim nadoknadu za besplatne kilometre koje koje sam imao sa super clanstvom. Dostavio sam im racun od slepanja i dobio refundaciju troskova (za 140km po njihovom cenovniku), i to bez ikakvog cimanja... Nisam ovo ocekivao ali eto... Svaka cast! 

I dalje ostaje ono da je cena km u AMSS u principu duplo veca od moto slepova, tako da se amss isplati za ono sto je dzabe, ali za sve preko je preskupo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 12/2/2017 at 0:10, supatje je napisao:

Evo update-a mog slucaja. Zalio sam se AMSS-u, i dobio odgovor da uglavnom mogu da slepaju motore, ali da to zavisi od mesta gde se kvar desi, i da imam pravo da trazim nadoknadu za besplatne kilometre koje koje sam imao sa super clanstvom. Dostavio sam im racun od slepanja i dobio refundaciju troskova (za 140km po njihovom cenovniku), i to bez ikakvog cimanja... Nisam ovo ocekivao ali eto... Svaka cast! 

I dalje ostaje ono da je cena km u AMSS u principu duplo veca od moto slepova, tako da se amss isplati za ono sto je dzabe, ali za sve preko je preskupo...

ne kontam ,tebe je vozila druga firma zato što si ti to hteo a amss ti refundiro tih 140 km-razdaljinu do kuče a oni ti ništa nisu radili,kako to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Sve u svemu koliko shvatam sa AMSS članstvom itekako može da te zaboli glava....a šta i očekivati za 2.000din koliko košta članstvo?!

 

Ja ga imam takođe ali na svu sreću nisam imao prilike da ga aktiviram...jedino što može da ti bude od pomoći ukoliko si u inostranstvu i desi ti se nešto sa motorom ili kolima imaš odmah koga da zoveš...Jes da će da košta ali bar rešavaš problem odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja