Jump to content

Moto Zajednica

Stopanja, 5. septembar 2021

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Munze
  • Motocikl: Suzuki GSX1300BK (B-King)

Poginuo motociklista kod Trstenika: Udario u kamion, preminuo na licu mesta

Moticiklista se iz pravca Stopanje kretao ka Kruševcu iza kamiona i u jednom trenutku, kako se za sada pretpostavlja, usled nedržanja odstojanja, udario u kamion

Večeras oko 20.30 sati u Stopanji, na putu Kruševac-Trstenik, došlo je do saobraćajne nesreće u kojoj je poginuo motociklista.

 

Prema prvim informcijama, moticiklista se iz pravca Stopanje kretao ka Kruševcu iza kamiona i u jednom trenutku, kako se za sada pretpostavlja, usled nedržanja propisanog odstojanja, udario u kamion. Taj kontakt je bio koban po mladića, pišu Novosti.

Ekipa hitne pomoći Doma zdravlja iz Trstenika odmah je izašla na lice mesta, ali pomoći za nastradalog nije bilo.

Večeras je završno veče popularne manifestacije "Pečenjijada" u Stopanji, koja je otvorena u subotu. Više od 10.000 posetilaca je prema proceni organizatora boravilo u Stopanji tokom vikenda.

 

 

 

Zna li neko nešto više o ovome? 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

"Nedržanje odstojanja" je tako kretenski izgovor za situaciju u kojoj Tamić nije dovoljno/propisno vidljiv na putu. Pozicije i ako rade su jedva vidljive na starijim kamionima. Kako bi se inače neko zakucao u kamion otpozadi, sem ako ga po mraku nije video. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Чуо сам од пријатеља да је дечко био из околине Крушевца, Лазар Ралић 2000 годиште, возио црну Каву 636.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 1 sat, Četka je napisao:

"Nedržanje odstojanja" je tako kretenski izgovor za situaciju u kojoj Tamić nije dovoljno/propisno vidljiv na putu. Pozicije i ako rade su jedva vidljive na starijim kamionima. Kako bi se inače neko zakucao u kamion otpozadi, sem ako ga po mraku nije video. 

Све је тако, зато ме вожња ноћу, магистралним и локалним путевима ужасава.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 21 minuta, boki.64 je napisao:

Све је тако, зато ме вожња ноћу, магистралним и локалним путевима ужасава.

Jeste vožnja noću po mnogo čemu opasnija, ali se slične stvari neretko dešavaju i tokom dana. Ja sam se pre nešto manje od dva meseca Zakucao u auto koji se kretao ispred mene, i dok sam ja pogledao u retrovizor ima li koga iza (da bih mogao da preteknem ovog ispred) ovaj se zaustavio u ja pravo u njega. 

Dovoljan je samo trenutak nepažnje ili opuštanja, dovoljan je delić sekunde da skrenemo pogled, dovoljno je da malo više udario po gasu, pa da se odjednom ispred nas "stvori" prepreka koja nas sačeka. 

Nastradalom dečku neka je laka zemlja. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Voznja nocu je definitivno opasnija po nas koji vozimo lokalnim putevima i nismo iz grada. Broj vozila danju i nocu je tu negde, nije velika razlika jer svakako zivim u zabiti. Ono sto predstavlja opasnost su neosvetljeni biciklisti, traktori i masine a kao najveci problem divljac, sto sitna, krupna i egzoticna.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Dodaj na to i udarne rupe, životnje koje pretrčavaju put, a koje ne vidiš, kao i to što imamo po jedno poziciono svetlo, pa postajemo još nevidljiviji. Uvek izbegavam noću vožnju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

18+

Рече ми друг претицао колону и подлетео под камион.

Ту у близини 2007г погинуо другарици рођени брат, откинуо е34  на пола са новим zx6r убио возача и себе.

Дуг правац и са обе стране улице се налазе печењаре, кафићи, продавнице итд, центар села.

 

IMG_20210906_165106.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250



Poginuo motociklista kod Trstenika: Udario u kamion, preminuo na licu mesta

Moticiklista se iz pravca Stopanje kretao ka Kruševcu iza kamiona i u jednom trenutku, kako se za sada pretpostavlja, usled nedržanja odstojanja, udario u kamion

Večeras oko 20.30 sati u Stopanji, na putu Kruševac-Trstenik, došlo je do saobraćajne nesreće u kojoj je poginuo motociklista.

 

Prema prvim informcijama, moticiklista se iz pravca Stopanje kretao ka Kruševcu iza kamiona i u jednom trenutku, kako se za sada pretpostavlja, usled nedržanja propisanog odstojanja, udario u kamion. Taj kontakt je bio koban po mladića, pišu Novosti.

Ekipa hitne pomoći Doma zdravlja iz Trstenika odmah je izašla na lice mesta, ali pomoći za nastradalog nije bilo.

Večeras je završno veče popularne manifestacije "Pečenjijada" u Stopanji, koja je otvorena u subotu. Više od 10.000 posetilaca je prema proceni organizatora boravilo u Stopanji tokom vikenda.

 

 

 

Zna li neko nešto više o ovome? 



Neka je kolegi laka zemlja... Tužno, pretužno...

A pre neki dan održah budućem kolegi očenaš, nije mu se svidelo kada mu rekoh da kada bude položio, vozi motor gornjom glavom...

A ne znam da li je neko primetio, ovi indijanci, što pišu ove članke... Treba im prste lomiti... Bitno da su pored vesti o pogibiji motoriste, dodali da je danas završno veče pečenjijade u Stopanji i koliko je bilo posetilaca...

Koga bre za to boli patka, čovek je poginuo...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Te neke "Zastave" i "Tamići" su najopasnija vozila koja postoje. Slabi su pa uzbrdo ne mogu brzo, nizbrdo ne smeju zbog loših kočnica a i na pravcu su prespori. Često naprave za sobom kolonu od desetak vozila krećući se brzinom od 30 km/h. Retko će koji motorista disciplinovano voziti u toj koloni. Većina će krenuti u preticanje i začas se tu stvori splet okolnosti da neko izgubi glavu. Prespora vozila u kombinaciji sa vozačem čija je prva rečenica: "Nisam te vid'o..." su po mom mišljenju opasniji od bahatih vozača džipova i drugih besnih kola.

 

Šteta za izgubljeni mladi život, neka mu je laka zemlja.

Promenio član bajker71
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, bajker71 je napisao:

Te neke "Zastave" i "Tamići" su najopasnija vozila koja postoje. Slabi su pa uzbrdo ne mogu brzo, nizbrdo ne smeju zbog loših kočnica a i na pravcu su prespori. Često naprave za sobom kolonu od desetak vozila krećući se brzibom od 30 km/h. Retko će koji motorista disciplinovano voziti u toj koloni. Većina će krenuti u preticanje i začas se tu stvori splet okolnosti da neko izgubi glavu. Prespora vozila u kombinaciji sa vozačem čija je prva rečenica: "Nisam te vid'o..." su po mom mišljenju opasniji od bahatih vozača džipova i drugih besnih kola.

 

Šteta za izgubljeni mladi život, neka mu je laka zemlja.

Ti starija vozila (kamioni) zaista usporavaju saobraćaj, ali kad naiđeš na takvo vozilo skoro svi dalji postupci (kao i krajnji rezultat) zavise od tebe samog, dok kada te bahat vozač sustigne, pretiče, iseče te, upadne ti u traku, ....  malo šta u toj situaciji zavisi od tebe. 

Tako da ovo što si ti naveo uglavnom nije tačno. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: R 1100RT

Ja sam se pre petnaestak godina oko 2 sata posle ponoći vraćao iz Niša za Bg autom. Pri 140 na sat u desnoj traci ugledam Tamića bez svetala i bez kočenja toliko silovito cimnem u levo, pa udesno, da sam se digao na dva točka. Oduzeo sam se od straha. Nakon nekoliko km vidim patrolu kod odvajanja za Aleksinac, zaustavim se i kažem im da će naići Tamić bez svetala i ispričam šta se desilo. Tamić je ubrzo stigao, ovi ga zaustaviše, a meni rekoše da idem i ne brinem. Sad da li je prošao sa jednom, dve crvene ili je pošteno najebao, nemam pojma. Od tada nekako izbegavam vožnju desnom trakom noću. Izvinjavam se što off-jem tešku temu, ali setih se te situacije. 

Promenio član mikiroy
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 46 minuta, zika56 je napisao:

Ti starija vozila (kamioni) zaista usporavaju saobraćaj, ali kad naiđeš na takvo vozilo skoro svi dalji postupci (kao i krajnji rezultat) zavise od tebe samog, dok kada te bahat vozač sustigne, pretiče, iseče te, upadne ti u traku, ....  malo šta u toj situaciji zavisi od tebe. 

Tako da ovo što si ti naveo uglavnom nije tačno. 

Žiko, poštujem te kao člana ovog foruma a i tebe kao ličnost. Takođe, ne smatram da u ovoj temi treba da se nadmudrujemo ali prosto moram da ti odgovorim.

Mene su ove godine dva puta obarali nesposobni, spori vozači koji me "nisu videli" a menjali su pravac iznenada, bez korišćenja migavaca ili pogleda u retrovizor. Preko pune linije itd. Nijedan od njih nije divljao u besnom Audiju ili Škodi, premda ne pravdam takve. Da se razumemo.

Tebe je onomad oborio i slomio ti oba skočna zgloba nesposoban i spor vozač koji je, ničim izazvan, nabo na kočnicu...

Stvarnost te demantuje.

Čuvajte se sporih vozila i vozača pošto nikada ne znate da li će smotati volan na vas kada naiđete ili iznenada kočiti bez razloga isl.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 16 minuta, bajker71 je napisao:

Žiko, poštujem te kao člana ovog foruma a i tebe kao ličnost. Takođe, ne smatram da u ovoj temi treba da se nadmudrujemo ali prosto moram da ti odgovorim.

Mene su ove godine dva puta obarali nesposobni, spori vozači koji me "nisu videli" a menjali su pravac iznenada, bez korišćenja migavaca ili pogleda u retrovizor. Preko pune linije itd. Nijedan od njih nije divljao u besnom Audiju ili Škodi, premda ne pravdam takve. Da se razumemo.

Tebe je onomad oborio i slomio ti oba skočna zgloba nesposoban i spor vozač koji je, ničim izazvan, nabo na kočnicu...

Stvarnost te demantuje.

Čuvajte se sporih vozila i vozača pošto nikada ne znate da li će smotati volan na vas kada naiđete ili iznenada kočiti bez razloga isl.

Bez da se nadmudrujemo, ali ja i sebe smatram odgovornim (zbog neopreznosti) za udes koji sam imao, a da me stvarnost demantuje, neće biti. 

Jedino ukoliko ti želiš da kažeš da su ti bahati u skupim i brzim automobilima jako pažljivi, ne koče bez veze, ne izleću sa parkinga ili iz sporednih ulica, ne okreću se polukružno gde im se ćefne, .... i uopšte, vrlo su pažljivi prema motoristima i uvek nas vide? 

Jok bre nego je ovih sporaća više na putevima pa se sa njima češće susrećemo, nerviramo i čukamo (ali uglavnom sa blažim posledicama), a susret i čukanje sa ovim brzim je uglavnom fatalno. 

Dokaz za to je što smo i ti i ja živi nakon udesa koji smo doživeli, a oni koji dožive udes sa bahatim obično ne prežive. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Munze
  • Motocikl: Suzuki GSX1300BK (B-King)

Nažalost, mislim da prvo mi moramo uvek da vozimo tako da očekujemo i spore a i bahate vozače, i decu koja pretrčavaju put, i udarne rupe, i pesak u krivini, i neosvetljene Tamiće i traktore, i vozače koji naglo menjaju pravac i zakucavaju kočnicu bez razloga, i lika u Yugu koji na vrućini u koloni otvara vrata da se ohladi, i baju koji prolazi kroz crveno jer gleda u mobilni, i gluvog dedu koji po dijagonali prelazi magistralu a ne gleda uopšte, i kolotrage gradskog autobusa, i mokre tramvajske šine, i pijanog lika koji skrene u tvoju traku pravo na tebe, i ovo i ono... sve mi to moramo da očekujemo svake sekunde. Jer će se nešto od toga desiti kad tad. Bolje da očekujemo nego da nas iznenadi. 

 

....a to sve ako hoćemo da izbegnemo čuveni epitaf "ovde leži onaj koji je imao prednost". Jer od toga nema koristi. 

Promenio član Google
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 8 sati, Google je napisao:

i lika u Yugu koji na vrućini u koloni otvara vrata da se ohladi

... najgora sorta vozača :takoje: ...

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 23 sati, Četka je napisao:

"Nedržanje odstojanja" je tako kretenski izgovor za situaciju u kojoj Tamić nije dovoljno/propisno vidljiv na putu. Pozicije i ako rade su jedva vidljive na starijim kamionima. Kako bi se inače neko zakucao u kamion otpozadi, sem ako ga po mraku nije video.

... ili sem ako baš nije držao odstojanje, vozio brže po slabim uslovima vidljivosti i nije reagovao na kočenje kamiona. I za motocikliste, kao i za sve ostale učesnike saobraćaja važi isto: kriv je uvek onaj otpozadi, jer je u obavezi da drži odstojanje za bezbedno zaustavljanje. Kako tražiš idealne uslove za vožnju motorom, ako ti uslovi u realnosti ne postoje: noć, gužva, uslovi na putu... Da li nama motociklistima treba da se obezbede uslovi na svakom magistralnom ili seoskom putu kao da smo na NAVAK-u?

 

Pre 15 sati, bajker71 je napisao:

Retko će koji motorista disciplinovano voziti u toj koloni

Ako je formirala kolona, što se dešava kako kod nas tako i svuda u svetu, i za motociklistu važi da poštuje pravila kolone. Ako je nedisciplinovan, onda na sebe snosi odredjenu dozu rizika za svoju bezbednost. Ako se promoviše nedisciplinovanost, onda ćemo imati sve ćešće ovakvih slučajeva.

 

Ovo što se desilo mladom dečku je veoma žalosno, neka mu je laka zemlja...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Prosao sam u nedelju kroz Stopanju,bilo je puno ljudi i dosta motora. Neki su se qrčili kroz stopanju slalom voznjom ,na mene je bas isao neki bmw skuter onako kurcevito da pokaze svima po kafanama duz ulice kakav je vrhunski vozač. Dosta se pilo i jelo ,ne kazem da je greote i taj momak ali to sam video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX
On 7.9.2021. at 9:08, Yanco je napisao:

... ili sem ako baš nije držao odstojanje, vozio brže po slabim uslovima vidljivosti i nije reagovao na kočenje kamiona. 

Ne možeš da voziš brzo iza kamiona na malom odstojanju, jer ni kamion ne ide naročito brzo, a pogotovo ne može da se zaustavi brzo i naglo. Motor slabije koči od automobila, ali ne i od kamiona. Čak i da kamion legne na kočnice, motor ima kad da se zaustavi, a čak i da ne uspe potpuno, brzina kojom bi udario ne bi bila naročito velika, pa teško da bi i ishod bio fatalan. Jedino je moguće da kamion uopšte i nije video, barem ne dok nije bilo prekasno. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Koliko sam saznao dečko nije vozio brzo, gledao na stranu ka ringišpilu u tom momentu kamion prikocio, on nije ni video, kaciga na laktu. 

Nek počiva u miru 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

21 godina,vece,kaciga na laktu....cemu bilo kakva diskusija? 

Treba na polaganju uvesti rucno pisani zadatak: opisi 3 fatalne saobracajke izazvane praznom glavom mladog vozaca! 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja