Jump to content

Moto Zajednica

Prilagođavanje, adaptacija kacige

Recommended Posts

  • Drug član, 1460 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Društvo, imam LS2 pioneer mx436 kacigu već duže vreme i završava mi posao.
Problem mi stvara u retkim situacijama kada vozim brže malo duže - recimo autoput - tada počnem da osećam pritisak i bol u jednoj tački par cm iznad čela. Kako god da podesim onaj kačket - isto je.

 

Pa razmišljam da skinem malo materijala iznutra na tom mestu, verujem da će tako biti bolje. Da li je neko radio nešto slično, i koji je najbolj način: da li da se recimo skalpelom izrezbari malo, ili da se laganim udarcima malo ulubi, ili nešto treće ? 

p.s: Nema potrebe da mi pišete da tako uništavam kacigu, da nije bezbedno itd. Znam, a i nemam nameru da skidam ne znam koliko materijala, vec sasvim malo, da smanjim pritisak na tom jednom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ako "skineš" materijal, to oštećenje koje napraviš će te sigurno još više žuljati. Probaj da dodaš još neki sloj, potkapu za duže vožnje, drugačije da navuče kacigu itd.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Nikako skalpel, sem ukoliko ti je glava ćoškasta
Uzmes kašiku, najpre malu, dobro zagrejes I onda utisnes u mesto koje te žulja, pa u probnu vožnju. Ako mala kašika nije dovoljna uzmeš veću, dobro zagreješ I pritisneš mesto koje te iritira. To je fora koju su mi otkrili u Sloveniji svojevremeno distributeri Nolana. Provereno radi posao, samo trebaš biti strpljiv i dosledan da to ide malo po malo, da ne bi dobio kacigu za broj veću koja trči oko glave.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam jednom davno to isto uradio samo sa bilijar kuglom, mada to mi je bila zadnja solucija.

Prvo probaj da ubaciš komad sunđera na problematično mesto, možda to reši problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ili komad sundjera skroz gore tako da malo podigne kacigu i poveca oslanjanje gore a smanji pritisak na celo, ako me razumes. Za eventualno skidanje mi na pamet pada bijaks sa nekim finim glodalom ili smirglom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

 

Slobodno. Bilo šta što je pobrojano. Samo da radi, da tebi funkcioniše. Pronađi sam šta je potrebno i budi slobodan da prilagodiš materijal kako je potrebno uz dozu razuma da ne preteraš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 7 sati, saxi je napisao:

Nikako skalpel, sem ukoliko ti je glava ćoškasta emoji14.png
Uzmes kašiku, najpre malu, dobro zagrejes I onda utisnes u mesto koje te žulja, pa u probnu vožnju. Ako mala kašika nije dovoljna uzmeš veću, dobro zagreješ I pritisneš mesto koje te iritira. To je fora koju su mi otkrili u Sloveniji svojevremeno distributeri Nolana. Provereno radi posao, samo trebaš biti strpljiv i dosledan da to ide malo po malo, da ne bi dobio kacigu za broj veću koja trči oko glave.

Kašika je iz raja izašla što se tiče topljenja i prilagođavanja tog stiropora u kacigi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

taj model ima kacket...i kada vozis vecom brzinom ...kaciga se blago rotira i vrsi pritisak

 

dobro razmili koja tacka ..tj ivica vrsi pritisak....

 

ps. čuvaj ruke od vrele kašike....ne pitaj kako znam :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
Pre 4 sati, nafetS je napisao:

i obavezno to radi negde u privatnosti... Ako te neko vidi da greješ kašiku, svašta će da pomisli :)

careeee

nasmeja me ljudskii :haha2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On 5.9.2021. at 22:08, antir3ality je napisao:

Društvo, imam LS2 pioneer mx436 kacigu već duže vreme i završava mi posao.
Problem mi stvara u retkim situacijama kada vozim brže malo duže - recimo autoput - tada počnem da osećam pritisak i bol u jednoj tački par cm iznad čela. Kako god da podesim onaj kačket - isto je.

 

Pa razmišljam da skinem malo materijala iznutra na tom mestu, verujem da će tako biti bolje. Da li je neko radio nešto slično, i koji je najbolj način: da li da se recimo skalpelom izrezbari malo, ili da se laganim udarcima malo ulubi, ili nešto treće ? 

p.s: Nema potrebe da mi pišete da tako uništavam kacigu, da nije bezbedno itd. Znam, a i nemam nameru da skidam ne znam koliko materijala, vec sasvim malo, da smanjim pritisak na tom jednom mestu.

Sada vidim ovu temu...

Isti problem sam imao sa LS2 kacigom. Meni su iz LS2 predstavništva predložili da skinem postavu i ošmirglam par milimetara tvrdog stiropora na mestima gde me žulja i tako sam uradio. Prvi put sam skinuo samo malo pa me je još žuljalo, a posle sam ošmirglao još i sada je super...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 9/6/2021 at 10:18 AM, nafetS said:

i obavezno to radi negde u privatnosti... Ako te neko vidi da greješ kašiku, svašta će da pomisli :)

...kolega ko da je sa Limana.... :P

Šta ti je iskustvo....

 

Ne da si me nasmejao!! :sampion:

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Te male tacke koje zuljaju po malo umeju biti jako neprijatne nakon sat-dva voznje. Na kada nosim podkapu i ne namestim je lepo na vrhu cela pocne da zulja toliko da nakoj nekog vremena pozelim da skinem i bacim kacigu. Mislim da nije ni bezbedno jer se zbog neprijatnosti gubi fokus na voznju i saobracaj. Tako da kolega resavaj to kako znas, ja npr ne nosim vise podkapu nego onu bandana maramu pa je postavim izdad cela da taj kriticni deo kacige ne zulja. I sto bi rekao Đuro … joj razlike…. drasticne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2808 postova

ako te žulja tačkasto moguće je da ćeš rešiti problem skidanjem materijala.Međutim moguće je da ti imaš manjak materijala tojest oblik kacige ti ne odgovara za te brzine i kad voziš brzo ne naleže ti kaciga dobro na celu glavu pa ti zato stiska čelo jer je tu najveći otpor od vazduha koji ti potiskuje kacigu ka nazad pa te zato žulja čelo.

Ja imam isti slučaj ali samo sa jet kacigom pri većim brzinama.Siguran sam da mi kaciga jednostavno ne odgovara za taj tip vožnje i na tom motoru.Nista nisam preduzeo jer tako nikad ni ne vozim.

Prvo probaj sa dodavanjem materijala -nekog tankog sunđerastog od  1-2 mm pa onda sve debljeg na čelo ispod unutrašnjosti kacige pa vidi..Jer kad skineš materijal onda nema nazad

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja