Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina novog motora

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 8 minuta, JunioR. je napisao:

Da bi uopšte počeo obuku za C, moraš imati pravu (ne probnu) za B

Ok. Secam se 2006. ,upises C,dobijes B...Sad mi krivo sto tako nisam uradio pre 15 god. Znam da se menjalo,nisam upucen. Hvala :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
1 hour ago, DaliborBP said:

Jesi li siguran?

Ne znam za C i B, a iskreno i sumnjam, ali što se tiče A kategorija - siguran sam, budući da su vozila nižih A kategorija podskup vozila viših A kategorija. Zato kad se položi npr. za A, upisuju se sve kategorije ispod.

 

Kolegi AM kategorija nije upisana u probnu dozvolu budući da istu kategoriju ima u svojoj punoj vozačkoj dozvoli. Probna mu se izdaje samo za one kategorije koje do tada nije posedovao, i to je sasvim okej.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan
Pre 8 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Bem ti papirologiju, daj nam slike motora, vožnje, utisci, oduševiljenje, emocija :)

Rado, ali haos na poslu, 4 dana za redom od 7 do 7 radim, a i vreme je kisa od jutra do sutra pa onda, jovo nanovo... Bice slika samo da se prolepsa vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500

Svaka čast za izbor motora:takoje:

Pamet u glavu i ne odustaj od svojih snova, pojedinci kao ti pišu velike priče;)

 

Jedan odličan primer našeg čoveka...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Danas sam prvi out imao ozbiljniju voznju sa Gromom. ( Mojim ljubimcem)

Probudio sam se oko 8, provirio kroz prozor, i obradovao se... Kisa nije padala. iako je bio tmuran dan, zgrabio sam kljuceve i kacigu, navukao trenerku i farmerke :lol3: i potrcao da se druzim sa svojim prijateljom.

Sobzirom da je vetar bio veoma jak  i hladan, presao sam 70ak kilometara, sa smrznutim osmehom na licu.

Za sad, Grom rže, vuce, savladava blato i kaldrmu vez problema.

IMG_20211010_150259.jpg

IMG_20211010_150244_1.jpg

IMG_20211010_145603.jpg

Promenio član Envy
  • Sviđa mi se 15
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan
Pre 1 sat, Andrej_Hotstepper je napisao:

Brate kako je to lep motor.... Old skul..

 

Lepo se cuje, prelazi preko neravnina i moram reci da fino ulazi u krivine.

Samo se malo cimam da ga oborim, pogotovo taj dan jer je padala kisa, a ove gume i nisu bas namenjene za kisne dane. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Mali updejt, presao sam oko 300ak u lokalu, vezbajuci da lepo menjam brzine, i ulazak u krivine. I vreme je doslo za prvi servis, pozvao sam Tago moto centar zbog prvog servisa. Rekli su mi, imamo slobodan termin sledece nedelje, sto se poklapalo sa mojim planovima (Lazarevac, Beograd, kupovina prve kacige, Novi Sad i posle toga pravac Bovansko jezero) jer je vreme bilo idealno za voznju!

Pre polaska sam porucio iz Pontis-a termo navlake, vetrovku i podkapu, bez njih bi najebao :)

 

Krenuo sam lagano oko pola 10, trudeci se da postujem 60ak km/h sto je preporuceno do prvih 500km.

Konacno sam stigao u BG i otisao u Barel motoshop gde sam uzeo Sharkovu openline kacigu ( Sa kojom sam odusevljen). Zatim izlazim na autoput za Novi Sad i lagano...

Po dolasku u Servis, bio sam ljubazno usluzen napitkom po svom izboru i punjacem ( posto mi je tripper™ nav skinula 80%baterije od 9:30 do 13:35) i predao kljuceve od motora. Posle nekih 20ak minuta, lepo obucen gospodin (direktor) me je pozvao i rekao da ima neki problem. Naravno, mislio sam da su nesto pokvarili i da cu im se napiti krvi, ali, desilo se nesto podjednako lose... Navodno, majstor im je otisao na odmor, a niko se nije setio da mi javi. 

Da skratim pricu, taj dan nisam odradio Servis nego posle nekoliko sati pokusaja direktora da kontaktira drugi servis (Trion motors, uvoznik za Harly) i zamoli ih da me prime u najkracem mogucem roku, sto je ispalo sutradan u 10. 

Naravno nije se ni ponudio da mi obezbedi smestaj (zbog njihove greske) nego sam se sam snasao za prenociste do sledeceg dana.

I naravno ceo put je propao jer sam izgubio mnogo dragocenog vremena kojeg nisam mogao da priustim zbog posla.

Makar sam iskoristio to to vreme u BG, da se provozam Avalom sa drugaricom i mogu reci da je predobro gore.

Trenutno na satu imam oko 800km i nadam se da ce ih biti jos mnogo vise. 

 

Ipak ne bese tako mali updejt :lol3:

IMG_20211015_151220.jpg

IMG_20211020_101336.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

Svako zlo za neko dobro,eto napravio si još km i podružio se s drugaricom a doživio si i iskustvo šta se može dogoditi kad se stvari ne završe kako si planirao.
Do Mongolije će ih sigurno biti puno više tako da bi u stvari trebao biti sretan radi toga.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
On 20.4.2022. at 19:59, Andrej_Hotstepper je napisao:

Sad se setio ove teme, da pitam kolegu kakvi su utisci?? :)

I jel ode u mongoliju na kraju? :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja