Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina novog motora

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ti? :) Pošalju ti poštom sve papire, odeš registruješ, tablica, potvrda (za saobraćajnu), zapalinsky u Bg, sedneš na ata, i lagano do La...
 

edit:

videh sad da tek polažeš...
Pa možeš videti u oglasnom delu, kolege se bave prevozom (kombi/šlep). Ja mogu ti preporučim @Nenadbg88, ove godine je više on u kombiju vozio moj motor nego ja, sve preporuke :)
 

Promenio član nafetS
  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Ti? Pošalju ti poštom sve papire, odeš registruješ, tablica, potvrda (za saobraćajnu), zapalinsky u Bg, sedneš na ata, i lagano do La...
 
edit:
videh sad da tek polažeš...
Pa možeš videti u oglasnom delu, kolege se bave prevozom (kombi/šlep). Ja mogu ti preporučim @Nenadbg88, ove godine je više on u kombiju vozio moj motor nego ja, sve preporuke
 


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Javljaj utiske kad ga budeš vozio i da li si se predomislio oko putovanja ?  :-) 

Promenio član ziks
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Svaka čast. 

Živi svoje snove. Nemaš vremena. Nemaš. Ja to sebi kažem svaki dan.

Svi mi sanjamo isto to al nemamo 00.

Ko nas je8e. Ko misli da ne može nek ne ide. Ako ćeš i pre polaska misliti da nećeš stići - nećeš. Svaki motor može preći tu razdaljinu da ne trepne. Evo moj skuter je za 3 meseca slistio 5000km po gradu. A grad je najgori za svaku mašinu.

Veština vožnje je ono što treba da te brine. A i to se vežba. Opasnije je voziti se po gradu XY puta nego kroz pustaru, svi pilje u telefone, pešaci...

PS.

Najbolji motor za put oko sveta je Honda CUB 125 i njeni klonovi. Daću i obrazloženje ako treba ;). Ali snaćićeš se ti i na ovom. 

Pratim, ovo je tema koja obećava. Ako će na moto forumu ljudi da te odvraćaju od putovanja svetom - onda ovo nije moto forum nego Fejsbuk. ("Evo slika mene na mom motoru u kafani")

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan
pre 36 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Svaka čast. 

Živi svoje snove. Nemaš vremena. Nemaš. Ja to sebi kažem svaki dan.

Svi mi sanjamo isto to al nemamo 00.

Ko nas je8e. Ko misli da ne može nek ne ide. Ako ćeš i pre polaska misliti da nećeš stići - nećeš. Svaki motor može preći tu razdaljinu da ne trepne. Evo moj skuter je za 3 meseca slistio 5000km po gradu. A grad je najgori za svaku mašinu.

Veština vožnje je ono što treba da te brine. A i to se vežba. Opasnije je voziti se po gradu XY puta nego kroz pustaru, svi pilje u telefone, pešaci...

PS.

Najbolji motor za put oko sveta je Honda CUB 125 i njeni klonovi. Daću i obrazloženje ako treba ;). Ali snaćićeš se ti i na ovom. 

Pratim, ovo je tema koja obećava. Ako će na moto forumu ljudi da te odvraćaju od putovanja svetom - onda ovo nije moto forum nego Fejsbuk. ("Evo slika mene na mom motoru u kafani")

Gledao sam nekog lika na c90 ...ili mu to dodje hunter cub, u jednom klipu, da bi ustedeo novac za prevoz, isekao skutercic na delove, spakovao u torbe i preneo kao prtljag :staa3:  , da bi ga posle sastavljao...a potom modifikovao ( davao bolje ogibljenje. Car

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Svaka čast. 

Živi svoje snove. Nemaš vremena. Nemaš. Ja to sebi kažem svaki dan.

Svi mi sanjamo isto to al nemamo 00.

Ko nas je8e. Ko misli da ne može nek ne ide. Ako ćeš i pre polaska misliti da nećeš stići - nećeš. Svaki motor može preći tu razdaljinu da ne trepne. Evo moj skuter je za 3 meseca slistio 5000km po gradu. A grad je najgori za svaku mašinu.

Veština vožnje je ono što treba da te brine. A i to se vežba. Opasnije je voziti se po gradu XY puta nego kroz pustaru, svi pilje u telefone, pešaci...

PS.

Najbolji motor za put oko sveta je Honda CUB 125 i njeni klonovi. Daću i obrazloženje ako treba ;). Ali snaćićeš se ti i na ovom. 

Pratim, ovo je tema koja obećava. Ako će na moto forumu ljudi da te odvraćaju od putovanja svetom - onda ovo nije moto forum nego Fejsbuk. ("Evo slika mene na mom motoru u kafani")

Niko decku ne kaze da ne treba da ide, ako zeli i treba da ode. Ali po meni je ludost i ravno samoubistvu sto neko rece da polozis i posle par stotina km krenes na tako dalek put. Da se razumemo, mislim da je ludilo krenuti i sa kolima, a da si upravo polozio vozacki ispit. Mnogo tu stvari treba predvideti. Eventualne popravke, rezervne delove... vreme i vremenske (ne)prilike i da ne spominjem. Ne znam koliko decko ima godina, ne kazu stariji bezveze mladost-ludost... ovoj forum sluzi za razmenu iskustava i da neko iskusniji (buducem) kolegi da par saveta da nije bas tako kako se navodi u klipovima i da su potrebne odredjene pripreme i vestine za isti poduhvat. Naravno, sve sa ciljem da ako se odluci zapoceti svoje putesetvije, ta avantura mu bude prijatna i uzbudljiva, da je pamti po necemu lepom.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Svidja mi se prica i ja ti želim svu srecu u tvom putesestviju. Mnogi ljudi su cuda napravili, a da nisu bili vicni onome sto su uradili. Kad omatoris planiraces i ti, ovako pici grlom u jagode, snaces se vec nekako, upoznati dobre ljude koji ce ti pomoci i one koji su apsolutni smradovi, odrasces u covjeka na tom putu.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Prvo, čestitke za kupovinu motora. 

Uzdravlje te služio i puno lepih uspomena da ti donese! 

 

Veoma sam personalno doživeo ovu tvoju temu, šta više, brat mi ju je prosledio da pročitam. 

Poslednjih par meseci sam u istim mislima, koji motor bih kupio sledeći, i bukvalno se non stop preispitujem oko 3 modela:

Kawasaki versys 300 x

Honda CRF300 / RALLY 

I RE Himalayan. 

 

I moram da priznam da sam sve bliže Himalayanu. 

Bio sam na test vožnji ovde u Beogradu, I veoma lep utisak je ostavio na mene. 

 

Što se tiče tvoje ideje za odlazak na dalji put, podržavam te. Kreni polako, pa lagano, sve dalje od kuće. 

Moje lično mišljenje je da je na dalji put bolje krenuti sa jednostavnijim, i lakšim motorom, nego sa ovim današnjim space-u shatlovima od 300+ kg. 

 

Obzirom da imamo puno toga zajedničkog, voleo bih da se sretnemo, porazgovaramo po koje pivo ;) 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan
Pre sat vremena, Psychonaut je napisao:

Prvo, čestitke za kupovinu motora. 

Uzdravlje te služio i puno lepih uspomena da ti donese! 

 

Veoma sam personalno doživeo ovu tvoju temu, šta više, brat mi ju je prosledio da pročitam. 

Poslednjih par meseci sam u istim mislima, koji motor bih kupio sledeći, i bukvalno se non stop preispitujem oko 3 modela:

Kawasaki versys 300 x

Honda CRF300 / RALLY 

I RE Himalayan. 

 

I moram da priznam da sam sve bliže Himalayanu. 

Bio sam na test vožnji ovde u Beogradu, I veoma lep utisak je ostavio na mene. 

 

Što se tiče tvoje ideje za odlazak na dalji put, podržavam te. Kreni polako, pa lagano, sve dalje od kuće. 

Moje lično mišljenje je da je na dalji put bolje krenuti sa jednostavnijim, i lakšim motorom, nego sa ovim današnjim space-u shatlovima od 300+ kg. 

 

Obzirom da imamo puno toga zajedničkog, voleo bih da se sretnemo, porazgovaramo po koje pivo ;)

 

 

Versys x 300 tesko da mozes naci novog, mislim da su mi rekli da su ga ukinuli zbog emisija.

A ako imas kesa i opredelis se za hondu, uzmi Rally... ima veci rezervoar i vetrobran *neki kazu i bolje ogibljenje*

 

Malo pre sam imao malu avanturu (10km) po makadamu i seoskom putu. Trebalo mi je malo vremena da se naviknem kako se menjaju brzine, ali sam se pred kraj lepo uhodao.

Tako reci, odusevio sam se... iako sam jednom "pao" na vrlo strmoj uzbrdici na pocetku, jer nisam provalio da kvacilo hvata, tako reci, na 1cm povlacenja. (a mozda i manje malo)

A vozio sam u mekanim poludubokim patikama tako da sam imao malo problema sa menjanjem brzina, ali sam se snasao.

 

Nista strasno, vrlo mala ogrebotina na nekoj zasiti od auspuha.

 

Naravno, nadam se da cu poloziti voznju iz prvog pokusaja i da cu do kraja meseca dobiti dozvolu.

Posle toga cu da ga malo vozim pa ide na prvi servis, mozemo tada se nadjemo, ako nam se poklope datumi. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Zaposlim se ja kao klinac sa 19 godina. Posle par meseci skupio pare i polozio za B kategoriju, ujutro po dozvolu i pravac na posao. Stignem i pohvalim se gazdi da imam dozvolu. Kaze on: Uzmi crvenog keca (zastava 101, isto stara 19 godina kao ja) i ako upali spakuj alat, idi za crnu goru-podgoricu ima tamo neki posao.

To je bio dozivljaj od puta, srecom “kec” me je lepo sluzio i slusao. Secam se da mi je put od borove glave do kokinog broda zadao dosta muka, tada ga jos nisu sredili.

Na izlasku iz mog naselja (borca) ka beogradu zaustavlja me policajac da proveri dokumenta a usput i da ga povezem do stanice koja je tada bila kod pancevackog mosta. Vidi da je vozacka izdata taj dan i pita zar prvi dan pa u grad, rekoh idem za crnu goru, tu je zacutao, mozda je i mislio da se salim.

Izvinjavam se sto sam oduzio, ceo ovaj put za mongoliju me je podsetio na ovo. Da sam sam tada odlucivao gde cu voziti pitanje bi bilo da li bi iz naselja izasao. Ovako sam stekao ogromno iskustvo, lepu uspomenu i svasta nesto, hteo ja to ili ne.

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 14
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 593 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Uglavnom kao i svako uzivanje u zivotu i ova tvoja avantura se svodi na kes i slobodno vreme.

Odprilike, ako ti kes nije problem i ne moras da uklapas put u dan da bi se vratio i sutradan otisao na posao, onda - vatra!

Bilo kakvi kvarovi i odlaganja planirane dnevne rute prave vece troskove - to resava kes.

Koliko god dana cekao delove ili bolje vreme ili nesto trece(negde ti se svidi pa resis da ostanes tu jos nekoliko dana) - to resava slobodno vreme koje imas(ne zuris da se vratis).

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan
pre 20 minuta, Djokic je napisao:

Uglavnom kao i svako uzivanje u zivotu i ova tvoja avantura se svodi na kes i slobodno vreme.

Odprilike, ako ti kes nije problem i ne moras da uklapas put u dan da bi se vratio i sutradan otisao na posao, onda - vatra!

Bilo kakvi kvarovi i odlaganja planirane dnevne rute prave vece troskove - to resava kes.

Koliko god dana cekao delove ili bolje vreme ili nesto trece(negde ti se svidi pa resis da ostanes tu jos nekoliko dana) - to resava slobodno vreme koje imas(ne zuris da se vratis).

 

 

 

Pare jedini problem, ali resice se i to nadam se.

Kontam, na himalayanu nema mnogo sta da se popravi, prost motor, nema skoro nista od elektronike...cak je i zamena ulja i filtera prosta.

A sto se tice slobodnog vremena, uzme se ceo godisnji, plus slobodni sati koje sam skupljao i to bi bilo to. Trebalo bi da imam dva meseca slobodnog kad se presabere. Mozda i vise...

Ali polako, ima jos vremena do tad.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@Envynemoj voziti bez dozvole.Sto se tice priprema za put koji planiras u buducnosti ima nesto organizuje grawe osiguranje a bice tamo i  clan foruma @Sasha Pkoji je mnooogo proputovao i napisao knjigu o tome i to ti moze biti jako korisno.Veliki pozdrav i puno srece u ostvarivanju planova.

Screenshot_2021-09-12-18-30-08-228_com.facebook.katana.jpg

Promenio član Eol
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 16 sati, Sharky - Alex je napisao:

Ovako sam stekao ogromno iskustvo, lepu uspomenu i svasta nesto, hteo ja to ili ne.

Nije mi najbolje išla geografija u školi, ali bih rekao da je CG malo bliža od Mongolije ;) Mislim, u najgorem slučaju može neko da dođe po tebe u roku od nekoliko sati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
On 11.9.2021. at 16:27, Envy je napisao:

Versys x 300 tesko da mozes naci novog, mislim da su mi rekli da su ga ukinuli zbog emisija.

A ako imas kesa i opredelis se za hondu, uzmi Rally... ima veci rezervoar i vetrobran *neki kazu i bolje ogibljenje*

 

Malo pre sam imao malu avanturu (10km) po makadamu i seoskom putu. Trebalo mi je malo vremena da se naviknem kako se menjaju brzine, ali sam se pred kraj lepo uhodao.

Tako reci, odusevio sam se... iako sam jednom "pao" na vrlo strmoj uzbrdici na pocetku, jer nisam provalio da kvacilo hvata, tako reci, na 1cm povlacenja. (a mozda i manje malo)

A vozio sam u mekanim poludubokim patikama tako da sam imao malo problema sa menjanjem brzina, ali sam se snasao.

 

Nista strasno, vrlo mala ogrebotina na nekoj zasiti od auspuha.

 

Naravno, nadam se da cu poloziti voznju iz prvog pokusaja i da cu do kraja meseca dobiti dozvolu.

Posle toga cu da ga malo vozim pa ide na prvi servis, mozemo tada se nadjemo, ako nam se poklope datumi. :D

Pomoći ćemo i mi malo oko toga da se poklope ;)

Himalayan je nov, i ne verujem da ćeš imati problem bilo koje vrste sa njime...

Ali, Imam samo jedan savet, mislim da će se i ostali složiti, pre tog puta obavezno rasklopi sam ceo motor, i ponovo ga sklopi. 

Upoznaj ga dobro, svaki šraf, svaki deo. 

Bar sam ja do sada imao takav osećaj, kad kupim motor, dok ga ne rasklopim sa burazerom i ponovo sklopim, da mi vidimo u kom je stanju šta, bukvalno me je strah da ga vozim. Doduše, ja sam do sada kupovao polovne motore...

HImalayana planiram da uzmem novog. ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan
Pre 1 sat, Psychonaut je napisao:

Pomoći ćemo i mi malo oko toga da se poklope ;)

Himalayan je nov, i ne verujem da ćeš imati problem bilo koje vrste sa njime...

Ali, Imam samo jedan savet, mislim da će se i ostali složiti, pre tog puta obavezno rasklopi sam ceo motor, i ponovo ga sklopi. 

Upoznaj ga dobro, svaki šraf, svaki deo. 

Bar sam ja do sada imao takav osećaj, kad kupim motor, dok ga ne rasklopim sa burazerom i ponovo sklopim, da mi vidimo u kom je stanju šta, bukvalno me je strah da ga vozim. Doduše, ja sam do sada kupovao polovne motore...

HImalayana planiram da uzmem novog. ;)

Nisam zazalio sto sam ga uzeo, lepo ide po losem putu, ne osecam mnogo njegovu tezinu... Samo manjih problema imam sa menjacem *dal sto ne znam lepo da menjam ili nije razradjen jos* ( nekad malo teze ulazi u brzinu)

 

Sto se tice rasklapanja, jedino sto bi vezbao je zamena gume, ulja i sajli, svecice... ne verujem da bi ista drugo moglo da podje po zlu :)

 

A primetio sam da i prolaznici bacaju poglede u prolazu,dok sam ga vozio, izgleda i njima zanimljiv ^_^  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
2 hours ago, Psychonaut said:

...

Ali, Imam samo jedan savet, mislim da će se i ostali složiti, pre tog puta obavezno rasklopi sam ceo motor, i ponovo ga sklopi. 

Upoznaj ga dobro, svaki šraf, svaki deo. 

Bar sam ja do sada imao takav osećaj, kad kupim motor, dok ga ne rasklopim sa burazerom i ponovo sklopim, da mi vidimo u kom je stanju šta, bukvalno me je strah da ga vozim. Doduše, ja sam do sada kupovao polovne motore...

HImalayana planiram da uzmem novog. ;)

Pantiću ti malo da se smiriš sa to ripanje oko rasklapanja motora...

Ko će posle da pronađe sve cicibajzlice koje odskakuću.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 11 sati, Psychonaut je napisao:

Pomoći ćemo i mi malo oko toga da se poklope ;)

Himalayan je nov, i ne verujem da ćeš imati problem bilo koje vrste sa njime...

Ali, Imam samo jedan savet, mislim da će se i ostali složiti, pre tog puta obavezno rasklopi sam ceo motor, i ponovo ga sklopi. 

Upoznaj ga dobro, svaki šraf, svaki deo. 

Bar sam ja do sada imao takav osećaj, kad kupim motor, dok ga ne rasklopim sa burazerom i ponovo sklopim, da mi vidimo u kom je stanju šta, bukvalno me je strah da ga vozim. Doduše, ja sam do sada kupovao polovne motore...

HImalayana planiram da uzmem novog. ;)

Nov motor u garanciji rasklapati ? Ajde molim te... Dok je u garanciji,ne diraj nista,samo prati nivo ulja,lampice. Problem,reklamiraj. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 13 sati, boza_kg je napisao:

Nije mi najbolje išla geografija u školi, ali bih rekao da je CG malo bliža od Mongolije ;) Mislim, u najgorem slučaju može neko da dođe po tebe u roku od nekoliko sati...

Naravno da je bliza, ali pre 21 godinu, bez navigacija, mobilnih telefona, krš od auta, tada loš put (nije ni sada mnogo bolji) za mene je CG bila Mongolija :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja