Jump to content

Moto Zajednica

Rakovica - ulje po putu

Recommended Posts

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Subotnje jutro, odlazim do Big-a u Rakovici, kupujem sta treba, izlazim na ulicu, u smeru ka okretnici tramvaja 3.

 

Cela traka od ulja u samoj krivini, brzina smešna dobrano ispod 50, pustim ja gas i kočnicu i uz desnu ivicu, jer sam video da nailazi i bus u tom trenutku, BUM. Prednji točak kliza po ulju, ja udaram o asfalt i puštam motor, on kliza dalje, udaram u ivicnjak glavom i tu se zaustavljam

 

Ustanem, sklonim motor, zovem policiju.. ŠOK.

 

Ja sam kriv, nisam se prilagodio uslovima (ulju), kaže policajac da vidi da nisam išao brzo, ali kako niko drugi nije izleteo, postavi mi pitanje?!? Reko, pa zato što masem svima koje vidim da idu motorima. On se smeje.

Kaze mi da će on da radi šta mu ja kažem, ali da ako načini zapisnik, ja ću snositi krivicu za pad (kazna i zabrana), a naplatiti nikad nista necu jer nije u pitanju rupa već ulje koje će BG put da kaže da je neposredno nakon njihove redovne kontrole dospelo tu i da nisu oni nadležni.

 

1. Oprezno na ovom mestu, još uvek je ulje razvuceno celom dužinom krivine.

2. Dal je bre ovo normalno ??? Kako je moguće da za ovako bitni stvar kao što je ulje na putu koje momentalno ugrožava sve, jer je ispred pešačkog, zamislite da neko treba da stane deci koja stalno tu prolaze do fudbalskih terena, stane, ali juce.

 

Sva sreća meni nije ništa par ogrebotina i masnica, motor je zaštitio crash bar, tako da oštećenja ima na njemu i na fuzasteru samo i puklo je staklo retrovizora, tako da je šteta minimalna, kako je moglo da bude da sam išao brže ili da me neko pokupio kolima.1ef357cade54fd5266eeaa56c15f0e68.jpg268f14e6bece2dd4f8c1778f8ef152b0.jpg97fa3881f008bda4d03b49673b308b2a.jpga44b67f4927fb1d5a62ef6a68d9c6e83.jpg037ce9211c0c658c95508bf9f267db2a.jpgc3ab1eec0c733d27d80c7d464e927fd9.jpg3cb604923a0d8ffacdf8bf2810213a59.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

 

  • Zbunjen 1
  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Super si prošao, naleteo si na normalnog pandura. Ovo treba prijaviti Beograd putu

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1879 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Imao si ludu sreću, hvala bogu !

A da si neki tatin sin, već bi popodne menjali komplet asvalt. Ovako, kad padne kiša, buće još gore...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Kako ćeš prilagodit vožnju uvjetima na cesti ako ne znaš šta te čeka u nepreglednom zavoju?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

neverovatno...

dobro je da si ti dobro....

neverovatno da Policiju tolikooo zabole ...da nemaju ni malo razumevanja...empatije...

pa na ovom metu i kolega policajac na motoru pada. . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
neverovatno....baš ...pizdim....
 
nepravda
 
šta učiniti?
Jbg, ništa.. Koga god i šta god da krenes da vijaš, borba bez prave pobede.


Ne znam ko od kolega beše pravnik sa iskustvom u ovim stvarima, baš me zanima da li sam se zeznuo što sam odbio zapisnik (po savetu policajca jer sa sobom nosi prijavu meni). ?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 12 minuta, ProMaster je napisao:


Ne znam ko od kolega beše pravnik sa iskustvom u ovim stvarima, baš me zanima da li sam se zeznuo što sam odbio zapisnik (po savetu policajca jer sa sobom nosi prijavu meni)?
 

@Skyrunner

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovde ima barem 50m ulja po celoj širini trake. Samo kamion ili građevinska mašina je mogla ovo da napravi. Ima u blizini ona nazovi obilaznica što drljaju pa sumnjam u tom pravcu...

Dobro si prošao. Ja bi na ovakvom mestu pregurao motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Kolega @ProMasterbitno je da si dobro.Cesto tu prodjem motorom znam krivinu .Ima tema bas oko pada sa motora i kaze zbog toga,mislim da je dobro sto nisi trazio da se pravi zapisnik ,svi koji su pali i pravili zapisnik su kaznjeni i nisu mogli nista da naplate za stetu na motoru.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd

To šta policajci pričaju ne mora da znači da je i tačno.

Tako je hteo i protiv mene da piše prijavu kad je auto upao u neobeleženu rupu štirine ca 40cm, dubine jedno 10-15 i dužine 3 metra.

Nisam jelte prilagodio brzinu, ja rekoh uslovima čega- oranja?

 

Što se ove situacije tiče, to je za krivični postupak

Ko god da je prosuo ulje je ugrozio javni saobraćaj

 

A što se kazne za vozača tiče, bolje da ne pričam o kvazi sudu, Prekršajnom, gde još nisu shvatili da nisu više policijska ispostava i da ne mogu da sude na "zna se" nego po zakonu. Al ajde

 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ja sam autom upao u takvu rupu, iskočio bubreg na prednjoj desnoj gumi i iskrivio se rub felne, ali nije se izduvala guma. Zvao sam policiju, načinili su zapisnik (mrzovoljno), otišao sam u AMSS i odradio procenu štete. S tim papirima otišao u Dunav osiguranje (kod njih je osiguran Beograd Put) i podneo odštetni zahtev, sa sve računom popravke i slikama iz servisa, uz slike procenitelja. Sve sam naplatio u dinar. Panduri je onim točkom sto meri odstojanje izmerio moj kočioni put. Znao sam za jadac i foru da pišu prijave, pa sam se vratio u rikverc malo i nisu mogli da tvrde da nisam prilagodio brzinu. Inače vozio sam u ograničenju, a rupu nisam video od kineskih HID-ova u farovima buđavog Stila bez projektora. Eto, možda nekome pomogne.
PS: policiju sam čekao ravno dva sata. Da sam žurio negde odustao bih...

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока







  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
8 hours ago, Zog said:

Kako ćeš prilagodit vožnju uvjetima na cesti ako ne znaš šta te čeka u nepreglednom zavoju?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Ako ne znaš, smanjiš brzinu dodatno.

Poenta je da uvek voziš tako da možeš bezbedno da staneš. I ne važi opravdanje "nisam video" jer da si usporio video bi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ako ne znaš, smanjiš brzinu dodatno.
Poenta je da uvek voziš tako da možeš bezbedno da staneš. I ne važi opravdanje "nisam video" jer da si usporio video bi...
Tako je i meni objasnio pandur, od reči do reči tako.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1483 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

I oni ljudi u Beogradu sedeli kuci pa im se srusilo pola zgrade zbog gradilista pored.

Verovatno im policija rekla: “sto niste seli u drugi kraj sobe”

E zemljo Srbijo, kriv si ti sto si pao sa motora, em sto si mogao glavu da izgubis em sto si napravio sebi materijalnu stetu, a onaj sto je “prosuo” 10L ulja na put nije bitan.

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Ako ne znaš, smanjiš brzinu dodatno.
Poenta je da uvek voziš tako da možeš bezbedno da staneš. I ne važi opravdanje "nisam video" jer da si usporio video bi...
To prosto nije tako, svaki put mora biti odrzavan ili u suprotnom oznacen da je Opasnost na putu. Ovde odgovornost snosi Beograd Putevi i da se kolega slozio sa pisanjem zapisnika i pri tom naveo kakvi du uslovi bili na putu kao da su i sluzbena lica upoznata s time iscupao bi neku ostetu sigurno.
Znaju to i panduri ali ih bole djoka, lakse im da nista ne pisu i da se posle ne cimaju po sudu

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Malo se sleglo sve pa mogu da i malo objasnim bolje, danas sam bas bio pod utiskom. Vozim motore u raznim oblicima od 12 -te godine, sad imam 30, doživim prvi pad u životu zbog nečije aljkavosti, bio sam besan, baš besan.

Sad malo shvatam da ima i moje krivice, ali opet ne sme i ne može ulje da bude na putu i da zbog zakonskih nebuloza, pravi krivac nikada neće odgovarati.
Vrtim film, sta bi bilo da sam vozio brže, sta bilo da me pokupio auto, najgore od svega, sta bi bilo da sam pokupio neko dete na pešačkom, sta da radim posle toga, da se jebemo ubijem, koga je posle briga i za motor i za ulje i za sve.

Policajci su bili korektni i ljubazni, zato sam i napravio potez koji jesam, možda je greška, možda nije.
Iznervirao me deo ovaj koji je Rast napisao, ali tu sam ga zaustavio i objasnio mu par stvari, što je on prihvatio i pitao me sa li želim da sastavi zapisnik, znači korektno koliko je moguće.

P.S. - Rukavice na ruke i kacigu na glavu.

Leva rukavica ima debeo protektor koji je fino odran (strah me da zamislim sta mi bi bilo s rukom da nije bilo njih), a kaciga manja oštećenja, većina je od udarca u ivicnjak (opet, da glavom udarim u ivicnjak,ko zna sta bi bilo)



Sent from my SM-N975F using Tapatalk





  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Super si prošao, sa glavom na ramenima i bez lomova i oštećenja, a ovakva mrlja, fleka je samo još jedna u nizu nelogicnosti, neodgovornosti, bezobrazluka i javasluka, totalnog odsustva pravne države na svim nivoima, u raznim segmentima življenja, "napredno" nema šta. Zato od opreme uvek nosim sve a kad vozim očima žongliram u svim pravcima. Srećno i brz oporavak želim.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja