Jump to content

Moto Zajednica

Kredit bez kamate

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Pozdrav hteo bi da kupim nov motor i da ne placam ogromnu kamatu za to.Vidim da u Srbiji samo Yamaha daje tu opciju 50% ucesca i ostalo na 24rate.Da li jos neka kompanija ima tih povoljnosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Definiši šta ti je "ogromna kamata"?

Yamaha je super po tom pitanju, oni pokriju troškove kamate prema banci, zato i uslovi i jesu takvi (50%, ostalo na 24rate), pitanje koliko može da se pregovara o ceni (tj ako doneseš keš može cena ići dole sigurno, jer nemaju taj trošak.).
Pogledaj autokredite (pogotovo u tvojoj banci, može se lepo pregovarati), tu ti je učešće manje i biraš koliko dugo traje otplata. Keš krediti isto tako nisu više skupi toliko (friški primer, 7200e, na 3 godine, vratiš 650e više), papirologija je jednostavnija i brže se dobija od auto kredita, nemaš nikakvo učešće.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Addiko banka je imala najpovoljnije keš kredite koliko je meni poznato, najbolje da odeš do neke poslovnice i raspitaš se, imaju posebne pogodnosti za svoje komitente.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Mislim da i Suzuki moze da se uzme tako. I ucesce je manje.

Ali naravno, za kes je par stotina eura jeftinije.

Drug je pre 2 god uzeo SV za 6700 za kes, a hteo je na kredit najpre, tad bi bio ci i mi se 6950.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
pre 13 minuta, Catic je napisao:

ali honda nema bez kamate

Pozovi Stojanov za taj beskamatni... Ranije je to bila opcija, ne znam sad.

 

Sto se tice cene, koliko znam, ne dize se cena, placas onu iz cenovnika, ali nema spustanja. Ne treba pristati na podizanje cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Pre 10 sati, cikamike je napisao:

Pozovi Stojanov za taj beskamatni... Ranije je to bila opcija, ne znam sad.

 

Sto se tice cene, koliko znam, ne dize se cena, placas onu iz cenovnika, ali nema spustanja. Ne treba pristati na podizanje cene.

Hvala ti puno provericu.Proverio sam sa Delta Motors nemaju tu opciju a za yamahu samo znam da oni imaju i izgleda da su najpouzdaniji u Srbiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3001 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa uključi pretragu na Polovni automobili - novi motori i čekiraj kredit, lako dođeš do informacija.

 

Ja kad sam gledao proletos za skuter, mnogi su imali tzv. beskamatni kredit, sa 30% učešća + sam biraš broj rata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1473 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nikad mi nece biti jasno sta je NKS sta EKS, kako se racuna ukupna kamata, mesecno, godisnje…

Dizao sam gomilu kredita do sada i svaki put izracunam koliko im dam preko i sve se svodi na oko 20%.
Sve ispod 20% je dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Eks je fiksna celu otplatu. Valjda...

Jedini kredit koji sam uzeo je 120000 na godinu dana, cisto da vidim dal mogu duze vreme da zivim sa 100e manje (plus mi obecali neke bonuse u firmi) pa da uzmem ovako nesto od oko 10k na 5-6 godina i sredim kucu, jebo me kuca i kad sam uhvatio da se bahcem sa tim.

Ehh, kad bi se samo nekako dovukao do prvog reda naslednika i do broda bi dosao :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
6 hours ago, ser said:

Jel ovo povoljno ili je samo "povoljno" i mogu banke to jos nize?

(za ovaj od milion)

 

Screenshot_20220516-143703_Viber.thumb.jpg.acf02a28de3084701c24d8acbb8544c2.jpg

Pristojna ponuda koliko se razumem u retal ponudu, nisam bas ekspert. Jedina kvaka moze biti sto je varijabilna i zavisi od Belibora. To je nasa referentna kamatna stopa, a ja nasima ne verujem :) Mada ruku na srce godinama miruje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
5 hours ago, Sharky - Alex said:

Nikad mi nece biti jasno sta je NKS sta EKS, kako se racuna ukupna kamata, mesecno, godisnje…

Dizao sam gomilu kredita do sada i svaki put izracunam koliko im dam preko i sve se svodi na oko 20%.
Sve ispod 20% je dobro.

Teško za objasnjenje... NKS je ona kamata koju svaki mesec placas na ostatak duga.

EKS pored nekih stvari, tipa vremenske vrednosti novca uzima u obzir i sve ostale troskove kredita kao što je naknada, administrativni troskovi, troskovi obezbedjenja ( menice, hipoteka i sl). EKS je uvek veci od NKS i preko njega se mogu realno uporediti razlicite ponude.

Npr NKS za dva kredita moze biti isti sli ako drugi ima nekih dodatnih troškova to ce se videti u EKS koja ce biti veca.

Za obracun rate koristi se samo NKS. Ona se iskazuje godisnje ali se obracunava dnevno, odnosno za pojam klijenta mesecno, ako su mesecne rate.

Npr ako je NKS 12% a kredit od 1000 eur na 12 meseci, kamata u prvom mesecu je 1000*12%/12. Kada platis prvu ratu dug ti se smanji za placenu glavnicu, npr 20eur. Sledeća kamata je 980*12%/12 i tako dalje. Kada se sabere sva kamata dobijes trosak kredita. Ona je obicno 56% od NKS, sto u ovim primeru dodje 6.7%

Na ovom primeru to znaci da ukupno placena kamata nece biti 1000*12%=120eur nego 1000*6.7%= 67eur.

Ako ima vise godina onda se samo pomnozi.

 

Eto ukratko :) :) :)

 

Promenio član lemy
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1473 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Koliko toliko sam shvatio, samo mi nije jasna ova zadnja recenica:

pre 3 minuta, lemy je napisao:

Za obracun rate koristi se samo NKS

Cemu onda eks?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
2 minutes ago, Sharky - Alex said:

Koliko toliko sam shvatio, samo mi nije jasna ova zadnja recenica:

Cemu onda eks?

Da bi klijenta mogao da uporedi vise ponuda.

Npr pre  više godina jedna banka je imala beskamatni kredit ali je naknada za obradu bila 9%. Tu je NKS 0% ali je EKS ko zna koliko, bar jedno 20% a možda i 30%.

Recimo druga banka je imala 12% i bez naknade. Tu je EKS manji i tako laik moze da uporedi. 

U drugom slučaju je trosak 6.7% a u prvom 9%. Plus u prvom dajes tih 9% odmah a u drugom razvlacis na 12 meseci, a kes sada i odmah ima vecu vrednost jer mozes odmah da ga ulozis dalje

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ne možeš da uzmeš jednu ili drugu. Prosto obe postoje za određenu svrhu, kao što je kolega i objasnio.

EKS je fiktivna obračunska kategorija koja se izvodi na osnovu ostalih parametara. Uvedena je pre određenog broja godina od strane NBS baš da bi se građanima olakšalo upoređivanje različitih ponuda banaka.

Ovo što ti pitaš za dinar je valutna klauzula. Ako se kamata obračunava sa tim čuvenim domaćim beliborom, onda bi trebalo da je kredit strogo vezan za dinar i ne zavisi od eur. Mislim da to u ugovorima uglavnom nije slučaj ali neće dinar nigde. Recimo švajcarski krediti su bili vezani za CHF i zavisili su od njega ali su 2008. delovali povoljnije (bila je manja rata u dinarima tada) jer se uzimala kamatna stopa na CHF, a ne na dinar, ne na EUR.





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Mene zanima dal mogu da uzmem (recimo ovaj primer sto sam postavio) 1m i svih 71 meseci placam 17.059din? Sta god da se desi sa svim vrstama borova, sa dinarima, evrima, dolarima, svajcarcima, jenima... :)

Ili da mi oni odrede fiksnu ratu i jel hoces ili neces...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kolega je objasnio, ti biras da li ces EUR i Dinarski kredit (RSD) i da li fiksna ili varijabilna kamatna stopa. NKS je cena.

 

RSD fikna = rata svo vreme ista u dinarima

RSD  varijabilna = rata u dinarima ali se periodično menja u zavisnosti od Belibora

EUR fikna = rata zavisi od kursa EUR

EUR  varijabilna= rata zavisi od kursa EUR ali i od euribora pa se periodicno menja.

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
Just now, ser said:

Mene zanima dal mogu da uzmem (recimo ovaj primer sto sam postavio) 1m i svih 71 meseci placam 17.059din? Sta god da se desi sa svim vrstama borova, sa dinarima, evrima, dolarima, svajcarcima, jenima... :)

Ili da mi oni odrede fiksnu ratu i jel hoces ili neces...

 

Mozes ako ti Banka da, treba da trazis fiksnu kamatnu stopu u dinarima. Racunaj da ce onda i NKS i EKS biti veca ukoliko uopšte banka ima takvu ponudu na ovako dugačak rok

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja