Jump to content

Moto Zajednica

8. WSBK runda - Motul French Round

Recommended Posts

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

I mene. Jebe mi se za Reja, samo da dupeuvlakačko govno Toprak ne bude prvak.

Najradije bih za Locatelli-a navijao al nema šanse još jedno vreme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Без улажења у волим овог или оног, али гледао сам трке овај викенд и говорили су доста коментатори и пре трка да Кавасаки генерално има проблем са предњом гумом, већом инерциојом мотора и да су зато чак покушали и за задњу трку ставили ову нову Пирелијеву предњу гуму ”у развоју” и он и Лоус не би ли побољшали понашање мотора на уласку у кривину и грип предње гуме (Рејови падови на претходним тркама, да не помињемо Лоуса).

 

Реј је морао да иде преко лимита и на претходним тркама, као на Мосту, не би ли покушао да одржи ритам који је давао Туре, а овај потоњи је још и најбољи на касном кочењу.

У сваком случају ова трка на Мањикуру је била месец дана раније него уобичајено, на новом асфалту и зачудо по лепом и сувом времену, тако да и то није била иста вожња у односу на претходне године.

 

Стизао је Реј Топрака само на изласку из Есторила и био је бољи на Имоли, где га је и престизао, док Топрак није при крају затворио врата за још један такав покушај. Реј је и изгубио предњи точак у 180° кривини и спасио се пада, али не може да издржи целу трку тај ритам, не Реј као возач, већ мотор тј. предња гума. То је неко моје виђење трке, јер је овај успевао колико толико да се бори до пола задње трке, али после просто није преузимао ризик да остане без тих 20 бодова и на крају пустио.

 

Узимајући у обзир све наведено Реј се и добро држао против Топрака на Мањикуру.

 

Видећемо у Барселони, која није стаза са кривинама типа Аделаид или Шато д’О, већ много течнија, плус чувени правац.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Kako @to crank navlaci na diskusiju to je za medalju :popovanje: :lol3:

 

Neka njih, samo nek se "kolju" pa da gledamo lepo trkanje....samo da ovakvim glupostima i zalbama ne sjebu svu zanimljivost trkanja. Ja jesam za to da pravila postoje i da se postuju, ako su vec napisana....ali ovakvo jajarenje s bilo koje strane mogu reci da mrzim

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Ne zelim da nipodastavam trud kolega da opise problematiku Kawasakija sa prednjom gumom jer sve sto je napisao ima logike ali iz ugla "problema" to sto Kawasaki ne moze da resi potrosnju gume a Yamaha moze ne ide na teret ni Pireliju ni vozacima. Ni BMW ne moze da napravi ceo proizvod i nesto ne vidim da neko pokusava da ih analizira.

 

Jednostavno Kawasaki se uspavao predhodnih godina sa Dzonatanom kao sto se bio uspavao i sa Kenanom u SSP. Drugi su radili a ovi kao da su na inerciju hteli da uzimaju titule

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ово је било само фокусирање на борбу два најбоља.

 

Анализирали су они и Редингове проблеме, као и БМВ и како се Ван Дер Марк носи с тим и како ће прелазак Рединга следеће године помоћи у развоју БМВ-у, нарочито електроника и да буде стварно компетитиван с осталима. Шта ће да ради Дукати са Баутистом (лакши од Рединга 30кг) и још штошта.

 

То нисам писао јер није било релевантно за борбу њих двојице, али после свих информација до сад из претходних трка и после одгледане трке је то био главни разлог по мени који је омео борбу два дива, која је могла да траје до задњег круга као у категорији 600.

 

У сваком случају биће неизвеснија и узбудљивија сезона до краја него неке претходне, јер краљ Реј можда има и највише изгледа да изгуби трон ове године, али он је стари тркачки вук, има увек неког кеца у рукаву.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Rea reče da sve što naprave prospu zbog prekratkog fiksnog odnosa u menjaču u T5 i mislim da je to možda i veći problem od odabira gume ili setupa. A i to što je Toprak jako jako dobar.

 

tocrank klasičan dornabot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Да у праву си, ту улазимо у причу да Кавасаки није ”довољно” променио модел 2021 да би добио дозволу за додатних 500 обртаја што им недостају.

 

Сад кусају чорбу, што су између више иновација, које би можда изазвале више проблема око подешавања мотора и прилагођавања возача, одабрали конзервативну да задрже оно што ради добро и не дирају превише, да не покваре.

 

Надали се да су довољно променили, али испушили лулу за тих 500 обртаја и отуда и проблеми са жонглирањем у мењачу не би ли некако то надоместили. А Топрак је баш баш добар.

Promenio član СајберГастарбајтер

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad
6 hours ago, srbac said:

Ceo svet navija za Topraka osim britanaca :yamaha::sampion:

Ja ne mogu da navijam za turcina

Promenio član Milky

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Zabole me sto je Turcin...zabole me i da je crni cigan (tako se kaze, nemam problem ni sa Romima).

Jedino mi je bitno kako vozi i kako se ponasa. Moze biti i Srbin pa ako je seljak ili viri iz necijeg dupeta necu ga voleti i necu navijati za njega.

Ne pratim Topraka van staze pa ne znam kakav je, ali na stazi je opasno dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Au ljudi kakve trke. Tek sam sinoć stigao da pogledam sve, a nisam hteo da ulazim na forum da ne bih video rezultate. Gonzales je pre dve nedelje iščašio rame, a u nedelju pobedio. Svaka njima čast. Kluzel jadni pod hitnu da nađe neku garavu. Lik ne da nema sreće u svojoj karijeri, nego je ono strašno. Taj valjda da sedi kod kuće, u jednom trenutku bi mu pao luster na glavu.

 

Što se Reje i Topraka tiče, tačno je da se Reja muči sa Kawasakijem, ali mislim da ga do sad niko nije tako jako i konstantno pritisnuo kao Toprak. Zato napinje Kawasaki preko mogućnosti motora. Deluje da je Yamaha kompletnija, ali opet to ne možemo da znamo da li je do Yamahe ili Topraka.

 

Dok je Markez dominirao u GP-u pričalo se da je Honda najbolja na gridu. Tako da, ne možemo biti baš pametni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Dok je Markez dominirao u GP-u pričalo se da je Honda najbolja na gridu. Tako da, ne možemo biti baš pametni. 


Jedan divan period za zdrav razum...
- Markezova Honda je najbolja na gridu
- Yamaha nikako da resi problem sa svojim motorom i da se konacno uzme ta deseta


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja